Ortopedický problém. Nožičky do X. Poraďte!

exi123
12. okt 2008

Ahojte,
mam 3.5 rocne dievcatko a vsimla som si, ze od kolien dole sa jej nozky vytacaju do X ( ja a manzel mame rovne nohy...)- neviem ani, ci to moze suvisiet s dedicnostou...( krive ma svokra 😀 )..

Zijeme v zahranici a zatial tomu nik nevenoval pozornost. Rada by som sa opytala maminiek, ci nejaka mala podobny problem s dietatkom/ Pocula som o noseni specialnej obuvi ( neviem akej ) a nohy sa zrovnaju. Pretoze ked stoji a da ich k sebe, su rovno, ale vytaca ich a pri postaveni dava od seba. Neviem, ci som nieco zanedbala s obuvou alebo...

😒 viete mi poradit? Dakujem

sara2830
24. jún 2016

@parenisko a ešte som zabudla že moja nemá ploche nohy,ak vy máte bude sa to urcite inak riešiť...

rojica
24. jún 2016

@sara2830 my máme medzeru 7 cm a už nam dali ortezy....a aj nam tvrdia, že sa to napravi samé aj keď my s tými ortezami chvalabohu problém nemame aj keď teraz cez tie horucave to je strašne keď ich ma dosť sa poti tak mu ich nedavame každý večer...

rojica
13. sep 2016

Tak sa veľmi tešíme dnešná kontrola na ortopédii dopadla dobre a ortézy nám veru pomohli. S pôvodných 7 cm sa nám nám nôžky napravili na 4 cm čo je skvelé za pol roka... 🙂 už nám predpísali len druhé sandálky na ploché nôžky ktoré verím že sa časom aj tie napravia.....

sara2830
13. sep 2016

@rojica ja som akurát pozerala foto malej spred roka a uz nemá vôbec xsače,prirodzene sa jej vyvinuli 🙂 o jeden problém menej, budem držať palce nech sa aj plochosti zbavíte 🙂

karkana
13. sep 2016

my sme boli na kontrole u dr. rehabili., takže ttreba dalej cvičiť,,,trochu sa to zlepšilo,len ešte tam popísala nejaké dalšie že kyfotizácia Th-L,,,nejaké zvýraznené L lordoza,,,,,,,,,,,,to som ať doma čítala,,,tak sa opýtam na fyzioter., ,a v decembri pôjdeme na ortopédiu,,,čo povie, či treba ortézy,,,,,,,,,,,,najhoršie je, začala chodiť do škôlky, a nehrozííí cvičiť,tak vystrája,,,,,,,,,,,,,,

rojica
13. sep 2016

@sara2830 Ďakujeme a určite sa časom aj to napraví už nám predpísali druhé sandálky tak jedni bude mať doma a druhé v škôlke....

rojica
13. sep 2016

@karkana My sme chvalabohu nemuseli cvičiť a určite by ten náš ani nechcel cvičiť tak sme radi, že sa to aspoň s tými ortézami napravilo čo u nás problém nebol a vydržal s nimi celú noc spinkať....

kondaska1
20. dec 2016

Dievcata ja som si vsimla ze aj moj maly (20mesiacov) zacina mat nozky do X. On je vysoky a take tenke sparadlo a aj tie nozicky ma uplne chuducke a kolienka su teda dost viditelne. Nasa dr na poradni povedala ze jej sa zda ze ma nozky vcelku ok a male deticky ze este nemaju vyvinutu klenbu, ze to sa upravi, ale pre moj klud duse nas odosle na ortopediu. Chcem sa opytat, ci ste spozorovali u svojich deti tiez tento problem a bez nejakej liecby z toho vyrastli, resp sa to upravilo samo. dakujem za vase postrehy.
PS: inak tiez velmi rad jazdi na odrazadielku, aj kazdy den, nie dlho ale zakazdym si sadne a trochu sa povozi

sara2830
21. dec 2016

@kondaska1 áno,teraz mala dcérka 3 roky a už skoro vôbec nevidno a je vysoká a chudá,ked mala 2 boli sme pre pokoj tiež u ortopéda,pomeral ,presvietil a poslal domov z tým ,že z toho vyrastie😁

kondaska1
21. dec 2016

@sara2830 dakujem za ukludnenie, ja by som to nejak neriesila tie x-saky, lebo vsetci mi hovoria ze z toho vyrastie, a teda nie je to ani nejak vyrazne, ale vsimla som si tuto debatu, tak ma to zacalo zaujimat, ci tu su take deticky co z toho skutocne vyrastli 😊

sara2830
21. dec 2016

@kondaska1 dosť záleží aj od doktora si myslím,aj od toho či nemá ploché nozky a nieje to tým podmienené alebo z ejakehoi ineho dôvodu,moja chodi od mala bosá aj v lete vonku a má krásnu klenbu...

kondaska1
22. dec 2016

@sara2830 bosy chodi aj moj maly, on dokonca papucku ani nechce, dam mu ju a vyzuje sa z nej. Tak uvidim, po sviatkoch sa objednam a som zvedava co povedia...

anka05
6. júl 2021

Baby odporúčam pozrieť si stránku Detský babylon.sk/obchod. Majú tam veľký výber ortopedických podložiek aj berfood obuv. Nám tieto podložky veľmi pomohli na ploché nohy aj na nohy do X.