Ortopedický problém. Nožičky do X. Poraďte!

exi123
12. okt 2008

Ahojte,
mam 3.5 rocne dievcatko a vsimla som si, ze od kolien dole sa jej nozky vytacaju do X ( ja a manzel mame rovne nohy...)- neviem ani, ci to moze suvisiet s dedicnostou...( krive ma svokra 😀 )..

Zijeme v zahranici a zatial tomu nik nevenoval pozornost. Rada by som sa opytala maminiek, ci nejaka mala podobny problem s dietatkom/ Pocula som o noseni specialnej obuvi ( neviem akej ) a nohy sa zrovnaju. Pretoze ked stoji a da ich k sebe, su rovno, ale vytaca ich a pri postaveni dava od seba. Neviem, ci som nieco zanedbala s obuvou alebo...

😒 viete mi poradit? Dakujem

rojica
13. mar 2016

@greeny a ako dlho ste daváli ortezy?...

karkana
14. mar 2016

takže sme boli na rehabke u dr., o mesiac až nás obj. na prvé cvičenie 😒 má plochú nôžku i ked ešte sa len vyvíja,,,ale kolienka má veľmi pri sebe ,,asi aj k detskému ortopédovi musíme a asi aj tie ortézy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,skúsime všetko,,,,,,,,,,,,,,,,,,svokrovci síce nechápu, čo s nou už chodíme po lekároch,,,lebo svokra mala presne také X aj fotku mi ukázala, a potom sa jej vyrovnali,,,,,,,,,,,,,,,,no môžu nemusia,,,,ja radšej idem,,,,,,,,,a veľa plávať máme,bicyklovať ,,

reiva
15. mar 2016

Môj malý bol odporučený k ortopedovi pri trojročnej prehliadke, kvôli plochej nôžke (okrem toho má ešte dosť vysoký priehlavok) a tiež nám zistili, že nôžky sú do X. ... Ortoped nakázal sedávať v tureckom sede často, predpísal ortopedické vložky do topánočiek a o polroka máme ísť na kontrolu.

slnieckolu
15. mar 2016

Baby, skuste si precitat tento clanok.... X nozicky sa casom upravia same, netrapte deticky ortezami, ked ich nosit nemusia... http://www.nohynaboso.cz/wp-content/uploads/201...

andrea5511
25. mar 2016

@karkana treba odporucaci list od detskeho pediatra..

sara2830
25. mar 2016

Je tu vela prispevkov,aj ja som sa pýtala co a ako a bez úspechu,tak som navštívila ortopeda napriek tomu že som vedela že dcerka nemá ploche nohy a má peknú klenbu pretože najradsej chodi bosa a v barefootkach ale na podnet ľudí z okolia som tam šla a všetko je ako má byť,nozky sa vyvíjajú a tvaruju... 🙂

karkana
26. mar 2016

@sara2830 no neviem, trochu pocvičíme ak bude spolupracovať,,,a asi len pre môj kľud na duši asi aj na ortopediu pôjdeme,,,,,,,,,,,,,,jasné, všetko sa len vyvíja,ale všetky deti z okolia majú rovnéé, tak naše X ma trochu vedú k tomu, že radšej- niečo ako mám niečo zanedbať 😒

sara2830
26. mar 2016

@karkana mne sa tiež zdalo že len ona má do x ostatné skôr do o a u dr.som sa cítila trapne lebo mi povedal že 80% deti to má ...tak ale pre pokoj choďte,mozno to je inehk pôvodu...

karkana
4. apr 2016

dnes sme boli na rehabke cviky nám ukázali,,,,dcerka by len cvičila našťastie,,,,,o dva týždne pridá dalšie cvičenie,,,,,,,,,,,,,,,,,len som celkom bola z toho znechutená,,,,,,lebo malú popozerala a tolko vecí na nej jej vadilo, 😖

rojica
10. apr 2016

Musíme sa pochváliť, že náš krpec zvláda ortézy na jedničku. Veľmi sme sa báli, že ich vôbec nebude chcieť ale povedali sme mu, že to treba dávať na nôžky a teraz si ich sám chce dávať....prvý deň sme skúsili dať cez deň tak vydržal 2 hodky pekne sedkať a potom sme skúsili na noc a paráda vydrží tých 5-6 hodín v noci čo je paráda a potom mu ich už dávam dolu....tak verím, že to dotiahneme do úspešného konca a nôžky sa mu napravia....tu je aspoň jedna foto 🙂

sara2830
10. apr 2016

@rojica veľký obdiv,moja mala nevydrží sediet ani 5 minút a beha stále bosa,čo je zase na klenbu fajn no neviem si predstaviť ortezy 🙂 našťastie to má ešte v norme no myslím ,že záleží aj od lekára, mal to už cez tých 12 cm

rojica
10. apr 2016

@sara2830 Môj práveže vôbec nemôže behať bosí preto mu aj šili na mieru sandálky na doma lebo mu členky utekali do vnútra a preto vlastne musíme mať aj ortézy....a mal vyše 7 cm čo je už dosť a sme aj radi, že nám dr dala odporúčanie, čím skôr tým lepšie...

sara2830
10. apr 2016

@rojica aha,tak trocha iný prípad...moja má spodky fajn a najradsej má barefoot topanocky čo ju nikde netlačia s celé leto je bosa 🙂 xace má 5 cm nameraných ale zevraj to je normalne, do 4 roku sa to vraj vyvíja...

karkana
10. apr 2016

@sara2830 kde mám zmerať kolko má moja cm? pri členkoch či?,,,,,,,,

karkana
10. apr 2016

@sara2830 teraz som pozerala tie topánočky,,,,,,ked napr.dcerka nosí 23 tam sedia veľ. také isté?no každý ináč hovorí,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ale skúsila by som sandálky

sara2830
10. apr 2016

@karkana meral to ortoped a zabavala som malu tak neviem ako sa to mera,no povedal,ze az od 12 cm sa to riesi ortezami,ona mala 5 cm a nozky som krasne videla presvietene ,nema ploche ,ma peknu klenbu preto budem pookracovat barefootkami...

sara2830
10. apr 2016

@karkana treba sa popytat ,poslu vam presne mm aku maju vnut.dlzku,ja vzdy beriem o 1,2-1,5 cm vacsie tak ako sa ma aby nebola zdeformovana nozka,vacsinou mame Little Blue Lamb topanocky ale su rozne znacky Tikki,Peddiped....neviem kde byvate?spoluziacka ma aj predajnu v NR a este zalezi aku velkost ma a od toho sa odvija druh podrazky-kozena,pogumovana,gumena...

rojica
10. apr 2016

@karkana Keď bude krpce sedkať tak mu spojte nožky a meria sa to pri členkoch a keď je už viac ako 7 cm tak sa to už rieši. Aj náš už má ortézy....

rojica
10. apr 2016

@sara2830 rieši sa to už keď je nad 7 cm....

sara2830
10. apr 2016

@rojica mne povedal ortopeda 12 a pozeral, že čo tam vôbec chcem,že tk je normalne, nk ved uvidime ale som rada,malé berie uz lieky na stitnu a vždy pritom place tak neviem ako by psychicky zvladla niečo jej nepredstaviteľné....

rojica
10. apr 2016

@sara2830 Hmmmm zaujímavé asi každý ortopéd povie inak, ale tak je dobre, že to máte ok a nemusíte riešiť ortézy. Ja som sa tiež toho strašne bála, že ako to ten náš chlap bude zvládať ale ostali sme riadne prekvapený, že pekne spolupracuje a nevadia mu.... 🙂

sara2830
10. apr 2016

@rojica áno,človek niekedy mieni a opak je pravdou 🙂 no moja mala je fakt že hyper,sekundu neposedi,nema čas sa ani na jesť,od roka mi cez deň nespava a aj oblečenie si sama vyberá v čom sa necíti dobre si neda.... potom sa ohľaste po kontrole čo a ako,som zvedava ,výskumu dokázali napr.že cvičenie vôbec nepomáha a susedina mala nosí vlozky aj doma papučky poctivo(ona má totiž fóbiu z holych nôh,ani návšteva nemôže mať hole nohy 🙂 ) a zhoršuje sa jej aj plochost,zakopava,pada a má nohy do O ...

rojica
10. apr 2016

@sara2830 Však aj náš je neposedný ale keď som mu pustila rozprávky tak vydržal sedkať a my tiež jedávame na stojáka ako v bufete.... 😀 .....no nám cvičenie neodporučili a tiež neverím tomu že by to nejako extra pomáhalo. Aj nám šili sandálky aj vložky na doma tak ich má stále no nohách on zase nechce byť bosí....napíšem, že čo nám povedia aj keď ešte asi veľmi nič lebo to bude len mesiac ako máme ortézy....

nufanek
11. apr 2016

@rojica ahoj, idem sa spytat v suvislosti s pridanou foto. Takto Vam ukazovali, ze mate nasadzovat ortezy? Pisala som, ze nas ich nosi uz rok, po nove sme boli v utorom po velkej noci, ale my ich nosime opacne. Miesto kadial sa prevliekaju tie stredne remene musi byt z vnutornej strany kolena, aby tlacilo na nozku z boku a rovnalo ju. Tak ako ich mate nasadene na fotke je to nespravne. Preto som napisala, ze sme ich vyzdvihovali pred dvomi tyzdnami, lebo ma kontrolovala aj pani co nam ich vydavala aj lekar. Normalne som zneistela, ked som zbadala fotku.

nufanek
11. apr 2016

@rojica ano, na fotke to mate opacne, teraz som si spomenula, to co mu na lavej nozke zvonku pretrca, ten obluk ma byt z vnutornej strany nozky, na tom obluciku, podla toho nam merali, ci su ortezy este dobre, ked uz ich mal nad oblucikom, tak mu robili nove. Dufam, ze ich takto nenosite cely mesiac? Lebo to nemalo ziadny ucinok, tlak bol opacny :(

nufanek
11. apr 2016

@nufanek na obluciku myslim na tej kosticke okruhlej, neviem ako sa to rychlo vola

nufanek
11. apr 2016
nufanek
11. apr 2016

@rojica pridavam jednu aktualnu, nocnu

rojica
12. apr 2016

@nufanek Tak to ma mrzí, že sa vám to nepozdáva, ale my to dávame tak ako nám bolo ukázané a povedané....

rojica
12. apr 2016

@nufanek A mali sme to ešte len 4 noc....