Oslabená imunita a veľké alergie. Čo mám robiť?

ywonnee
9. nov 2009

mam 3 rocnu dcerku Ivanku Lauru ktora ma dost narusenu imunitu a velke alergie na laktozu, kravske mlieko a ine.... neviem co mam uz robit, cakame druhe dietatko a financne nas jej strava dostava niekedy do kolien a aj tak je stale na tom zle a stale je chora.... teplota jej stale skace z 37 na 40 a dole a je to aj 3x za mesiac... mam doktorku co na mna stale za to krici ze co snou robim ale ja kolkokrat ani nespavam co sa bojim ako jej bude ci nevstane rano s horuckou alebo co bude aje mi velmi tazko lebo sa citim zle v tomto tehotenstve.... poradte mi ak viete o nejakom lieciteli alebo nieco podobne lebo ja tymto lekarom neverim, mame dobru imunologicku aj alergologicku ale ona sama vsetky dg malej nemoze zvladnut.... musi existovat nejaka liecba kde nebudem mescne potrebovat cely rodicovsky len na lieky....

bambusko
9. nov 2009

ywonnee a chodite aj na gastro? urcite upravit malej stravu, co vlastne moze a co jej davas, ked vas strava stoji tak vela?

ywonnee
autor
10. nov 2009

bambusko chodili sme aj tam ale tam nam povedali presne pravidla diety a viac nas tam neocakavaju.... dodrziavam prisnu bezlaktozovu a bez tu kravskobielkovinovu dietu.... je to u nas v Krtisi dostupne len v Bille ale stoji to strasne vela eur... napr jeden jogurt stoji skoro 1 euro a maslo 2 eura a vydrzi malej na tyzden, nutrilon po 3 roku nema narok na predpis tak musime kupovat bezlaktozove aj ked nieje take ake presne moze( to maju len v spare v rakusku) tak to stoji 2eur a vypije ho za den niekedy za dva a to z rakuska nam raz za mesiac nosi moja starka ale je len v cerstvom stave tak ho moc nieje.... moze vacsinou len ovcie vyrobky ale tie jej nechutia len bryndza.... a naviac kvoli imunite mom jej osladzovat caj len glukozou alebo hroznovym cukrom a to ma tiez vela stoji a stat??? ten jej neda ani halier.... len kupte jej toto, toto a take vytaminy a take a ked jej to nekupi ze nemam na to a nedam jej ich je okamzite chora a horucky skoro 40.... idem sa zblazdnit je taka nadherna a inteligentna.... nepustili ju ani do skolky a tak velmi tam chce uz ist.... je mi s toho do placu.... som uz naozaj zufala, chcem aby zila ako ostatne deti, ved je fizycky zdrava, karasna, mudra preco nemoze byt aj zdrava???? ved som bola zodpovedna tehulka aj mamicka pri kojeni.... nerozumiem...

erikasadek
10. nov 2009

ywonne nepochopila som presne.. prepac mate bezlaktozovu , dietu; alebo je alergick ana BKM??
prepac mozes mi objasnit?? 😉

bambusko
10. nov 2009

ywonnee, myslela som upravu stravy nejakym altrenativnym smerom, kedze ma 3r mozno uplne vylucit mliecne veci a nahradit inymi zdrojmi bilekovin a vapnika. poznam viacero mamin, co stravuju deti dost nestandardne, zdravo a nie za vela penazi. vraj je dobra tato kniha

http://www.martinus.sk/?uItem=42868

pripadne skus napisat ip mracik, ona sa celkom dobre vyzna 🙂

erikasadek
10. nov 2009

no aj my sme alergici tak preto sa pytam.. tiez je vela, nahrad ni etolko nakladnych.. 😉

ywonnee
autor
10. nov 2009

erikasadek Laurika ma alergiu aj na laktozu a aj na BKM a na vela inych veci...
bambusko urcite skusim... dakujem

sara2
10. nov 2009

ywonnee, skús sa poradiť aj s iným odborníkom v inom meste.
My sme mali s našou dcérkou obrovské problémy.Teraz mala 4 roky a po prvykrát sa imunita po odberoch ukázala ,že je dobrá.Skúsili sme možné aj nemožné-rôzne lieky,strava,vyživové doplnky,kupeľné pobyty,pobyty pri mori...a nič.Zmenili sme detskú doktorku,poposielala nás na všetky možné vyšetrenia a rozbory.Zistilo sa,že ma silný reflux,alergiu na BKM a ďalšie potravinové alergie,urobili sme opatrenia.Dali sme nejaké očkovania navyše a môžem povedať,že je natom lepšie.
A čo sa týka mlieka.Tak naša detská lekárka napísala na našu poisťovňu žiadosť a podarilo sa vybaviť,že do veku 5 rokov môže mať na mesiac 5 mliek.používama Nutrilon allergy care.
skús sa obrátiť niekde ďalej.

douglas
10. nov 2009

a tiez treba zmenit lekarku, to by bol moj prvy krok!! 😠

erikasadek
10. nov 2009

ywone, urcite zmen lekarku.. 😠
a ako Ti radia baby, treba urobit podrobne vysetrenia.. kedze som v zahranici v tom Ti nepomozem..

moj syn je na BKM a na vajicko alergik, ale stalo s ana m , predtym ze reagoval aj na banan, alebo jablko.. 😉

drzim palce.. odporucila by som Ti homeo, ako to bolo u nas, velmi pomohlo , lenze , tebe to pojde do penazi , kedz es aberie vela a hlavne kazdy den..

hlavne ti zelam skore najdenie, dobreho , lekara ktory ti pomoze.. 😉

lieeenocka
10. nov 2009

mne pomohlal 🙂 skenar terapia

macka01
10. nov 2009

lekárka čo ziape miesto toho aby liečila...najskor si nájdi inú,ved to by si mohla nakričať ty na ňu ako ju lieči,ked sa jej stav nezlepšuje 😝 treba hľadať pomoc inde

larisa
10. nov 2009

ywone, najdi si ineho dobreho lekara.

reisi
10. nov 2009

alebo skus alternativnu medicinu u odbornikov. Cinska medicina, ajurveda....Je toho kopec a taketo mensie problemy sa zvladnu vcelku lahko.Nam pomohla alternativna medicina pri tazkej diagnoze. Vzdy je cesta iba ju treba najst.

vanish1
11. nov 2009

ywonnee,
máš to ťažké,
moja dcéra má tiež diétu bez KM, bez bielej múky bieleho cukru. Písala som aj do poradne na bbt http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?f=10&t=...

mlieko skús ryžové s vápnikom z DM drogerie (ak máte dostupnú), my ho pijeme už niekoľko mesiacov, 1 liter stojí cca 50 Sk, má dostatok vápnika, takže sa o nedostatok nemusíš báť, môže sa aj variť, tak z neho by si namiesto toho jogurtu, čo kupuješ mohla urobiť puding (dr. oetker je z kuk. škrobu - ak máte aj celiakiu - nepostrehla som)
ďalej mám ešte tieto mlieka, sú síce práškové a ja som ich len raz použila (mne viac sedí to z dm - je bez éčok), ale možno by stálo zato ich vyskúšať, normálne si daj objednať v lekárni, ja som si kúpila z každého po jednom na vyskúšanie
3l stoja necelé dve eurá http://www.aspsk.sk/ryzovy_napoj.htm
http://www.aspsk.sk/ovsene_mlieko.htm

ďalej by si mohla podávať kukuričnú, pohánkovú, ryžovú kašu (kupujem normálne v potravinách cca za 25 sk od ravity (neviem, či bude u vás dostupná, ale mala by byť v Milk Agro predajni) v ryžovom mlieku.
užívame vit c (stál cca 15 eur, ale vydrží dlho)

ak ti môžem poradiť niekoho, kto by ti mal pomôcť a nie je to šarlatán, ale normálny človek, ktorí sa snaží pomôcť úplne zadarmo, žije v zarhraničí a poznám viacerých ľudí, ktorým pomohol, nám pomohol taktiež, na medicímu má trochu iný pohľad a názory, určite mu skús napísať presne stav dcérky, čo jej je a poradí. Nám jeho rady zabrali na 100% a to dodržiavame len dve z piatich, čo nám dal (diétne opatrenia, vit. c). Nik iný tu na SR mi nevedel pomôcť, ani alergológ! keďže alergia nevyšla na nič.
Jeho stránka je www.badatel.sk
a kontakt naňho je http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

vanish1
11. nov 2009

ešte som chcela napísať, že vit. c nie hocijaký, ale čistý bez prísad, o vit. c je táto téma https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

my sme dlho hľadali, kupovali najprv tu na objednávku od Jamiesona, ale nakoniec sme kúpili od damiána (kontakt som ti dala vyššie), damián nie je díler alebo predajca, ale u nás nie je dostupný, tak ti pošle ten, čo sa predáva u nich (normálne ho kúpi a zašle ti ho), alebo ak si zdatná v aj, tak si ho môžeš sama objednať od výrobcu. Určite sa ho nato opýtaj.

nanip
20. jan 2013

Ahojte mamičky. Mám 6,5 ročnú dcérku, ktorá je alergička (potravinová alergia) a okrem toho býva často chorá. Teraz nastúpila do školy a to už je úplná katastrofa. V jednom kuse zápaly hrdla s vysokými horúčkami. Dnes je chorá zase a to sme sa rekordne dlho držali bez choroby. Až mesiac a pol. Ak to bude zase na ATB, tak od septembra to budú už šieste. Neviete nám prosím z VLASTNÝCH skúseností poradiť nejakého dobrého imunológa, čo by ju vedel dať do poriadku? Sme z NR, ale v podstate je nám jedno, ak by sme museli aj cestovať.

hanulica258
22. jan 2014

@nanip ja som z PN takze imunologa ti asi neporadim... ale s mojim malym, co byva stale chory, najma odkedy nastupil do skolky sme minuly rok skusili detske kupele Lucivna. maleho mi preplatila poistovna, ja som si pobyt doplatila. tieto kupele su konkretne zamerane na problemy dychacieho ustrojenstva. malemu sa tam pacilo, pekne prostredie, nasiel si tam aj kamaratku, takze bol len a len spokojny :P keby ta takato moznost zaujala tak skus pozriet na ich stranku www.tkl.sk alebo sa popytaj detskej lekarky

renanet
22. jan 2014

ahoj..ja som velmi spokojna so ZODACOM...ked uz vidim na malom ze pokasliava alebo zacina mat nadchu tak mu davam kazdy vecer jednu tabletku...ozaj mozem odporucit....takto fungujeme uz asi 2 roky...poradila mi to detska lekarka...

marika282
22. jan 2014

a Wobenzym ste uz skusali? co sa tyka tych financii nie je to zrovna najlacnejsie, ale zase ked to berie dieta dlhodobo, zlepsi sa mu imunita, byva menej casto chore a v konecnom dosledku sa usetri zase za ostatne lieky. ked chces vyskusaj to, ale urcite brat dlhsie ako 1 mesiac...a pozor na davkovanie, na to sa radsej opytat lekarnika

mamadana2
21. mar 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

urcite by som ti odporucila poradit s nejakou inou deckou lekarkou.. resp. rovno zmenit tu co mate 🙂 a skusali si probiotika Actibax? tie su vyborne na podporu imunity a su vhodne aj pre alergikov...urcite by som sa na ne popytala. my na nich doma "ficime" ....a su aj cenovo prijatelne... 🙂 vela stastia

nelinka2011
22. mar 2014

@ywonnee ahoj a neskušali ste colostrum?Naša malá bývala stále chorá,každy mesiac Atb,a teploty.Nasadili sme colostrum a je omnoho lepšie.

danielkadandy
5. feb 2018

Prosim vas aky lekar vysetruje vlastne alergie na potraviny? Mam uz vymenny listok od obvodneho.Volala som k jednemu lekarovi..on je alergoimunolog a sestricka mi povedala ze oni nerobia testy na potraviny:/ ??? Mam traviace problemy..na gastre mi vysla alergia na bkm ale iba hranicne hodnoty..drzala som dietu ale tak nemala som pocit zlepsenia uplneho..chcem si dat otestovat aj na ine potraviny..vam kt.lekar diagnostikoval alergiu? Dakujem

zuzkamargit
5. feb 2018

baby autorka je z obce Kristy, ak su to tie Kristy ktore myslim, najblizsie okresne mesto s detskym gastro lekarom je cca 60 km vzdialene, druhe najblizsie 90 km