Osypaná tvárička kojeného 7 týždňového bábätka

weroncek
16. sep 2012

Ahojte, chcem sa s vami poradiť. Máme doma 7 týždnové dievčatko. Posledné tri týždne nás trápi vyhadzaná tvarička. Malá je plne kojená, pekne priberá. Ja už sa bojím zjesť asi všetko. Nejem ovocie, zeleninu, čokoládu, nepijem nič iné iba čistú vodu, dojčenský čaj a sem-tam ovocný čaj. Max 2x do týždna. Napriek tomu je malá stále osypaná a na tváričke sa jej to posúva stále na iné miesto. Vyzerá to ako silnejšie potničky. Ale má to po aj po pleciach. Inde na tele to nemá. Od narodenia jej periem oblečenie v tom istom prášku, dovtedy jej nerobil žiadny problem. Kúpeme len v čistej vode. Nepožívam žiadny krém ani olej. Občas jej to líčko natriem indulonou lebo to má velmi suché. Pokožku má až takú popraskanú... ☹ Fakt neviem, už sa bojím aj vodu piť že z čoho to má. Skúšala som jej to potriet repíkom no ani ten nepomohol, zahojil tie staré ale dnes ráno som našla nové vyražky. Inač boli sme už aj na pohotovosti ked to mala 8 dní a tam nám dali fenistil a fucidin. No ani ten nepomáha...

mimka19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weroncek
autor
9. jan 2013

Ahoj, aj nam to reagovalo na teplo, ked sa dokupala hned jej to naskočila. Ja jej tvaričku schvavam vonku pod plienku tak vonku to nemala. Ja by som sa toho nebala. Počkaj týžden, ak to začne ustupovat je to akne. Inač ak je nepokojna daj jej fenistil kvapky. Bude ti po nich ale taka spavejšia tak opatrne s nimi. Len ak je to nevyhnutne. Našej to nabehlo ked mala 6 týždnov a samo sa to stratila. Ale doteraz ju kupem v oilatum-e. A na pokožku nepouživam nič ine iba jedno telove mliečko - excipial. Ak si dobre pamatam.A sem tam ta modra indulona. Nam robi robre.... Ale podla foto to vyzera presne ako to čo mala moja mala
Inaač aka je vlasata. To naša ma len par vlaskov - som zvedava kedy dorastu.

mimka19
9. jan 2013

@weroncek no nasa sa taka narodila, ale uz kus jej vypadavaju teraz bude mat len 6 tyzdnov ... tak uvidim ci jej to ustupi dakujeme 😉 vam vlasky dorastu 🙂

yanus
14. jan 2013

@mimka19 Natierat tak male babatko hormonalnymi mastickami, tak to veru dakujem pekne!!! To kozna vie diagnostikovat u 7 tyzdnoveho babatka ekzem? Fuuuha to je velice sikovna, asi dostava dobre zaplatene od pharma mafie za predpisovanie takychto masticiek. Ak je to ekzem, tak si pozri diskusiu "atopicky ekzem" alebo "alergia na bielkovinu kravskeho mlieka" (pokial nekojis). Drzim palce. Moja druha dcerka mala az do ukonceneho druheho mesiaca vysyp, bolo to sposobene hormonami po porode, teraz sa jej plet krasne vycistila. Natierala som ju olivovym lekarenskym olejom a bioderma kremom so zinkom.

eva54
20. dec 2013

Po vysadeni Vigantolu a Kanavitu - vitaminov, ktore predpisuju novorodencom sa cervene vyrazky z tvare stratili. Pravdepodobne sa jedna o zihlavku. Zihlavku, vyrazky, bolesti brucha,.. pisu ako jeden z mnohych moznych neziaducich ucinkov tychto vitaminov!!!! A toto predpisuju nasim drobcekom!!!

radkanika
20. dec 2013

presne takto a este horsie mal syncek tvaricku od 4 tyzdnov az asi do 10.tich. Fakt som az plakala, nevedela som, co jest ci nejest, presne ako ty pises, uz aj vodu som sa bala pit. Vyzeral hrozne a ja som sa bala, u doktorky sme boli snad aj 5x kvoli tomu. Vzdy povedala, ze je to len seborea, dietatko sa cisti a ja ze ok, ale az takto? a ona, no ze ma to sice silnejsie nez vacsina deti, ale to prejde...dala nam taku masticku, neviem ako sa vola, je to pripravovane v lekarni, take uplne hnede a ze to nam to stiahne, veru som natrela par krat a zlepsovalo sa. Teraz ma 4 mes. a plet ma hebunku, lekarka nam vravela, ze do pol roka sa babo este cisti. Inak teraz po kupkani ho potieram kokosovym bio olejom, je uzasny! hlavne nezufaj, urcite to nebude zo stravy, teda na 99%. Jedz, aby si bola silna 🙂

radkanika
20. dec 2013

teraz som sa bola pozriet, ta masticka sa vola tanín.masť 2%. Nam to fakt pomohlo, este aj sesterka, ked je u nas a ma vyrazky, si to dzabe na tvar a na druhy den nema nic 😀

azbestica
20. dec 2013

nie som odbronicka, ale myslim ze u takehoto malickeho babatka su rozne kozne zmeny bezne.....natieraj indulonou ako pises mozes aj haramancekom ale rozhodne by som jej tam ja necapala ziadne maste z lekarne na taku jemnu detsku pokozticku 😉
inak pekne babatko 🙂

milota164
28. dec 2013

my sme mali nieco podobne ale miernejsie a pomohol nam Bepanthen, neskor mala aj take cervene lysaje a pomohol aj na to.

charaka
28. dec 2013

urcite treba vyskusat kalciovu mast a premazavat aj kazdu hodinu... my sme to tiez mali a kalciovka zabrala hned. Ta tvaricka je velmi sucha a treba ju furt natierat... drzim palce 🙂

modrofuzik11
25. máj 2014

nam pomohol bepanthen. mame odskusane. teraz tiez natieram ondreja. pomaha...

opicka60
7. apr 2015

Ahojte, mam trojmesacnu dcerku, ktora ma seboroicku dermatitidu, boli sme pri koznej vo Svidniku {primarke Zelenkovej} 100 km od miesta nasho bydliska a ta nam diagnostikovala seboreu, dala nam na licka mast Fucidin a Fungicidin a na telicko Linola Fett, na hlavicku, kde ma zlte supinky nam dala salicylovy olej 1%-tny {ten fest pomohol, ma omnoho menej supiniek}, boli sme na kontrolu a mala to vyrazne zlepsene, no teraz sa jej to na tele zhorsilo, ma to hrozne, som zufala, poradte, prosim, co by jej mohlo pomoct, nemalo to niecie dieta? co pomohlo?

linee
18. feb 2016

@opicka60 Ahoj, mohu se zeptat, co to nakonec u vas bylo?Male 6 tydnu to take vyskakuje, zatim to tolik nema,jn tvar,krk a ramena,ale rozsiruje se to.Dekuji

opicka60
18. feb 2016

@linee ahoj. Malicka ma kvasinkovu infekciu s ekzemom a vela potravin jej nerobilo dobre. Musela som si davat pozor na stravu. Napis @kam.zyk jedine ona nam poradila, co to je a co mame robit. Vdaka nej sa to dcerke hoji.

milota164
24. máj 2016

na doliecenie koznych problemov malych deticiek je dobra masticka od bepanthenu Extra mast, obsahuje olivovy olej na hydrataciu a pomaha regenerovat pokozku