Ovčie kiahne u 3 ročnej dcérky a moje tehotenstvo

michalka55
2. okt 2012

ahojte baby ...moja 3 ročná dcérka dostala asi v skolke ovcie kiahne. mám este 1,6rocneho syna tak je asi velmi pravdepodobne ze to dostane aj on, je to tak?? ...aa ja som tehotna v 16.tt moze to mne nejako uskodit?? kolko trva rekonvalescencia u deti? ..dakujem

blau
23. dec 2012

@tiffanytheo zelam skore uzdravenie
tu dovolenku by som odlozila. Pretoze je to vysoko infekcne ochorenie , cize on prave moze nakazit len tym, ze niekde je ostatnych +plus po kiahnach je imunita uplne na bode mrazu. On by mal byt v uplnom klude a vyslovene to vylezat.
Zelam vela zdravicka 🙂

tiffanytheo
23. dec 2012

No davkovanie mu davam 5 gulocok tri krat za den.No uz sme na tom celkom dobre.Vsade ma chrasticky.A nema to uz take hrozne ako to so zaciatku vyzeralo.V piatok ideme doktore a som zvedava co nam povie.Celkom dobre to prekonava.Vklude a teple je ani von ho nepustim neexzistuje.

selavi
23. dec 2012

@luliu ahoj tak ja som dávala hneď od začiatku rhus toxicodendron prvé dni 4x po 5 guličiek, po takých 4 dňoch len 3x 5 guličiek a antimonium tartaricum som začala dávať až keď sa malému netvorili nové kiahne, alebo už len sem tam 3x 5 guličiek a už pomaly končíme, lebo ich už má zahojené, len tie prvé pár čo mal, tak má ešte chrastičky - ale je ich dokopy možno len 5 - to je po nejakom týždni a pol od prvých vyhodených kiahní. Tak nech zaberú, tak ako nám. 😉

lupena
25. dec 2012

čaute baby. dnes sa malý zobudil s kiahňami.. ráno ich mal 5, teraz ich má cca 10... išla mu teplota na 38 bol ospalý ( a to sa zobudil po dvoch hodinách spánku), tak som mu dala nurofen.. Zajtra sme chceli ísť k naším 120km tam a späť na otočku na aute.. riskli by ste to? môže mu to nejako ublížiť? lebo po vonku by vlastne prechádzal len z auta domov...

daducha
25. dec 2012

@lupena Ja by som v ziadnom pripade nesla,dieta ma ostat v teple v klude,okrem toho mu môzu vyskocit vysoke teploty ,pridat sa priznaky virusovej choroby ako je nadcha ,kasel a pod.Je to na tvojom uvazeni,kamoska malu nosila k mame,nemohla s nou ostat doma,ale to len cca 50m od bytu do druhej brany a v pohode.Kiahne sa nesmu zachladit a starsi ludia môzu dostat pasovy opar, je to ta ista skupina virusov.

lupena
25. dec 2012

@daducha ide o to, že po ceste by kľud mal a tam by sme boli dva tri hodinky.. v chlade by bol len pri prechode do vykúreného auta.... Mám z toho ale ťažké dilemy...Hlavne aj preto, že cca v polovici januára idem rodiť a mám si tam ísť zobrať kočár.. a to ešte neviem, či sa mi vmestí do výťahu.. preto ho potrebujem mať čo najskôr doma.. aby som si vedela prípadne kúpiť iný..
ale uvidím. lebo malému išla poobede horúčka.. o šiestej som mu dala nurofen, tak uvidím aj čo bude v noci...

mata95
5. jan 2013

ahojte....myslim že moja 2roč.dcera ma kiahne no niesom si ista....ma take trocha tvdršie pluzgierikove vyražky,akoby vodnate,ale vyhadzala sa len vokoli plienky,na nožkach a 1vyražku ma vpodpazuši a len minimum 2-3 vyražky na brušku,na tvrari ani na ručkach absolutne nič....ma aj zvyšenu teplotu,na pohot.nechcem utekať ale ani čakať do pondelka vnevedomosti...čitala som že pri šarlachu sa dieťa vysype voblasti podruška a na nožkach,ale žiadne ine priznaky šarlachu nema...preto dufam že su to len kiahne....čo myslite????dakujeeeeeeeem 😉

lucia1234
8. jan 2013

@mata95 ahoj aj my sme sa 1.januára vyhádzali, tiež mal pár vyrážok na zadočku , okolo pusinky a na rukách, deň predtým mal zvýšenú teplotu a potom nič, pár vyrážok vyhnisalo a potom všetky zaschli a to bolo všetko, tak mám aj ja pochybnosti či to boli kiahne, pretože pri dcére to malo úplne iný priebeh , tá bola komplet vyhádzaná .

mata95
8. jan 2013

takže moja Rominka to ma vraj len znejakeho jedla....vraj to do 2tyž.zmizne.....mala ma oslabenu imunitu,chyti každy sopel,tak sa velmi čudujem že nas kiahne obišli kedže su všade naokolo....dakujem vam žienky za podporu a rady🙂))

henyneny
9. jan 2013

Z vlastnej skusenosti poradim, hned ako zistite ze ma dietatko prve bodky a da sa to, okupat v hypermangane,neutierat vlhke supnut do pyzamka a sup aspon pod dva paploniky a v teplucku a klude aby cim skor kiahne vysli von, ja som maleho prve 4 dni kupala 3 x denne v hypermangane 10 minut, a davala 3 x denne fenistil kvapky 15 kvapiek.po 4 dnoch kupem 2 x denne a 2x denne kvapky...odporucam je to fajn prve vyrazky zacali schnut a je to urcite lepsie ako puder... aspon moja skusenost porovnavali sme s kamoskou dcerku natierala a trvalo to dlhsie a celkovo ju to svrbelo...druhe jej dietatko kupe uz v hypermangane 🙂 drzim palce baby....a ste maly mal prve dva dni teplotu dala som mu cipok na noc ..

mamiajka04
31. jan 2013

Som v 31.t., už som kiahne mala, máme ísť tento víkend na oslavu, bude tam aj švagriná s deťmi a spomínala, že u nich v škôlke má veľa detí kiahne a že už čaká, že to dostanú aj jej dvaja synovia. Neviem, či tam mám ísť, bojím sa kvôli bábätku. Poradíte?