Padanie vlasov po vysadení antikoncepcie

ladyelsa87
10. júl 2018

Prosím Vás, stretli ste sa niektorá s padaním vlasov po vysadení antikoncepcie?
Už je to pol roka, čo som vysadila- brala som ju skoro 10 rokov - áno viem, bola som hlúpa...Vlasy mi posledné mesiace strašne padajú, už sa ich bojím aj chytiť ☹
Dala som si ich skrátiť, vyskúšala všetky možné vitamíny aj šampóny, zihlavu, plazmove injekcie, vysetrenia...

titla
10. júl 2018

Môže to byť hormonálny problém - zvýšená hladina testosterónu. HAK Ti ju umelo udržiavala v norme a po vysadení sa to prejavilo. Choď ku svojmu gynekológovi a popros ho, aby Ti spravil hormonálny profil.

ladyelsa87
autor
10. júl 2018

@titla ďakujem za radu. Urobí mi ten profil len na základe toho, že poviem že mi padajú vlasy? Hovorila som to gynekológovi ešte v máji pri preventivke, ale profil mi neurobili ☹

titla
10. júl 2018

Možno, záleží nakoľko bude ochotný. Ja som mala žiadosť od kožnej lekárky pre svojho doktora.

renatkaf1
11. júl 2018

Prosim ta kolko po vysadeni ti začali padať vlasy?Ja momentálne tiež riešim ten istý problém len ja som vysadila hak pred 4 mesiacmi tak neviem či to ma s tym suvis alebo nie.Nepadali mi vobec a posledne 3 tyzdne je to hrozne hlavne po umyti.

ladyelsa87
autor
11. júl 2018

@renatkaf1 mierne padanie som si všimla už cca po mesiaci, ale teraz je to už 7 mesiac čo som bez HAK a je to strašné ☹ ale každé telo je individuálne a každému sa to môže inak prejaviť...mne posledný mesiac idú dole tak, že mám asi polku z pôvodných vlasov...dnes som bola na odbery kvôli tým hormónom, tak snáď budem múdrejšia. Snáď sa to už dá do poriadku...
Držím palce nech prestanú padať, možno to u teba ani nemá súvis s HAK 🙂

martinkax7
11. júl 2018

@renatkaf1 dobrý deň, to všetko súvisí s hormónmi, ale samozrejme sú tam viaceré faktory, veľa krát je to aj obdobie, napríklad na mňa veľmi vplýva aj ročné obdobie, taktiež aj psychická pohoda. Po pôrode neskutočne začali padať vlasy vyskúšala som už hádam všetko, od šampónou až po vitamínové doplnky z lekárne , až som prišla k tomuto zázraku volá sa to Viva Collagen top produkt
Rada poskytnem viac informácii 🙂

terezia1477
18. nov 2019

@ladyelsa87 ahoj, ako ti dopadli vtedy testy? A vlasy prestali padať? Ja mam momentálne ten istý problém

ladyelsa87
autor
19. nov 2019

@terezia1477 testy mi dopadli podľa lekárky na výbornú, hormóny to neboli. O niečo málo sa to zlepšilo, ale žiadna sláva to nie je...