Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

copa
17. mar 2011

@tmt a malá pláče pořád? naše jen když jsem jí třeba po přebalování musela do třmínků zase upnout 😢 ale nijak extra, jak jsem jí to nandala, tak byl klid; pak přišlo léto a teplo, tak to bylo na přebalování super, měla jen plínu a nic přes ní, takže jsem třmínky sundavala pouze na koupání 😉
já taky brečela jen co jsem vyšla z nemocnice ven 😢 ale pak přicházeli z okolí mnohem horší zprávy, tak to jsem si říkala, že tohle je vlastně nic 😉 a hlavně není to napořád, za chvilku vám je zase sundají 😵

letenka
17. mar 2011

@larmimi tak to je super pocut ze sa to zlepsuje...len tak dalej..drzime palce i nadalej 🙂

dci01
17. mar 2011

@mariadaniela ahoj, rozdielne ryhy na stehienkach môžu znamenať niečo zlé, ale nemusí to tak byť - treba to ale určite preveriť a lekárovi povedať, že v rodine ste už mali podobný problém so synom, nech ju poriadne prezrie..na dievčatká treba s kĺbikmi dávať pozor..držím palce, nech je to ok. 🙂

dci01
17. mar 2011

@lenkacka ahoj, veru som sa riadne vystresovala, som si myslela, že kĺbik je vonku, keď tie stehienka boli trošku iné..už som nás videla zas v sádre ☹
tak dnes som šťastná, prešťastná, aj keď sme boli potom na očkovaní, no ale to je už pre nás malina 🙂
tvoja maličká sa posadí sama, alebo ju musíš posadiť ty? neboj, už nejako dočkáte a treba veriť, že vás potešia 🙂

dci01
17. mar 2011

@tmt presne tak, sú omnoho horšie veci, na remienky si zvyknete a kĺbiky budú v poriadku, skoro vám na to prišli, tak sa skoro aj z toho dostanete 🙂
my máme remienky 10 dní, predtým sme mali sádričku a teraz sa nám zdá, že remienky sú oproti tomu super, malá je v nich spokojná, pozri foto v mojom albume..

lenkacka
18. mar 2011

@mariadaniela My sa s remencami trápime od 5 týždňa, v 9 týždni 10 dní visela,nasledovala operácia pri ktorej jej dali kĺbik na svoje miesto a potom 6 týždňov sme msli sádru.Od vtedy (august 2010) sa stále trápime s remencami,lebo sa nám musí vyformovať strieška,aby nám to opäť nevyskočilo. ☹ ☹ No zvládame to,,maličká si na remence už zvykla,mne to už ide na nervyyyyy. 😎 NO DÚFAME.

lenkacka
18. mar 2011

@dci01 joooj tá sa sama vobec neposadí ☹ ☹ ,to len keď ju ja dám kus potrenovať.Maličká ani nevie,že na čo má nožičky. ☹ Preto veľmi chcem ,aby sme sa už zbavili týchto remencov.

mariadaniela
18. mar 2011

@lenkacka nechapem ten vyraz, ze 1O dni visela to preco...

larmimi
18. mar 2011

@letenka dakujeme 😉

larmimi
18. mar 2011

@mariadaniela ahoj, si zober , moja prva dcera sa narodila v anglicku, tam tiez nikto ziadne klbiky ani nespominal...a ked som niekomu spomenula balenie na siroko tak sa smiali 😝 na SK som s nou prisla v 4 mesiacoch a nasa pediatricka nas hned poslala na sono noziciek ako povinnu kontrolu a isla som tam z povinnosti , nikdy som ju nebalila na siroko..a mala to v poriadku...tak neviem, mozno niektore sa tu zbytocne stresujeme a nozicky by sa aj tak same vyvinuli do toho roka..ved keby zijeme v zahranicic tak co..ja neviem 😒

lenkacka
18. mar 2011

@mariadaniela naozaj VISELA hore nožičkami na ktorých mala závažia - tým sa jej naťahovali šľachy,aby jej potom mohli operatívne dať kĺbik na svoje miesto.Neprajem to nikomu!!! To som už skor písala ,čo sme všetko prežili a ako som bola z Bystrickej nemocnici na nervy a psychicky ani nevravím ☹ .Pridávam aj foto,aby si videla ako to vyzeralo a aj so sádrou.

lienkalenka123
18. mar 2011

ahojte...tak my sme boli v stredu tu v LV u ortopeda, ukázať sa a tak, že čo nám povedali v BA...pravdupovediac som z toho všetkého väčší blbec ako predtým...dr sa ani nepozrel na papiere z BA...len že aby sme teda pokračovali ako nám tam povedali...tak som mu povedala že tam aj tie hodnoty sú uplne iné ako boli v LV...potom kukol na papier a povedal, že to úplne mení situáciu...potom že aby sme sa predsa objednali aj v LV na sono ešte kým pôjdeme do BA lebo že tam v BA toho majú dosť a že by sa veľmi na tie ich vyšetrenia nespoliehal...???...(nechápem teda, načo nás tam vo februári poslal, ked v marci by sa na nich nespoliehal)...nakoniec ešte povedal, že teda počkajme, čo povedia v apríli v BA a že uvidíme...chápete to niekto???lebo ja som z tohto prístupu ozaj blbá a nerozumiem ničomu 😒

luckaa
18. mar 2011

@lenkacka To jsou hrozný fotky,jak malá visela ☹

My dneska byli ve stacionáři na druhém cvičení a kyčlička je volnější.,říkala sestřička(taky jsme si to s manželem mysleli,ale nevěděla jsem,jestli to není jen můj pocit,že si to moc přeju)..v pondělí jdu k doktorovi,sestřička říkala,že možná nebudou nakonec řemínky potřeba,zatím teda dáváme Fejkovu peřinku,doktor měl dovču....tak budeme dál cvičit a doufám,že v pondělí odejdeme od doktora bez řemínků.

letenka
18. mar 2011

@lienkalenka123 a nemas moznost zmenit ortopeda? my sme prvykrat boli u jednej ortopedky, ta nam nic nepovedala iba, ze mame na noc balit na siroko a prist na kontrolu o 2 mesiace...to sa nezdalo nasej pediatricke, tak nas poslala k inemu ortopedovi..ten nam taktiez nic nevysvetlil, len nam predpsial Tubingen ortezu na dva mesiace...no ked nam ju v zdravotnickych potrebach nasadili tak ako ju vytiahli zo skatule, tak mi to nedalo a zacala som zhanat info...a mesiac na to sa nam podarilo dostat do Ziliny na ortopediu..a odtial sme odchadzali so zdravym dietatom...tak to zhodnotil doktor, ze vsetko je tak ako ma byt, pekne nam vsetko vysvetlil, bol to uplne iny pristup 🙂 ....takze malej sme ortezu vysadili, pre istotu som ju este balila nasiroko do kontroly u toho druheho doktora...a ked aj ten povedal, ze je vsetko OK, tak sme si vsetci doma vydychli 🙂

larmimi
18. mar 2011

@letenka vam ju zrejme dali len preventivne tu ortezu... 😉
nam dr. teraz tiez povedal ze to je vyborne, nozicky uvolnene, ale nepovedal ze nemusime nosti perinku, aj ked si myslim, ze mozno keby idem este k inemu ortopedovi tam by nam povedali ze netreba nic..to som si vybrala tu krajsiu verziu 😀
tak neviem

lienkalenka123
18. mar 2011

@letenka ja neviem ono, ten ku ktorému chodíme tu, je z troch možných tá najlepšia voľba...boli sme aj v Bratislave a tam nám zase povedali niečo iné (čo sa nám páčilo viac, kedže diagnoza nebola až taká desivá). tak či tak - tam robila aj sono doktorka - ortopedička...u nás robí sono primárka radiologického odd...tak neviem...ja som mu v stredu aj povedala že pôjdeme aj k niekomu tretiemu...on že nie, načo...
ešte som sa chcela spytať...je rozdiel, ked robia sono tak, že dieťatko leží v takom akoby korýtku a ked pri vyšetrení leží len na posteli?a ako má mať nožičky?vystreté alebo mierne skrčené?
lebo na každom vyšetrení bola malá aspon podla mna v inej polohe...samozrejme že náš ortopéd si zastal tunajšiu dr...

dci01
18. mar 2011

@lienkalenka123 tak tam by som už nešla 😖

letenka
18. mar 2011

@lienkalenka123 no u prvej dr. mala lezala v takom korytku, u tych ostatnych lezala na boku a kolienko pokrcene...
ale ved vasemu dr. ste nemuseli hovorit ze pojdete aj inde...ved na konzultacie mate pravo, aj vyber lekara 🙂

letenka
18. mar 2011

@larmimi no ano, aj my sme to s mm tak nakoniec skonstatovali...lenze co to stoji nervov a placu...a chuda dieta sa v tom tiez trapilo i ked ono si to este tak neuvedomuje...ved ja som ten mesiac co sme mali tu ortezku len cakala na kazdu noc kedy dieta zaspinka aby som nevidela ako sa trapi a ako mrnci od nepohody..a hovorila si, ze konecne dalsi den za nami

tmt
19. mar 2011

Tááák ženy, už v tom máme jasno. V Brně nám to všechno vysvětlili. Viktorka má vrozené vykloubení kyčlí. Asi z toho jak byla celou dobu špatně uhnízděná v bříšku a namačká dole (byla jsem na rizikovém). Mohlo se na to přít už v porodnici, ale i tak se na to naštěstí podchytilo včas, takže se to vyléčí jen nošením těch řemínků. Mimo jiné, kdyby na to ten doktor nepřišel ani v 6ti týdnech tak by nás čekala sádra nebo operace a to by doktůrkovi už jen tak neprošlo.

copa
20. mar 2011

@tmt tak alespoň, že na to příšli teď a budou stačit "jen" řemínky 😉 držím pěsti, ať je nemusíte nosit moc dlouho 😉

@lenkacka taky držím pěsti, ať je malá brzy v pořádku a brzy vám řemínky sundají
to visení a sádru - to bych taky špatně nesla ☹

letenka
20. mar 2011

@tmt tak drzime palce nech sa to cim skor da do poriadku...ono to hned pomoze na psychike ked doktor to pekne vysvetli, poukazuje, odpovie na otazky...takyto pristup vsak mnohym doktorom bohuzial chyba ☹

dci01
21. mar 2011

@tmt tak to je super, že vám na to doktor prišiel skoro, však tak to aj má byť 🙂
nám na to prišli bohužiaľ až v 3,5 mesiacoch a to už sme sa sádre nevyhli 😒 ale nebola som mu nadávať, lebo to by nám aj tak nepomohlo 🙂

benotka
21. mar 2011

Ahoj,
tak jsme se dnes vrátili z Brna a konečně jsme se po 2měsících zbavili sádry. Ale dostaly jsme na další dva měsíce abdukční přístroj, který teda můžem sundávat jen na koupání a za ty dva měsíce se uvidí, jestli to bude muset mít dál celý den, nebo bude stačit jen na noc. Pořvala si tam teda řádně a tak teď hodně spinká a pořád jí 🙂

dci01
21. mar 2011

@benotka no moje zlatko, viem si predstaviť ako plačkala 🙂 ale už bude teraz dobre..a môžete sa kúpať, čo je super !

tmt
22. mar 2011

@benotka Ahoj, k jakému doktorovi chodíte?

benotka
22. mar 2011

@dci01 sundávat sice můžem na koupání, ale po včerejšku budem asi koupat jednou za 3 dny a ne každý den jak jsem si plánovala. 😒 😢
Myslela jsem, že to sundáme i když pojedeme třeba k doktorce, ale ta její bolest za to nestojí. Takže další dva měsíce bude jezdit v korbě, která se začíná zmenšovat.
Včera jsme jí to sundali, (sama bych to nesundala) a samozřejmě začala hrozně plakat, protože jí bolelo mít po měsících uvolněné nohy, ani je nenarovnala(naštěstí, protože to by neměla), koupání probrečela, jak už není zvyklá a pak nasazení taky. Uvidíme další dny jak to půjde. 🙂 😉 😉

@tmt my chodíme k panu doktoru Strakovi. 😉

dci01
22. mar 2011

@benotka tá bolesť je normálna, aj nás nožky boleli po sádre, nemohla som ju dať ani do hlbokého kočíka, musela ich mať stále naširoko položené, ale po týždni to prešlo, lebo v tých remienkoch si ich rozhýbala a už jej môžem nožky dať aj trošku k sebe, takže sa už zmesíme ... vydržte 🙂

lenkacka
25. mar 2011

@tmt Ahoj!!! Moja maličká bola tiež veľmi naprataná v brušku - mala som ho maličké 🙂 .V 28 týždni ma hospitalizovali pre tvrdnutie bruška a bolestami v podbrušku.Odležala som si tam 3 týždne ☹ .Malá bola otočená hlavičkou hore a tak ma pekne bolestivo kopkala dospodku ☹ .Od toho 28 týždňa a až do porodu - cisárskeho som len ležala na posteli.Ako som sa postavila mala som bolesti a brucho ako skalu.Myslela som si ,že táto zlá poloha maličkej viedla k tomu,že mala nožičku vykĺbenú,ale doktori ma ubezpečovali,že je to vrodenééé.No neviem - ja nie som odborník!!!Nám na to prišli v pri prvej kontrole v 5 týždni a predsa sme sa nevyhli viseniu a ani sádre.Od vtedy stále nosíme remence a to malá mala teraz 11 mesiacov. ☹ ☹ . Držím Vám palčeky,aby ste toto prežiť nemuseli a aby stačili remence.PA PA 😉

lenkacka
25. mar 2011

@dci01 Ja musím povedať,že maličká preplakala len jeden deň po zložení sádry a už na druhý deň bolo super.Nožičky po zložení pred kúpkaním síce hneď vystrela,ale hneď ich aj dala do polohy ako ich má v remencoch.Treba si len zvyknúť a detičky si zvyknú na všetkoooo.Treba len trpezlivosť.A vy ako znášate remence?