Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

svatule
17. jún 2011

tak dnešní kontrola na ortopedii dopadla výborně, pan doktor nám řekl, že to vypadá, že opravdu za měsíc bude mít pokoj, že je to pěkné, tak snad, i když raději počítám s variantou, že to bdue ještě o něco dýl, jinak jsem ráda za pokroky všech dětiček, naše malá taky hodně pokročila, na půlroční poradně byla paní doktorka spokojená 🙂

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ochechulka
17. jún 2011

@dci01 no teraz ste mi nahnali strach.

larmimi
22. jún 2011

ahojte, som tu dlho nebola 🙂 my ideme zajtra na kontrolu, naposledy nam povedal ze staci balit nasiroko a povedala som ze maly nema s abdukcnou perinkou problem ze mu to mozem davat na noc tak prikyvol jasne jasne 🙂 🙂 len uz nam bola mala tak som ju zahodila dufam ze zajtra nevyfasujeme nejake pomocky to by ma na leto vystrelo 😖

chados
29. jún 2011

ahojte chcela by som sa poradit ako casto sa chodi na rtg s baby ak nosi remienky,co si aj myslim ze ich ma zbytocne a ta lekarka nas tam vola ako na klavir....
ak mala bola troj mesacna nas poslali na ortopediu ze tam vraj nie je nieco ok na lavej nozicke a napisali nam toto L.dx 67-40 1a+
L.sin 59-61 1b+
rozumie tomu niekto,dakujem za odpoved 🙂

dci01
2. júl 2011

@chados ahoj, my sme boli na RTG 2x ale to len kvôli sádre, či nám ju dobre nasadili a potom po zložení..inak stačí sono, potom neskôr v cca 1 roku sa robí 1xkontrolný RTG..viac je zbytočné robiť..
neviem akí ste veľkí, ale to 1b po troch mesiacoch už nie je celkom ideálne..vyzerá, že máte na ľavej nožičke ľahšiu displáziu, ale nič hrozné to nie je ..

larmimi
8. júl 2011

baby tak mi uz len siroke balenie 🙂

chados
9. júl 2011

ahojte baby,tak bola som s malou v Presove u ortopeda pozeral ju fakt pocitovo so sonom prava nozicka 1a lava nozicka 1b.napisal nam do spravy ze na noc staci klasicke siroke balenie a kontrola o tri mesiace ze dieta ma jadierka osifikovane a klby centrovane teda na mieste ako maju byt...ja som stale vravela ze dieta je v poriadku ale s muzovej strany do mna stale ripu lebo ta strieska ona je este chrupavicna a musi skostnatiet.uz neviem co mam robit....lekar ma uistil ze je ok a vlastne vyvojom sa to spravi,viete mi niektora povedat po akom case sa to spravi

dci01
12. júl 2011

ahojte, tak nám ešte nechali remienky na noc, nález vraj máme veľmi dobrý, ale pre istotu ich ešte máme na noc dávať, je to vraj liečebná poloha a nič s tým nepokazíme..ale že keď pôjdeme na dovolenku, máme ich nechať doma 🙂

svatule
13. júl 2011

@dci01 super, to už zvládnete, my jdeme na kontrolu v pátek a tak nějak tajně doufám, že už je malá nebude muset mít, je už šídlo a vadí jí, jak se chce hýbat, ale holt má ještě pár dní smůlu 🙂 pak dám vědět, jak jsme dopadli

dci01
13. júl 2011

@svatule držím palce 🙂

svatule
15. júl 2011

@dci01 tak máme to za sebou, malá má ukázkové stříšky a jadérka, řemínky dole, ještě nás čeká rentgen v prosinci. Jsme strašně rádi, málem jsem to tam obrečela. Na všechny děti s řemínky myslíme, aby byly brzy v pořádku 😵

ochechulka
15. júl 2011

@svatule Jeeee, tesi ma, ked citam o dobrych spravach. Nas caka kontrola v stredu, tak uvidime. Na poslednej kontrole nam p. doktor povedal, ze jadierka sa pekne zaoblili a teraz nas uz asi poslu na RTG kde sa ukaze ake to je a podla toho sa uvidi :o)

svatule
15. júl 2011

@ochechulka moc držíme pěsti, aby to bylo ok, malá je tak spokojená, kope, jak o život 😀

ochechulka
22. júl 2011

tak uz nam staci siroke balenie, ale skoda ze este 2mes. Takze ked bude mat mala rok, tak mame doniest RTG a ked bude vsetko OK, tak sa zbavime aj plienok. Inak p.doktorka povedala, ze to ma dobre a ze by je to uz nemalo ani vyskocit :o)))

svatule
26. júl 2011

@ochechulka to už rychle uteče, bude se víc hýbat. naše malá je spokojená, už se přetáčí a snaží se lézt, je to super

dreamer4
26. júl 2011

cawte baby, je pravda, ze deticky s prenatalnou polohou KP maju nasledne problemy s klbami? (vraj preto, ze maju nozicky pri hlavke)

svatule
26. júl 2011

@dreamer4 je to jeden z faktorů, ale ne všechny děti KP problémy mají. Naše malá byla KP a nosila řemínky 4 měsíce, ale znám děti KP, které je neměli. Každopádně tato poloha je opravdu pro kyčle rizikovější

copa
7. aug 2011

@dreamer4 naše malá byla taky KP a nosila řemínky 3 měsíce

zuziii21
18. aug 2011

Ahojte baby,píšem sem prvý krát.včera sme dostali remienky :,( dva mesiace sme balili na široko a včera toto :( nález na obidvoch nožičkach 2c :( je mi z toho strašne smutno. Doktor nám vravel,že ich nemáme vôbec skladať,ani na kúpanie,čiže ju teraz nemáme 2mesiace kúpať.aj vy ste to tak mali?

stankapk
19. aug 2011

@zuziii21 ahoj. no my sme mali najskor sadru, az potom remence. ale ano, mali sme to aj my ze ani na kupanie skladat. da sa to zvladnut, to vydrzite...

zuziii21
19. aug 2011

@stankapk zvládneme,musíme 🙂 dúfam,že po dvoch mesiacoch sa toho zbavíme 🙂

stankapk
19. aug 2011

@zuziii21 drzim paste 🙂

ochechulka
31. aug 2011

Ahojte maminky. Takze aj my mame uz dole remienky. Mame to dole 2tyz a nasa mala sa naucila behat po 4roch. Je to radost sa na nu divat. Remienky sme mali 7mes. Bolo to hrozne, ale clovek to musi vydrzat. Najhorsie boli zaciatky, ked sme nemohli skladat a tym padom ani kupat ☹ No teraz som vdacna p. Bohu, ze to uz mame dobre. Ked bude mat mala rok a pol tak musime donies teste aktualny RTGsnimok. Dufam, ze to bude dobre. Vsetkym mamickam drzime palce

mishusha
12. sep 2011

baby ja sa chcem spytat, ci neviete kde sa daju kupit nejake ine remence, nie tie kozene... ktore preplaca poistovna... videla som na nete take akoby silonove, ako popruhy na ruksakoch... dakujem za kazdy napad 🙂

mianc
20. sep 2011

@zuziii21 nám nasadili remienky dnes.. ☹ ale ľavý klbik máme ok a pravý je na hranici, doktor nevedel určiť či je zle alebo dobre.. ani ani.. a vraj v 6 mes. by to už malo byť ok, ... na kúpanie mi ale povedal, že jej to dole môžem dať.. dokonca my chodíme na baby plávanie a na hodku jej to tiež môžem dať dole.. tak dúfam, že keď prídem za dva mesiace tak sa ich na dobro zbavíme..

mianc
20. sep 2011

Kočky chcem sa ešte spýtať, dal doktor niektorému vašemu bábatku remienky v 6. mesiaci??? mne sa to zdá neskoro.. a bojím sa že je to aj zbytočné, nakoľko malá je dosť riadne žihadlo..

ochechulka
20. sep 2011

@mianc dobry den. Nam ich nasadili v 5mes ☹ a mali sme ich do konca 11mes.

mishusha
22. sep 2011

maminky, neviete mi poradit ci je vhodny ergonosic pri remencoch? je zaistena vhodna poloha noziciek, ci sa radsej poobzerat po niecom inom?

svatule
24. sep 2011

@mianc může se to stát, Elišce je sice nasadili už ve 3 měsících, ale na kontroly s náma chodili i děti, které je měli třeba až od 8. měsíce. Držím pěsti, ať se jich co nejdřív zbavíte!