Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

jitulkabj
16. sep 2008

Moja malicka tiez nosi remence, uz dva mesiace. Zajtra ideme na kontrolu. Na ortopeda sa nemozem stazovat, je to skvely odbornik. Radsej nasadi prisnejsiu liecbu, ako by mal nieco podcenit. No co sa tyka informacii, je dost malovravny. Chcela by som vediet, ako ma vyzerat diagnoza nasledovnych casti:
Abdukcie:
Echo chrupavcitej striesky:
Echo kostenej striesky:
Epifyzy:
Krytie:

tucniacik
16. sep 2008

jitulka, pri klboch sa hodnoti centracia stehennej kosti v acetabule/jamka/, a striesky - maju byt ostre...
a lekara sa kludne pytaj, mas narok vediet ako je na tom tvoje babatko...my mame tiez remence a zle skusemosti s liecbou v Ba, tak chodime do Ziliny, a tam pri kazdej kontrole podpisujeme ze sme o jej stave pouceny... lekari nam tam ochotne vsetko vysvetlia a zodpovedaju vsetky otazky... neboj sa pytat!!!

jitulkabj
17. sep 2008

tucniacik...dik za povzbudenie. Uz mame za sebou dnesnu kontrolu. Vynimocne v stredy ordinuje jedna mlada doktorka a ta mi vsetko ochotne vysvetlila. Bohuzial, nas stav je nezmeneny. A pritom minule doktor povedal, ze uz je lepsie. Tak neviem, preco ta stagnacia.
Viem, ze strieska ma byt ostra. Aj ked doktorka tvrdila, ze to je len laicky povedane, ako to ma vyzerat spravne. Hoci klbiky su spravne osadene v jamke, strieska sa nie a nie upravit. Vraj u niektorych deti je tento vyvoj velmi pomaly...Treba len cakat a nadalej nosit remence.
Ake je to bolestive, ked clovek zakazdym caka dobre spravy,a tie nechcu prist. Ja hlupa sa stale presviedcam, ze o mesiac to bude dobre...Ale o ktory mesiac????

tucniacik...Vy mate este stale remence? Moze Natalka s nimi sediet? Ved to je uz pomerne velke dieta (skoro 8 mesiacov). Na nozky sa nestavia? Ako to zvladate?

Drzim prsty vsetkym, ktori sa trapime:(

tucniacik
17. sep 2008

stieska moze dorast do dvoch rokov dietata...
my sme iny pripad, my sme mali takmer luxaciu-klb na hrane jamky, + samozrejme plocha strieska, mali sme sadru 2 mes, potom 2 mes remence vkuse, teraz tretim mesiac ich mozeme skladat na hygienu, a ak bude kontrola dobra o tyzden, tak ich mozeme skladat na 6 hodin, potom o mesiac zase kontrola, ak to bude ok skadat na cely den,a natalka ich bude mat iba na noc, a potom znova o mesiac kontrola a ak to bude ok, tak ich uplne vysadime... u nas sa teraz sleduje iba centracia stehennej kosti v jamke, lebo strieska je dlhodoba zalezitost.. ak stireska nedorastie do 2 rokov veku dietata, tak nas caka operacia...
takze ja pochybujem ze by ste mali remence nejako dlho,kvoli strieska urcite nie, skor u vas ide o to, aby sa klb nezacal posuvat ked mate plochu striesku a teda ho nema co drzat... predsa len mate iba 3 mesiace...si to predstav tak, ako ked si das do ruky past a obopmens ju rukou... ak nie su striesky ostre, tak past v ruke nie je obopnuta - ako ked tu ruku mierne roztvoris... potom sa past moze posuvat... u vas remence drzia stehennu kost spravne centrovanu,a caka sa aby dorastla strieska... ta je teraz este chrupavcita, a ide o to aby skostnatela v pravnom tvare, aby obopinala hlavu stehennej kosti...
no, natalka uz zacina sediet... este sedi tak nemotorne, ale kazdym dnom je to lepsie... remence jej v sedeni nebrania...ale - nepretaca sa na brusko, nelezi na brusku - lebo jej to vadi, ked nemoze vystriet nohy tak ma zle tazisko a zle sa jej lezi na brusku... cize so vsetky meskame... ziadne lozenie, vstavanie, nic... iba sedime... aj to este nie cisto...

jitulkabj
17. sep 2008

Fiiiha! Z teba je normalna odbornicka! Presne takto nejako mi to dnes doktorka vysvetlovala - na ruke a pasti🙂

Vidis a ja som si myslela, ze sme na tom ktovie ako zle. A vy s Natalkou musite prezivat ovela horsie chvilky.

Je vyborne, ze sa k problemu stavias pozitivne. Aspon z tvojich riadkov je to tak citit. Ja som na malicku velmi citliva. Vsetko ma zoziera a ani dnes sa mi neulavilo, kym som si trosku nepoplakala. To bude tou mojou netrpezlivou povahou - pred kazdou kontrolou si vsugerujem, ze nas doktor prekvapi dobrou spravou, a ona nie a nie prist.

Ale teraz som uz OK. Urcite mas na tom zasluhu aj ty🙂

Drzte sa kocky, budem vam buduci tyzden drzat prsty. Urcite sa ozvi, ako ste dopadli.🙂

annag
17. sep 2008

jitulka, vôbec sa s remencami netráp, moja malá ich mala do ukončených 10 mesiacov a naučila sa otáčať, sedieť, liezť (v normálnom čase ako zdravé deti), dokonca sa vedela naširoko postaviť k opore 😀 . Mesiac po zložení chodila popri nábytku na začiatku 13 mesiaca vedela chodiť. Na remence nedám dopustiť, perinky a plienky sa nám vôbec neosvedčili, nepomohli, boli nepraktické. Remence ju v ničom absolútne neobmedzovali. 🙂

jitulkabj
19. sep 2008

annag, to mas pravdu, remence by neobmedzovali, len keby sme spolu s nimi nemuseli mat medzi nohami dalsie plienky. Nevadi... 😒
Mna asi najviac zaskocilo to, ze je to fakt taka dlhodoba zalezitost. Myslela som, ze par mesiacov (2-3),a sup ho, remence pojdu dole. 🙄
Esteze mame internet a mozeme sa navzajom upokojvat a potesit , vsak? Nad kolkymi "hlupostami" by sme si inac lamali hlavku! 😵

annag
19. sep 2008

jitulka, určite 😉 🙂

tucniacik
19. sep 2008

suhlasim, remence nielen ze su prakticke,ale ako ortopedicka pomocka su ucinne... nam plienka a abukcne perinka stav iba zhorsovali...
teraz uz optimisticka a trpezliva som, ved za vodou budeme az ked natalka bude mat 18 rokov, dovtedy sa moze vplyvom rastu hocikedy ten kbl pos.............pokazit...
ale pri prvej kontrole ked sme mali mesiac a nebolo to ok neboj ze som neplakala... a tiez som si nevedela predstavait ze to bude take dlhodobe, tiez som na malu straaaasne citliva... ale ako sme sa dostali do dobrych ruk tak sa mi znasa lahko... pre mna bola tazka ta bezmocnost ked ortopedi v ba spekulovali a cas utekal a klb sa iba horsil... ako sme prisli do ZA padol mi kamen zo srdca aj ked sme sa dozvedela co vsetko nas caka...
annag, a teba sa mala naurcila pretacat aj v remenoch?

annag
19. sep 2008

tucniacik, áno, naučila sa v nich všetko, čo som spomínala, napr. v pohode v nich vyliezla a zliezla z postele, bola v nich skutočne deň a noc, len pri kúpaní ich nemala, veľmi som sa bála nechať ju bez nich. Aj ja som si na začiatku poplakala, to bábetko vyzerá v nich ako spútané, bála som sa, že bude zaostávať vo vývoji, ale všetko bolo nakoniec OK, malá si na ne zvykla a nemala ani snahu si ich rozopínať, boli súčasťou jej sveta 🙂

silrej
24. sep 2008

Ahojky, tak se přidávám...dnes na kontrole u Matějíčka jsme řemínky vyfasovali taky... ☹ A souhlasím s vámi holky pražské, že zrovna moc velký optimista není...jsem z toho byla tak hotová, že jsem se nezmohla na žádné otázky, prostě na nic a ořvala jsem to zároveň s malou, tak jen doufám, že ty řemínky nebudeme nosit dlouho! ☹

jitulkabj
30. sep 2008

silrej....Vsetko bude OK. Presne tak som spravu od doktora prijala aj ja. Slzy sa mi kotulali ako hrachy! Za par dni zistis, ze o nie je az take strasne. Musis sa k tomu postavit optimisticky.
A tiez nerob chybu ako ja, ked som pri kazdej kontrole cakala, ze uz pojdu dole. Je to dlhodobejsia zalezitost, treba vydrzat. Je to nadobro veci. Ked vyrastie, bude behat ako srnka🙂
Samozrejme, ani teraz mi to nie je dvakrat jedno, ale....lepsie sa teraz trochu potrapit, ako mat neskor problemy, no nie? 😉

tucniacik
1. okt 2008

ahojte,
tak my mave noveho to, ze mozeme remene konecne skladat na 6 hodin.. zatila sice musime mat plienku a postolky kym nema remence, ale boh vie aky vyznam to asi nema lebo natalka ma uz taku silu v nohach ze aj ked jej to silno utiahnem o chvilu to ma povolene..ako keby postolky ani nemala... o 3 tyzdne nas caka rtg a tam sa presne uvidi ako na tom sme... uz teraz sa bojim aby sa jej to nezhorsilo...ale, ved bola fixoavana uz takmer 5 mesaicov vkuse, tak je asi na case to postupne skadat...

annag
1. okt 2008

tucniacik, no super, tiež si myslím, že poštolky pri takom veľkom bábetku nič neriešia, to ako keby nemala nič 😀

jitulkabj
1. okt 2008

tesim sa s vami, tucniacik. bude dobre, nebojaj. 😵

jitulkabj
3. nov 2008

A my uz nemame remence!!!! Po troch mesiacoch nam ich zlozili, ze uz su striesky, ako maju byt. Teraz nam dali na 6 tyzdnov abdukcnu perinku, s ktorou preckame, kym sa dovyvijaju jadierka a sme fit! Doktor to vidi velmi ruzovo... na Vianoce uz budeme s peknou malou ritkou🙂))
Drzim palce vsetkym ostatnym detickam!!!

annag
27. nov 2008

K popisom, čo píše ortopéd do ortopedickej vložky pri sone kĺbíkov:

Pri vlastnom popise sonogramu, ktorý musí byť v štandardnej línii, popisujeme centráciu, eventuálne decentráciu hlavice, hodnotíme vývoj kosteného acetábula, vrchol kosteného okraja striešky, tvar chrupavčitej striešky acetábula, lokalizujeme labrum, perichondrium, perichondrálnu dieru, proximálny koniec femoru, jadierko a dolný okraj ilickej kosti.

K hodnoteniu nálezov sonogramu podľa Grafa, na kvantifikáciu správneho vývoja bedrového kĺbu sa používajú uhly alfa a beta. K ich meraniu potrebujeme niekoľko základných línií.

Schéma základných línií a uhlov (10):

1/ uhol alfa – kostenej striešky

2/ uhol beta – chrupavčitej striešky

3/ základná línia .

Centrácia hlavy femoru

O centrovanej hlave hovoríme, ak základná línia na sonograme prechádza minimálne stredom hlavy femoru a mediálne od línie sa nachádza minimálne polovica chrupavčitej hlavy femoru (16). Ak je väčšia polovica hlavy femoru uložená laterálne od základnej línie, bedrový kĺb hodnotíme ako decentrovaný. Ďalším ukazovateľom decentrácie hlavy stehnovej kosti je elevácia stredu labra nad úroveň promontória.

Základná línia

Na jej konštrukciu je nevyhnutné stanoviť presné miesto prechodu perichondria do periostu. Pri typoch fyziologických, alebo len s miernou patológiou, nie je problém stanoviť základnú líniu. Avšak so stúpajúcou dyspláziou sa úpon perichondria na periost nachádza v oblasti zaoblenia ilickej kosti. V takomto prípade sa základná línia tvorí ako kolmica k pomyslenej čiare, ktorá vedie stredom konkavity ilickej kosti.

Línia kosteného okraja acetábula

Jedná sa o priamku, ktorá prechádza dolným okrajom ilickej kosti a vrcholom okraja kostenej striešky. Rastúcou dyspláziou sa zaobluje vrchol kostenej striešky, preto k vyhotoveniu línie kosteného okraja je potrebné použiť bod, ktorý sa nazýva ako inflexný bod – promontorium. Jedná sa o bod, v ktorom sa mení konkavita acetábula na konvexitu ilickej kosti. V podstate sa jedná o najvzdialenejšiu časť kosteného acetábula, miesto kde začína chrupavčitý okraj striešky.

Línia chrupavčitého okraja acetábula

Je definovaná ako priamka prechádzajúca stredom labra a promontoriom.

Pomocná línia

Nakoľko nie vždy je možné nájsť základnú líniu, na meranie uhlov používame pomocnú líniu, ktorá vzniká ako priamka prechádzajúca mediálnym okrajom echa

ilickej kosti v oblasti od proximálneho konca hlavy femoru po predpokladaný úpon perichondria na ilickú kosť.

Uhol kostenej striešky – uhol alfa

Ide o uhol ktorý zviera základná línia a línia kosteného okraja acetábula. Hodnotí kostený vývoj acetábula. Vyššia hodnota znamená priaznivý vývoj a dostatočné krytie hlavy femoru, naopak, nižšia svedčí pre dyspláziu bedrového kĺbu.

Uhol chrupavčitej striešky – uhol beta

Predstavuje uhol ktorý zviera základná línia s líniou chrupavčitého okraja acetábula. Hodnota tohto uhla charakterizuje vývoj chrupavčitej časti acetábula. S rastúcou dyspláziou, lateralizáciou a proximalizáciou hlavy sa zvyšujú jeho hodnoty, nakoľko dochádza k everzii labra.

Graf zaradil sonografické nálezy do jednotlivých skupín s návrhom ďalšej liečby.

Schematické znázornenie jednotlivých USG typov podľa Grafa (10):

1/ uhol alfa – kostenej striešky

2/ uhol beta – chrupavčitej striešky

3/ základná línia.

Typ I

Zobrazuje sa ako centrovaný kĺb, kostný okraj striešky je ostrý, chrupavčitý okraj striešky je úzky, presahuje polovicu hlavy femoru, čím zaisťuje dostatočné krytie. Uhol alfa je 60° a viac. Podľa veľkosti uhlu beta, delí túto skupinu na dve podskupiny – Ia a Ib.

Táto skupina zahŕňa fyziologické nálezy sonogramu bez ohľadu na vek vyšetrovaného dieťaťa, nevyžadujúce žiadnu následnú liečbu. Takéto nálezy nie je potrebné ďalej sledovať a kontrolovať sonograficky.

Typ Ia – centrovaný kĺb, ostrý okraj kostnej striešky, dobre klopená chrupavčitá strieška. Uhol alfa je 60° a viac, uhol beta je menší ako 55° - svedčí o dostatočne rozvinutej chrupavčitej strieške a labrum dostatočne presahuje hlavu femoru.

Typ Ib – predstavuje prechodné formy vyzretého kĺbu, ktoré takisto nevyžadujú terapiu. Centrovaný kĺb, dobre vyvinuté kostené acetábulum, ľahko zaoblený okraj vrcholu kostenej striešky. Uhol alfa je 60° a viac, uhol beta je 55° a viac, svedčí o menšej zrelosti chrupavčitého okraja acetábula, labrum je uložené proximálnejšie, promontorium distálnejšie.

Typ II

Jedná sa o najrozšírenejšiu formu vývoja bedrového kĺbu, v klinickej praxi sa s ňou najčastejšie stretávame. Je tvorený štyrmi podskupinami, ktoré charakterizujú kĺb od fyziologického cez rizikový až po decentrovaný.

Typ IIa, IIb – sa odlišujú od seba len vekom vyšetrovaného dieťaťa. Pod typ IIa spadá nález u dieťaťa do troch mesiacov veku, typ IIb u detí nad tri mesiace veku. Na sonograme sa zobrazí centrovaný kĺb, dostatočný kostný vývoj acetábula, okraj kostnej striešky je zaoblený, chrupavčitý okraj striešky je rozšírený, ale stále dostatočne kryje hlavu stehnovej kosti. Uhol alfa je v rozmedzí 50 – 59°, uhol beta je väčší ako 55°.

Sonografický nález typu IIa v podstate predstavuje kĺb, ktorý sa fyziologicky vyvíja. Niektorí autori považujú abdukčnú liečbu v takomto prípade za neopodstatnenú, iná skupina autorov odporúča preventívne široké balenie. Práve pri rozhodovaní o liečbe u dieťaťa s takýmto sonogramom sa treba riadiť klinickým vyšetrením. Deti s týmto nálezom sa skontrolujú vo veku troch mesiacov. Pokiaľ nález neustupuje, čím sa zaraďuje do podskupiny IIb, je potrebné zahájiť abdukčnú liečbu a pravidelné USG kontroly v 4 – 6 týždňových intervaloch.

Typ IIc, D – predstavuje najťažšie hodnotiteľnú skupinu, častokrát s následnou neadekvátnou liečbou. Oba podtypy majú zaoblený až guľatý kostený okraj striešky, značne rozšírenú bázu chrupavčitého okraja striešky. Zatiaľ čo podtyp IIc predstavuje ohrozený kĺb, má hlavu centrovanú (základná línia prechádza centrom hlavy, alebo len mierne laterálne), pri type D pri dynamickom vyšetrení dochádza k decentrácií hlavy. Uhol alfa je pri oboch podtypoch v rozmedzí 43 – 49°, uhol beta je pri podtype IIc 70 – 77°, D nad 77°. Zatiaľ čo pri podtype IIc je liečbou voľby abdukčná perinka, event. Pavlíkové strmene, pri type D sa v oblasti liečby k takémuto kĺbu staviame ako ku decentrovanému.

Typ III

Na sonograme sa zobrazí decentrovaný bedrový kĺb s nedostačujúcim kostným vývojom acetábula, plochým okrajom kostnej striešky a deformovanou, vytlačenou chrupavčitou strieškou. Pokiaľ už nastali degeneratívne zmeny v štruktúre chrupavčitého okraja striešky, prejavujú sa na sonograme väčšou echogenitou – typ IIIb. Ak k týmto zmenám neprišlo, chrupavčitá strieška sa zobrazuje ultrazvukovou dierou – typ IIIa – lepšia prognóza pri liečbe. Nakoľko decentráciou a lateralizáciou hlavy dochádza k zakrytiu echa dolného okraja ilickej kosti, nie je možné merať uhol alfa, poprípade je menší ako 43°. Uhol beta je väčší ako 77°. Deti s takýmto nálezom je potrebné hospitalizovať a zahájiť adekvátnu liečbu.

Typ IV

Jedná sa o najzávažnejší nález s decentrovanou, lateralizovanou a proximalizovanou hlavou. Kostný vývoj acetábula je nepostačujúci, kostný okraj striešky je plochý, labrum je často inveterované (čím tvorí repozičnú prekážku). V porovnaní s nálezom pri type III nemá perichondrium vzostupnú časť a upína sa na ilickú kosť pod úrovňou horného konca femoru. Chrupavčitá strieška je deformovaná a roztlačená decentrovanou hlavou. Uhol alfa ako aj beta sú nemerateľné.

Pri každom sonograme hodnotíme prítomnosť, resp. neprítomnosť osifikačného jadra znamienkom +, event. - .

vachtfaitlova
5. dec 2008

Ahojte.
Byvam v Cechach.Chodime k ortopedovi od 3tyzdna do Kladna.Najskor nam dali decku,mali sme ju 2 tyzdne a po dvoch tyzdnoch nam dali Pavlikove remienky.Obidve nozicky sme mali IIIc,po 2 tyznoch sa lava nozicka zlepsila na IIa a prava ostala.V piatok nam dali remienky,mala ich znasala lepsie nez decku,ale pri decke mala kazdy den stolicu.Teraz s nou bojujem.Po 4 dnoch si uz neviem dat rady.Nekojim ju.od druhedo tyzdna papame NUtrilon premium.Rodila som cisarom a mliecko som stratila.Davala som jej 2krat LActulosu sirup,ale nechcem ju nastavit na laxativa-prehanadlo.Pediater mi odporucil recept na vyvar z ovsenych vlociek,do ktoreho pridavamNutrilon.Pije sa raz denne.Ostatne davky davam do prevarenej kojeneckej vody.Som zufala.Aj ked lieky a nejake tie rady poznam-pracujem ako farm.laborant v lekarni,s 1-a polmesacnym deckom sa experimentovat neda.Ak mala z vas niektora taketo problemy,vopred dakujem za radu.MALA totiz tym ze nema stolicu,ublinkava po kazdom jedle aj 2hodiny po jedle4-5krat.Tym ze tlaci tak do vytlaca pusou-mliecko.Vopred vam pekne dakujem za radu.

annag
5. dec 2008

vachtfaitlova, pokiaľ má remence, nemala by mať taký problém s bruškom kvôli nim. Naopak, v remencoch je pohyblivosť oveľa lepšia než v dečke. No každopádne, pre jej kĺbiky sú remence teraz najdôležitejšie,zvlášť pri IIIc.

Dávať odvar z ovsených vločiek nie je najlepšie riešenie, veď to je lepok, ktorý sa zavádza v druhom polroku. Radšej vyskúšaj probiotká pre dojčatá. Okrem toho skús aj niečo na odpenenie - napr. Sabsimplex - aby plyny a stolica mohli vychádzať z bruška ľahko von.

Ublinkávanie nespôsobuje stolica, ale reflux, čo je pri malom bábetku normálna diagnóza. Treba jej dávať menšie dávky mliečka, aby si jej žalúdok neprepĺňala - takže radšej kŕm každé dve hodiny s menšou dávkou. Okrem toho ju polohuj - pri spinkaní na 30 stupňový uhol, po napapní ju dlho nos, dávaj do sedačky - proste, stále musí byť v polohe nad 30 stupňov. Resp. môžeš mliečko aj zahusťovať Nutritonom, no môže spôsobovať zápchu, takže kým nemusíš, nedávaj.

vachtfaitlova
9. dec 2008

Annag,
Dakujeme za radu,o tej polohe 30stupnov som nevedela,ja som ju stale davala ma polstar,takze bola vzdy na vyvysemom mieste.V sedacke nechce sediet,iba ak ideme autom a spi.Ked sa o to pokusam cez den stale place.Pisala si mi,ze mozem zahustovat mliecko,ale ja ziadne nemam,takze nutrilonom krmim.Ta stolica sama neprichadza.Strcim jej do zadocku rektalnu trubicku a pritlacam nozicky k brusku a tak sa to ako tak podari,ale sama sa nechce vykakat.Mam aj strach koly tym klbom.Som sice opatrna,ale snad nic zle neurobim.Tie probiotika uzivame,PROBIOTICKE KVAPKY,stoja 670kc,takze strasna palka,a tie problemy ma stale.Tieto kvapocky uzivame od 3tyzdna.7den po porode nas pustili z nemocnice,rodila som cisarom.Po dalsom tyzdni podavania Nutrilonu mala malicka po kazdom jedle Strasne vodnatu stolicu a v priebehu 3 hodin 4-5krat.Boli sme aj na pohotovosti,lebo som sa bala aby nebola dehydratovana,a odporucili nam prave tieto kvapky.Takze ich pouzivame o jej 3tyzdna a ta zapcha prisla az ked nam dali remienky.Pri tej decke,ktoru sme dostali najprv tak 2 dni nemama stolicu,ale rozbehlo sa to.Teraz to stale stagnuje.Ked sme dostali remienky,mala sa nebranila,no teraz ked ju do nich davam uz vie kam ide po prebaleni a place,no iba chvilu.Niesom si ista,ci nejak zo strachu tu stolicu nezdrzuje,ale to nezistim,kazdopadne je to 3 tyzden,kde ma stolicu po 4dnoch a aj to jej pomaham ja tou trubickou.Sab simplex takisto podavam od 1mesiaca,ale ziadna zmena.

annag
9. dec 2008

joj prepáč, tiež som už pomotaná, dávaš Nutrilon antirefluxný či obyčajný? Bavila si sa s pediatrom o refluxe, neboli ste na gastro vyšetrení?

ak je v remienkoch nepokojná, bolo by sa treba poradiť s ortopédom, či sú správne nastavené, ale ak plače len chvíľu, tak ju hnevá zakladanie, nie ich nosenie. Samozrejme, nie je pohodlné nosiť abdukčné pomôcky pri tráviacich problémoch, no pri III.c sú veľmi dôležité, skús pozrieť .

http://www.ortoped.sk/docs/atestacie/eva_gerinc...

annag
9. dec 2008

ešte som chcela dodať, niekedy takéto tráviace problémy môže spôsobovať aj alergia na kravskú bielkovinu

tamarenka
30. apr 2009

moja ddvojmesačna dcérkanosí pavlikove remienky. chcela by som vedieť čo znamenaju vyrazy z usg vyšetrenia. echo kostenej striešky vlavo oble, echo chrupavčitej striešky užšie bez decentracie, vpravo je to iste, epifiza založena bez decentracie. za pomoc vopred dakukjem

jarus1
1. máj 2009

tamareka, kúsok vyššeie o tom píše annag. Záleží ale aké máš pri týchto údajoch hodnoty

ivankaj
18. máj 2009

moja mala tiez nosi remence, jeden klbok je uz ok a jeden takmer, balite vsak pri remencoch nasiroko?

evailiev
26. jún 2009

dobry den.
k Vasej teme o pavliovych remencoch by som sa chcela spytat,ci niektote z vasim babetiek ma diagnozu IIc,mame uhol alfa 44,beta 48 .dnes nas prepustili z nemocnice po 3 dnoch ,malej vyvesili nozicky do hora a potom sa rozhodli jej opat dat remence .chystame sa do ziliny tak dufam ,ze nam konecne daju poriadnu liecbu a budu vediet co robit ,pretoze tu v trencine to bolo o nicom ,kazdy doktor vravel nieco ine.mala ma 3 mesiace tak dufam ,ze je to este skoro a vcas na napravu.
vopred dakujem
eva

jarus1
26. jún 2009

je tu aj samostatné téma o žiline

annag
27. jún 2009

evailiev IIc mala aj moja dcérka, našťastie sa začala remienkami liečiť už v 3 týždňoch a vyhli sme sa vyveseniu nožičiek i sadry. IIc sa dá veľmi dobre liečiť iba remienkami, pokiaľ sa bábetko nezanedbá a začne sa liečiť čím skôr po pôrode - musí sa začať liečiť do 1 mesiaca. Určite navštív Žilinu, maličká je už veľká a potrebuje adekvátnu liečbu čím skôr. V takomto stave by snáď najhoršia alternatíva pre vás mala byť len sadra - teda bábetko by bolo niekoľko týždňov zafixované v správnej abdukčnej polohe, následne by nosilo remienky - ale na to Ti môže dať odpoveď len odborník, ktorý bábo vyšetrí. držím palce

bubulik
27. jún 2009

Caute moja mala mala sikmo striesky a tak nam vo veku okolo 2 a pol mesiaca dali remence. Ja som jej ich davala asi 1 mesiac. Ona v tom bola velmi nervozna a tak som jej ich davala len ne noc a neskor vobec. A to sme prisli na kontrolu a doki hovori, no vidite ako sa to zlepsuje. Takze si myslim, ze niekedy sa to upravi aj same a netreba dieta stresovat.
Teraz v 2 rokoch ideme len na kontrolne vysetrenie. Inak mala je velmi pohybliva, skace, tancuje, chodi sama po schodoch. No proste je o dost sikovnesia ako jej rovesnici.
Vsetkym maminkam a ich drobcom drzim palce.

sisark
27. jún 2009

ahojte, aj ja sa pripájam, môj syn má o chvíľu 3 mesiace , nikdy som ho nebalila na široko a na prvej kontrole nám dali remence,mne sa to zdalo surové, tak som ho len na noc balila na jednu plienku - občas ani to, lebo to nemal rád a včera sme boli na kontrole a všetko ok, pochvala od doktora, že sme to krásne zvládli..a to fakt môj syn remence ani nevidel...myslím si, že si príroda obačas poradí aj sama..
myslím, že drobec má nôžky poriadne silné, keď sa zapiera, nemá žiadny problém, dokonca sa už pomaly aj posúva za cumlom..
všetkým mamičkámdržím palce a želám pevné nervy