Pena v ústach. Máte skúsenosť?

nikaamb
21. máj 2008

Ahojte.
Uz par dni sledujem, ze sa malemu vzdy 2-3 hodiny po kojeni objavy v ustach pena.
Pouzivam kvapky Sab Simplex o ktorych si ale myslim, ze vobec nezaberaju..
a Matejko je stale velmi zaplynený - prdí po kazdom kojeni (po 2-3 hodinach) aj desatkrat!! ☹
Ma niekto s tym skusenosti?
Moze to mat neaku suvislost s nizkym alebo vysokym davkovanim kvapiek?

martina46
21. máj 2008

je to naozaj pena, alebo sliny z velmi malych bubliniek?

nikaamb
autor
21. máj 2008

no su to malicke bublinky - ale je ich strasne vela a predtym to nikdy nemal.

martina46
21. máj 2008

pytam sa, lebo presne mojej tanke to v tomto veku zacalo. mne povedala nedavno dr, ze to moze byt aj jeden z priznakov refluxu. to by u nas sedelo. ale zas to vraj moze byt aj vyvijajuca sa sllinna zlaza, dufam ze som nenapisala blbost zavadzajucu.

knobloska
21. máj 2008

Zkus to odchytit na nějakej barevnej ubrousek, jestli je to průhledný nebo bílý.

nikaamb
autor
21. máj 2008

no, bublinky su priehladne, ale celkovo je to biele

gucz
22. máj 2008

ahojky ten sabsimplex nieje proti prdíkom ale práveže na ne. aby mohli dobre uniknúť z bruška, aby sa mimino vyprdelo. Ak by sa nemohlo, malo by nafúknuté bruško a kŕče

nikaamb
autor
22. máj 2008

Ahoj gucz,
ano ja viem - a v navode este pisu, ze zahustuje "penu" v zaludku aby babo nekakalo az prilis rietke..

mi mame riedke stolicky a aj nafuknute brusko a krce - no tie sa mi dary pekne odstranovat masazami, cvicenim s nozickami, a uz davam Matejka aj na brusko - a vtedy sa nadherne vypuka.. len to neaky cas trva
no myslela som si ze sa mu zacaly vytvarat bublinky v ustach pretoze mu ta pena ide opacnym smerom ..

ale idem dnes k dr. - pretoze som vcera pri kupani objavila suche miesta na nozickach (take ako exemy ) tak sa uz spitam aj na tie bublinky..

Inak dik

Martina - dufam, ze to ten reflux nebude..
hoci maly tie posledne dva dni aj poriadne grckal.., ale myslim si ze som zjedla nieco zle
vsimla som si ze mi ovocna stava zkysla - a ja som si ju davala do caju takze som na to prisla az vcera rano, tak aj z toho ho mohlo prehnat - hned som ju vyhodila

nikaamb
autor
22. máj 2008

Ahojte
k doktorke som to uz nestihla (mala zrusenu dnesnu poradnu)
no dnesny den dopadol (zatial) velmi dobre. Grckal len minimálne, co si myslim ze je normalne.
Tak to asi bolo z tej vody.. 😅 .. nabuduce si dam vedsi pozor..
aj tie bublinky mu uz ustupili.. ale budem to sledovat dalej..

kacka.va
23. máj 2008

my občas máme větší bublinky a myslím že je to mlíko, když si pak většinou ublinkne

mkr
23. máj 2008

ahoj, tak my máme bublinek až až a někdy dělá i velký bubliny, podle mě to k tomuhle věku patří, začínají slintat, vždyť jim porostou zoubky