Perimembranozny defekt komoroveho septa

rodinalel
1. aug 2019
Ahojte,
Prosim Vas chcela by som vediet Vase skusenosti s touto chorobou. V porodnici mojmu syncekovi zistili silny selest, nakolko sme isli hned k detskej kardiologicke a zistili defekt medzi komorami. Nasledne sme isli na konzultaciu do BA na detske kardio, kde nam povedali, ze mame perimembranozny defekt komoroveho septa cca 4mm, sme sledovani nakolko je tam moznost spontanneho uzaveru, avsak ak nie bude potrebna operacia cez hrudny kos. Prosim vas mate niekto stym skusenost? Dakujem za kazdu odozvu.
matusskaaaaa
1. aug 2019
@rodinalel ahoj, moj maly ma aj komorovy, aj predsienovy defekt, oba su male, tusim 2 a 5-6 mm. Zatial to len sleduju. Maly bude mat na jesen 2 roky, zatial sa to neuzatvara
danielle8
2. aug 2019
mojej dcere taktiez vcera zistili defekt komoroveho septa 11mm. Ma 15 rokov a ku kardiologicke som sla na vlastnu ziadost ze sa mi nieco nepozdava . ZAdycha sa aj pri najmensej aktivite a nevladze. Nasa detska doktorka mi povedala ze to je len slabou kondickou ale ak chcem nech idem ... a takto to dopadlo ☹ teraz nas caka vysetrenie v BA a pravdepodobne operacia. Dcera je z toho hotova a ja tiez.... 😢😢😢
no dufam ze vsetko dobre dopadne a pomozu jej

Tu začni písať odpoveď...

Odošli