Pigmentový fľak na tvári. Z čoho vznikol? Zmizne?

lindulak
8. máj 2008

Ahojte mamule! Ma niektore vase babo pigmentovy flak /myslim bledsi ako koza/? Mojej sa zrazu spravil na licku 😠 A to ju natieram opal. kremom, ked ideme von. Pouzivam Microsun baby. Z coho to vznika? Zo slnka? A zmizne to vobec? Da mi na to dr. nieco ci zbytocne tam chodit?

anaj1
8. máj 2008

Ahoj ja na tvojom mieste by som sa isla opytat lekarky.Moze to byt aj zo slniecka alebo to moze byt nejaky lisaj.A neboj sa urcite jej to zmizne 😉

mata79
9. máj 2008

Lindulak, moj maly ma na nozicke hnedy fliacik - tmavsi ako koza - to ma po mne a na chrbatiku ma asi 1cm-trovy biely fliacik.
Do roka som ho nenatierala opal.kremom ale chranila pred slnieckom. A ma to na chrbatiku, tak to zo slniecka nemoze mat.
Myslim, ze taketo fliaciky u deti su bezne. Chcela som sa na to lekara spytat, ale zabudla som si doma papierik s otazkami, ktore som na neho mala a on nas odbavuje na poradni tak rychlo, ze som si nevspomenula.
Nestrachovala by som sa, ale ked pojdes k lekarke, tak sa jej spytaj. Potom mi mozes hodit info cez IP, co Ti povedala. 🙂

alami
9. máj 2008

to je nedostatok pigmentu. tieto fľaky bohužial nemiznú - tam proste pigment nie je. preto, ak sa koža v okolí opáli, teto fľak sa zvýrazní - . ak bola koža v okolí bledšia, tak ho nebolo vidno - ale bol tam ☹

capricieux
10. máj 2008

ja mam tiez pigmentove flaky, ale hnede, objavili sa mi tesne po narodeni a uz nezmizli 😒 no nasla som si uz aj par novych, na miestach kde som ich nemala a to od slnka, takze pozor na slnko ale v zasade suhlasim s alami, ak je to pigmenotovy flak tak ten nezmizne 😒

capricieux
10. máj 2008

inak ja som ich tiez zdedila a cakam ci ich objavim aj brunovi 😒

lindulak
autor
10. máj 2008

No to ste ma nepotesili, ze jej to asi nezmizne ☹ Ked to ma na licku... Este sa opytam lekarky, ked pojdeme, tiez som sa jej zabudla naposedy opytat.

vikazv
19. sep 2012

@lindulak Dobry den, cital som prispevok a chcela som sa opytat . Mojej malej som tiez z vcera do rana objavila na zadocku bledsi fliacik ako koza. Co to moze byt??????....dakuejm pekne

lenulice
19. sep 2012

Ahoj, já to nedávno řešila u naší kožařky - malýmu se udělaly pod očima takový docela velký bledší místa, nejdřív jsem myslela, že se tam odřel, protože jsem to prvně pozorovala jen na jedné straně, až pak jsem si všimla, že to má i trochu na té druhé. Doktorka na to nic neřekla, jen předepsala Excipial krém na promašťování a na pár dní nám dala aj Ophthalmo Framykoin. Teď jsme s tím byli na kontrole po cca 2 měsících, zase máme pokračovat s Excipialem a na kontrolu za 6 týdnů, tak jsem zvědavá co k tomu teď poví. Má to teď tuším trochu jednolitější, ale podle mě díky tomu, že už vybledlo opálení na zbylé tvářičce. Jinak asi bych to velice neřešila, ale byli jsme na kontrole kvůli rozškráblýmu znamínku, tak jsem to tam ukázala.

lindulak
autor
19. sep 2012

@vikazv no to neviem, mojej malej to asi zmizlo, lebo som úplne zabudla, že som to niekedy riešila 🙂 skúste kožnú alebo vašu dr.

maca283
3. dec 2014

Alebo žeruchovy krem je na flaky škvrny pomoze pri pravidelnom pouzivani

viki651
17. máj 2019

@lindulak tak už jej to zmizlo? Aj si to natierala s niecim ?