Plače už 4 hodiny. Čo s tým?

eva770
7. jan 2009

moj 2mesačny syn uz 4 hodiny plače.neviem uz čo s nim.je prebaleny,napapany a bruško ho zrejme neboli.PORADTE PROSIM

bambusko
7. jan 2009

evi a co na to ten vyduty pupcek? skusila si nosenie?

lusya
7. jan 2009

evi teplotu nema???

gucz
7. jan 2009

nemá zaplynené bruško? Skúšala si mu dať rektálnu trubičku? U nás to pomáhalo

pammy
7. jan 2009

Naozaj ho neboli brusko? Ja sice nie som zastancom dudliku, ale ked je najhorsie, tak skusim dat (aj ked moj maly ho vypluje, ak mu ho nepridrzam), ale ukludni sa trosku pritom a usetri energiu. Nedava nozicky vela k telicku/brusku? Neprepina sa ako luk? Nema teplotku?

eva770
autor
7. jan 2009

BABY,TAK TEPLOTU NEMA.NOZIčKY K TELIčKU NESTLAčA,NOSENIE SOM SKUšALA STALE A PUPčEK SOM MU ZATLAčILA.JA UZ NEVIEM

tatolu
7. jan 2009

Evka ako si na tom?
Kedy kakal? a ako často papal? Čo si dnes jedla Ty, ak ho kojíš?

kosicanka1
7. jan 2009

sup sup na pohotovost, nam raz mala plackala dlhsie a sli sme. nic jej nebolo vazne, asi len brusko, uz v aute sa ukludnila, mudr ju prezrela, dala mi dietu, nakolko som len kojila, asi som nieco blbe zjedla. ale ukludnilo ma, ze ju prezrela mudr. lebo som zacinala hystercit.

kili
7. jan 2009

evka, ja som ti poslala IP

elenita
7. jan 2009

a co by znamenalo, ak by sa napinal do luku? Toto robi uz par dni moja 7-mesacna dcera a nevie zaspat...vyvracia hlavicka a len lace, place, vypina sa a stale dokola......tipujeme to na zubky

pammy
7. jan 2009

To je pravda, skuste sa povozit v aute (ak mate).... aj smerom k pohotovosti a uvidite. Vozenie naozaj velmi casto babatko ukludni... skuste.

eva770
autor
7. jan 2009

DNES HO PREHANALO A DAVAM MU NUTRILON

tatolu
7. jan 2009

Evka, asi nemáš tú rekálnu trubičku... Ja som používala obyč.teplomer, keď bolo najhoršie. Dieťatko si polož chrbátikom na stôl, zdvihni nožičky (ako keby si ho chcela prebaliť), a vsuň mu teplomer (teplomer predtým strč do mastičky na ritku) a trošku s ním pohýb smerom hore, dole, napravo, naľavo. (ne dovnútra a von 😉 ) Ak má zastavené vetry, tak sa mu uvolní.
Mojemu najmenšiemu sme tak pomáhali aj kakať... Ale neodporúčam často.

Daj vedieť...

lante
7. jan 2009

elenita, nemôže to byť tým, že by sa hnevala?

Evi? určite to nie je bruško? U nás cvičenie nožkami a ani mastenie bruška nezaberalo, nekrčil nožky a predsa sa mu po zavední rektálnej trubky uľavilo. Mne tiež plakal takmer vkuse až som bola úplne na pokraji zrútenia a tak sme s manžom šli o polnoci s ním na pohotovosť......tam mu riadne popučili bruško, strčili mu do zadočku nejakú kovovú tyčku (alebo ako to nazvať) apotom spravili sono bruška.....výsledok....extrémne zaplynenie. Takže ak nič nezaberá šup na pohotovosť, radšej byť za hlupaňu akoby to malo byť niečo vážne.

tatolu
7. jan 2009

Elenita, mne sa chalani prehýnali ako luk, keď boli hladní...
Aby som sa to dozvedela musela som ísť na pár dní do nemocnice 😅 .
Aj sa napapali a potom robili toto (ale to som vtedy kojila). Ak ho nekojíš, tak to môže byť zastavenými vetrami, kakaním, alebo aj tými zúbkami ako píšeš...
S Nutrilonom nemám skúsenosti (iba s Bebou), ale napr. taký Sunar treba užívať s rezervou. Vraj sa ho detičky vedia riadne napapať a potom ich bolí bruško...

bambusko
7. jan 2009

menej invazivne ako rektalne srandy je rozbalit dieta a podrzat ho oprete chrbatikom o seba v klbocku, najlepsie nad nejakou umyvatelnou nadobou 😉

tatolu
7. jan 2009

Bambusko, to som neskúšala, ale môže to pomôcť 😉

bambusko
7. jan 2009

tatolu, teoria z bkm, odskusane v praxi 🙂 funguje 100%

pammy
7. jan 2009

Evi, naozaj to moze byt to brusko, skus pouzit ten teplomer. Ak nepomoze, chodte von, uvidis ci ten chladnejsi vzduch zaberie a ak nie, kludne chodte na pohotovost. Ani nebudes za hlupanu, no a co, radsej fakt ist ako pise Lante.
A urcite nam daj vediet neskor, ked sa ukludni, ako ste dopadli. Drzim moc palce.

Elenita:
Babatka sa napinaju ako luk pri kolike, ale samozrejme, moze to byt aj z inych dovodov... ale vraj pri kolike je to dost caste. Aj ked nas sa napina, aj ked nema koliky...

kili
7. jan 2009

pridávam sa k bamuske, odskúšané aj na zjapajúcom Samkovi 1,5h a pomohlo toto

bambusko
7. jan 2009

kili 😉 a dokonca aj na grganie u nas fungovalo

pammy
7. jan 2009

Bambusko: vdaka za radu do buducna.

bambusko
7. jan 2009

pammy, dakuj konovi 🙂

lante
7. jan 2009

Nášho drobca Nutrilon zapekal. A to som mu ho po prvý raz skúšala dávať ako 4-mesačnému.Fakt skús trubku alebo teplomer ak nezaberie, tak pohotovosť.............

elenita
7. jan 2009

pammy, ale ona ma uz 7 mesiacov a nepapali sme nic nove......ale toto mi robi uz par vecerov po sebe......o siestej na prsniku zaspi, o 10 min na to je hore a takych 6 hodin potom vresti a jeduje sa....prsnik odmieta, hlavu vyvracia, napina sa do luku, jeduje sa a mrnci, vresti a tak..............uspi sa bud na rukach alebo v kociari, ale to ju v ziadnom pripade nemozem prelozit do postielky, lebo v tom okamihu je hore a cely cirkus zacne odznova.......padne tak okolo polnoci.............predtym to nerobila, tak si myslime, ze tie zubky.......no ale dufam, ze to skoro prejde, lenbo uz fakt nevladzem.....

kisska
7. jan 2009

bambusko - pridavam k tomu teply kupel, najlepsie vo vedre (obycajnom), vtedy drzis babo za brusko prehnute dopredu, nohy k telu.
Pripadne poloha tiger na strome pomaha na bolave brusko, ale ked je to tak dlho, naozaj sup sup na pohotovost, aj keby si si mala volat sanitku...

tatolu
7. jan 2009

Elenita, ako ich kojíš?
Ja som dávala jednému stále ten istý prsník a druhému tiež... Zistila som, že v jednom mám horšie mlieko, a preto bol Tomík hladný.
Skúsila si vymeniť prsníky?

kili
7. jan 2009

horšie mlieko? tak to je dobrá blbosť, skôr menej, ale nie horšie

tatolu
7. jan 2009

Ver alebo nie...
Hladní ale boli.... 😒

lante
7. jan 2009

Tiež si myslím, že v jednom prsníku je menej mlieka ako v druhom.........z jedného som vždy odsala viacej....aj o 50ml
Bambus, Kili aká je to poloha na to bruško? To keby som to od júna potrebovala vyskúšať.... 😅

kili
7. jan 2009

lante, ja mám fotku v albume https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ale je to nad nočníkom, môže sa použiť aj iná nádoba. Ak sa drží nad umývadlom, dieťa je jasne o niečo vyššie, ale jeho poloha je v podstate rovnaká