Plameň u bábätiek. Máte o tom nejaké info?

pulli
17. jún 2009

Ahojte, chcem sa spýtať či niekto nemáte nejaké info o plameni u babatok? Dnes sme boli u doktorky a našla nám na hlavičke taký červený flak a ževraj sa to nazýva plameň a babatka to mávajú. Vravela, že to nie je nič vážne a postupne to mizne a nie je na to nijeký liek....je to tak?

stvura
17. jún 2009

Susedina malicka to ma medzi ockami, pomalicky jej to mizne {ma 7 mesiacov}...su vraj tri miesta kde to byva: hlavicka, medzi ockami a pri vieckach, resp. na viecku.
Ked to ma na hlavicke, tak to nebude vobec vidno...netreba sa tym zatazovat.

rubista
17. jún 2009

ahoj, ono sa to volá ľudovo plameň, lebo sa tradovalo, že keď sa tehotná žena pozerá do ohňa- plameňa, tak dieťa bude mať takéto znamienko - tak teda neviem, na také hlúposti neverím. No, ale k veci, pokiaľ mám info. tak plameň je už na stálo, nemizne, možno trochu zbledne, ale ostáva....poznám dosť ľudí, čo to majú na tvári., jedná sa iba o koze´metickú vadu krásy, žiaľ...ale ak to má tvoje dítko na hlavičke, tak sa nestresuj, nebude to vidieť. 🙂

magimary
17. jún 2009

skôr mám pocit (podľa pulinho opisu a reakcie lekárky), že u puli-nho bábätka ide skôr o sieť rozšírených vlásočníc, ktorá sa nachádza tam, ako napísala aj stvura (ešte aj na záhlaví bábätka) a naozaj cca okolo roku mizne (vybledne), potom sa možno ešte polroka bude "zjavovať" pri hneve a tlaku a potom už zanikne úplne 🙂 ,
môj najstarší to mal veľmi výrazné v strede medzi očkami až po vrch čela (a aj na záhlaví) a keď mi na začiatku lekári povedali, ťže to zmizne, nechcela som veriť, lebo to mal dosť výrazné...ale prišiel ten vek a naozaj sa tak stalo...teraz už potom nie je ani chýru, ani slychu 😉 ...na záhlaví sa mu to ešte niekedy zvýrazní, keď sa veľmi nahnevá..., ale na čele absolútne nič 🙂

plameň-vo význame ako píše rubista, je skôr pravý hemangióm a ten sa nevstrebe, dá sa odstrániť len pri plastických operáciach...

misha666
17. jún 2009

moja mala to mala nad ockom a uz jej to skoro vymizlo...aj vzadu na zatylku to ma aj tam to mizne 🙂

fifinna
17. jún 2009

maly to ma na viecku a dr povedala, ze to len vybledne, nezmizne, ma to uz bledsie a neni to tak vidiet ako ked bol babo.

tajava
17. jún 2009

my to tiez mame na zatylku, ale nasa dokina sa vyjadrila, ze je to "znamienko", vraj dedicne 😲 ... takze hovorite, ze to vybledne? tesiiiim sa

tajava
17. jún 2009

niekedy to mame cervensie, uz sme to mali aj take suche, ze som to radsej kremovala excipianom ... ale tiez sa mi zda, ze to pomaly bledne