Plienková dermatitída. Ako ju zvládnuť?

theverve1
12. sep 2007

Caute babenky,

neviete mi poradit nieco na plienkovu dermatitidu? Mrnuskovi sa to spravilo asi pred tyzdnom v zahyboch na stehienkach, v miestach, kde ma plienka gumicky, aby z nej nic nevytieklo von. Mate niektora skusenosti so Sudokremom? Je na to dobry? Vraj je ovela lepsi ako klasicka rybia masticka.. Len neviem, ci aj ked uz je to v takomto stadiu...
Dikejs 😉

sofuli
12. aug 2014

Pomoc baby mala ma 2 roky už je bez plienok len na noc jej dávam a strašne je vyhadzana medzi nozickami.moze to byť plienkova dermatitida.masti sme už skúšali hocijaké ale nič nezaberá.zajtra sa chystám k lekarke no čakám len ďalšiu masť a fenistil kvapky.nemáte niekto nejaký recept?

funys
5. jún 2015

Ahojte,som tu nova a chcem sa opytat ci ste skusali na plienkovu dermati.aj hypermanganovy kupel a potom imzol krempastu?. Boli sme u Mudr.,ale syn to ma na boku ako sa plienka lepi. Inak to nema nikde a ma to uz 4 den.

Dakujem pekne.

andromeda_ja
5. jún 2015

@funys Imazol krempasta je na miesta, kde nezaberaju ine maste ako sudocrem ci rybacia mast. Je velmi ucinny a za jeden az dva dni sa to da doporiadku. Mozno maly podrastol a bolo by vhodnejsie trosku volnejsie mu zapinat plienocku, aby sa to neopakovalo, pripadne zmenit znacku plienociek.

funys
5. jún 2015

@andromeda_ja dakujem,ano podrastol dost. Ja som prave za..plienky mu nezapinam na max.nechavam ho stale volnejsieho predsa nech pokozka dycha. Uz som kupila aj ine plienky tal uvidime. Dakujem pekne🙂

pe
19. dec 2015

proti plienkovej dermatitíde sa nám osvedčila prevencia - často prebaľovať, umývať len čistou vodou intímne miesta, a poriadne ich natrieť krémikom proti zapareninám Bepanthen, pre najmenšie detičky (až do 12 mesiacov) je špeciálne určený Bepanthen Extra, lebo im ešte viac chráni tie citlivé miesta, keďže ešte nemajú takú vyvinutú ochrannú vrstvu pokožky a potrebujú špeciálnu starostlivosť, stojí to za to 🙂

milota164
7. mar 2016

Extra mast od Bepanthenu je naozaj dobra, pekne hydratuje a chrani pokozku, obsahuje olivovy olej aj vitamin B3, vytvara vodeodolnu vrstvu.

b_jones
14. apr 2016

aj nám sadla masť od Bepanthenu extra. Používali sme ju iečo vyše roka a vždy pri náznaku začervenania pokožky som malému natrela zadoček. Keď bolo teplejšie, tak som nechala malého chvíľku aj bez plienky nech pokožka dýcha.

heli251
31. máj 2016

Ahojte môj mali ma trocha verve e okolo stehoenka kde sa lepi plienka .aky krém mam použiť? Poradí mi niekto? Ďakujem

heli251
31. máj 2016

A ktorý bepanthen ste použili? Lebo sú rôzne .

bronis92
9. aug 2016

Maminy, nejakky dobry kozny Zvolen alebo Banska Bystrica? Boli sme v Bojniciach, no po 2 tyzdnovej liecbe sa nam dermatitida rozsirila z prednej strany az na zadocek. Dcera ma 18 mes, kremy sme skusali kadejake, latkujeme viac menej od narodenia (jednorazovky prilezitostne, teraz vobec nie) vlhcene obrusky nepouzivame. Strasne ju to svrbi, najnovsie skusame kupel v hypermangane a bepanthen sensiderm.. Mam podozrenie, ci nema nejaku alergiu na psenicu alebo lepok.. Dojcena je stale, takze mlc vyrobky nepapame. Uz som zufala. Bez plienky byt nemoze lebo si to rozskrabe do krvi..

lilu7
22. máj 2017

za nas je najlepsi bepanthen care, krasne premasti a hydratuje detsku pokozku, pouzivam ho od narodenia a nielen na zadocek, ale aj na moje bradavky, ktore su pocas kojenia suche a podrazdene.

lilu74
30. dec 2017

Tiez som dlho riesila ktory krem je najvhodnejsi a bepanthen care vyhral pouzivame ho dlho nielen deti ale cela rodina.

ivkajurko123
6. apr 2018

Mám 8 mesačného syna už asi 2 mesiace zvládam túto situáciu no neúspešne :( Radili Harmanček kúpali sme ho každý deň na ten bol alergický :( Potom sme šli k doktorke povedala, že SUDOCREM bude dobrý tak sme ho vyskúšali a nič po dvoch týždňoch to mal ešte horšie :( Potom sme zas boli u doktorky a bol IMAZOL po 2 týždňoch nezmizlo nič a potom HOLTOV CREM a to tiež mu to len zhoršilo :( Takže zas k lekárke :(

ivkajurko123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pavlinecka27
22. jún 2018

Neviem ci je to este aktualne, ale skus rybiu mast a ked nie tak bacroban by mozno pomohol ale to je na predpis.

livi
22. jún 2018

U nás zabrala ako posledná možnosť jedine rybia masť. Sudocrem sme práve používali dovtedy..a syn to mal veľmi, veľmi škaredé...

margaret17
22. jún 2018

@theverve1 daj pytiol na zaparenky jento najlepšie co mozes dat

bronis92
22. jún 2018

@ivkajurko123 Ivka, ja z mojej skusenosti viem, ze nam nepomohli vonkajsie preparaty ale museli sme prist nato, co to sposobuje. A boli to paradajky a hrozno..do tyzdna bolo po dermatide. A naozaj sme skusali odbornikov. Drzim palce

bronis92
22. jún 2018

@bronis92 ...kremiky a roztoky to sice zmiernili, ale len na kratky cas ale nic sa nevyliecilo...teraz mame vyse roka pokoj a opät papa paradajky, hrozno a nevyhadzuje sa