Plienková dermatitída. Ako ju zvládnuť?

theverve1
12. sep 2007

Caute babenky,

neviete mi poradit nieco na plienkovu dermatitidu? Mrnuskovi sa to spravilo asi pred tyzdnom v zahyboch na stehienkach, v miestach, kde ma plienka gumicky, aby z nej nic nevytieklo von. Mate niektora skusenosti so Sudokremom? Je na to dobry? Vraj je ovela lepsi ako klasicka rybia masticka.. Len neviem, ci aj ked uz je to v takomto stadiu...
Dikejs 😉

eena
12. sep 2007

Sudokrem je celkom dobry ( podla mojich skusenosti), ale skor ako prevencia. Mne sa raz u maleho rozbehla teda riadna dermatitida ( to som vymenila praci prasok) a na to mi zafungoval najlepsie AVIRIL BABY ( v takej cervenej tube - mavaju v lekarnach ale aj v niektorych drogeriach) je dosť husty, ale ja som bola s nim nadmieru spokojna ( pouzivala som ho aj pred nim u dievcat). A hlavne veľa vetrat!!!

kkatrina
12. sep 2007

mne sa najlepšie overil sudokrém a potom hlavne zmena plienok - teda ak to má od jednorázoviek - mne to malý schytal od jednotárskych, ale najväčší ekzém mal z plienok Babylove z DM - úplne šráfy po zadočku ako keby som ho bičovala, vždy sme sa potom museli vrátiť k pamperskám

tinakul
12. sep 2007

Ja som počula od pediatričky, že imazol je dobrý na takéto veci 😉 My sme problém nemali, ale kamarátka si nevedela vynachválit 😉 Iba v lekárnach 😉

ukana
12. sep 2007

IMAZOL 😉 najlepsi 😉

milhaus
12. sep 2007

imazol mi na to dala lekarka, ona ti ho predpise, len jej zavolaj a povedz načo to chceš

chelsy
12. sep 2007

Ahoj keby sa to zhorsilo tak urcite Imazolkrempasta.Toje super 🙂

pacna
13. sep 2007

ahoj my sme tiez pouzivali imazol ale su dva druhy my sme mali ten hustejsi.a bol ozaj super aj sestra ho pouzivala a chvalila ho. 🙂

theverve1
autor
13. sep 2007

Dakujem, hned teraz idem zavolat lekarke a spytam sa jej na to 🙂)

maruschka
13. sep 2007

čaute.my sme mali tiež predpísaný Imazol a Pityol.Takže to malej prešlo zachvíľu.Inak máme aj Sudocrem a je fakt super.Dokonca aj moja mama sa popálila a natierala som jej to s tým a rýchlo to prešlo.Malej sme dávali Imazol,ale to mala naozaj škaredé na tej ritulke,lebo ona nemôže mať parfumované mokré utierky ani nejaké hnusné podradné plienky.Takže má iba Pampersky.Na mierne zapareniny teda odporúčam Sudocrem.Ale ten Imazol si určite daj predpísať. 😉

theverve1
autor
13. sep 2007

Caute, lekarke som zavolala, odporucila mi skusit este rusky caj (moj muzicek sa ma pohotovo spytal, ci mu to budem davat pit... typicky chlap... 🙂), vraj mu to mam omyvat a ono to vysusi. Tak este skusame to a ked to nezaberie, pojdem si dat napisat ten Imazol.

maca793
15. sep 2007

sudokrem u mňa neuspel. malá sa po ňom ešte viac vyparila a vyhádzala. najlepší je imazol.

petrunka_01
16. sep 2007

uznavam

theverve1
autor
17. sep 2007

tak caj prilis nepomohol, no vytierala som mu to s Kawar solou rozpustenou vo vode. Je to vytazok z Mrtveho mora a ma mat velmi pozitivne ucinky pri liecbe roznych ekzemov a koznych problemov. A aj ma. Som strasne rada, mal to na tom zadocku hrozne... Vdaka za vsetky rady 🙂)

danuskam
3. jún 2009

prosim pomozte mi niekto-uz skoro tyzden sa neviem zbavit dermatitidy. Na zaciatku to dokonca nemala len v plienkovej oblasti ale vsade kde sa poti. Dokonca aj na tvari, ale tam jej to hned zmizlo. Dr.odporucila kamilkovy odvar a vytierat liehom. to bola ale riadna blbost-vobec nepomohlo. Moj oblubeny sudocrem zlyhal. strasne ju to svrbi a tuto noc bola nespokojna. urcite kvoli tomu. Zmenila som plienky,nepouzivam vlhcene utierky,umyvam juvodou, vetram ju,je na holo. uz neviem.. poznate niekto Menalind Derm od hartmanna? to mi este odporucila kamaratka,tak skusim asi aj to. Nechcem to zase prehnat, kazdy den mazat niecim inym-vcera som skusala klasicku rybaciu mast,aj to vyzeralo celkom ok,ale po noci zase hrozne..

rybkaz
3. jún 2009

Danusko, zkus ten Menalind (nám to fungovalo na babičku). Ale jestli to má všude - je to opravdu dermatitida? Nemůže to být třeba nějaká alergická reakce? Jestli to nemizí po těhle krémech, zkus ještě jednou doktorku a nechat si předepsat něco, co je účinější. A možná zkus přebalit aspoň jednou i v noci. Kamarádce takhle pomohlo, až když přešla na látkové pleny, ve kterých se jí malý tolik nezapařoval, jako v jednorázovkách. Držím palce, ať se toho rychle zbavíte 🙂

ijo
3. jún 2009

Holky zkuste látkové pleny a přes ně vlňáčky. Budete mít po problémech, věřte matce od tří dětí 😉

rainee
3. nov 2010

baby ten imazol a pytiol je len na predpis?

katy1979
3. nov 2010

@rainee to je volnopredajne nepotrebujes predpis

rainee
4. nov 2010

@katy1979 uz som kupila pytiol,len nerozumiem ze je od 10r. lebo mi ho lekarka odporucila pre batola... uvidime ci zaberie lebo to ma uz dlhsie skarede a nic /sudo, rybacina, indulona baby a pod./ nezaberalo 😒 ono to ani nema vyhadzane su to len cervene flaky v zahyboch akoby ju plienka odierala a to pouzivame stale tie iste od narodenia a nikdy take nemala.

katy1979
4. nov 2010

@rainee hej je tam napisane od 01rokov ale to si nevsimaj. zadok s tym mazat mozes

yennn
27. jún 2011

čaute, ja používam od narodenia sudokrem, nedam naňho dopustiť, doteraz sme žiadnu plienkovu dermatitidu nemali. Až teraz, keď má malý rok a pol, lebo máme nejaký problém a drobec častejšie kaká.... Sudokrem nam pomohol od totálne červenej riťky, ale na tie fliačky červené, čo ostali, už nezabral, mám pocit že to začína mokvať. Keďže je večer a moja doktorka je zajtra až poobede, rýchlo som zbehla do lekárne, teraz po kúpaní natrieme, dali mi Imazol krémpasta, tvrdí že musí pomôcť, že ani nebudem musieť ísť k doktorovi... tak som zvedavá. Keď to prejde, budem naďalej používať sudokrém na riťku

aamonka
30. jún 2011

ahojte maminy...chcem vas poprosit..stretla sa niektora z vas s plienkovou dermatitidou?? nas maly ma flak, ktory vznikol spojenim vyrazok na chrbatiku...povedali, ze je to z plienky. na zaciatku to bolo cervene, teraz to vybledlo...ale maly sa nam vyhadzal na komplet celom telicku :( nie su to uz flaky, ale samostatne vyrazky. neviete co je na to dobre? jednorazove plienky som vymenila za klasiku...len ziadna zmena, neviem ako dlho mam na nu cakat. dakujem

mamazuzana
19. apr 2013

no tak my sme toto zazili cestou do Chorvatska bolo to strasne pretoze maly tak reval a my sme nevedeli co mu je. Nakoniec ked sme prebalovali plienku sme zistili ze je zapareny a strasne ho to bolelo. Tak sme mu museli dat Nurofen od bolesti aby sme prezili zvysok cesty a zadocek sme natreli bepanthenom. Za dva dni bol OK.

simka283
7. máj 2013

Ahojte maminy...mate niektora z Vas skusenost s mastou imacort?dal mi ju kozny lekar...lebo mala to uy mala dost rozsiahle medzi nozickami tak som snou isla ku koznemu...dakujem...

simka283
7. máj 2013

Ahojte maminy...mate niektora z Vas skusenost s mastou imacort?dal mi ju kozny lekar...lebo mala to uy mala dost rozsiahle medzi nozickami tak som snou isla ku koznemu...dakujem...

monci8888
7. júl 2013

ja som so sudocremom NESKUTOCNE spokojna 😉 mimo ineho zabera aj na moje prilezitostne akne 😀 plienkovu dermatitidu sme my konkretne nikdy nezazili, ale svagrova mala neskonalu a aj s pomocou sudocremu ju dali normalne do poriadku 🙂

danjelca
7. júl 2013

@theverve1 mali sme to raz, pomohol sudocrem do druhého rána...inak ak kojíš na všetky zapareninky odreninky dat materské mliečko a nechat usušiť---je to geniálne, malému napríklad mizili škrabančeky od nechtíkom do druhého dna takisto novoredenecké akné...doteraz ked má niečo poškarbkané dám na to materské mliečko🙂

ajvenka2012
15. júl 2013

no moja mala skoro dvojročná dcerka ma excem v intimnej oblasti a už ani mydla z kozieho mlieka nezaberaju aj ho pije a nic .. proste skriabe sa tam ako nepricetna anidithiaden .. no skusila som už aj imazol aj vsetko možne ... potrebujem niečo n a ukludnenie .. aleboako

milota164
28. júl 2013

skusala si bepanthen? nam pomaha napr. aj vcera mala mala vypareny zadocek a to napriek tomu ze bola takmer cely den bez plienky, strasne plakala natreli sme to vecer potom este rano a bolo po bolesti .

modrofuzik11
28. jún 2014

suhlasim s milotou. my pouzime bepanthen najma preventivne a na male zapareninky. som nadmieru spokojna. 🙂