Plienková dermatitída. Ktorý krém pomôže?

amaliska
7. feb 2014

Syn má veľmi zaparenú pokožku. Nemyslím len podráždenú, ale až také červené drsné miesta po stehnách. Používame sudocrem, skúšala som aj rybaciu mastičku, ale účinok vôbec žiadny. Prosím vás, máte tip na nejakú mastičku, ktorá nepôsobí len preventívne, ale už lieči? Samozrejme okrem sudocremu a rybilky 😉 . Ďakujem.

lilu7
22. máj 2017

au:( ja na predchadzanie zaparenin a koznych problemov od malicka deti pouzivam bepanthen care krem a verim, ze aj vdaka nemu a pravidelnej starostlivosti o ritku sme ziadne kozne problemy nemali.

elzika
12. nov 2017

@adrianka91 mozem sa opytat, ze co malej nakoniec zabralo? Nasa to ma este horsie a trapime sa 6 tyzdnov. Tak mi jej je luto a uz fakt neviem co mam robit. Pediatricka a kozna si nas posielaju jedna k druhej a vyskusane mame vselijake masti a ak aj nieco zaberie, tak max na 4 dni, a potom je to zrazu horsie ako predtym :(

katrin21
12. nov 2017

@elzika urcite si pytaj Neo Pythiol v lekarni a natieraj a umyvaj po kazdom prebaleno cistou vodou a po kakani mydlom. na noc daj hrubsiu vrstvu....
ked najhorie utupi tak potom este rybiu masticku preventivne, ta je najlepsia. ale na akutne stavy lepsie pytiol....
ak ani ten nezaberie do 2 dni, tak uz len Imazol, moze tam mat kvasinku...
nemoze to byt aj plienkami? ake mate? skus babylove, tie su super....

elzika
12. nov 2017

@katrin21 Skusala som Imazol, Sudocrem, Rybiu mast, Rybilku predtym, ako som isla k pediatricke. Ta mi dala Pimafucort (atb a kortikoidy :/ )zabral 4 dni, zacala som oplachovat repikom a ten jej to brutalne rozdrazdil.
Kozna dala Fucicort, pomohol 4 dni, na 5.den opat zhorsenie a Fucidin jej to tak rozdrazdil, ze v noci nevedela spat a plakala od bolesti :(
Mala tam kvasinky aj bakteriu, ale Fucicort ju toho uz mal zbavit, a preto dala opat kozna Pimafucort, ktory pomalicky zaberal 3 dni a na 4.den opat horsie. Imazol som mala zacal pouzivat v piatok. Po 3 natretiach sa to horsilo, takze nenatieram. Pouzivam krem s tea tree olejom, ktory jej to ako-tak udrzuje a aspon sa to nezhosuje nejak rapidne. Zajtra opat smer kozna a fakt neviem co zase predpise, lebo ani ona nechape, ze toto vsetko nezabralo :(
Vlhcene utierky nepouzivam, oplachujem vodou, mydlo pri kupani len raz tyzdenne a plienky babylove. Pampersky jej v zime ako 3 tyzdovej vystipali ritulu do krvi :(
Skusim v lekarni zohrant Neo Pythiol, ale pockam si na koznu. Uz rozmyslam, ze pojdem k inej koznej

lilu74
15. nov 2017

chvalabohu som o zapareninach len citala a pocula, nastiastie som sa s nimi nestretla, maximalne co sme mali bol vystipany zadocek pocas hnaciek - pouzivam bepanthen care ako prevenciu a aj na vystipany zadocek - na noc natriem a do rana je pokozka ukludnena🙂

katrin21
15. nov 2017

@elzika
no,,, kazdopadne, ked tam ma aj kvasinku, daj jej probiotika aj .. dlhodobo... a stale umyvat cistou vodou a aj mydielkom ale vzdy po kakani,..a potom umyte n hrubsie natriet....
ten pythiol urcite zatial daj, nez zas nieco skusis..
a este ma napadlo... odvar z dubovej kory, do vanicky a nechaj ju v tom kupat

elzika
15. nov 2017

@katrin21 Dakujem za rady, ale takmer vsetko vyskusane. Probiotika berie takmer stale. Mydlom neumyvam tak casto, nerobi jej to dobre. A pri kazdom meneni plienky umyvam vodou (denne minie aj 10 plienok).
Pithyol som este neskusala, lebo vyzera, ze krem s tea tree, ktory som zacala pouzivat jej to pomaly ukludnuje a naozaj nechcem skusit nic nove, co nepoznam a mohlo by jej to opat rozdrazdit. Dubovu koru vyskusam. dakujem

katrin21
15. nov 2017

@elzika no ved to uz je na tebe.. uvidis, co sa osvedci 🙂
moja prva mavala brutalne problemy , lahko sa zaparilla, ale tento pytiol a to vzdy stiahol aj teraz pri druhej, ktora nastastie az tak citlivu pokozku nema, ale parkrat sa stalo a to vzdy som vecer na noc na hrubo natrela a do rana bolo o 50% uz lepsie a behom dalsich 2 dni bolo uz vsetko prec... lebo to nam tiez uz nezaberala ani rybia mast ani nic.. ( ta len na mierne problemy, alebo prevetivne)
ale ja som natierala po kazdom umyti a prebaleni, aby ta pokozka neprisla do styku s močom a kakanim, ten krem ju tak chranil.... je bajecny..
Skoda, ze povodny pityol pred par mesiacmi prestali vyrabat.. tento novy je skoro rovnaky, len chyba kyselina borita, lebo akoze deti by ju nemali pouzivat.. ale mozno prave ta robila tie uzasne vysledky, ktovie.... ale treba skusit potom aspon ten novy...
a este je aj cisto ichtyol- gafrova masticka, ta sa pouziva na plet na vredy a akne aj ... tak to je velmi podobne pytiolu tiez.....

adrianka91
22. nov 2017

@elzika pomohlo nám zmeniť plienky... začali sme používať látkové... my sme s tým bojovali vyše troch mesiacov... krem aviril striedavo so sudokremom.... po každom prebaleni umyť cikulku aj ritku, nepoužívať vlhčené utierky a hlavne som ju aj pol dňa nechávala na holo a robila repikove obklady.... žiadne maste nepomohli ale repík, vzduch a voda. Tak držím palce

lilu7
23. nov 2017

Moji obaja nastastie problemy nemali len ked prisla crevna viroza tak zadocek vystipany a to som aj velkemu natierala len na vecer bepanthen -cez den mu vadil a do rana bolo vsetko ok