Plomby v našich ústach sú nebezpečné

lucia123
11. jún 2009

Podávam ďalej informáciu, krorú som sa dozvedela a mám za to, že by to mohlo pomôcť niekomu, kto o tomto nebezpečenstve ešte nevie:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Prítomnosť ortute v ženských orgánoch sa prejavuje tvrdnutím tkaniva a tvorením cýst a polypov. U tehotných žien ortuť preniká cez placentu, ktorá by mala dieťa chrániť pred skodlivými vplyvmi. Vedci namerali vo fetuse cca. 20% väčšie množstvo ortute ako u jeho matky. Nervový systém tela dieťaťa môže byť teda už od jeho narodenia poškodený (a ak nie je poškodený ortuťou z amalgámu, dorazia ho dávky ortute vo vakcínach. Poznámka KPM). Civilizačná choroba – otrava amalgámom – poškodzuje teda nielen jednú generáciu, ale tieto škody prechádzajú na ďalšie pokolenia. Deti, ktoré už prišli na svet s ortuťou v tele, reagujú veľmi citlivo na založenie dalšieho amalgámu do zubov!

kisska
11. jún 2009

hoax?

maca793
11. jún 2009

malej dávali na dospelácky zub tmavú plombu a zubárka mi vravela, že nie sú v dnešnej dobe také aké boli pred 10-15 rokmi. vraj sú zo zdravotného hľadiska bezpečné.

dididi30
11. jún 2009

maca aj ja si myslim,ze tie ,,dnesne,, blobmy su o,k...a kto nema blombu?? asi kazdy 😖 teda ak nema umele 😅
ale inak znie to hrozivo 😒

titkovamiriam
11. jún 2009

zasa niaka panika,dnes su plomby bezpecne ale ani ja si urcite tie svoje nepojdem vymenit,keby tak mi ich urobi nove uz davno moja zubarka

maca793
11. jún 2009

ja mám už 20 rokov tie isté, otehotnela som bez problémov žijem s nimi

takže zasa ďaľšia panika veď veda ide dopredu nie?

titkovamiriam
11. jún 2009

ja uz aj 30 a bola som tehu 3 krat

dididi30
11. jún 2009

heh, ja mam plomby od strednej 😝 zatial drzia a nech drzia, bo kebyze dam vymetit, tak mi aj zuby vypadnu 😅
ved skoro vsetko ma aj vedlajsie ucinky.....

maca793
11. jún 2009

ja ešte od základnej a ani jedna mi nevypadla.

ja ani za svet nejdem k zubárke, bojím sa veľmi aj keď som bola s deťmi v utorok, tak som trpla. ale bolo by mi už treba aj preventívku, naposledy som bola ešte, keď som čakala karolínku

titkovamiriam
11. jún 2009

maca mimo temy na preventivku chod lebo sa nedoplatis ked budem mat problem plombovanie ta moze vist aj 100eur

vinka
11. jún 2009

No neviem či sa nedoplatí lebo ja chodím aj na preventívku a jeden zub ma stojí aj 40 eur oprava.Tak kolko by stál bez preventívky? 😕 K téme.Mne to už dávno povedala zubná sestrička,že tie tmavé plomby sú škodlivé.Ale môj zubár ma uistil,že keby boli,že už dávno by zmizli.Ale je pravda,že v rakúsku si dával švygor robit zub a skoro lekár odpadol aké plomby sa na sk používajú.že u nich už 40 rokov tieto plomby sa vôbec nepoužívajú. 😕

novako
11. jún 2009

Myslím, že moc pěkný článek na toto téma. http://www.zubni-portal.cz/news/22/15/Amalgam--...

susik77
11. jún 2009

tato tema je zalozena na vyvolavani paniky 😖
ja som sa bavila teraz v tehu s mojou zubarkou-je velmi dobra a skusena, odbornik na svojom mieste 🙂
hovorila, ze dnesne amalgamove plomby su uz omnoho kvalitnejsie, ze maju vela vyhod-napr. ak je kaz velmi velky-ze musi odvrtat vela zubnej hmoty, tak tam ani bielu plombu dat nemoze, ze by tam nedrzala. jedine sklokeramicky cement-a ze to vydrzi tak max. 5 rokov...biele plomby ze sa mozu davat tak na mensie kazy.
Dalsia vec je, ze najviac ortuti sa z amalg. plomby uvolnuje vtedy, ked sa plomba dava do ust al. ked sa vybera. V obdobi, ked ju uz mate , tak je to uplne bezpecne. Preto mi hovorila, ze je blbost naraz si davat prerabat vsetky amalgamove plomby-ze vtedy sa uvoln. najviac ortute 😖
A tretia vec: keby boli amalg. plomby tak nebezpecne, urcite by sa uz daaaavno zakazali pouzivat...

zuzka1.
11. jún 2009

v niekokkych odbornych casopisov sa rieislo , ktore plomby ano, ktore nie. Amalganove plomby su ako hovoria maminy hore, ine ako tie dnesne, biele su podla odbornych vyjadreni horsie, menej trvacne a drahsie.

Ortut, ktora je v plombach obsiahnuta, tych klasickych, je podla ich vyjadreni nebezcna vtedy, v tom momente ako sa plomba namiesava, inak v ustach uz nie. Nebezpecne je vdychnutie a podone pri manipulacii s nou. Ale aj mna moj zubar ubezpecil, ze to mnozstvo je zanedbatelne, inak by s nim ani on pochopitlene nerobil.

takze ziadna panika, su ine nebezpecenstva

zuzka1.
11. jún 2009

sisuk tvoja zubarka ma podobny nazor ako moj zubar, zeby nahoda?

susik77
11. jún 2009

zuzka: tak asi na tom bude nieco pravdy 😉
mne sa sice moje amalgam. plomby moc nepacia, ale zase lepsie ako dat si ch vymienat a nakoniec skoncit s mostikom, prip. s protezou...
Najlepsie su vlastne zuby 😉

marorlinko
11. jún 2009

boze,keby som mala sa nad kazdym clankom co pisu v novinach pozastavit, sak zijem v izolacii,dnes ma na vyber blomby,takze si myslim,ze doba je ina.ak by boli a ztak enebezpecne,tak by asi neboli povolene,ale su,takze asi tak. taketo blbosti ja ani necitam v casakoch, co vedci zistili, co idi zistit atd. to co j enebezpecne naozaj, o to s anestaraju.

lucyy01
11. jún 2009

väsciu blbost som este necitala...ludia uz nevedie cim by inych nastrasili a vyvolali paniku... 😠 😒 😝

lucia123
autor
11. jún 2009

Ziadna panika, len INFO 🙂 Mna to tiez zarazilo, ked som to citala a rozhodne nemam zaujem mat v ustach jed, ked mam ine moznosti ze. 🙂 Papa, zariadte sa ako chcete, je to na vas...

sirinka
11. jún 2009

lucka ok 😉 😀

sjuzi
11. jún 2009

Tak ja tieto články beriem s rezervou... Už ich bolo podobných plno (rakovina z používania vysokých faktorov opaľ.prípravkov; červené farbivo karmín karcinogénne - pridávané do všetkých možných jogurtov, cukríkov, tabletiek...; používanie antiperspirantov na báze solí hliníka karcinogénne a mnoho iných). Pokiaľ to nevydá seriózna zdravotnícka organizácia a jej registrovaní zástupcovia, ktorých si je možné prípadne overiť, ale je to len o tom, že jedna pani povedala (prípadne bola niekým zaplatená za šírenie poplachov v rámci nejakej anti-reklamy), tak to pre mňa nemá význam...

babulka
11. jún 2009

A aj vzduch, ktory dychame je nebezpecny!!!! Nedychat!!!!
A aj antiperspiranty sposobuju rakovinu!!!! Nesprejovat sa, radsej smrdiet!!!!
A co voda, ktoru pijeme!!!
A slnko, poda, trava, maso, auta, nakupovanie, sedenie pri pocitaci!!!!
😀 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
11. jún 2009

babulka 😀 ale deodoranty mozme, ze... 😝

babulka
11. jún 2009

http://www.hoax.cz/hoax/rakovina-prsu-pouzivani...
Antiperspriranty a rakovina prsnika - jeden z najrozsirenejsich hoaxov vobec 😉 Skoda, ze sa tym riadi jedna moja kolegyna a antiperspiranty nepouziva. Ani deodoranty 😖

stavba
11. jún 2009

Tý jo, to mě teda pěkně štve, že někdo vymýšlí takovéhle nepravdy a šíří je dál. Copak je ve světě málo nemocí a způsobů jak onemocnět? To si to musíme ještě vymýšlet? O tom antiperspirantu mi to přišlo taky a je fakt, že mě nenapadlo, že je to hoax. Antiperspiranty používám i nadále (i když popravdě moc neúčinkují). To bysme za chvilku museli mít strach úplně ze všeho. Takže můj názor je, samozřejmě být na sebe opatrní, žít pokud možno zdravě, ale zároveň se nenechat zdeptat kdejakým článkem, který rozšířil kdejaký "hekr".

ivka144
11. jún 2009

Zauimalo by ma, ze ak niekto odsudi takuto info ako blbost, ci to robi preto, ze uprimne tomu neveri, alebo preto, ze je pohodlnejsie a menej znepokujuuce neverit tomu.

Beriem, ze za vselijakymi takymito panikami su aj zamery nejakych alternaniv (napr. vyrobcovia bielych plomb), ale na druhej strane mi pripada smiesne hovorit, ze "ved vsetko skodi". Kazdy si vyberie. Skodia drogy, fajcenie, vyprazane jedlo, smog, cukor, hlinikove antiperspiranty, aspartamove zuvacky a pod. Kazde mozno inak, viac alebo menej, s rychlym ci pomalym prejavom. A kazdy ma medze inde. Niekto fajci, aj ked je to skodlive, lebo mu to tak vyhovuje. Niekto nefajci, lebo to skodi. Myslim, ze ak clovek sa snazi zit v ramci moznosti zdravo, uvazuje o tom, comu sa vyhnut da a comu nie - vodu nevylucime zo stravy, ale ok, moze si dat niekto filter. Fajcenie, myslim, je nieco navysost prebytocne. Cukor je humus, ale mam pre sladkosti slabost - bud sa na to vykaslem, cukor iba trocha obmedzim, alebo nyhradi alternativami o daco lepsimi. A rovnako s plombami.
Nepochybujem o tom, ze skodia amalgamove plomby. (O bielych mame malo info..., ale ktohovie...)

V ziadnom pripade si nemaslim, ze "keby nieco az tak skodilo, uz by to zakazali"! To je hned uplne prva vec, na ktoru sa spolahnut neda. (Podla mna aj aspartam je pekny priklad.)
A ze veda pokrocila? Niekedy si poviem, ze zialbohu. Ale inak..., zivot je taky rychly, ze vsetko ide a chce ist rychlo - veda aj zarobky z nej. Nieco sa vyysli, rychlo vytestuje, rychlo zavedie, rozsiri a caka sa, co z toho bude...
To, ze vtedy este boli plobmy skodlive a teraz uz su ok, to mi pride take smiesne... Nehovorim, ze uplna blbost, aledo istej miery je to aj o tom, ze skodlivost starych je dokazana a skodlivost novych (este?) nie.

roasha
11. jún 2009

nemame sice amalgamove plomby,ale nie som presvedcena o ich skodlivosti. 😉
http://www.skzl.sk/sk/read/monitoring/monit424.... 🙂

veronikahel
11. jún 2009

jeeej, zase niečo škodlivé 😅 veď už je pomaly všetko... keby sme to mali vrať vážne, tak ani nikam nechodíme, nič nejeme, nepijeme, nepoužívame.... 😝

susik77
11. jún 2009

ivka: take it easy 😎 raz vsetci na nieco zomrieme 😎
ale nie, mas moznost-ak nechces amalg. plombu, daj si vytrhnut zub, prip. si mozes dat implantat-kt. tvoje telo nemusi prijat 😎 takze nalepov. proteza to isti 😉
vsak si precitaj clanok co tu bol hore uved. link-biele plomby sa nehodia na vsetky kazy...

roasha
11. jún 2009

coby sa nehodili biele plomby na vsetky kazy? 😀
ja som si dala vsetky plomby vymenit za biele pred 15r,aj s mm,je to ok,aj z estetickeho hladiska to vyzera super-nie je plomba ako plomba,aj "biela" musi byt vybrata podla odtiena/.je pravda,ze nevydrzi tolko ako amalgam a po case sa musi vymenit,ale kazy nemame ziadne,preventivky mame vzdy v poriadku.... 😉
a dokonca aj mala ma jednu bielu plombicku na mliecnej stolicke/viac kazikov nemala/ 😉 🙂 😵 .
ale nedovolila by som si robit bubu,kvoli amalgamu,ved teraz aj" banan" musi vyzerat podla Unie,a splnat rozne kriteria... 🤐 😀

susik77
11. jún 2009

roasha: vsak precitaj si ten clanok, hore co hodila novako-ak je kaz malyu, tak to ide, ale ak je vacsi, tak ta plomba sa tam dobre"neuchyti."..