Po každom umelom mlieku zvracia. Znamená to alergiu?

geegee
22. feb 2009

Synovi som v dostatocnych casovych odstupoch skusila dat rozne druhy UM...vysledok je vzdy rovnaky - po 2-3 hodinach prudom zvracia natravene mliecko. VYpil max 30ml UM, to bolo raz, potom uz len tak par glgov, no aj tak to vyvolalo po tych par hodinach zvracanie. Naposledy som skusila novorodenecky Sunar, ale vysledok bol rovnaky. Moze to byt alergia? Alebo co...?

junovka
22. feb 2009

gee, po akom casovom odstupe?Aspon po 3 dnoch?Inak, nie je dobre velmi striedat UM. 😒

geegee
autor
22. feb 2009

ano, viem, ze to ma byt aspon po 3 dnoch. Bolo to vzdy minimalne tyzden a vzdy UM pil len 1x. Ked po nom zvracal, uz som mu ho nedavala viac. Vyskusali sme Bebu, Nutrilon, aj Sunar.

junovka
22. feb 2009

a skusila si napr.Nutrilon AR?

lilinka76
22. feb 2009

Ked babatko zvracia prudom, moze sa jednat o pylorostenozu, chodte k lekarovi, nech Vam urobi sono.

bianca
22. feb 2009

geegee skuste neake mliecko AR alebo kupit Hami.Je hustejsie a ostatne mliecka a ma celkom dobru chut.Pokial si do teraz kojila moze to byt aj alergia.Urcite to povedz lekarke

geegee
autor
22. feb 2009

lilinka, pri tej chorobe zrejme zvracia po akomkolvek mlieku. V nasom pripade len po UM. MM zznasa velmi dobre.

AR mliecka som zatial neskusala.

annag
22. feb 2009

geegee - alergia na bkm

babulka
22. feb 2009

geegee, ked nezvracia MM, reflux to nebude. Aj kvoli tomu casovemu odstupu, keby to bol reflux, zvracia hned. Najlepsie je poradit sa s lekarom, ale bude to pravdepodbone problem s metabolizmom bielkoviny kravskeho mlieka alebo laktozy.
Skus kupit bud HA mlieko, alebo rovno mlieko pre alergikov na bielkovinu kravskeho mlieka (napr. Nutrilon Pepti 2).

junovka
22. feb 2009

my sme takto zvracali do 5 mesiacov, davali sme klasicky Nutrak a odkedy sme presli na prve prikrmy, tak akoby utalo.

vesi
22. feb 2009

krmiš z fľaše? ak áno z akej?
naša mladšia zvracala, lebo hltavo pila a nahltala sa vzduchu, prestalo to ked sme začali používať avent fľašu...

geegee
autor
22. feb 2009

vesi, pouzivam len aventky a po MM nezvracia. Ide len o UM.

vesi
22. feb 2009

nepostrehla som či si to písala, ale dávala si obyčajné UM alebo HA?

annag
22. feb 2009

geegee, nemáš už MM? ak ho gcká, je to alergia na kravskú bielkovinu a treba hydrolyzované mleičko, no ideálne je MM aspoň do roka, úplné hydrolyzáty sú horké a deťom príliš nechutia

geegee
autor
22. feb 2009

annag, MM mam, no akosi stale menej, nech robim co robim, tak mam strach, ze raz mu nebudem mat co dat papat...a kedze raz na UM prejdeme tak ci tak, chcem byt pripravena a vediet, ci je teda alergicky alebo co. Uz minam aj namrazene zasoby MM, ked mam malo

hapkes
22. feb 2009

reflux..nas mali to ma tiez skus NUTRILON AR(anti reflux

hankky
23. feb 2009

Ahoj, my sme na UM od druheho tyzdna. Najskor pila z flase MAMcare a teraz z Chicco (nema ziadne ventili ani nic), mala problem s bruskom a presli sme bebou, bebou HA, nutrilonom, nurilonom HA a teraz sme na humane HA. Humana je pre nasho drobca najlepsia. Cez vianocne sviatky sme mali tyzden taky ze raz denne sa prudom vyvracala, ale preslo to samo. Vtedy sme pili nutrilon HA. 5.1. sme boli na gastre a tam nam hned prespisala humanu HA a doteraz ju pije a musim poklopat ze nemame ziadne problemy, krasne papa a spinka jedna radost 😉 A ked som na gastre povedala ze vracala tak tomu lekarka nevenovala ziadnu pozornost...akoby som nic nepovedala 😒

kvetina05
26. feb 2009

hankky, píšeš že ste boli na gastre, chcem sa opýtať, že na základe čoho vám predpísala humanu HA ked ju vôbec nezaujímalo to , že ti malinká vracia.?... my máme taký istý problém, a tiež papáme Nutrilon HA, už sme boli aj na ultrazvuku, vyskúšali sme rôzne kvapky ale nič nezaberá. naša tiež vracia , tiež prúdom a to aj 2 hodiny po jedení....

zuzka83
8. mar 2010

Ahojte, len by som chcela počuť váš názor, či je normálne, keď mi malý (6 mesiacov) zvracia niekedy medzi jedlami aj 3 krát a niekedy vôbec. Väčšinou keď je na brušku ale niekedy aj na rukách vo zvyslej polohe. Nie sú to žiadne gejzíry, ale niekedy sa mi to vidí veľa. Niekedy len kúosček z neho vyjde. A má dni keď negrcká vôbec. Pil Nutrilon HA od 6 týždňov do 4 mesiacov, odvtedy už druhý mesiac Nutrilon Comfort. Zvrackal aj z HA. Doktorka vraví, že je to reflux, ale mne sa to nevidí. Je to ozaj normálne? Teraz ideme prejsť na 2 mlieko, doktorka mi radí ostať pri Nutrilone, ale to je k inej téme.

silviabbbbb
26. apr 2011

@zuzka83 Dobry chcela by som sa opytat, ako ste vyriešili ten problem s mliečkom. My mame 2 a pol mesiaca a z obycajneho Nutrilonu sme prešli na N. Comfort. Keď ho robím z ryžového odvaru-ako nám kázala dr. tak sa nejde vykakať a máva krče v brušku, tak som ho začala robiť z vody a začal mi zvrackať, niekedy hnedˇ po jedle, aj keď bol vyvýšenej polohe a nedostal nejakú naneho veľkú dávku, a tiež sa mi vyzvrackal aj 3 hodiny po jedle. Zvratky su číre. Stotožnila som sa s Vaším problémom, preto sa Vás pytam, ako ste to vyriešili.

patka182
18. feb 2015

Prosim vas maly 6tyzdmov vracial z nutrilonu, hami a od vcera mame nutrilon HA a aj z neho cracia. Sice nie tak oblukovo ako z mliek predtym len neviem do kedy je normalbe to zvracanie. Je to vetsie mnozstvo nie len take ,,prdnute,,. Prosim co mam robit na gastro nas objednali az na april.

salome123
18. feb 2015

@patka182 kedze nevies ci je problem laktoza v tychto mliekach alebo BKM v nejakej forme tak musis skusit bud Nutrilon Allergy Care (to pomoze ak ma problem s BKM) alebo nejake bezlaktozove mlieko (ak je problem v laktoze).

patka182
20. feb 2015

@salome123 zatial je vsetko v poriadku s tym nutrilonom HA uvydime dokedy..