Po očkovaní má teplotu 37,7. Mám mu dať Nurafen?

zuza.m
16. dec 2008

maleho mi dnes očkovali a vystupila mu teplota na 37,7.mam kupeny nurafen pre deti sirup mam mu už dat???alebo počkat až nad 38?ak nezaberie kedy možem podavat paralenovy čipok????do kedy by mala teplota klesnut?do akeho času???dakujem a omluvam sa za rovnaku temu ale nemam čas hladat dakujem

dzanka3
16. dec 2008

zuza.m v zadocku az na 38,5 je teplota...po odcitani ma vlastne 38 ......
my sme dali polovicu(rozrezat po dlzke) paralenove cipku do ritky -bol mrzuty...teplotu nemal...
a na to miesto kde mal stepene octanovu mast alebo nieco studene.....

gucz
16. dec 2008

čípok môžeš dať aj teraz, ale ja by som počkala na tých 38. A ďalší čípok až po 4 hodinách minimálne, to je jedno či dáš potom paralenový alebo nurofen. Ak by čípok nepomohol, tak treba dať zábal (ale až by bola teplota vyššia ako 38,5). A ten zábal len vlažný, nie studený.

amatula
16. dec 2008

urcite mozes dat nurofen....ale skus najskvor cipok je lepsi pre babatka nezatazuje pecen davku mozes dat opakovane po siestych hodinach.kedy klesne?moj mal po ockovani tepúlotu dva dni a vraj je to normalne... 😉

etnicka
16. dec 2008

ja na Tvojom mieste by som okamzite telefonovala pediatricke/pediatrovi.

burina111
16. dec 2008

ahoj zuzka, neplaš sa prosím ťa, nechaj ho ešte tak...ak mu vystupi teplota nad 38,5 meraná v konečníku, potom mu daj čipok, sirup nedávaj, mohol by zvracať, to mu iba uškodíš....no a po 4 hodinách môžeš zopakovať....ja som malému ešte nakrajala surové zemiaky na kolieska a zaviazala na ruky zápastia a nožičky členky plátky zemiakov vreckovkou, to super sťahuje teplotu. to mu daj už aj teraz....no a ak bude mať nad 38,5 nameranú teplotu v konečníku, až potom daj čipok, za pol hodku premeraj teplotu, či klesla, to do pol hodiny by mala bezpečne....no a ak by mu teplota vystupila nad 39,5, čo určite nebude, tak potom už len zábaly, ale neboj, zemiaky a ten čipok mu to stiahnu....hlavne bud pokojná, on cíti že si nervozna....a bud pri nom.... 🙂 zvládaš neboj

etnicka
16. dec 2008

ja ale este babatko nemam, tak ma ber s rezervou

dzanka3
16. dec 2008

etnicka tak sleduje a rob si poznamky...ja som to tak robila...potom akoby si nasla 😉

zuza.m
autor
16. dec 2008

no v konečniku ma 38,2 zatial ale stupa.mrnči chce spinkat,tak že dam ako ste mi radili najskor čipok a tie zemiaky a možem opakovat po 4hod???pišu až po 6tich.a ako sa dava čipok???hlbojo to mam zasunut???či stači iba aby stiahol ritku???nevytlačiho??,ma 6,5kg.možem dat cely či polovicu???a ked tak pozdlž prerezany??ako tu niekto pisal??,diki za rady.

miriamkac
16. dec 2008

zuzka....precitaj si pribalovy letak...su tam vsetky odpovede na tvoje otazky...riad sa tym. Bude to asi najlepsie. 😉

zuza.m
autor
16. dec 2008

no tam je od 7kg jeden čapik tak mu ešte chyba pol kila.tak preto sa radčej opytam.a viem že niekedy som si tu čitala že mamičky aj kombinovali viac druhov liekov ked nezaberalo.radčej sa chcem opytat teras ako o polnoci chaosit.nerada by som niečo pokazila.

saska.t
16. dec 2008

zuzi nerob paniku je to normalne pri ockovani ze telo sa brani teplotou, nic nerob kym nebude mat 38,5 v konecniku a daj ho spinkat, je normalne ze 2 -3 dni mat teplotu bude moze aj hnackovat, hlavne si sa mala opytat tvojho pediatra, alebo ta mal informovat. Je zbytocne pomahat liekmi kym nie je teplota vyssia

macaeliska
16. dec 2008

zuzi, naša Eliška mala teplotu z očkovania 4 dni. A dr. mi povedala, aby som jej hneď po očkovaní, keď prídeme domov zmerala teplotu. Ak má viac do 37,5 tak mám počkať a skúsiť zmerať tak za cca 45 min. Ak stúpla, mám dať čípok, pretože to pomáha aj od bolesti a dieťatko lepšie zaspinká. Ten čípok, daj 3/4. Aj my sme mali 6,5 kila. Tak sa neboj a kľudne daj čípok. Ja viem, že nie je dobré hneď dávať lieky, ale v tomto prípade mu len pomôžeš. Neboj sa. Veď ho nedopuješ stále. A skús mu aj pozrieť tie miesta po očkovaní, prilož mu tam niečo studené, ak to má červené. Ak nie, nechaj tak.

miriamkac
16. dec 2008

Ja ti mozem napisat moje vedomosti: striedaju sa lieky od teploty nurofen a panadol, vtedy je mozne davat po styroch hodinach.
Moj nazor: daj cipok pri teplote nad 38,5 v konecniku a cakaj ak budes musiet dat dalsi tak cipok az po tych siestich hodinach, ... ale podla mna pri takychto stavoch ti zaberie jeden cipok, zaberaju rychlo za 20-30 minut.
Ja mam sice oba pripravky doma, ale este sme na tom neboli horuckou tak zle, aby som musela striedat po styroch hodinach.... 😉 ...drzim palce.....inac...spomenula by som tuto reakciu po ockovani aj lekarke....

zuza.m
autor
17. dec 2008

no hned večer mu to vystupilo na 39v konečniku,tak som dala čipok 3/4,teplota po hodine klesla na 38,7v konečniku.asi o 2rano ju mal na 38v konečniku.ale zase rano mu vystupila.ma ju do teras chvilu stupne potom klesne ale stale do 38,tak že som mu čipok nedala.je mrzuty,uboleny chudiatko.dufam že už dnes vnoci to bude lepšie.dala som mu aj tie zemiačiky aj obklady.tak že dakujem baby 😀

caruzo19
17. dec 2008

zuzi,pol kg nehra rolu,kludne mu daj cely cipok,opakovat mozes po 6 hodinach.ak by teplota neklesla,alebo po par hodinach vystupila znova,mozes skombinovat s liekom proti teplote s inou ucinnou latkou,su 2-paracetamol a ibuprofen.v praxi to znamena,ze ked das cipok panadolu(paracetamol) a potrebujes este znizit teplotu,po 2-3 hodinach daj trebars sirup ibalgin(ibuprofen).liek s rovnakou ucinnou latkou najskor 6 hodin od seba.ak ani toto nepomoze,napusti do vanicky o 2 stupne chladnejsiu vodicku ako je dieta a okupkaj,je to setrnejsie ako zabaly(tie nikdy studene a iba na trup,nie koncatiny).dieta dat spinkat nezakryte,jasne ze nie pod otvorene okno,ale stiahnut kurenie a kontrolovat