Pobyt s dieťatom v nemocnici. Ako to vníma vaše dieťa?

e.vacka
23. dec 2008

Ahoj maminy, možno aj vy ste práve so svojim drobčekom v nemocnici, ako sa vám darí a ako to vníma vaše dieťatko?

My sme v nemocnici už dva týždne a tak skoro ani domov nepôjdeme. Kedže ma Barborka iba dva a pol mesiaca znáša to výborne. Je bojovníčka!!!

elise
23. dec 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tuná je téma kde sa rieši po pobyte v nemocnici správanie dieťaťa skús prelistovať aj tuto ale želám skoré vyzdravenie nech ste čo najskôr doma 😉

kotenko
23. dec 2008

e.vacka, deticky znasaju pobyt v nemocnici velmi dobre, to len my, matky sme take citlive... zelam najma vela vela zdravia, to je najdolezitejsie a skore uzdravenie

andy
23. dec 2008

ahoj evka, my sme boli nuteni stravit v nemocnici 2 dni a bolo to hrozne ... hospitalizovali nas v noci, maly zvracal a mal horucky a lekarka odporucila hospitalizaciu. na druhy den mu bolo lepsie, ale musel mat napichnutu infuzku v hlavicke ... bolo to velmi vycerpavajuce udrzat ho v posteli, kedze som nechcela, aby mu privezovali rucky, tak som sa ho snazila zabavat knizkami. moj chlapcek mal vtedy rok a pol, takze o vysvetlovani, ze musi kludne lezat, nebolo ani reci. na druhy den bol uz uplne v poriadku, ale nechceli nas este pustit domov, tak sme stravili cely sparny letny den v nemocnici ... boli sme sami na izbe, tak preliezol vsetky postielky, povymetal vsetky kuty, cez okno "komunikoval" s chlapcekom v druhej izbe. vonku na chodbe sme sa hrat nesmeli, kedze tam boli deti s roznymi diagnozami a infekciami ... zachranili nas iba auticka a knizky,ktore nam tatinko doniesol a tiez to, ze tatinkovi dovolili byt s nami na izbe takmer cely den a sme sa pri malom nejako prestriedali.

v tvojom pripade ide skor o teba a to, ze nebudes na vianoce doma, co je velmi smutne ☹ zelam skore vyzdravenie a aby ste co najskor mohli byt doma v kruhu svojich blizkych. drzim palce, skore uzdravenie prajem 😉

e.vacka
autor
23. dec 2008

andy: viem si predstavit takého malého chalana ako obsedí v nemocnici 😉 my máme vedla na izbe takého chlapčeka a čakám kedy spadne nemocnica 😀 😀 😀 aspon je sranda...

e.vacka
autor
23. dec 2008

andy:dakujem za podporu

kotenko: máš pravdu, som úplne na nervy z tých všetkých vyšetrení a odberov krvičky. Ked vidím to malé miminko ako má dopichané ručičky a nožičky a hlavičku. Hrôza. Našťastie malinká je už uplne kludná... To len mne sa dvíha tlak pri tom všetkom.

andy
23. dec 2008

o tom ani nehovor, ked malemu pichali tu infuzku, tak som sa isla zblaznit ... jeho bolo pocut cez celu chodbu ako reval ... a potom mi ho niesli v naruci takeho nemohuceho ... slzy som mala v ociach ... a to nic nebolo, len jedna infuzka ... musi to byt strasne, ked su deticky dlhodobo chore ... kiezby sme boli vzdy vsetci zdravi

e.vacka
autor
23. dec 2008

veru veru, ja si tak hovorím, že najradšej by som si to vytrpela za nu... ale drobček to lepšie zvláda ako ja...

martina48
23. dec 2008

ahojte ja sa pridám...aj ja som to už bohužial absolvovala s mojim drobcom keď mal 3 mesiace...mal vysoke horúčky,ktoré neustupovali..tak si nas nechali v nemocnici,tiež samé infúzky,vyšetrenia..zistili mu zápal obličiek ☹ ...no hrôza...strašne som bola nervózna celý ten čas...najmä ked sa mu vytiahla injekcia s infúzkou z rúčky..zase musel absolvovať to pichanie..bolo ho počuť celým oddelením.. strašne my to trhalo srdce,najmä ked my ho priniesli a v hlavičke mal infúziu,lebo na rúčke mu už nevedeli nájsť žilku a ešte "čerešnička na torte" primárka my povedala že mu tam začali fialovieť pršteky 😢 (fibrilný záchvat ☹ )...taká som bola nervózne,že som na druhý deň ochorela,vyšla my teplota,zvracanie...takže tak..chvala bohu že je to už za nami a dúfam,že sa to stalo po prvý krát a naposledy...takže e.vacka prajem skoré uzdravenie a pevné nervy,aby ste čím skôr boli doma...a e.vacka ak sa smiem spítať čo je s maličkou?

ankam
24. dec 2008

ahojte
vsetkym co su v nemocnici s dietatkom-prajeme vela sily aby to vydrzali.
Lahko sa hovori ked uz sme doma a dufam ze tam nikdy nepojdeme.
My sme boli od narodenia mesiac v nemocnici co je v porovnani s inymi mamickami akoby len 1den
za ten mesiac som si uzila nervov...........ratala som dni kedy uz pojdeme domov
a po prepusteni sme asi o 2tyzdne museli ist zase ale len na 24hod.ten 1den trval akoby 2tyzdne-nieco strasne

teraz z odstupom casu vidim a aj citam rozne pribehy a fakt viem ze ine mamicky si vytrpia ovela viacej ako napr.my
ale v tej chvili to bolo pre mna najvecsie trapenie na svete a som si myslela ze vecsieho uz ani niet 😒 ☹

olinka6226
24. dec 2008

evacka... moj maly ma prave zapal pluc. vcera sme si posedeli na kramaroch 6 hodin s tym ze som nevedela ci si nas nechaju, alebo nas pustia domov. chvalabohu sme zatial doma, ale keby sa pohorsil tak nas tiez medzi sviatkami hospitalizuju. tak drzte palce nech sa len lepsi. berieme 12ty den antibiotika. na zaciatku sa polepsil po par dnoch ale na 8-9 den zacal chrcat po kontrole u mojej detskej sa mu vratili sople a horucky, pridala dalsie lieky na uvolnenie dychania a mali sme prist na kontrolu kvoli sviatkom vcera - aby videla ci ten novy liek zabera. kedze sa oproti pondelku pohorsil poslala nas na kramare.

vsetkym prajem pekne a hlavne zdrave vianoce.

ankam
24. dec 2008

olinka-drzim palce aby vam to preslo a obisla vas nemocnica.este aby ste tam neboli na sviatky-lebo ja som bola a mala som ich najhorsie a zaroven kraaasne

olinka6226
24. dec 2008

no my mame uz aj tak smutne vianoce a cele sviatky. pred 2 tyzdnami zomrel moj ocino. dnes sme mali byt u mamy spolu s bratom co prisiel so zenou a 2 detickami u mamy doma, aby sme boli spolu. deti sa tesili lebo sa casto nevidia no a teraz nic z toho. sme v izolacii. nesmieme prijimat ziadne navstevy a samozrejme ani nikam ist. a keby sme aj mohli, tak by som neriskovala, ze by sa tie dve deticky (2,5 a 1rok) nakazili od samka. ale byt doma je o 1000% lepsie ako byt v nemocke.

maca793
24. dec 2008

e.vacka
prajem skoré uzdravenie neboj čoskoro budete doma 😉

e.vacka
autor
24. dec 2008

dakujem vam kocky.

ja ani neviem čo nám je... začalo to vracaním a zelenou stolicou, týžden sme boli na infekčnom, odkial nás previezli na JIS s tretím stupnom dehydratácie a teraz sa už druhý týžden dávamy dokopy. Malinkej non stop tečú infuzie, nechce papat, stále grcka, ale super je že je už čula a place pri odberoch, lebo predtým bola úplne mimo. Prežili sme peklo, ale už sa tešíme s každého pokroku. Ked spapá desať ml ryžového odvaru, ked sa usmeje, ,ked plače, ked nevygrcka hned vsetko a ked je sucha plienka... Barborka je hrdinka, drží sa statočne.... 🙂

Konečnú diagnozu stale nevieme, čakáme kým sa stav stabilizuje po dehydratácii a snád pôjdeme aj domov!!!

tatolu
24. dec 2008

Ahoj e.vacka,
držím palce k skorému uzdraveniu.

e.vacka
autor
25. dec 2008

tatolu dakujem pekne