Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Pocikávanie u 3 ročného, učiteľka v škôlke ho za to napomína

evelinka4
28. mar 2019

Ahoj potrebovala by som radu môj 3 ročný syn sa stále nechce pýtať na wc a furt si cvrká do slipkov uz sme z toho na nervy neviem čo by sme mali už robiť nič nezaberá ani po dobrom ani po zlom fakt nám je z toho už blbo vo skôlke ho učiteľka furt napomína a aj ho pred detmi pokarhá, ale on ako keby si nič z toho nerobil ... prosím poradte vaše skúsenosti čo s tým ....

jana_vaj
28. mar 2019

Hmm zaujímavé, že ani škôlka na neho nezaberá. Tak ti poviem, po zlom to nepôjde, deti sú voči karhaniu imúnne 🙂 Nie je to skôr tak, že proste nemá čas sa pýtať na záchod?

evelinka4
autor
29. mar 2019

@jana_vaj no to fakt neviem už mi aj jemu z toho riadne hrabe ... vôbec mu to nie je ani ľúto a ani mu to nevadí ... a vo škôlke vraj chodia no on proste povie pocikal som sa ... dúfam, že je to iba také trucovanie alebo ja už neviem čo by naňho zabralo ... poradte ....

kikuska555
29. mar 2019

Osobne skusenost nemam moja sa nastastie rychlo naucila vsetko. Ale v rodine sme mali chlapceka ktory prodte ked sa hral, alebo sa na nieco sustredil tak on sa pocikal a dokonca aj pokakal a vobec to nevnimal. Vobec to proste nevnimal. Pomohlo ked sa ho stale pytali ci mu netreba cikat alebo kakat, alebo ho rovno proste vzali na wc a kym sa nevycikal tak nesiel prec, trvalo to asi 2-3 mesiace ale naucil sa

evelinka4
autor
29. mar 2019

@kikuska555 veď to robím aj ja pýtam sa ho stále dávam ho už má normálne aj averiziu na záchod najhoršie je to vo škôlke keď nič a už je pocikaný ... bojím sa, že nám ho budú chcieť vyhodiť žo škôlky kým sa nenaučí ...

kikuska555
29. mar 2019

@evelinka4 podla mna vela zalezi od ucitelky :-/ moja ma 2 ktore sa striedaju, mladsia uplne zlata ked sa nejake dieta pocikalo proste to brala ze je to dieta, starsia ucitelka z toho stale vedu robila. Ja musim zaklopat nam sa to nikdy nestalo, ale viem ze ti to musi byt neprijemne. Ucitelky nic neradili ako to zvladnut?

evelinka4
autor
29. mar 2019

@kikuska555 aj mne sa tak zdá dakedy, že tá staršia učiteľka by chcela aby už všetky detičky vedeli už aj čítať ... to ona furt sa sťažuje mladšia nič len mi povie,že buď nestihol alebo sa mu stane, že ešte ani nedociká a už sa oblieka ... no budeme to musieť daako vydržať alebo ísť za psychologičkou ako mi povedala pani učiteľka ....

majcika
29. mar 2019

@evelinka4 chce to trpezlivost, cim viac sa tocite okolo cikania tak maly bude mat vacsiu averziu k cikaniu, tematike. Skus prestan riesit, pripadne pocikane slipky spolu v ruke oprat a ist dalej. Vsetjy decka sa naucili casom ovladat pud. Prestat ho stresovat aj seba

evelinka4
autor
29. mar 2019

@majcika včera sme veru spolu prali .... no uvidíme, ako sa bude správať dnes asi sa fakt už na to vykašlem a prestanem to riešiť nech si hovoria čo chcú ... aspoň nebudeme v strese máte asi pravdu ...

senan
29. mar 2019

@evelinka4 urcite ho za to netreba napominat, je to fakt ze sa len odmietqa pytat ? vrtoch? nemoze byt v nejakom strese z niecoho?

evelinka4
autor
29. mar 2019

@senan no práveže na to nevieme prísť správa sa normálne už iba ak dačo v tej škôlke ... fakt neviem bolo by super keby to bol len vrtoch ....

solemami
30. mar 2019

robila som v rodine kde chlapec mal od mala problemy so zachodom a stale pustal do slipov namiesto aby isiel na zachod. ked bol doma tak som mala kazdych 30 minut ze som ho poslala na zachod. ked zacal chodit do skoly - mal 6 rokov - tak chodil pravidelne zo skoly s mokrym flakom - ale riadne mokrym flakom. v zime aj oteplovacky precurane. isli s nim k doktorovi a zistil ze este stale nema vyvinuty reflex na mocovy mechur. dal mu nejake lieky ale neviem kedy sa mu to upravilo lebo uz som neni s nimi v kontakte.
ked som sa ho pytala ze ci vie ze je pocurany on mi tvrdil ze nie, ze ved on nic neurobil. mal to totalne na haku a v dome gauc stale prany lebo on pustil tam namiesto do zachoda.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli