Podchladené dieťatko. Čo mám robiť?

tinaa
9. jún 2008

Moja 11 mesacna dcerka od stvrtku kasle a ma sopliky. V sobotu dostala horucky okolo 38C, dnes sme boli vyteseni, ze konecne je bez teploty. Ale teraz sa mi zobudila s placom, je cela studena, ma studeny pot a teplotu max 35C. Prosim vas, ak mate s niecim takym skusenost, prosim vas o vase rady, vôbec neviem, co sa deje. Dakujem

gucz
9. jún 2008

tinaa bež s ňou k lekárovi, zohriať ju môže aj fľaša mliečka, trošku teplejšieho ak nekojíš. Ja som mala teploty a následne som bola podchladená asi keď som mala 12 rokov a bola som v tábore, a musela som si tam týždeň odležať na izolačke, ale čo mi presne vtedy bolo to už neviem

ivetah
9. jún 2008

zavolaj na pohotovost alebo tam rovno zajdite

tigri
9. jún 2008

tiez sa priklanam k nazoru volat 112...

tinaa
autor
10. jún 2008

Volala som na 112, boli sme na pohotovosti, tam nic nezistili, spinkala zabalena v 3 dekach, v ciapocke, 2 ponozky a aj tak celu noc teplota max 35C. Strasne sa potila, ale studeny pot. Dr. mi nevedli povedat, ze to môze byt, ze ju mam zahrievat a vela tekutin.

iffka2002
10. jún 2008

a polozit ju k oknu aby na nu chvilku slniecko svietilo by nepomohlo?

euphoria
23. mar 2009

Ahojte,
mate prosim niekto skusenost s nizkou teplotou babatka?
Moja 6,5 mesacna dcerka mala pred par dnami teplotu 35,7C.Volala som aj na pohotovost, tvrdili, ze to nie je velmi velky vykyv, ze ju mam udrziavat v teple. Mame doma standardne 23C, v spalni 22C.Nie je chora, ani este nikdy nebola. Bolia ju akurat uz niekolko dni dasienka, no zubky nikde. Pred tyzdnom mala tepoltu 38,5C.
Co si o tom myslite?

annag
23. mar 2009

euphoria a čím jej meriaš teplotu a kde a ako dlho držíš teplomer?

euphoria
23. mar 2009

Mila Annag,
meriam jej digitalnym usnym, no mam pocit ze meria kadejako.Meriam preto aj rychlobezkou v zadocku a odpocitam 0.5 C.

euphoria
23. mar 2009

tym usnym sa meria len sekundu, pipne po odmerani, ryclobezkou dovtedy kym teplota stupa, myslim ze je to tak cca 2 minuty

magimary
23. mar 2009

nízka teplota býva napr. pri zníženej funkcii štítnej žlazy... 😉
moja bežná telesná teplota napr. je cca 34-35°C 🙂 , ale inka som zdarvá a žijem 😀 😅
a keď som chorá, tak mávam (svoju) vysokú horúčku 37,5°C (a to už mám zimnicu, všetko ma bolí a cítim sa na umretie... 😝 ), no naposledy som mala 38,5 a to už som naozaj blúznila a nevedela som o svete...

jediná pomoc (ak je vyšetrená štítna žľaza a je v poriadku): teplé babuškanie, no najúčinnejšie na zohriatie je telesné teplo (pritúliť si ju telo na telo (napr. v babyvaku, či baby šatke)), to po chvíli zaberie vždy a určite... 😉
teda aspoň mne (ale nielen), ale najlepšie by bolo nahé telíčko na Tvoju nahú hruď, s tým, že Ty sa potom navrch babyvaku normálne oblečieš do niečoho teplejšieho (nie tričko) a maličká bude mať oblečené všetko, čím sa Ťa nedotýka-nôžky, ruky...

a ak je problém v ŠŽ, tak lieky na odp. lekárov... 😉

a neboj, nie je to taký strašný problém... dteská termoregulácia môže byť ešte trošku schaosená (hoci skôr v nižšom veku)...

magimary
23. mar 2009

a ešte môže byť dôvodom hypotermie napr. aj znížená hladina cukru v tele (hypoglykémia),
ale príčin je samozrejme viac...

euphoria
24. mar 2009

Dakujem magimary.ani som si nemyslela ze moze byt tolko pricin. Niekedy mam pocit ze to radsej nebudem riesit, lebo zistim len nieco nedobre. Ale zase na druhej strane, ak by mala byt chora, treba ju predsa liecit.

cibuska
22. feb 2013

My dnes to iste..po soplikoch,miernom kasli a vysokej teplote na druhy den fajn no v noci sa dcerka zobudila (hoci bola chvilu predtym napapana...ma 8 mesiacov a je stale kojena) cela studena a nemohla zaspat. Teplota ukazovala 35,5! Cudne..no po konzultacii s doktorkou mi povedala ze to sa stava..malinka mala vysledky vyteru z nosa aj mocu negativne...aj crp v norme.tak hadam sa to nejak unormalni a budu to "iba" zubky...uvidime..teplota dnesncez den uz bola okolo 36,5...

lisamiasally
14. jún 2017

Ahoj u nás je úplne ten istý problém s našou dcérkou.chcela by som vedieť ako sa to skoncilo lebo nemáme žiadne riešenie a to sme ponechali už aj nemocnicu...dalo by sa neako skontaktovať po telefonicky.? ďakujem pekne zatiaľ...