Aké prípravky na podporu imunity u detí?

jankapresov
14. sep 2019

Mamičky, poradte kvalitne pripravky na podporu imunity.Nechcem ziadne marketingove ťahy ale vaše realne skusenosti, co fakt pisilnilo imunitu a zmiernilo chorobnost( napr v skolke).Vdaka

zzmiao
14. sep 2019

Z vlastnej skúsenosti môžem jednoznačne odporučiť kozie kolostrum, je plné imunoglobulínov, ktoré hneď naštartujú imunitu. Kvôli dcérke, ktorá bola od malička alergická na cukor, som sa začala zaoberať zdravou výživou a všeličo som vyskúšala. Veľmi rada poradím z vlastných dlhoročných skúseností. Stači mi zavolať. To, čo ja som dlhé roky pracne hľadala a skúšala, rada posuniem a ušetrím tak niekomu veľa času

gia87
14. sep 2019

Nám zatiaľ zaberá imunoglukan.

patka06
14. sep 2019

žiadny taký pripravok som nenašla ...všetko len reklama a kopec chémie

eriksonka1234
14. sep 2019

@jankapresov nám pomohol Supradyn, žiaľ na SK nie je dostať. Chodím si preň do HU. Celý rok nebol chorý.

v_ero_ni_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibina666
14. sep 2019

Imunoglukan je v poho. A klasicke c cko dobre je z lekarne max, take ako cukrik na cuckanie. No a vela vela vonku, otuzovanie a to je asi secko co mi napada

kittykat22
14. sep 2019

@jankapresov pokial mas velmi chore dieta, tak sa objednaj na imunologiu. Kamaratka mala problemy s dcerou - liecena horom dolom pediatrickou, a na imunologii jej spravili testy a zistili, ze ma nejake supresiva na imunite. Dostala sirup na 3 mesiace a nebola chora rok a pol. Znama sa zlozila po ockovani proti chripke - odoslali ju urgentne na imuno, a tam zistila lekarka, ze jej imunitny system zacina pracovat az po plnom vypuknuti choroby - nie v zaciatkoch. Tiez brala lieky 3 mesiace a hovorila, ze nebola chora skoro 10 rokov. Ale dochadzala potom este na nejaku korekciu. Ja som objednana so synom na december - mame velke problemy koli chorobam a nulovemu CRP 🙄 tak dufam, ze budeme mat uspech, ako som pisala vyssie.

iwettka30
14. sep 2019

@zzmiao môže kozie kolostrum aj 15 mesačne dieťa?

erikavesela
14. sep 2019

My jeme rakytnik..zbytocne zatazovat organizmus chemiou..

v_ero_ni_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sapetka
15. sep 2019

Malemu davam kolostrum ale kravske ,vit c,d

margaretka_
15. sep 2019

U nas hlavne normalne bezna zdrava strava a nejest vela sladkosti a hlavne psychicka pohoda 🙂

gabesz1
15. sep 2019

@erikavesela Pozor však na rakytník! Ja som alergická na niektorú jej zložku, lebo po rakytníku mi opuchávajú ústa, jazyk.

maronkovam
15. sep 2019

@jankapresov
My sme tiež rozmýšľali čo by bolo dobré pre malého. Skúšali sme vsetko možné rôzne sirupy kde nás jedna fľaška 0,5l vysla na 40 eur. Na koniec sme kupili vit C a vit D a sme spokojní. Sesternica malému zasa dava med s citrónom a chorý neni. Všetko záleží od organizmu dieťaťa, čo pomôže mne nemusí tebe a čo pomôže tebe nemusí mne.

silvia3009
15. sep 2019

@zzmiao viete odporučiť konkrétny produkt? Ďakujem

erikavesela
15. sep 2019

@gabesz1 moze byt...takto musis davat pozor na vsetko...ci ide o prirodne alebo chemicke produkty...nie je to len o rakytniku

klaudiaemma
15. sep 2019

Z vlastnej skúsenosť, olej z čierneho kminu, dcéra 6 rocna už 2 zimy nebola chora

zzmiao
15. sep 2019

@iwettka30
môže ale nie dlhodobo, v prvom rade treba prísť na príčinu oslabenej imunity, takže treba sa pozrieť, čo dieťa papá a aká je atmosféra v rodine...

zzmiao
15. sep 2019

@silvia3009
Skúsenosti nás doviedli k tomu, že keď sme chceli niečo kvalitné, museli sme si to začať vyrábať sami. Sme malá rodinná firma a kolostrum máme z malých rodinných fariem, kde sa kozičky pasú vonku a nepoužíva sa žiadna chémia. Ak by bol záujem, kľudne zavolajte 0903859838 alebo mi napíšte mailik zuzanahudecova76@gmail.com. Pošlem kontakt na náš eshop, tu nechcem robiť reklamu a hlavne s radosťou vám poradím a v tom prípade mala moja cesta zmysel 🙂)

iwettka30
15. sep 2019

@zzmiao aha lebo dcéra má zatiaľ celkom dobru imunitu, pýtala som sa preto lebo by som chcela dávať niečo preventívne. Ďakujem za odpoveď

zzmiao
15. sep 2019

@iwettka30
takýmto malým deťom preventívne nedávajte kozie kolostrum, pretože organizmus by si zvykol na prísun imunoglobulínov a zlenivel by, takže u malinkých detí len v prípade choroby, najlepšie na začiatku, keď človek cíti, že naňho niečo lezie, hneď podať kozie kolostrum, okamžite sa zvýši imunita a telo je tak schopné zabojovať proti vírusom, baktériam, ktoré ho oslabujú a k tomu ešte musím dodať, že v kombinácii s prírodným vitamínom C nám to vždy zabralo. My máme mrazený rakytník celoročne v mrazáku a aj mrazené šípky. Ako prevenciu u malých detí by som zvolila kvalitnú stravu, čerstvý vzduch a veeeeľa smiechu, láskyplných objatí a rodinnú pohodu

nell77
15. sep 2019

Chaywanprash je to prirodny dzem z indick.ovocia 3x silnejsia imunita...pouzivany viac ako 3000r toto ovocie...vyskusane a potvrdene...fakt pomaha aj ked na nich nieco lezie zvladaju lepsie a vyborna forma natries detom na chlebik al.cajovu lyzicku rano...pozrite...chuti ako slivkovy lekvar velmi malinko stipkavy posobi ako imunostimul.a rejuvenator

sta0
15. sep 2019

@jankapresov ahoj, my sme skúšali so synom veľa vecí, kozie, kravské kolostrum, imunoglukán, rakytník, potom imunor a ešte jeden prášok od imunologičky, marťankov, vibovit a pod. nakoniec nám pomohol čučoriedkový narosan, malý vybral 2 fľaše na jar a potom cca na začiatku augusta ešte jednu a odvtedy si klopem je to tisíc a jedno. Teraz v októbri ide na testy k alergologičke a imunologičke, celoročne bral zyrtec na alergiu a teraz je už asi 3 mesiace bez neho a je v pohode...a to má alergiu na ambróziu, ktorá kvitne v auguste, takže nám to zabralo aj na alergie. 🙂

jankapresov
autor
15. sep 2019

@klaudiaemma myslite ze to moze aj 2,5 rocne dieťa?

janula2511
17. sep 2019

@eriksonka1234 supradyn je aj pre deti?

eriksonka1234
17. sep 2019

@janula2511 áno ale u nás nie je dostať, kupujem ho v HU

janula2511
18. sep 2019

@eriksonka1234 to viem že v hu sa len dostať.

bobo1983
18. sep 2019

Kazde rano odstaveny pomaranc a echinacea od hannusu..vela pohybu, pobytu na cerstvom vzduchu a dostatok spanku

daku1985
2. okt 2023

@jankapresov dobry den, diskusia je uz dost stara ale pridam svoju skusenost. Vyskusali sme uz vsetko mozne volnopredajne z lekarne, na lekarsky predpis od imunologa a imunita stale oslabena, deti stale chore. Aktualne na odporucanie jednej mamicky berieme vitaminy od Forever a taktiez pijeme Aloe vera gel taktiez od nich. Mladsi syn tento rok nastupil do skolky a zatial nebol chory. Imunitu ma velmi oslabenu, bol mu podavany aj imunoglobulin a berie aj lieky od imunologa. Velmi si prajem a dufam, ze s pomocou vitaminov a gelu od Forever ako doplnok a podpora liecby to zvladne a bude co najviac casu travit v skolke. Starsi syn uz ma za sebou tri roky skolky a chory je stale. Opakuje sa kolotoc chorob po tyzdni, dvoch v skolke je minimalne dva tyzdne doma. On ma aj problem s nosnou mandlou, ktoru ma ist vybrat. U neho zatial neviem posudit ci vitaminy pomahaju a je zdravsi. V kazdom pripade pokracujeme v ich uzivani cela rodina a ako mi vravela kamaratka, to neznamena ze ked beries tie vitaminy nebudes vobec chora ale omnoho menej a skor sa vyliecis...tak skusame