Pokazený žalúdok u 18 mesačného. Ako mu pomôcť?

helka101
15. máj 2008

Ahojte maminky,chcem vás poprosiť o radu, ja už neviem ako dalej.. ☹ Malý mi chytil nejakú vyrozu od švagra, celú sobotu a skoro aj nedeľu sme prezvracali, na pohotovosti nám dali čípky a vraj to je pokazený žalúdok, nič nenasvedčuje tomu, že je to niečo iné 😕 POndelok, utorok bolo dobre, ale mlieko ktoré pijeme ako umelú výživu, mi zakaždým vyzvracia.. 🙄 Papal polievočku slepačiu a je na čiernom čajíku, nič iné do seba nedostane.. AK mu je dobre, tak zje tyčinku, keksík ,zemiačik, ..
Dnes bolo doobedu dobre, ale ako náhle vstal, tak ho začalo nadrapovať na zvracanie 😨 a odmietol mi aj čaj, aj polievočku.. Dr. mi nato nevie nič dať, vraj máme bojovať.. PROSIIIM PORADTE MI ak máte stým nejakú skúsenosť, ja si už fakt neviem dať rady, nech sa snažím akokoľvek, nič mu už nepomáha.. Nakúpili sme aj liečiky, probiotiká, no proste nič!! BOJIM SA ABY MI HO NAKONIEC NEZOBRALI DO NEMOCNICE!!!! ☹ ☹

barunka
15. máj 2008

helka, ak malý zvracia, hlavne mu dávaj veľa piť, aby sa nedehydratoval. Veľa lekárov radí namiesto tých rehydratačných roztokov len obyčajnú vodu s kockou cukru. Mlieko by som určite na pár dní vylúčila, ak má pokazený žalúdok, len mu to prihoršuje. A tiež všetky ostatné mliečne výrobky. Určite by som týždeň varila len ľahké zeleninové vývary, možno zemiaky, ryžu, nejaké sucháriky, cestoviny.
A ak by sa to nezlepšilo, išla by som znovu k lekárke...
ja osobne s týmto skúsenosti nemám, toto mi len prišlo asi také najrozumnejšie. Hlavne prajem skoré uzdravenie

sakura77
15. máj 2008

mlieko a mliecne veci nieeeeeeeeeeeeee,to doktorka dovolila?nam to ako prve prizvukovala,prvy den len pit po troske,potompostupne po malych davkach "suchotinky"-a polievka len s chudeho kurata,nie masna sliepka,no a potom len vydrzat treba,vacsinou to trva len par dni-a pit pit

bibula
16. máj 2008

veru,obmedzit bielkoviny,mliecko len maminkine....samozrejme znizit aj tuky,skus mu davat na brusko trezalkove obklady.

ivankaalenka
17. máj 2008

Jasne, mlieko nie!!! A treba varit mrkvovy a ryzovy odvar, niekolko dni. Mlieko az po tyzdni, mozno aj dvoch. Tiez sa divim tej doktorke. A hlavne tekutiny a tekutiny. Daj mu cas, on sa z toho dostane. A potom by som mu dala Nutrilon no lactoze. Alebo aj Sunar robi so znizenym obsahom laktozy, to davat potom miesto inej formuly, lebo byva po takom niecom intolerancia lakozy a aby mu to nezostalo. Moja ju ma...no tak preto ti to hovorim. A do nemocnice ak by aj siel, tak ty s nim, tak sa neboj, nemocnica predsa nie je strasiak. Moja bola, davali jej infuzky a tie odvary a som im vdacna, zachranili jej zivot, preto sa nestresuj kvoli nemocnici, su aj horsie veci. Hlavne tam bud s nim, nech je to hocikedy, nie len teraz.

tinockaaa
22. máj 2008

Môže sa na pokazený žalúdok sojové mlieko? alebo ani to radšej neriskovať? 😖 My sme asi tiež chytili nejakú žalúdočnú virozu, aj mne je tak kadejako, ale skôr ma mrzí malá, lebo zvracala celé poobedie včera, vyvrátila aj lyžičku vody. Slepačí vývar u nás nehrozí, keďže je alergická na hydinu, a hovädzí neviem či nebude ťažký. A tuhú stravu zatiaľ nechcem dávať, budem rada ak zvládne tekuté. tak čo jej mám dať? Poraďte pls.

orgovanka
22. máj 2008

Keď ti vyvracia aj tekutiny,može sa dehydrovať,veľa,veľa tekutín po lyžičkách a potom ryžovú polievku s nastúhanou mrkvou,to je taký balzam na pokazený žalúdok.

tinockaaa
22. máj 2008

dať len ten vývar, či aj s ryžou?

orgovanka
22. máj 2008

Stále jej núkaj čájík,aby mala dostatok tekutín, tú ryžu s mrkvou jej môžeš zmixovať a dávať jej na obed,olovrant...Nič sa nestane,keď jeden deň bude len o čaji,ja pri takých problémoch kupujem z lekárne Kulíška,dávam to do vody,potom ustúpi vracanie,prípadne hnačky,

tinockaaa
22. máj 2008

dakujem, skúsim tú ryžu, aj kulíšek som už dala, tak uvidíme, len jej stúpa teplota, je 8 ráno a má skoro 39, dúfam že je to z toho, že menej pila, no uvidíme ako bude.

orgovanka
22. máj 2008

Keď sa jej nepolepší,tak zájdi k lekárke,zvyknú pichnúť injekciu proti zvracaniu,alebo infúzia,držte sa. 😅

vodnarky
4. mar 2011

da

vodnarky
4. mar 2011

@daniz-nechce mi papat vobec nic...tak dnes budeme asi len na tom cajiku...este raz ti dakujem... 😉

fugu77
13. máj 2012

@vodnarky verim, ze sa mate uz dobre. Moja len tak z nicoho nic zvracala v stvrtok, aj ju prehnalo. Dnes je nedela ale papanie jej stale nejde. Vybste sa kedy rozpapali?

usiko
13. máj 2012

mlieko ani nic ine nieeee, dokonca 3 dni po vracani este nie....suchare, keksy,ryzu, zemiaky, ale nie mlieko ani nic mliecne....lebo sa mu nepolepsi...nasa mala zvracala 2x a nasadili sme dietu a preslo to.....ono to deti, ked vracaju, nemaju chut do jedla, takze len ponuknut nejaky suchar /pre zdravsie zmyslajuce mamicky celozrnny keks/, vodu...a ked bude papat, bude, ak nie, nebude.....netreba silit......