Pomoc pri extrémne suchej kožičke. Čo mám robiť?

zuzka111111
20. nov 2006

Ahojte maminy ,
pomozte mi prosim Vas ... ☹ nasej malinkej 2 mesacnej lilke sa extremne vysusila koza v oblasti kde je plienka cize stehienka zadocek brusko len v tych oblostiach kde je plienka ale nieje to zaparene cervene ale normalne az na dotyk draplava koza ktora vyzera ako zvraskavena a dokonca sa odlupuje koza ako ked sa lupete po opalení ... ☹ ☹ Je mi jej tak luto lekarka povedala ze nemame pouzivat vlhke utierky a predpisala nam imazol a mlieko ktore je na suchu kozu ale nepomaha to , zacali sme pouzivat aj Weledu je to taký mastný krem a aj plienky sme zmenili z pampers na babylove ...co mam este robit????????? ☹

katmi
17. sep 2008

junovka nam excipial vobec nevyhovoval.. len nam urobil horsie.. nemali sme to take zle,natierala som excipialom a zhorsilo sa.. odkedy pouzivam indulonu,je to ovela lepsie.. inym ju natierat uz nebudem..

junovka
17. sep 2008

a chodite na kozne??Nepostrehla som to dajako 😅 ...sorry 😔

katmi
17. sep 2008

nechodime a chodit nebudeme,kym nam pomaha ta indulona.. uz som ti to hovorila vcera 😉 mam na to svoje dovody,preco lekar az na poslednom mieste..

katty137
17. sep 2008

No ak sa smiem vyjadriť ja, tak my na suchú pokožku trpíme asi od našich 2 mesiacov... Hneď ako prvé nám detská dr. predpísala Excipial, používali sme dovtedy detský olejíček Nivea a bolo viacmenej fajn, ale potom otras... Excipial nám neskutone rýchlo a veľmi pomohol... Potom som si myslela, keď sme ho celý vypotrebovali, že už bude všetko fajn a postačí, keď ju budem kúpať v detskom olejovom kúpeli od Johnsons a natierať olejíčkom, s ktorým som bola celkom spokojná... Bohužiaľ sa nám to vrátilo späť... Teraz kúpeme v olejovom kúpeli Johnsons Baby a natierame znovu Excipialom a som nesmierne spokojná, malá má pokožku ako hodváb a všetci, čo malú hladkajú si to hneď uvedomujú, je to skvelý pocit, keď vidím, ako sa v tom "vyživajú", že je malá taká jemnučká... Na riťku používam Niveu na zapareniny, je super, predtým sme používali Sudocrem, aj s tým som bola spokojná, ale na zapareniny trpíme dosť a najmä vtedy, ak nám lezú zúbky... Vtedy nepomáha ani rybia masť ani nič, nakoľko kojím, tak postriekam mliečkom a riťka je ako vymenená... Najlepší leik na všetko, materské mliečko... Preto, ak kojíte a máte problémy, ktoré už nemajú konca kraja a nič nepomáha, skúste toto, alebo si ho takpovediac skúste vyprosiť od kamošky čo kojí a skúsiť to s mat.mliečkom... Ja si vždy poviem, že je to ten najlepší zázračný "liek" na všetko... Držím palčeky... Páááá 😉 🙂

zade
17. sep 2008

Excipial stoji na predpis nejakych 11Sk.......
my sa kupeme v kupeli OILATUM a je to nieco fantasticke. babatko potom netreba ani natierat. Pokozka je prijemna a vlacna. Taktiez len na predpis to stoji 30Sk, bez receptu cez 300Sk. Takze pekny rozdiel.

dididi30
17. sep 2008

do vody na kupanie davajte olivovy olej, to staci uz nemusite natiera potom, ono to prejde ak nie tak ten expicial ako tu spominaju babulky 😉

nika2
18. sep 2008

junovka bola som u koznej. ta nam dala ten excipial U Hydrolotion , do vody Oilatum a mastny krem Advantan. len som nejak nezaznamenala ziadnu zmenu ako som jej to zacala davat. ani po tyzdny. skor sa to zhorsilo. mala viacej suchu kozu. a to mala take okruhle a take supky. tak neviem cim to je. teraz ju skusam natierat tou indulonou tak som zvedava.

zade
18. sep 2008

Ja by som indulonu neskusala, predsa len nie je to pre deticky. A hlavne otrasne sa rozotiera na taku detsku pokozku.

monka7722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz