Popraskaná koža na brade zo slín. Čím ju mám malému natierať?

3558
26. dec 2008

potrebovala by som poradit, cim mam malemu natierat bradu, lebo strasne slinta a ma ju celu cervenu a popraskanu. az sa mu robia take supinky na kozi.skusala som kalciovu masticku, vazelinku, labelo,kamilkovu masticku a stale nic. neporadite mi niekto? ale musi to byt nieco co zozeniem aj v zahranici. vdaka

nika251
27. dec 2008

Ahoj. Ja som s tym bola u koznej a dostali sme na to taku masticku- jedna je ichtiolova masticka a raz dva mu to zmizlo. Na tvojom mieste skocim ku koznej . Nedavala by som co ma napadne, predsa len detska pokozka je omnoho citlivejsia ako dospelacka.
PS: kamilka ma vysusovacie ucinky.

bambusko
27. dec 2008

zuzi, skus bepanthen krem alebo mast

http://www.bepanthen.cz/bepanthen/index.asp

tatolu
27. dec 2008

Zuzka, ja dávam na suchú pokožku obyčajnú modrú indulónu. - aj na tváričky detičiek, keď inú von... Aj tá zelená je dobrá, má ukľudňujúce účinky a myslím, ža aj s UV filtrom.

3558
autor
27. dec 2008

dakujem velmi pekne za rady pojdem vyskusat ten bepanthen,lebo indulonu tu nezozeniem.Jedine z domu mam rakytnikovu.Myslis ze moze byt aj ta?Este raz vdaka
😉 😉 😉

tatolu
27. dec 2008

Muslím, že to je tá zelená, alebo žltá? Proste ja na indulonu dopustiť nedám, aj keď som bola predtým skeptická.
Skús, nič nepokazíš

cherries
27. dec 2008

skus Bioderma PO ZINC , je na suchu pokozku a aj na suche miesta , von proti vetru , slnku a tak pod. Viete o tom ze indulona by sa nemala pouzivat pri malich detoch lebo obsahuje tuky ktore mozu poskodit prirodzene ph pokozky babatka a v neskorsom veku mu sposobit alergie a kozne problemy ako akne, ekzem, psoriaza ......... na tvar babatka sa maju pouzivat kremy vylucne pre babatka .............. 😉

cherries
27. dec 2008

mozno sa vam to teraz zda super ale neskor sa vam to vypomsti .........

tatolu
27. dec 2008

Ďakujem Cherries za radu.
Krémy na bábätká mi nezaberali, tak som skúsila toto.

cherries
27. dec 2008

a este si kup v lekarni cicaderma mast a to mu aplikuj priamo na postihnute miesto 3 krat denne tyzden

3558
autor
27. dec 2008

cherries myslis ze to zozeniem v UK? tu cicaderma cream?

cherries
27. dec 2008

zuzana tak to teda neviem ale robi to laboratoire boiron tak ak najdes dobru lekaren tak by to mali mat aj tam

cherries
27. dec 2008

ak nenajdes cicadermu moze to byt aj sudocream , mast na baze kalcia alebo e- vitamin v masti a dobre je mu zatial umyvat tvaricku z odvaru z repika alebo vyluhovani repikovy caj

zuza.m
27. dec 2008

moj ma zo sliniek male červene pupačiky ako vriedky a ked slinta tak sa muu ešte zviditelnia.nekremujem ho ničim aj ked mam kupenu nievu detsku ešte som mu ju nedala.mate niekto skusenost aj stakymi pupačikmi???

cherries
27. dec 2008

zuza.m navstiv koznu lekarku nemusi to byt nic len velmi podrazdena koza zo slin a hlavne treba natierat skus cicaderma a repik umyvat rano a vecer ale moze to byt zacinajuca seboroicka dermatitida 😖

zuza.m
27. dec 2008

ani ma nestraš už mam tych alergii dost.ale tak som si všimla ako keby to mal podraždene že to je stale vo vlhkom.ale radčej sa opytam doktorky.dik

bambusko
27. dec 2008

cherries, myslis, ze koziari su vseveduci? tiez len skusaju. som sa nachodila na kozne s oboma dievcatami a figu mi pomohli. dali nejaku mast, po ktorej sa stav este zhorsil, prisli sme na kontrolu - no tak vyskusame... a furt len skusali. nakoniec sme sa z koznych problemov vystrabili sami, s pomocou lekarnikov, ktori nam dali rozne vzorky a skusali sme bez cakania u dr. a podivuhodny "kozny" problem u starsej dcery nakoniec diagnostikovala pneumologicka a potvrdili na gastre - intolerancia laktozy. takze tak 😒 jasneze treba byt trpezlivi a patrat aj po pricine, nestriedat masticky 5x denne ap.

3558
autor
27. dec 2008

och ja natieram 20 krat denne. ale nic nepomahla.
cheries ja ten sudocrem mam, ale davam ho malemu na ritku. este sa nestalo ze by ju mal zaparenu. je to naozaj super masticka, ale nemam odvahu ju dat malemu na bradicku.myslis ze mozem? 😒

daskak
27. dec 2008

zuzi, ja mam naozaj dobre skusenosti s repikom... uvareny niekolko krat denne prikladat na gaze....inak na regeneraciu koze mame dobre skusenosti aj infadonal krem... no a co sa tyka indilony, aj ja na nu nedam dopustit ale urcite nie pre babatko..presne ako napisala cherries 🙂

cherries
27. dec 2008

zuzana29 ano mozes to nie je urcene len na zapareniny aj na suchu pokozku , ekzemove prejavy a tak podobne vyskusaj uvidis ....................

3558
autor
27. dec 2008

ja som to raz skusala ked mal v oboci taku podrazdenu kozu, a sa mu to zhorsilo. tak sa bojim mu to davat na tvar. ale na zadok je to na 100% najlepsia vec aku poznam. este v zivote nikdy nemal zaparenu ritku. 😉
ja mam z domu repik od znamej, vyskusam mu to namacat. isto sa este ozvem. vdaka

bambusko
27. dec 2008

zuzi, jasneze mozes. na dovolenke som sudocremom dcere natierala usi, ked jej ich pripieklo 😝

daska, myslis ale inu indulonu ako modru, vsakze? lebo modrou sa nateraju uz babetka v porodnici

ivca82
27. dec 2008

Zuzi ako ti baby radia cicadermu ale bo PureLan, to je čistý lanolín a ja som ho používala aj na bradavky keď som kojila a malej keď má niečo na tváričke. Sudocrem som sa aj ja bála dávať na tváričku 😅

daskak
27. dec 2008

ja doma modru indulonu nepouzivam /ale nechtikovu a rakytnikovu 🙂 /.. ale ani modrou by som popraskane rany nenatierala...

ededik
27. dec 2008

Ja tiež používam bepanthen, aj na bradavky, aj na riťku aj pod pazúškami - všade....zatiaľ zaberá...... 🙂

zuzana76
27. dec 2008

mne modru indulonu radila dokonca kozna, ale aj bepanten je super

elize
29. dec 2008

tiez odporucam modru indulonu, je vyborna 😉

bihan
29. dec 2008

V UK sa môže pozrieť aj po Mustele.. konkrétne na liečenie je Stelatria - je to krém špeciálne pre bábätká.

3558
autor
29. dec 2008

bihan dakujem.uz som kupila aj bepanthen aj sudocrem, ale kupim aj mustele. da sa to kupit len v lekarni, alebo aj v tescu?
este by som ta chcela poprosit, ci by si mi neporadila kem pre syna, na von. do zimy a chladu. doteraz som ho natierala iba olivovym olejom, ale je to malo. ked idem von, tak by mal mat teraz v zime lepsi krem. ale tu by som sa musela najskor objednat k doktorovi, a o tyzden mam schodzku s nim. nechce sa mi cakat.tak ssa snazim si to zohnat v obchode.
bola som sa aj pytat v lekarni, a tam mi povedali ze mam davat iba vaselinu a ked nepomoze, tak ku doktorovi. ☹ ☹ ☹

bihan
29. dec 2008

Tu máš tú Stelatriu http://www.leguidesante.co.uk/187/purchase/stel...
a tu máš Mustela Cold Cream http://www.leguidesante.co.uk/169/purchase/cold...
ešte majú z toho radu aj telové mlieko a mydlo.. skús si to prelistovať.

tekvica
29. dec 2008

zuzka, aj bioderma ma detsku radu a vramci nej krem specialne na oblast ust, brady, pri zacervenani od cumla, slin a podobne.