Poradíte repelent proti kliešťom?

sammy
29. apr 2013

Poradte nejaky osvedceny a ucinny repelent proti kliestom, vhodny aj pre deti. Nasla som ze domaci repelent s rozmarinom a vinnym octom - skusali ste? Mate niekto overene? Pripadne ak je ucinny, moze byt aj nieco z obchodu

martina_uk
29. apr 2013

ahoj, ja som mala minuli rok niekolko repelentov ale ani jeden mi malu neochranil.. vzdy ked sme vysli na prechadzku do lesa tak sme sa do polhodiny vracali s tym ze uz sa jej nejaky prisal a utekali sme ho vybrat domov. dostal sa jej dokonca na bedrovu kost pod plienku.. o tom rozmarine a octe som pocula ale neskusali sme, suseda to chvalila.
ak poznate presny navod ako robit ten s rozmarinom alebo najdete repelent ci recept nejaky ktory je fakt kvalitny tak mi kludne napiste aj IP.
este by ma zaujimalo ako vybrat cerstvo prisateho kliesta.. neni realne ho chytit pinzetou pretoze by tom ho rozpucila.. velky sa da chytit tesne pri kozi, ale ako na tych cerstvo prisatych? pouzivali sme stary navod kvapka mydla a tamponom po nom tocit a on sa uvolni.. nemate este nejake lepsie riesenie?

mamazem
29. apr 2013

Vyskúšajte SPIRON, čisto prírodný prostriedok v spreji, obsahuje hneď niekoľko esencialnych olejov: Myrhový olej, Santalový olej, Levanduľový olej, Mätový olej, Eukalyptový olej, Medovkový olej, Gáfrový olej, Kadidlovníkový olej, Tujový olej, Smrekový olej, Lemongrasový olej.
Je vhodný aj pre najmenšie deti. Odpudzuje hmyz vrátane kliešťov a v prípade nutnosti ho môžete použiť aj na dezinfekciu pri vyťahovaní kliešťa.
Nájdete na našej stránke mamazem.
v.

kris557
30. apr 2013

Baby, moja má 5 rokov. Boli sme 1 x v lese teraz v sobotu. Večer som ju prehliadla aj medzi mrstavi na nohách proste všade, nič nemala aj som ju osprchovala umyla vlasy. Ráno išla k našim a moja mama jej našla za uškom. Musel jej tam asi z vláskov spadnúť aj tak lebo večer ho tam nemala. Išli sme na pohotovosť a tam jej to točila s vatou proti smere hodinových ručičiek a už keď sa odceroval, tak ho vytiahla s pinzetou, potom sa to môže vydezinfikovať napr. liehom. Povedala, že nie olejom ani krémom a ničím takým lebo vraj ho to začne dusiť a vtedy sa kliešť dovracia a vypľuje tú hnusobu. Moja mama hovorila, že v TV hovorili, že s pinzetou jemne potiahnuť a on potom povolí a vytiahnuť...Inak som volala prvé aj na záchranku a tam mi povedali, že ho mám nejakým krémom namazať a s tampón točiť v proti smere. Tak som nevedela, každý hovorí inak. Radšej sme išli doktorke. Dúfam, že bude malá OK 🙂

uglybetty1234
7. máj 2013

Výborná téma.
teiež ma zaujíma. Ak má niekto skúsenosť na nejaký konkrétny spray tak budem rada, keď sa podelí. Lebo zvažujem niečo kúpiť, tak dobrá rada by sa mi zišla. ďakujem

frolova
7. jún 2013

Dnes som úplne náhodou našla recept na roztok z rozmarínu prozi kliešťom.Stačí si naťukať do googla-Babské recepty,ako sa chrániť pred kliešťami-Lesk.sk a tam je prestný recept.

greenline
7. jún 2013

ahoj sammy. my máme veľmi dobré skúsenosti s prírodným repelentom "Effitan". bývame v oblasti zamorenej kliešťami a inou háveďou, minulý rok sme ho používali celé leto a klop klop, smrdeli sme im 🙂

zuzu611
7. jún 2013

jeden spolahlivy repelent je hodinu pred vstupom do hory si dat tabletku bekomplexu

zuzuj
7. jún 2013

Ahojte, čo sa tyka repelentov, domace nepoznam spolieham sa na chémiu....🙂 a my sme doteraz používali indulonu na komare a kliešte....ale neviem čo sa stalo, tento rok ju nikde nedostať, tiež som z toho na nerv...
Používam Off ten jemnejší pre deti...ale naodpudzuje to mravce..som si všimla...komare., tie si fakt na postriekanu kožu nesadnú....tak dufam že aj kliešte aspon to má byť na to... Na tú indulonu bol spoľah...
čo sa týka vyberania...ano je to pravda, netreba ich dusiť...ja tiež tou pinzetou neviem....Mám naozaj velmi častú skúsenosť z vyberania liesťou psovi...taz ich mal po prechádzke 8ks...blé...ale u neho je to tak, že ja ich najdem až ked sa riadne prisajú skôr hmatom...lebo je strašne chlpaty...No a pointa u veterinarov predávahú na to také akoby kliesťe...jeden taký maličky a druhý vačší....kedže sme ešte klieťa nemali, tak neviem či ten menší by bol aj pre dieťa dobrý...ale treba to určite doma mať je to super...
Má to taký akoby nadstavec ( háčik) a ten za hlavičku kliešta nasuniete a potom len točíte a ide to super super...musím povedať že ani jednemu neostala hlavička alebo čo...praveže boli vždy nechutne živý...tak som ich pálila...lebo on ked ich pripučíte nesprávne sa len sploštia a dalej žijú....
Inak najučinejšia zbran je poriadne topánky a oblečenie ....ale veru nedá sa vždy uchrániť...
Inak o tom Bkomplexe som počula aj na komárov, ale na mna sú extra vysadený a u mna B koplex nezaberá.. 😒

javejvoda
10. jún 2013

Ahoj, ja sama som zatial neskusala, ale dostala som tento tip: http://www.ixoderm.cz/video.html
a kamaratka, ktora nie je zastankynou chemie mi odporucila vyrobit vlastny repelent: velkuAlpu,cele balenie korenia klincekov a aspon 4dni luhovat..potom kludne i s tym korenim do rozprasovaca (napr. z pouzitej vlasovej kozmetiky - regenerato glisskur)..krasne to vonia a je to vraj i proti komárom.. 🙂
No a trosku mimo temu repelentov, mozem este odporucit telovu alebo vlasovu kozmetiku pre batolata i pre rodicov (Radox, Johnson&Johnosn,atd.). Sama som vyskusala a overila na vlastnej kozi, takze osobna skusenost. Snad pomoze 🙂 https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=686004...

zuzikak
11. jún 2013

info pre vsetky mamicky , co maju deticky mladsie ako 2 roky: odpoved priamo od NATUR SHOP @ Effitan - prírodný repelent Alva: " Dobry den, priamo od vyrobcu je deklarovane, ze je vhodny od 2 rokov pre deti. Pekny den. NS "

raffaela
15. jún 2013

Ja doverujem tejto firme: http://www.pilulka24.sk/exopic-kids-100-ml-spre... Aj opalovacie mlieko Daylong od nich je jedine, co uz roky puzivam pre seba aj pre deti.

felixko
7. júl 2013

my sme tento rok vyskúšali prírodný repelent z rozmarínu, vínneho octu a čajovníku. rýchlo som si ho zarobila doma, naplnila ním 2l fľašu a vybrali sme sa na dovolenku na chalupu do lesa. bála som sa najmä o deti, lebo tento rok je kliešťov akosi priveľa. no za týždeň sme nemali nikto túto pliagu. každý jeden raz, keď sme vyšli von pred chatu na dvor sme sa povinne striekali repelentom, priamo na nohy a pokožku, nefarbil pokožku ani odev (aspoň som si nevšimla), tiež nezapáchal. Bolo nás 7 a nikto z nás kliešťa nechytil. okrem iného sme všetci povinne užívali B-komplex.

poca
14. mar 2014

Keď si dávate repelent tak na telo alebo na oblečenie? Lebo mám pocit, že na tom oblečení si počkajú a občas ich vidím loziť po izbe. Keď si dám repelent na telo tak sa kľudne na tom oblečení vozia kým repelent vyprchá, či?

alicamaxova
29. mar 2014

Dobrý deň
Chcem sa opýtať, či tým domácim roztokom môžem postriekať aj psíka, keď pôjdeme na prechádzku? Dnes som z neho striasla dva kliešte. Chodíme s ním von 4 až 5 krát do dňa a ak si z každej prechádzky odnesie takýto suvenír, tak nebudeme celé dni robiť nič iné len kliešte vyberať 😕

halit13
29. mar 2014

@sammy nakoľko máme chatu na záhorí a chodíme na huby, neviem, či existuje repelent, čo som ešte na deti nepoužila a aj tak chytili aj túto jeseň. Každý večer poriadne prezerám, a ak náhodou je , tak ide von. Myslela som, že ak ich viac menej okamžite vyberiem, nebude problém, veď takto sa to opakuje s deťmi už skoro 15 rokov. Asi v januári som bola s Luckou na odbery - ale nie cielene na boreliozu, robili jej kompletku a mala tam BORELIE! A to som si na 1000 000%istá, že jej kliešť nezostal a ani žiadne začervenanie nebolo. Ale hlavné je, že doktorka na infekčnom mi nakoniec povedala, že klasické repelenty , ani b-komplex nemá viac menej význam, vraj sa mám popýtať v lekárni, že existuje nejaký repelent, čo si kupujú ľudia keď idú do trópov a pôsobí aj na moskyty - vraj je o čosi drahší, ale na naše kliešte asi jediný čo vie, že pomôže.

lenbea
18. máj 2014

tak neviem, či tie prirodne repelenty su učinne. ale najlepšie je vyberať kliešte s tymito zelenymi hačikmi
http://www.mojmilacik.sk/o-tom---haciky-na-vybe...
lebo vtedy by nemali stihnuť nakaziť. ale tiež to nie je zaruka. ja som s tym už par kliešťov vyberala a ide to velmi dobre a rychlo. praveže aj ked sa to trie tym vatovym tamponom môžu citiť ohrozenie a vypustiť tie šťavy či čo.

virginia
2. júl 2014

skuste tento, JASON vyraba prirodnu kozmetiku

http://www.vasakrasa.sk/pre-deti+54/jason-insec...

hetino
11. máj 2015

Nas maly každý den jedného kliešťa.... Aj repelent mu dávam a.... Vždy vo vlaskoch. Na nas ani jeden a maly ma stále. Uz ho ani na dvor nechcem púšťať.

barbora_789
15. máj 2015
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

My používame Swiss Protector, švajčiarska receptúra bez obsahu deetu 🙂

iweta1her
25. jún 2015

ja musím len repelenty z lekárne používať, lebo ešte som nenašla prírodný repelent čo naozaj funguje, všetko je slabé :-/ my doma používame repelent swiss protector ten nám pomáha

copomoze
13. jún 2016

Proti kliešťom sú účinné rôzne esenciálne oleje, najmä nimbový, tea tree, bazalkový či škoricový. Neodporúča sa však dávať ich priamo na pokožku, ale len na oblečenie. Ďalší spôsob je vyrobiť si domáci repelent uvarením kôry citrusov vo vode. Účinné to je, ale účinok rýchlo vyprchá.

zuzana1483
25. apr 2017

@zuzu611
Dcéra brala bkomplex mesiac pred odchodom do školy v prírode,tam im ho pani učiteľky dávali kazdy den + každý deň repelent....Nepomohlo ani to.

charles91
7. aug 2021

Rad by som obnovil tuto tému. Viete mi poradiť overený prípravok z lekárne. Nie tie doma vyrobené.
Použivam sprejs 25 % DEET, absolutne neučinkuje. Vystriekam na seba velku cast spreja, aj tak chytím kliešta na zahrade.

Aká ina učinná latka ich odpudzuje ?

evaachesa
7. aug 2021

@charles91 synovi dávam na kraťasy/nohavice ultrazvukový repelent proti kliešťom (je aj pre dospelých) a na topánky mu nakvapkam čajovnikovu silicu (môže byť aj iná).

livinkamadrova
14. apr 2023

Ultrazvukovy repelent