Poraďte "čisté vitamíny" pre deti

xlucia
11. sep 2012

myslim tym bez skodlivych pridavnych latok
samozrejme prvorada je zelenina a ovocie.... pre mudrlantov
cecko mame praskove z DM
potrebujem poradit este dobre D vit. a dobru znacku beta glukanov a tiez probiotika
s cim mate este dobre skusenosti????

luthien.k
29. jan 2013

@kaselka tak jsem odpověděla a smazalo se to 😖 Tak znovu 🙂 Ahoj 😀

Mám stejný názor jako zdraviezprirody, nevidím důvod, proč Hlíváček nedat, ale ještě lepší řešení je čistý prášek z hlívy, například od firmy Terezia company (dá se schovat do jídla a není tam to sladké navíc). Pozor na to srovnávání, 250 mg není beta-glukan, ale obsah toho prášku, v něm je asi 118 mg beta-glukanu (stejné dávkování a obsah beta-glukanu má Hlíváček i ty vysypávací kapsle s čistým práškem z hlívy).

kaselka
29. jan 2013

@luthien.k Super, ďakujem za typ. Pozriem si to. Zatiaľ pa-pa 😉

samko1
29. jan 2013

chcem sa opýtať či nemáte niektorá skúsenosť s kapsulami bi-iomare s výťažkom zo žraločej pečene. vraj sú dobré na imunitu...

jana358
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciana12
1. feb 2013

zložením aj účinnosťou vedú u mňa fínske , už dlhé roky

minkado
13. apr 2013

Určite na akékoľvek potrebné vitaminíky pre detičiky či dospelých by som odporúčila značku LR, produkt VITA AKTIV, ktorý obsahuje 10 vitamínov medzi tým aj vitamín D, je z 21 druhov ovocia a zeleniny, taktiež je bez konzervačných látok a okrem iného je aj pre zdravú štruktúru kostí. Pre viac info mi kľudne napíšte IP, rada odpoviem. 🙂

melana
13. apr 2013

ja odporucam detickam nad tri roky bio maxin omega 3 je tamrybi olej a je to obohatene o vitaminy A,D,E a zlepsuje obranyschponost organizmu cim znizuje vyskyt infekcii a posobi aj proti imunitnemu zapalu

visage1974
13. apr 2013

Wellness pre deti
Multivitamíny a minerály, Omega 3
V čom spočíva jedinečnosť výživových doplnkov
Wellness pre deti?
Vedecky podložené a bezpečné
Zloženie multivitamínov a minerálov Wellness pre deti zodpovedá odporúčanej dennej
dávke príjmu vitamínov a minerálov podľa Svetovej zdravotníckej organizácie. Deti vo
veku 4-9 rokov užívajú jednu tabletu denne, deti od 10 rokov 2 tablety denne. Omega 3
pre deti obsahuje prírodný rybí olej (nekoncentrovaný), aby sme zachovali jeho
prírodnosť, bezpečnosť a zabezpečili celé spektrum prospešných mastných kyselín.
Najvyššia kvalita
Výrobky radu Wellness pre deti sú vyrábané vo Švédsku v závode s certifi kátom GMP
– zaručujúcom farmaceutickú kvalitu a používajú sa v nich len najkvalitnejšie zložky. Rybí
olej pochádza zo zodpovedne spravovaných obnoviteľných zásob Tichého oceánu, ktorý
podstupuje 5 násobné prečistenie najmodernejšími technológiami.
Prírodné
Výrobky Wellness pre deti neobsahujú žiadne umelé príchute, konzervačné látky, cukor,
farbivá, zložky geneticky modifi kovaných organizmov ani želatínu. Ako sladidlo v
Multivitamínoch a mineráloch pre deti bol použitý xylitol, ktorý je bezpečný pre chrup a
ako príchuť oleja Omega 3 pre deti sme použili čistý citrónový olej. http://sk.oriflame.com/products/product-detail....
http://sk.oriflame.com/products/product-detail....

melana
13. apr 2013

@samko1 ahoj neviem ci si ich zohnala ale moj syn to uzival od novembra 2012 ja som snimi velmi spokojna,kedze robim vo fin clube tak mam dost dobre skusenosti stym aj z inymi liekmy odtial

mamazem
22. apr 2013

Výborný zdroj prírodného Dčka, Ačka aj jódu je VITAMARIN od Energy. Je vhodný pre deti od 3 rokov

maja43
24. apr 2013

ja kupujem kolostrum už dlhšie zo stránky nutristar.sk a som veľmi spokojná. Čisté kolostrum je najlepšie na imunitu. Takisto kupujem z tej stránky vitamín D a megavits, čo je zmes rôznych vitamínov. Nedávajú tam žiadne prídavné látky a robí pre nich môj známy, takže viem, že na kvalitu sa môžem spoľahnúť 🙂

ivanka85
7. aug 2013

Co by ste odporucili kupit synovi,ked sa nam stale vracia na jedno ocko jacmen staci vetetnejsie pocasie alebo klima a je naspat..dakujem

momoka85
25. nov 2013

My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

reppka10
2. feb 2014

Z vlastnej skúsenosti odporúčam Vitaaktiv od LR:
Výživový doplnok z koncentrátu 21 druhov ovocia a zeleniny a 10 vitamínov

Iba jedna čajová lyžička 100% pokryje odporúčanú dennú dávku 10 dôležitých vitamínov. Je to dôležité, pretože vitamíny sa zúčastňujú na mnohých procesoch v ľudskom tele, napr. vitamín B1 je podstatný pre zdravé srdce, vitamín D a B6 pre imunitný systém a vitamín B12 slúži na podporu bunečného delenia.
Vitaaktiv je bez pridania konzervačných prísad, neobsahuje farbivá.

Odporúčané dávkovanie:
Dospelí: 1x denne 5 ml (1 čajová lyžička), počas jedla alebo po jedle
Deti od 3 rokov: 1x denne 2,5 ml, počas jedla alebo po jedle

VitaAktiv si môžete namiešať ako strik s vodou, konzumovať s jogurtom, dezertom alebo müsli. Odporúčá sa dlhodobé užívanie.

Upozornenie: Uvedené odporúčané denné dávkovanie sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok nemá slúžiť ako náhrada vyváženej a pestrej stravy. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Ukladať mimo dosahu malých detí. Skladovať pri teplote do +25 °C. Po otvorení opät riadne uzavrieť, udržovať v chlade a po otvorení spotrebovať do 5 týždňov. Pred upotrebením pretrepať.

Zloženie: Koncentráty z ovocia a zeleniny (95 %), menovite: červené hrozno, jabĺčka, višne, bazové bobule, čierne ríbezle, šípky, jahody, černice, karotka, trnky, čučoriedky, arónové čerešne, slivky, červené ríbezle, rakytník, citróny, broskyne, marhule, maliny, malinočernica, rajčiny, hroznový cukor, vitamín E-acetát, emulgátor: slnečnicový lecitín, niacín, vápník-D-pantotenát, vitamín B12, biotín, vitamín D3-cholecalciferol, vitamín B6 - hydrochlorid, vitamín B1 - hydrochlorid, vitamín B2, kyselina listová.

Schválen Úradom verejného zdravotníctva pod č.: OHVBPKV/4130/2008/Ht

momoka85
14. feb 2014

My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku. Najlacnejsi je na bazosi: http://ostatne.bazos.sk/inzerat/32732659/Moller...

hojda
14. feb 2014

Super konečně jsem našla diskuzi, kterou potřebuju!!!! 🙂 Chci dětem taky posílit imunitu přírodní cestou. Poraďte prosím, co pořídit?

Zatím jsem si vybrala kvůli Omega 3 nenasyceným kyselinám tento produkt kvůli tomu, že není cítit rybinou a je pro děti od dvou let a navíc obsahuje ty správné Omega 3 kyseliny, které dokáže tělo zužitkovat.
http://www.nutravita.cz/produkty-prodej/omega-3...

Pak bych chtěla laktobacílky Lacidofil ty mi kdysi dávno doporučila kamarádka lékarnice, dávali jsem je malému na prdíky a vyšly dobře i testu:
http://www.akcniceny.cz/test-dnes/probiotika/

Co bych k tomu měla ještě přidat? Nebo to stačí. Dáváte těch přípravků více najednou, nebo to sřídáte? V minulosti jsem dávala Imunoglukan a colostrum a hlíváček. Nerada bych to zase překombinovala.

alzbetabattova
8. okt 2014

@minkado s VitaAktiv-om máme aj my výborné skúsenosti, deťom chutí a obsahuje všetko čo imunitný systém v tomto jesennom období potrebuje 🙂

evittam
8. okt 2014

Čerstvé ovocie, zelenina,......Všetko sú zbytočné umeliny a chémia a zbytočne vyhodené peniažky. 🙂

lorela
8. okt 2014

@evittam Absolútny súhlas! 🙂

tenerifka
8. okt 2014

Mile zeny a matky,

umele vitaminy su UMELE vitaminy, existuju, su tam, ale telo ich nevie vyuzit, dieta(alebo vy) ich zje a z 90% nasledne vycika......najlepsi vitamin (a najlepsi sposob, ako odolat chorobam) je chodit vzdy ked sa da na slnko(aj na to zubate), byt na cerstvom vzduchu, jest vyvazenu stravu a prirodzeny vitamin C z ovocia a sezonnej zeleniny (citrony, pomarance, cibula, cesnak, kapusta, mrkva-vsetko v surovom stave....), ryby, orechy....uplne vylucit cukor a obmedzit mucne jedla

monkabr
8. okt 2014

Uz sa tu musim vyjadrit aj ja. Umely vitamin je presne taky isty ako ten v pomaranci, presne ten isty chemicky vzorec, s presne takym istym ucinkom, ziadny rozdiel. Kyselina L-askorbova bude vzdy kyselinou L-askorbovou. Vitamin C bude vzdy vitamin C, nech je v akejkolvek forme, to ze umely vitamin nedokaze telo vyuzit je jednoducho blud.
90% vitaminov rozpustnych vo vode (C, B,..) clovek vycika vzdy a je uplne jedno, v akej forme ich clovek prijme.
Rozdiel je len v tom, co spolu s tym vitaminom dostaneme do tela. Taky pomaranc obsahuje aj kopec inych zdravych latok, ktore cisty vitamin C vo vyzivovych doplnkoch neobsahuje

alenka008
25. jún 2015

ja pouzivam pre deti lieky na pririodnej baze od Webber Naturals. Pozri napr tu http://www.evitaminy.sk/?partner=062363507E , v zalozke Posilnenie imunity

maca283
23. júl 2015

Ja použivam pre malu a nás v rodine produkty od firmy just maju tam super sirupy ale aj cmulajuce cukriky na imunitu Ak chcete vediet viac tak napiste a pytajte sa

reppka10
26. júl 2015

Milé mamičky, blíži sa nástup naších detičiek späť do škôl a škôlok. Aby ste sa hneď na začiatku vyhli neustále spomínaným ochoreniam, odporúčam vám, aby ste detičkam nasadili už teraz nejaký doplnok výživy, ktorý im dodá dostatok vitamínov a posilní ich imunitu. Z vlastnej skúsenosti vám doporučujem Vitaaktiv od LR http://www.lr-slovak.com/vita-aktiv/d-943/. Tento mesiac je dokonca v akcií 🙂

evittam
26. júl 2015

@reppka10 Zase neplatená reklama?! Úbohé.....Je zbytočné sa pchať - či už seba alebo deti umelými vitamínami a minerálmi a ostatnými - pardón za výraz - "sračkami" - nakoľko je to aj tak na nič - väčšinu telo nevie spracovať a vylúči to buď potom alebo močom alebo stolicou. Je to zase len o prachoch farma a ostatných firiem -ale ovečky sa vždy nájdu. Veľa šťastia. 😀

https://www.youtube.com/watch?v=r2yjbI-v0is
jarka160
26. júl 2015

My davame C a D od jamiesom a dva roky sme nebrali atb ani ine lieky 😉

siab
19. jan 2018

My pouzivame Martankov, uz roky. Deti to miluju a naozaj mam pocit, ze ich imunita je lepsia ako u rovesnikov...

brisid
11. feb 2018

@evittam to je sice pekne, ked ti dieta čerstvé ovocie a zeleninu chce jest 😉

evittam
11. feb 2018

@brisid Plati co pisem. K comu ti je dobre pchat do deti umeliny co aj tak telo vyluci? Pre dobrý pocit?