Posilnenie imunity

oscarka
6. júl 2007

Dievcata nemate niekto nahodou osobnu skusenost s tymto http://www.finclub.sk/websk/produkt_info.php?pr...
🙂

romaroma
26. sep 2011

@saska.t ved ked uz som zacala, tak urcite ho budem davat dlhsie, nech to nie je zbytocne 😵 vy ste ho brali na odporucanie lekarky, alebo tiez si ho kupila v lekarni sama od seba?

saska.t
26. sep 2011

@romaroma sama od seba, odkedy mala nastupila do skolky je neustale nachcipana, ale nasa babka je sestricka a povedala , ze nie je co pokazit... u nas ale lepsie zaberaju echinaceove kvapky od Dr. Theissa tie nam vzdy pomozu 😉

romaroma
26. sep 2011

@saska.t no, ved ja som nejako v ten moment isla do prvej lekarne, predtym sme brali sipkovy sirup a bol fajn, echinaceu som si tiez pytala ale nemali..chcela som kupit stoj co stoj hned a tak mame slavny imunoglukan 😅 ved uvidim, nema 15kg, tak mu davam raz denne 2ml, skusim do zimy vydrzat s nim a ked to nepojde, vratim sa spat k prirode 🤐

romaroma
26. sep 2011

@saska.t som ale rada, ze aj niekto iny to daval len tak od dvoch rokov, zarazil ma ten text na krabicke.

saska.t
26. sep 2011

@romaroma nic hrozne to nie je volala som aj lekarke a bolo to v pohode 😉

tynushqa
27. sep 2011

Ahojte,
chcela by som Vám poradiť ako zvýšiť deťom a nielen deťom imunitu. Musím povedať, že nemôžete čakať zázraky od všelijakých doplnkov na zvýšenie imunity. Aj keď aj to nie je na škodu.
Treba sa zamyslieť nad tým čo deti jedia. Imunita začína naozaj v bruchu. Keď dieťa bude jesť iba tepelne spracované, upravované a prifarbované potraviny, tak na nejakú dobrú imunitu môžeme rovno zabudnúť. Je veľmi dôležité aby dieťa malo aspoň 50% živej stravy. To znamená veľa surového ovocia a zeleniny, orechy a semená dostatok ČISTEJ vody, pohyb na vzduchu a slnku za každého počasia a hlavne treba aby bolo dieťa šťastné a spokojné. Toto sú také základné veci na správne fungovanie imunity. Skúste si pozrieť stránku www.badatel.sk. Je tam veľa napísané o strave a o iných veciach 😉

jaduska
30. sep 2011

@tynushqa mám dcéru, ktorej najobľúbenejšie jedlo sú vyprážané kuracie rezne, surové ovocie a zeleninu je veľmi, veľmi málo, väčšinou z donútenia. Druhá dcérka od malička je všetko, čo jej príde pod ruku, ovocie a zeleninu hltá na kilá. Napr. aj takú papriku si hocikedy vypýta a zje iba tak čistú, bez chleba. No a tá prvá dcéra má imunitu v poriadku a druhá ju má oslabenú. Obe boli dlho dojčené, pohyb na čerstvom vzduchu majú rovnako. Takže u nás asi funguje zákon schválnosti, alebo čo....

No ale k téme. Bola som dnes v alergo-imunologickej poradni a pýtala som sa, čo s tou oslabenou imunitou. Tak lekárka potvrdila, že majú veľmi dobré skúsenosti s Imunoglukánom, ktorý tu bol už viackrát spomenutý, len treba presne dodržiavať návod uvedený v letáku a treba ho brať pravidelne a dlhodobo. Vraj začína účinkovať zhruba po 3 mesiacoch. Ďalej mi odporučila dávať deťom v zimnom období rybí tuk, keďže je menej slniečka a deťom chýba vitamín D. A ten Imunogklukán vraj môže zabrať až tak, že zmenší nosnú mandľu a nie je nutné ju vyberať....

vlasticka185
9. nov 2011

Ahojte mamicky 🙂 ,prosim vas o radu,kde mam kupit detske jednorazove ruska na usta?u nas v lekarnach ich nikde nemaju,iba dospelacke maju,ale tie su velke malemu,poradte stranku,alebo skusenost,ak ich tiez kupujete detickam,Dakujem za odpoved 😉

vlasticka185
9. nov 2011

este dovolte,aby som sa predstavila,teda nas problem s imunitou,Samuel Simon-moj mladsi syn ma znizenu bunkovu imunitu no a pri tretej operacii mu museli pretat lymfa cievu,cize s imunitou sa riadne trapime, ☹ ,nastastie mame skveleho imunologa,ktory nam predpisal velmi dobre lieky na imunitu a celkom dobre zaberaju,avsak maly koli imunite a plienkovaniu este nechodi do skolky a ked idem s nim na nakupy,alebo k lekarke,vzdy ideme s ruskom na ustach,cize ak maly ochorie,tak zvacsa od niekoho z rodiny
starsi syn,ten ma zase alrgiu a to vo forme vyrazok a soplikov,cervenych oci,niekedy hlavne rano suchy drazdivy kasel,cize velkrat neviem,ci je chory,alebo alergia,jemu velmi dobre zabera pobyt pri chorvatskom mori,pol roka potom neberie ziadne lieky,avsak tento rok sme neboli,koli zlemu zdrav. stavu mladsieho syna,no a so starsim nemal potom kto ist ☹ ,starsiemu nezaberaju ziadne lieky
ja som mala tiez problem s imunitou az to prerastlo do chronickeho zapalu mandli,takze tento rok som si ich dala vybrat,chora som bola zatial iba raz,ale hrdlo ma casto pobolieva,neviem ci koli este rane,alebo tej imunite,koncom maja mi vyberali krcne mandle,tiez som brala kadeco na imunitu a nic nezaberalo ☹

vlasticka185
9. nov 2011

@saska.t mozu tie kvapky aj deticky chore na srdiecko?

saska.t
9. nov 2011

@vlasticka185 no tak o tomto by som sa radsej poradila s imunologom, pri ludoch s transplatovanym srdieckom sa ziadne volne predajne lieky na imunitu podavat nesmu, kedze dostavaju lieky aby telo akceptovalo cudzi organ, ako je to pri chorom srdiecku netusim. Mala teraz dostava kvapky od firmy Pytheneo- echinacea s pridavkom rakytnika a zaberaju lepsie ako klasicke echinaceovky su bez alkoholu a na prirodnej baze a su fakt super, este sme nesmrkali... Urcite by som sa poradila s Dr 😉

leka323
9. nov 2011

@saska.t ahoj, prosím Ťa, tie kvapky dostať čisto iba v Nem.? Nič mi pod týmto názvom nenašlo... dík... 😉

vlasticka185
9. nov 2011

@saska.t no do januara sme vybaveny ribomunylom,ale potom musim nieco najst,ale urcite budem volat nasmu lekarovi,aku liecbu by dalej odporucil,osobne som za take prirodne veci,ved liekov papa az,az, ☹

saska.t
9. nov 2011

@leka323 nie nosim si to z Ciech alebo Slovenska, alebo si to nechavam posielat do nemecka z internetovej lekarne, ale teraz tu boli nasi a povedali, ze to tazko dostat, ak by si mala zaujem teraz som si ich nechala poslat z www.docsimon.sk 😉 su fakt vyborne a detickam chutia 😀 a v nazve som vymenila pismenka prepac vola sa to Phyteneo

http://www.docsimon.sk/tovar/phyteneo-echinacea...
@vlasticka185 skus pozriet ten link, mozno tam najdes info, kazdopadne u nas 100% vyrobky z rakytnika alebo echinacea...

saska.t
9. nov 2011

www.rakytnicek.cz uplne vyborne na podporu imunity, mam overene a zatial funguje!!! 😀

existujem
9. nov 2011

ja už detom nedávam žiadne tie sirupceky a tabletky na imunitu - všimla som si, že nám lekárka každú sezónu predpisovala jednu značku (a vždy inú🙂. Detom dávam dosť medíka, no a objavila som taký prístroj na odparovanie propolisu, ten im púšťam cez noc, to je ok, ak jedno už vyzerá, že ho chytá choroba, tak akokeby to utlmilo chorobu a druhé sa nikdy nenakazí. Takže sa snažím to brať takým prirodzeným ( a prírodným) spôsobom. Samozrejme, určite to nie je 100 návod pre každého 😢

kikana
9. nov 2011

@existujem ahoj, prosim mohla by si mi napisat aky to je pristroj na propolis, dost by sa mi zisiel, pripadne kde sa da kupit. lebo propolis je super na imunitu ale dostan to do decka 😖 . Inak este nam dost funguje zazvor, kurkuma a pripadne koriander (z toho robim obcas cajik - len maly pije vyhradne vodu a tak s tym cajom to byva horsie).

existujem
10. nov 2011

Hlavne tie propolisove tinktury väčšinou obsahujú alkohol, tak to deticky nemajú velmi radi. Mne sa nepodarilo dostat do mojich ani zázvorový čaj (fuj mama to je štiplavé🙂. Po kurkume sa zasa moja malá vyhádže🙂 Ten prístroj sa volá propolair, a on odparuje propolis z takých kapsúl. Ja som to kupovala na internete: www.propolair.sk. Vyrábajú to taliani. Tak sa na to pozri, či sa Ti bude páčiť.

kikana
11. nov 2011

@existujem dakujem za info, idem to pozriet cele. Nastastie nam kurkuma nevadi, i ked vobec nechuti. My sme to nakoniec riesili ze zazvor/kurkuma na lyzicu s trochou medu alebo čaju alebo niečoho čo maly akceptuje. Tak to sice s frflanim ale predsa da do seba, teraz sme sa ustalili na vitaminove kvapky zmiesane s mletym zazvorom a kurkumou a rychlo to zapije vodou. Treba to ale robit celu jesen a zimu az do neskorej jari. 😉

existujem
12. nov 2011

@kikana A to majú piť deticky každý deň? Alebo len ak na nich ide choroba?

kikana
12. nov 2011

@existujem nam to bolo odporucene minimalne 3 mesiace vkuse lebo maly ma trochu oslabenu imunitu a vsetko schytal. Zatial sme len zacali, cpem to do neho druhy tyzden (inak som zabudla aj ten propolisovy sirup davame a 2 x 20 kvapiek c-vitaminu, len s tym nie je problem zjest to 🙂 ). A zacala som teraz aj take jemne otuzovanie ze ho po kupani nakoniec sprchujem vlaznou vodou resp z teplej nakoniec prechadzame do vlaznej. Nechcem vopred zakriknut, ale vyzera to ze tentokrat nechytil od bratanca sarlach (uvidime dnes bol 3 den co boli spolu a inkubacna doba je v priemere tie 3 dni). V oktobri sme boli komplet doma co mal streptokokovu anginu a mesiac predtym tiez tyzden nejaky infekt, tak to uz musime takto dlhodobo.
Ak je deco alebo aj dospely relativne imunny a len mas pocit ze na teba /neho nieco lezie tak toto zabera, na sebe aj rodine mame vyskusane, proste dam zazvor, kurkumu, citron (alebo cecko), trochu medu a sme v pohode. A tiez kloktanie a vstreky do nosa slanou vodou - ale to ja osobne nerobim lebo sa mi to hnusi, ale ostatni u nas (dospely) s tym nemaju problem a uznavam ze oni nemaju s nadchou a hrdlom taky problem ako ja 😖 Pripadne mama to dlhe roky robi tak ze si da na jesen a zaciatkom jari takuto kuru 2-3 tyzdne a ona ako dospela aj zinok je fit. Ale zinok pre tak male deti treba isto konzultovat s pediatrickou, vraj u deti radsej vhodnou volbou stravy, ale tu sa moc nevyznam... Mozno o tom vie tu na fore niekto viac a da nam vediet 🙂

janea
12. nov 2011

@kikana mozem sa opytat, aku kurkumu pouzivas? ja to poznam len ako praskove korenie,,,, to zmiesas s nastruhanym cerstvym zazvorom? dakujem,,,

kikana
13. nov 2011

@janea presne praskove korenie, dokonca aj ten zazvor ked nemas cas alebo sa ti nechce moze byt suseny. A pri krpcovi skor do neho dostanem lyzicku suseneho ako cerstveho (oboje miesam s medom a nejakym ceckom).
Inak ja ich davam aj do jedla (zvyk uz od mami a nastastie aj polovicke to chuti), ale aby to malo efekt na zdravie a nielen chut nemali by sa dlho varit.

janea
13. nov 2011

@kikana dakujem, urcite vyskusam🙂

kikana
13. nov 2011

@janea 🙂 daj potom vediet ako to funguje.

vanessm
14. nov 2011

Tak nám pomohli čerstvé šťavy mix cvikla (surová) mrkva, jablko. V pomere : cvikla 100g, mrkva 200g a jablko 300g. Už ich moc nerobíme, ale snažím sa keď je doma veeľa ovocia a zeleninky.

existujem
15. nov 2011

@kikana tu kurkumu, zázvor a citrón, to určite vyskúšam na sebe. Deti sa zatial super držia (klop klop) s tým propolairom - teraz im to zapínam každú no (teda odparujem propolis každú noc) a dávam im samozrejme med. Musím ale povedať, že ja som nejako menej odolná ako oni. Ale preplachovanie slanou vodou - to som raz vyskúšala, asi som mala zlý pomer, lebo som potom skoro týždeň nič necítila, už som si myslela, že som stratila čuch🙂

evina313
16. nov 2011

@vlasticka185 ahoj, neviem, ci neodpovedam neskoro na Tvoju otazku, ale skusala si v zdravotnickych potrebach?
skus si ich najskor obvolat a opytat sa ci sa nedaju objednat ak ich nemaju, musi predsa nieco take existovat aj pre deti.V lekarni ich asi nemaju, aj my doma mame len pre dospelych, ale podla mna objednat oni urcite mozu.
vela zdravicka 😉

vlasticka185
16. nov 2011

@evina313 no este ich stale zhanam,nakolko na odporucenie ich predava jedna mamicka na MB,ale je z ciech ,...pytala som sa uz aj v zdrav. potrebach,ale dnes idem znovu do mesta a pokusim sa opat popytat,pripadne cez nasu doktorku,predtym som nevedela vyrobcu,ale teraz ked uz viem,dufam,ze budem mat viac stastia 🙂 ,potom ak ich zozeniem,urcite dam vediet,este som aj sestre volala,nech mi ich pozrie vo svajciarsku,tak uvidime,.. 🙂

vlasticka185
20. nov 2011

Ahojte dievcence,tak uz konecne mam doma krabicu detskych rusok,ale nezohnala som ich na Slovensku,avsak mam ich z Ciech,balenie sice stalo skoro 30€,ale kaslat nato,ved ked si zratam,kolko € dam na lieky,ked Samko ochorie,tak radsej investujem do rusok, 🙂 mam taky dojem,ze na Slovensku sa asi nedaju kupit,kedze na krabici nieje navod v slovencine,...este uvidim,dala som ich este objednat cez jednu lekaren,ktora ponuka dospelacke tejto znacky,tak v pondelok uvidim, 😀
DAKUJEM VAM VSETKYM ZA OCHOTU,a tipy ...