Potničky. Čo na ne zaberie? Ako obliecť dieťa v zime?

marcelaz
15. jan 2009

Ahojte, chcela by som Vas pekne poprosit o radu, dcerka bude mat 5 mesiacov a prednedavnom mala potnicky pod bradou, okolo krku. Tych sme sa nejako zbavili, cistila som jej to liehom a dala jej puder a pomaly sa jej to vysusilo a potom som jej na to davala mastny kremik, aby to nemala take suche. Na brusku ma tiez akoby male cervene vyrasticky, myslim ze su to potnicky....doktorka mi povedala ze cista voda je najlepsia. Ked som jej na to davala lieh, dost jej to vysusovalo pokozku, neviete mi nieco poradit? ma to take suche, aj na dotyk....a taktiez som dnes objavila ze ma zapareninku pod pazuchou, asi ju vela obliekam, viete mi poradit ako dieta obliect v zime? davam jej body s kratkym rukavam, body s dlhym, svetrik, pancusky a overal a dam ju do fusaku, ked je minus, dam jej aj deku, je to vela myslite? dakujem krasne

lienka79
15. jan 2009

no ja si osobne myslim,ze je to prilis....ja som maleho obliekala nasledovne
Body,tenke pancusky,overal a do fusaku.a ten vrchny kryt na kocik,myslim,ze to staci.Lebo dietatu,ak je [prilis teplo,skor nachladne a navyse je asi aj nervozne... 😒
a ked boli teploty okolo -8 este deka..a
Skus na potnicky,nam as osvedcil na take bezne ..tenka vrstva sudocremu a ked mal elke problemy s potnickami,az chrasty,tak sme dostali na predpis zinkovy olej..ten zabral super...ale to asi nie je vas pripad

susika
15. jan 2009

ahoj.marcelaz-z toho obliekania si nič nerob. malá ma skoro 18 mesaicov a tiež neviem neikedy či jej nie je zima. ona má ruky stále teplé, aj ked vonku mrzne a nechce mi rukavice.a ja som zamrznutá. ale ja by som bud dala fusak alebo overal a na to deku. podla mna oboje je moc. moja lked obla malá,t ak som ju len obliekla, dala do kočíka do fusaku, zakyla dekou a na to tu vrchnu časť fusaku.ked už bola väčšia, tak len do overalu a deku. tie spodné vrstvy by som nechala, tiež som to tak robila.iba ona mala len dupačky a nei pančušky.alebo mala len body alebo košielku, tenký kabátik, dupačky, svetrik, do overalu alebo fusaku a deku...a iba som dala pozor, aby jej nefukalo.a nebola chorá ani raz.
čo sa týka tých potničiek. ja som na to nedávala nič.iba omyla pri kupaní vodou a natrela vtedy olivovým olejom, neskor len normálnym kremom ako celé telo, a ked to bolo horiše, tak kremom, čo som dávala na zadok(rybacia masť).teraz má malá vysyp, asi z plienky a neviem z čoho., dokina mi predpisala ecxcipial U lipolotion, lebo to má dosť suché. ale to je asi niečo iné...a tým liehom by som to moc nevysušovala. radšej len fakt tým kremom na riťku-lokálne.

marcelaz
autor
15. jan 2009

Dakujem pekne za rady, budem ju menej obliekat, ked pojde do kocika, ten fusak je dost teply. Dufam, ze jej tie potnicky coskoro zmiznu, je to ako krupicka a je to cervene.....aspon myslim, ze to su potnicky...budem ju len umyvat vodou teraz a natriem ju mlieckom klasika a uvidime ci jej to prejde.....Aj mne doktorka predpisala Excipial, nakolko som mala pocit, ze mala az lisajiky na tvaricke, ochranny krem do zimy co som davala tak sa mi zda ze ju vysusuje a spravili sa jej velmi suche miesta na tvari.Ked jej to neprejde a bude sa to horsit, tak s nou pojdem v pondelok k lekarovi, pre klud duse...ten Sudocream mozem davat na cele telo?

caira
15. jan 2009

marcelaz urcite prcla tak moc neoblikej 😉

Ja kdyz byla nase P. malicka tak jsem ji oblikla nasledovne - vesticka, body s dlouhym rukavem a puncochacky+ ponozky, do kombinezky/overalu a sup do kocarku, prikryt dekou, vrchni "kryt" na kocar a jelo se. ( narodila se v unoru) ani jsme fusak nemeli, takze mela jen deku a vzdycky kdyz jsem ji kontrolovala tak byla krasne teploucka..

a ted, ve skoro 11 mesicich - uz v golflach oblekame ven nasledovne: body s dlouhym rukavem+jeste tricko s dlouhym rukavem nebo slaby rolacek, punchochacky+ ponozky, do kombinezky a sup do fusaku ( samosebou capku na hlavu) ale kolikrat ani rukavice nechce jak ma teploucek ruce.. kdyz nejsou velke mrazy tak ma body+dlouhy rukav tricko a fleesovy teply svetr na zip+ puncochy a kalhoty a sup do fusaku..vzdycky mam jeste v kosi pod kocarem slabsi deku pro pripad, ze se treba ochladi , ale to je spis pro pripad nouze...

Taky treba ta vyrazka muze byt zpusobena reakci na praci prasek- my musime vzdycky dat extra dalsi machani, nase mala taky mela vsude vyrazku a doktor poradil nedavat zadne detske peny do koupele nebo tak neco, dat malicko olivoveho oleje do vany a mazat hypoalergenim telovym mlekem pro deti bez parfemu nebo troskou olivoveho oleje. V kombinaci s dvojitym machanim a timhle jsme se vyrazky pomerne brzo zbavili....

ina.b
15. jan 2009

My používáme Robátko od Cannadermu. Je to konopná mast pro děti na lišej, ekzem, opruzeniny a citlivou pokožku: http://www.docsimon.cz/zbozi/cannaderm-robatko-...
Malá se jeden čas hodně obsypávala kolem oušek, krku a tvářiček (tam kde měla pleť zakrytou čepičkou).
Sem tam se obsype i na tělíčku, hlavně když je venku nabalená a jdeme do vytopeného obchodu či autobusu 😒 Ale ta mastička bych řekla, že pomáhá, mažu jí tím i v plenkové oblasti.

ivusa82
15. jan 2009

marcelka..ahoj,, moj filipko sa narodil v oktobry..tak my sme mali tiez problemy s potnickami..lebo som ho asi velmi obliekala...ale predsa..dala som body s kratkym rukavikom..a holymi nozickami...na to bavlnene dupacky s dlhym rukavom..,ponozky, a na to teplackovu supravu..ciapku..do deky a do vanicky z kocika,,

a s tymi vyrazkam...skus na cas kupkat len v cistej vode...pripadne do nej daj male mnozstvo napr. Hermal..v lekarni kupis..a nekremikuj po kupani...nech pokozka dycha...a nepotieraj liehom...to je podla mna prezitok z nemocnic...tam vsetko liehom potieraju..lebo strasne vysusuje...,, a malinkej sa to urcite strati...drzim palce 😉

ivusa82
15. jan 2009

a este Sudokrem...nie na cele telo...len lokalne..,pod krk alebo v zahyboch na rukach..nohach,, 😉

lienka79
17. jan 2009

ako pise ivusa...sudocrem v tenuckej vrtsve na "postihnute"miesto..ono je fajn ho pouzivat aj pri velkych zapareninach na zadocku..my ho napr.pouzivame bezne pri prebalovani

amiamisu
4. jún 2012

ahojte prosim o radu mame 4mesacneho Damianka a objavili sa mu potnicky v oblasti plienok a mast IMAZOL ktoru nam predpisala lekarka nepomaha ☹ Dakujem

ined77
4. jún 2012

@amiamisu ...ahoj 🙂 , nechávej ho častěji rozbaleného, moc ho neoblékej, nepřikrývej.vynech vlhčené ubrousky a prdelku umývej jen vodou ( a mýdlem).uvidíš, že potničky zmizí 😉 .nám teda imazol pomáhá, ale častokrát postačí sudocreme,tím mažu pořád a jsem fakt spokojená 😉 .

ducci
26. jún 2012

ahoj. teraz v lete je super, ze ho mozes nechat holeho vetrat ritku. nam pomohlo umyvanie len prevarenou vodou a natieranie kremom bepanthen. ma neskodne zlozenie a aj sa dobre rozotiera 🙂

autumn11
27. jún 2017

môjmu synovi sa teraz v lete často robia potničky. Natieram mu ich bepanthenom care. Ten sa nám najviac osvedčil. Inak ho aj častejšie do dňa osprchujem, ale stačí, že sa v noci spotí a už sú tam.

hapipa
27. jún 2017

Potničky sa robia hlavne v lete a niekedy ako koľvek sa snažíte aj tak sa objavia. Ono sú na ne najlepšie také tie púdrové mastičky. Niečo také ako sudocream alebo klasicky zásyp a poprášiť s ním všetky záhyby, kde je veľká pravdepodobnosť, že by sa potničky mohli objaviť

lilu7
2. nov 2017

v lete za krkom mava syn potnicky, nekremujem casto ani nepudrujem, niekedy na vecer mu natriem miesta bepanthenom care v tenkej vrste, je to hydratacny krem s obsahom oliv.oleja.

maykaaa1122
23. feb 2018

Natieram malej bepanthenom care. Ten sa nám najviac osvedčil. Potničky sa robia hlavne v lete..