Potravinová alergia. Ako sa to prejavuje?

denisocka
9. júl 2008

baby,

p čom všetkom sa vám drobci vyhadzali z potravín,hlavne pri prikrmoch a ake to bolo?ako to vyzeralo???

mne sa zda že máme nieťčo ako žihlavku,krupičku - take drobne po celom chrbate a ked to pomastím,pošucham a po okupaní to sčervenie ,take drobunke pupenčeky. a okrem toho take suche miesta,čo sa akoby lupu,na chrbte,neviem ekzem?

už naozaj neviem z čoho to je,detska vravela že je to mix -teda ak dám npr. banan + jabko -reakcia,banan + marhula -nič, markula + jabko -reakcia . a to iste aj so zeleninou ,takže kazala davať všetko nekombinovane,ale stale to máme dala som aj jednu foto do albumu denisocka -poslednu ,ale zle je to vidieť ,tak asi vám to nepomôže .

na chrbte ma všade, a sem tam bodku po rukách a nohe -stehnu,a ide mu to už na hrudník a ramena

hajanka
4. júl 2011

@bastyna no tak dufam, ze to malicka nechyti od neho ak je to ono

hajanka
4. júl 2011

@denduska jeeeminku! Mesiac? 😕 aka pliaga!

bastyna
4. júl 2011

Ak aj chytí, podľa vlastnej skúsenosti to nie je také hrozné, aj keď som sa tiež po prvýkrát bála. No držím palce aby to maličká nechytila 😅

hajanka
4. júl 2011

@bastyna dakujem, aj vam nech to cim skor zmizne :(
... ale som rada ze ste sa mi s @denduska ozvali a trosku ma ukludnili, ja uz som si namyslala vsetko mozne co by to mohlo byt... dufam, ze to cim skor zmizne a viac sa nevrati (nech uz to je alergia, ci choroba)!

denduska
4. júl 2011

@hajanka nemas zac 😉 nech ste skoro fit 🙂

bastyna
4. júl 2011

nemáš za čo ďakovať, my mamy si máme pomáhať radami, dúfam, že sa naše detičky skoro uzdravia 🙂 🙂 😵

hajanka
5. júl 2011

... no dnes rano sa zobudil este horsie vyhadzany ☹ a mal to uz aj na tvari, na celom lavom licku :( pomalicky to mizlo, za taku pol hodku to bolo prec... potom nic... a teraz po 2 hodinach zase sa mu to tvori na nohe... dala som mu dithiaden a mastim s Fenistilom, neviem co viac pre neho spravit... rano mu bolo aj na zvracanie a skoro odpadol, zbledol, pery biele... 0 10min uz bol ok... neviem ci je to normalne, ci ist na pohotovost, alebo pockat do zajtra a za dr....

bastyna
5. júl 2011

.... 😢 jeminečku, takáto reakcia, ak je mu zle, treba radšej vyhľadať lekára. Môj malý je tiež vyhádzaný horšie ako včera, ale inak nič , nijako ho to neovplyvňuje vo vystrájaní, zatiaľ. Dúfam, že aj vy ste už v poriadku... 😵

hajanka
5. júl 2011

@bastyna od rana nic, potom uz bol ok, aj jedol, az teraz sa opat objavili take mensie na nochach. Ak to bude mat aj vecer aj rano, tak pojdem opat k dr. Neviem co ona spravi, ... uvidime... dufam, ze uz to nebude mat :(
Aj vam drzim palce.

bastyna
5. júl 2011

🙂 🙂 🙂

hajanka
6. júl 2011

@bastyna ahoj, ako sa ma drobec dneska? Lepsie? My nie :( skor by som povedala ze je to hrosie od prveho dna... vcera to mal uz aj na tvari, na brusku, na chrbate, nohach, dokonca aj na pate :( vsade okrem hrudnika... v noci sa zobudil s placom ze ho to strasne svrbi, nemohol zaspat, len plakal, dokonca tvrdil ze ho to az pali... dostal aj dithiaden, aj Fenistil gel a nic, potom zaspal az po chladnych obkladoch... :( rano to mal tiez ... to je uz treti den...
Ideme k dr., najhorsie na tom je, ze vlastne ani neviem, co mam od nej pozadovat :( nech mu spravi nejake testy alebo co????

bastyna
6. júl 2011

mrzí ma, že ste na tom horšie, ☹ my sme vcelku stále na tom istom, malého to asi veľmi nesvrbí, lebo nie je až taký nekľudný, ale tie fľaky a vyrážky máme na tvári aj rukách, chrbátiku, na nožičkách len sem- tam= takže nič sa nezmenilo, sme bez teploty iba hnačkujeme, vcelku o.k.- nech už tá škaredá choroba zmizne... 😒

bastyna
7. júl 2011

ahoj hajanka, ako sa dnes máte? Je drobec na tom lepšie a boli ste u lekára? My sme na tom stále rovnako, zatiaľ.

hajanka
7. júl 2011

@bastyna Ahoj, boli sme vcera, lebo rano sa opat zobudil cely vyhadzany :( musela som mu dat ten Prednison, ona mu ho hned v prvy den naordinovala, prvy den jednu tbl, druhy pol, ale ja som tu polku na druhy den nedala, lebo som si precitala ze je to steroidny hormon a zlakla som co by to mohlo s nim spravit,..... no vcera mi vravela, ze mu ho mam dat, ze to je jediny sposob ako tu reakciu potlacit, tak dostal polku. Este predpisala Zodak miesto Dithiadenu a cierne uhlie. Ukazala som jej aj fotografie ona povedala, ze ak bude mat opat taku silnu reakciu, tak mame ist rovno na detske. Ale chvalabohu uz nemal, dokonca ani cez nic nemal, ani dnes nemal... tak dufam, ze to uz je za nami....
Len nech sa to opat nevrati... lebo sa moze, z toho co som tu citala...
A vy ako? Lepsie?

bastyna
7. júl 2011

My sme stále vyhádzaní, také malé vyrážky, ale je ich veľa, ale už len na ručičkách, pleciach a líčkach, dúfam, že to do rána konečne zmizne, stále mu dávam Fenistil kvapky. Zajtra máme ísť na povinnú prehliadku a očkovanie v 15 mesiacoch, ale očkovanie asi nebude, uvidím, čo nám lekárka povie. Držte sa 🙂 🙂

hajanka
7. júl 2011

@bastyna juj to mi je luto :( snad to uz konecne zmizne a rano bude ok. Zajdite za dr. radsej, co ona na to.... drzim palce, daj vediet ako ste dopadli 🙂

bastyna
8. júl 2011

ahoj, dnes sme boli u lekárky, pokukala malého, polistovala vo svojej veľkej knihe a nakoniec nám dala tekutý púder, keďže Fenistil malému dávam už od nedele. Je to vraj na ústupe, len u takého malého drobca to trvá dlhšie, lebo nemá ešte takú imunitu ako väčšie deti. Tak som ho natrela celého púdrom, dala spať a uvidíme, keď ho večer okúpem, či to troška pomohlo. A vy? Už ste ako tak v poriadku? 😵

hajanka
8. júl 2011

@bastyna ahoj, snad uz bude ok malicky, uz to ma dost dlho. My sme uz fit, aj vcera aj dneska je cisty 🙂 uz len dufat, ze sa to nevrati!

sisiska
12. sep 2012

mamicky, niekde som sa na nete docitala, ze pri potravinovej alergii su kozne priznaky sumerne, teda, ze ked mate vyrazku napr. v laktovej jamke, tak je pri alergii na potraviny na oboch rukach, plati to aj u vasich drobcov? lebo nasa mala sa vyhadzala, podozrenie je na potravinovu alergiu, ale urcite nema tie vyrazky sumerne na oboch stranach rovnako....a este vraj sa potravinova alergia vyhadzuje hlavne na tvari? nasa ma tie vyrazky najma na ruckach...

lukava
12. sep 2012

u našeho syna různé projevy: průjem, zvracení, exém, kopřivka, hlavně zarudlé tváře, škrabání ☹

lukava
12. sep 2012

@sisiska ano, souměrně např. na obou tvářích

sisiska
12. sep 2012

@lukava a ked to nie je sumerne, tak to nie je potravinova alergia?

lukava
12. sep 2012

@sisiska to nevim, ale u nas se potr aler projevuje soumerne

bublinkajasminka
21. okt 2012

@hajanka ahoj, chcem sa spytat ako to dopadlo s tymto u vas...yasminka ma alergicku reakciu velmi podobne tej vasej, vsetky priznaky ako u vas - niekde sa to objavi, potom zmizne a zase inde a tak...mame to uz stvrty den, neviem si rady :( chcem sa spytat po akej dobe to zmizlo a co nakoniec zabralo

hajanka
21. okt 2012

@bublinkajasminka ahoj, tak ak dobre pozeram, tak zacalo to 4-teho a 8-meho uz bol cisty, takze tie 4 dni, neviem co zabralo, lebo dostal od lekarky 1tbl Prednison, este v ordinacii a dostala som ich aj na doma, davat mu po pol tbl, ale ako som si doma precitala neziaduce ucinky, tak som mu to uz nedala. Preslo to uplne same, akurat som to mastila fenistil gelom a tusim aj dithiaden som mu davala.

bublinkajasminka
21. okt 2012

@hajanka dakujem moc 🙂

hajanka
21. okt 2012

@bublinkajasminka za malo, odvtedy sa to viac krat nezopakovalo

janazba
19. júl 2013

@hajanka Ahoj. No ako keby som videla mojho maleho. Vies mi prosim ta povedat co to vtedy mal? Maly ma taketo flaky uz druhy den, po spani sa objavia, potom zmiznu, pred tyzdnom mal teplotu a odvtedy hnackuje. Dr. dnes povedala ze to spolu nesuvisi, ze vysev je alergia na nieco co zjedol, pritom nemal nic zvlastne ani ine a ze hnacky mozu byt hocico aj salmonela, uvidime v pondelok ideme na vytery. Len som chcela vediet ze co povedala dr vam...dakujem ti

hajanka
19. júl 2013

@janazba ahoj od vtedy to uz mikdy viac nemal, tiez najakor boli hnacky a dr povedala ze alergia na nejaku potravinu, tiez nic nove nejedol, do asi 4 dni to zmizlo uplne a potom uz bol v pohode 🙂

janazba
19. júl 2013

@hajanka A vytery mal v poriadku? Lebo ja som zvedava na vysledky vyterov podla toho sa najlepse zisti ci to spolu sivisi...a zihlavku mal cele tie 4 dni? Maly to ma po vyspani, po hodine mu to zmizne davam mu aj fenistil. A zaujimave ze ked by to bola reakcia na nejaku potravinu tak sa mi zda cudne ze tvoj syn ked to uz odvtedy nemal ju uz nikdy nejedol?! tak to je take zvlastne, ale ved chvalabohu ze to uz nemal...