Potravinová alergia. Ako sa to prejavuje?

denisocka
9. júl 2008

baby,

p čom všetkom sa vám drobci vyhadzali z potravín,hlavne pri prikrmoch a ake to bolo?ako to vyzeralo???

mne sa zda že máme nieťčo ako žihlavku,krupičku - take drobne po celom chrbate a ked to pomastím,pošucham a po okupaní to sčervenie ,take drobunke pupenčeky. a okrem toho take suche miesta,čo sa akoby lupu,na chrbte,neviem ekzem?

už naozaj neviem z čoho to je,detska vravela že je to mix -teda ak dám npr. banan + jabko -reakcia,banan + marhula -nič, markula + jabko -reakcia . a to iste aj so zeleninou ,takže kazala davať všetko nekombinovane,ale stale to máme dala som aj jednu foto do albumu denisocka -poslednu ,ale zle je to vidieť ,tak asi vám to nepomôže .

na chrbte ma všade, a sem tam bodku po rukách a nohe -stehnu,a ide mu to už na hrudník a ramena

zzzdenkaaa
22. sep 2013

@watergeenie
prosim ta, viem ze tvoj prispevok si tu pridavala uz hodne hodne davno, ale nespomenula by si si nahodou prosim ta co to boli za flaky u tvojeho maleho? moja dcerka ma totizto take iste flaky...vsetko jej to zacalo minuly tyzden hnackami a vysokou horuckou. nasadili sme hilac, vsetko preslo. hnacky sa vratili presne o tyzden uz aj s vracanim a dnes sa jej objavili aj tieto hlaky...budem ti velmi velmi vdacna za akekolvek info...vopred dakujem...zdenka

anib
30. sep 2013

@zzzdenkaaa aj my máme od minulého týždňa štvrtku také iste fľaky ako @hajanka - a tiež nechápem,lebo ho kojím má 21 mesiacov, ale nič nové sme nejedli, pochybujem,že potravinová alergia - ako sa Vám to prejavuje? My hnačky nemáme, len sa mu to vysieva, najviac od obeda do večera objaví, aj po celom tele, líčku, na rukách,nohách,chrbte, ako,ked sa prhlavou poprhlime, potom mu to po cca pol hodke zmizne, my sme dopadli tak,že sme boli na pohotovosti,dala nam dr len 1 čapík, nej.liek predpísala - to na mna v lekárni kukali,že aký hormon,tak som to nevzala,čierne uhlie my nedali,vraj len od 3 rokov a dithiaden som dala 2x 1/4 tabl.

hajanka
30. sep 2013

@anib nam spravila dr taky zaver ze blizsie nespecifikovana potravinova alergia, moze sa objavit hocikedy a aj na potravinu na ktoru predtym nebola, ale viac x sa mu to nezopakovalo uz 🙂 a je vsetko, presne tak ako predtym, mozno mal v tom case aj oslabenu imunitu alebo nieco

anib
2. okt 2013

@hajanka tak my sme dnes tiež boli u svojej dr detskej, a tiež povedala,že skôr potrav.alegia, dieta, Prednison a Zyrtec sirup,uvidim 😒

kika1441
20. máj 2014

PRE VŠETKÝCH, ABY STE VIDELI AKO VYZERÁ V SKUTOČNOSTI ALERGIA NA JEDLO - FOTO. TOTO JE KONKRÉTNE - TATARSKÁ OMÁČKA 🙂 GOOD LUCK..

zdenkadovi
21. máj 2014

tak zienky my mame alergiu na mliecnu laktozu,,jahody,,cokoladu ,,da sa s tym zit len musime na vsetko davt pozor,,ziadnu cokoladu,,tropicke ovocie,,jahody a ani jogurty a termixi,,,

dorothy28
9. dec 2014

@hajanka ahoj moj maly ma ten isty problem.Take iste flaky a ma to uz viac ako tyzden.Tiez nevieme z lekarkou prist na to z coho to moze byt.Robila mu crp a v poriadku.Na 5 ani siestu chorobu to nevyzera.Mali sme ju uz a to vyzeralo inak a za 3 dni to preslo.A tiez ma uz 3 dni teplotu 38°C.Teplotu dostal az po tyzdni co uz bol vyhadzany.Hnacky sme nemali.Tiez si neviem dat rady.Drzim palce na skore vyliecenie.

janafox
17. apr 2017

Nevie niekto co mozu byt takeho vyrazky? Resp z coho? Maly ma skoro 16 mes,neviem o Tom, Ze by mal Na nieco allergiu, vyhodil SA od vecera do rana, svrbi Ho to, stale SA skrabe ale teplotu nema

denisa098
20. nov 2017

@bastyna dobry den,zbavili ste sa toho,nezistili ste co to mohlo sposobit ?Myslim potravinu,dcerku prave trapi to iste.Odislo to a znovu sa jej to vyhodilo,no po fenistilkach to mizne,nepapala nic nove.

danielkadandy
5. feb 2018

Prosim vas aky lekar vysetruje vlastne alergie na potraviny? Mam uz vymenny listok od obvodneho.Volala som k jednemu lekarovi..on je alergoimunolog a sestricka mi povedala ze oni nerobia testy na potraviny:/ ??? Mam traviace problemy..na gastre mi vysla alergia na bkm ale iba hranicne hodnoty..drzala som dietu ale tak nemala som pocit zlepsenia uplneho..chcem si dat otestovat aj na ine potraviny..vam kt.lekar diagnostikoval alergiu? Dakujem

juluska288
1. nov 2020

@janafox ahoj prosim ta a z čoho to mal.. Mmy mame takéto niečo a vôbec netuším z coho

janulka5988
5. máj 2021

@janafox dobrý deň, viete z čoho to nakoniec bolo ? Bola to alergia ? Mame podobne teraz preto sa pytam . Dakujem !

nikuska868
5. júl 2022

@janulka5988 dobrý večer. Môžem sa opýtať čo ste to nakoniec mali? Neter 4 ročná má to isté ako dávala fotku pani na ktorú ste reagovali. Ďakujem

petradobra
1. dec 2022

@nikuska868 dobrý deň, zistili ste čo mala dcérka? Moja bude mať 4 sa jej to začalo vyhadzovať. Najprv len na ruke, zmizlo. Druhý deň sa jej vychádzala celá tvar, zmizlo. Tretí deň opäť tvar, keď sa vrátila zo zimy do tepla. Štvrtý deň večer to už mala na chrbte, nohách a aj sa večer skrabala na lýtkach. Dnes mala 2 na stehne. Ale ako príde, tak aj odíde. Ďakujem.

nikuska868
1. dec 2022

@petradobra dobrý deň. Pravdepodobne zihlavku mala.