Potravinová alergia. Ako sa to prejavuje?

denisocka
9. júl 2008

baby,

p čom všetkom sa vám drobci vyhadzali z potravín,hlavne pri prikrmoch a ake to bolo?ako to vyzeralo???

mne sa zda že máme nieťčo ako žihlavku,krupičku - take drobne po celom chrbate a ked to pomastím,pošucham a po okupaní to sčervenie ,take drobunke pupenčeky. a okrem toho take suche miesta,čo sa akoby lupu,na chrbte,neviem ekzem?

už naozaj neviem z čoho to je,detska vravela že je to mix -teda ak dám npr. banan + jabko -reakcia,banan + marhula -nič, markula + jabko -reakcia . a to iste aj so zeleninou ,takže kazala davať všetko nekombinovane,ale stale to máme dala som aj jednu foto do albumu denisocka -poslednu ,ale zle je to vidieť ,tak asi vám to nepomôže .

na chrbte ma všade, a sem tam bodku po rukách a nohe -stehnu,a ide mu to už na hrudník a ramena

janina77
9. júl 2008

deni, a nemoze to byt z nejakej kozmetiky? Mne sa takto maly vysypal, ked som zmenila pouzivany olej Hipp za olej Nivea, hoci mu nic ine z Nivey nevadi, ale olej - po tom sa vyhadzal. Tiez som spekulovala nad potravinami, a pokusne som sa vratila k staremu oleju a po tyzdni to zmizlo a viac sa nevratilo 🙂 (nastastie)

denisocka
autor
9. júl 2008

janina,praveže nič nove nedávam,mažem len sem tam 😎 -a to bud hipp olejikom alebo bubchen mliekom ,ak ma vyrašku tak holtom,alebo najnovšie kyselinou mliečnou -robenou

junovka
9. júl 2008

ja neviem denisockas, ale niekde som citala, ze si niekde pisala, ze mate ekzem???Ekzem je na dotyk sucha, drsna, scasti lupajuca sa kozicka.Mam s tym osobne skusenosti pri Timeike ☹ 😖

denisocka
autor
9. júl 2008

no sme s5,nechce sa mi to rozpisovať,som mierne rozladena prístupom

takže,vraj to nič nie je,len ATOP 🙄 ,mamička stresmenka 😠 a dieťa je tlste (z MM) no a kde som urobila chybu? vraj načo prikrmujem! že môže to mať zo zemiaku ako som si uplne na začiatku myslela,lebo zemiak je ŠKROB a eje to velmi ťažka latka pre dieťa, tak načo mu ho dávam,ale aj z banana -ale vraj je tlsty,tak to si mám zvyknuť na potničky aj vo faldíkoch a potom sa velmi čudovala,že prikrmujem a vraví " "snad mu ešte aj mäso dávate!" a ja že hej,tak skoro ju urvalo ,tak jej vravím že len zajaca aj to len malu lyžičku ked vôbec ........ a na tie suche fleky na chrbate,že to je lišania či čo 😀 ,teda lišaje.dosť je zvlašne že v ambulancii nelala okno pri posteli kde vyšetruje(teda som ho zobliekala na koze) a pod lampou som ani ja sama nič nevidela 😖

no nechcem sa tu o tom rozpisovať,lebo na zaver mi vravela 2 vety čo ma vytočili a to -
1.mali by ste pomaly uvažovať že už odstavíte,lebo takým tempom

a potom
2.mamička stresuje a decko jak z reklamy na sunar

ńo potrebujem to rozdýchať

junovka
9. júl 2008

dakujem pekne denisocka s takou koznou.My sme takto mali pri Timeike, kozna, okno ziadne....tak som odisla od nej prec k inej a ta nas dala dokopy 😉 Chod od nej prec Denisocka, najdi inu koznu 😉

denisocka
autor
9. júl 2008

no ja som bola u ná na kožnom oddeleni,jedine v širokom okolí a kraji 😖

junovka
9. júl 2008

to naozaj?Uz inych koziarov nemate v Levoci?Nechce sa mi verit.Teraz sa tolko sukromnych ambusiek rozmnozilo..... 😕 tak zajdi do KE, tu ich mas spusta 😀 😀 ....alebo blizsie mas do Popradu 🙂

denisocka
autor
9. júl 2008

v LE je tuším jeden docent roztraseny 80ročny čo na všetko káže BALDOVSKU MINERALKU

junovka
9. júl 2008

😲 😖

janina77
9. júl 2008

deni, tak to mas zazitok z toho kozneho! 😝 😝 😝
A kolko ti vlastne Simi vazi, ked sa jej vidi tlsty? A teda nechapem, co maju proti prikrmom, ked uz ma vyse 6 mesiacov... Jaj, to niektori lekari - OTRAS!!!

bambusko
9. júl 2008

deni, aj ja mam s koznymi najhorsie skusenosti. odkedy davas prikrmy? lebo uz toho je naozaj vela, co ti maly spapa. a z mm dieta nemoze byt prekrmene, kasli na nich 🙄

denisocka
autor
10. júl 2008

maly má 6mes a 3 týž,pri nar. mal 3000 g a prevčerom rovných 8000 g ,takže ani ja nechápem ,papame asi mesiac ,viem že som začala týžden pred polrokom,ale teraz dám kus pauzu,budem len kojiť,žiadne bonpari 😝 a kečup, a nič -len rožky so šunkou 😀 a potom uvidíme . ale šak už som skusila aj jahodu -ja a nič,aj čerešne a nič -tak asi ten sakra striekany kaufland banan -neviem,mám ešte stále dokonca už 5ty den te banany v sačku a su zelenkavo žlte ,tak možno z toho

alebo žeby som zle použila na suchy fliačik kys.mliečnu,ked som ho mazala,trebars sa spotil a to zareagovalo,no fakt neviem

mám zapísany celý kalendár kedy čo zjedol a je mi to fakt naprd,levbo takto to môže byť hocičo

janocka
8. apr 2009

ulinka25 • 1d • 1. apr 2009 o 15:00
Dobry den maminky.

moja dcera ma pravdepodobne alergiu na arasidy, nemame to este potvrdne, sme objednane na alergologiu 20.4.
Minuly tyzden zjedla dcerka nedopatrenim arasid a opuchla aj sa vyhadzala, boli sme aj 2 dni v nemocnici.
chcem sa vas opyat ci mate podobny problem ako my a ako sa da s tym zit, lebo arasidy su skoro vsade, mam na mysli, sladkosti a tak...

bashka • 1d • 1. apr 2009 o 17:12
juuuuj, julinka, ja mam taku skusenost, ze v UK som robila v skolke a tam bola min. polovica deti alergicka na orechy a 4 z toho tak velmi, ze sme si museli davat pozor aj my na to, co sme jedli, nedajboze nejaku mars tycinku...po kazdom jedle sme si povinne umyvali ruky, lebo tieto deticky mohla dostat aj vona...v skolke prisny zakaz akehokokvek jedla s orechami...ale to je uz extrem...no budes si sakramentsky musiet davat pozor, lebo fakt orechy su vsade, aj ked len stopy...drzim palce

momo29 • 1d • 1. apr 2009 o 18:10
Aj my máme okrem iného veeeeeľmi silnú alergiu na arašidy, dokonca sme teraz vo februári vyfasovali pero s adrenalínom, keby Luky náhodou spapal arašidy a dostal by anafylaktický šok.Neboj nie je to tragédia. Ono síce všade píšu "môže obsahovať stopy arašidov", ale to neriešim. Kým vyslovene v zložení nie je napísané arašidy, tak to malý môže. Ale je to individuálne, niekto možno reaguje aj na mikroskopické množstvá. Vieš, ja to beriem tak, že arašidy k životu nepotrebuješ. My sme totiž ešte prednedávnom nemohli ani sóju, vajce nemôžme stále a ešte sme držali bezlepkovú diétu, a to už bola naozaj "sranda" niečo uvariť. 😒

julinka25 • 1d • Dnes o 12:47
Ahojte maminky, dakujem za odpovede, a chcem sa vas este opytat, ci ste boli aj s detickami na vysetreni, ze to mate aj potvrdene, ze ma naozaj dieta alergiu na arasidy?A povedali vam ze to bude mat dozivotne?
Sranda je v tom, ze moja kocka papala rôzne potraviny kde mohol byt arasid, alebo nejaky iny orech, kedze teraz sa uz vsade uvadza, ze môze obsahovat stopy arasidov a pod., papala keksiky, pudinceky a z nicoho sa nevyhadzala ani neopuchla az potom ako spapala ten arasid.

erikasadek
8. apr 2009

deni, ahoj tak to mas ale koznu , slak by ma trafil./.. 😠

watergeenie
26. sep 2010

Ahojte mali ste niekto taketo vyrazky? Maly sa nam dost vysypal, ma to pocelom telicku, teraz uz aj na tvaricke, 3 dni predtym mal hnacku, tak nastriedacku, lekarka na pohotovosti nam povedala, ze je to alergia na nieco, co zjedol a predpisala nam dithiaden, lenze zatial to nepomohlo, naopak sa mu to zhorsilo. Navyse ma dietu - suchare a horky caj, ktory do neho neviem naliat ani za svet, samozrejme stale pyta mliecko, chudacik. ☹ Fotka nie je velmi dobra, v reali je to cervensie.

bobocka
6. dec 2010

ahojte maminky.potrebujem poradit.moj drobec jedol pred 2 dnami kiwi a na druhy den sa mu spravila na tvari cervena bodka-ako vyrazticka asi 1-1,5mm velka.okrem ciernych bodiek v stolici z kiwi nebola stolica vobec nezmenena,a ani na tele ine prejavy zmeny neboli.len ta jedna vyrazticka.tak neviem teraz,moze to byt prejav alergie,ci nie?ja sa v tom nevyznam vobec.dakujem za kazdu odpoved 😉

luthien.k
6. dec 2010

@bobocka, 1-1,5 mm? To jsi dobrá, že sis toho vůbec všimla 🙂 Reakce to být může a myslím, že bez kiwi se dítě ve věku Tvého malého ještě docela dobře obejde 😉

hajanka
4. júl 2011

Ahojte, ozivujem temu.
Hladam nejake info, moj syn sa dnes rano zobudil s cudnymi pupakmi na ruke a zadocku (vyzerali ako stipacne po ovadovi, al. komarovi), na ruke ich mal najprv dost vela a ked som pozrela o cca pol hodku mal z nich jeden obrovsky, zliali sa mu do jedneho velkeho.
Dost sa mi to podoba na vysev ako na fotke od @watergeenie (vyssie) len toho nemal az tolko. Dookola cerveno ohranicene, aj ho to vraj trochu svrbelo a bolo teple na dotyk. 3 dni dozadu mal silne hnacky, cely den, na druhy den to bolo lepsie, no v noci mal teplotu a vcera bol ok cely den, dnes sa zobudil s tymto :(
Dr vravela ze to na 99% vyzera na potravinovu alergiu 😒 ale on vlastne v tom case ani poriadne nejedol ked mal tie hnacky, takze netusim z coho to moze byt a ona mi aj povedala, ze sa to neda nijakym testom zistit....
ja som sa uz aj zlakla ci to nie je nieco infekcne, ale vraj nie... no tak neviem...
Dostal od nej hned 1 tlb Prednison a potom mu to zmizlo. Teraz vecer sa mu opat vyhodilo zopar pupakov na nohe a brusku...

hajanka
4. júl 2011

este pridam fotku, mozno niekto bude o tom vediet viac a poradi co robit ☹

denduska
4. júl 2011

@hajanka nemoze to byt 5.choroba? pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/co-to-ma-dcera-na-hlave-a-temene/
moje baby to mali pred dvoma tyzdnami...vyzera to ako velke stipance od komara... ked mal hnacky a teplotu, moze to byt aj to..

bastyna
4. júl 2011

🙂 ahojte maminky, my so synčekom 😵 (1 rok a tri mesiace)
máme ten istý problém. Trvá to tri dni. Keď to mal asi pred troma mesiacmi, tiež som sa zľakla, čo to môže byť, lebo som to ešte nevidela a to mám doma ešte dvoch pubertiakov. Detská lekárka ma však upokojila, že je to alergia na niečo, čo zjedol a že sa to nedá zistiť. Spapá už všetko, stále ho kojím a papá to, čo stále, takže fakt neviem, z čoho to môže byť. Predpísala nám Fenistil kvapky, a po piatich dňoch to opostupne zmizlo samé. A predvčerom sa to objavilo znova, malému zase nejaká potravinka nezapasovala a vyhádzal sa. Takže po skúsenostiach dávam znova Fenistil a čakám, kedy to zmizne. 🙂

hajanka
4. júl 2011

@denduska no, viem ja? Ci moze byt... 😖 ja nemam tusenia ☹ idem si pozriet tu temu.
5. a 6. choroba je rozdiel? Lebo som pocula ze pri nich byvaju take male cervene bodocky vysev, nevystupujuce....
On velmi silno hnackoval v piatok, v sobotu len asi 2x a potom nic, v noci na nedelu mal tu teplotu a rano uz opat nic, celu nedelu bol ok a dnes rano v pondelok tie pupaky 😉
Myslis, ze to moze byt ta 5. choroba? Tvoje dcerky to mali taketo? ... idem pozriet tu temu...
dakujem

denduska
4. júl 2011

@hajanka ja som si tiez myslela ze je to alergia ale ked sa vyhadzala aj druha, tak som vedela ze to nie je toto. Mladsia mala najprv jednu noc az 39,6, na druhy den do 38 a potom nic..a na dalsi den sa poobede zobudila s takymi flakmi na zadocku a stehnach.... starsia nemala teploty len flaky..skus hladat na nete Parvovirus B19
6.choroba su bodky...to je herpesvirus.

hajanka
4. júl 2011

@bastyna ahoj, hm... to je zvlastne ze papa stale to iste a raz za cas sa to vrati... mojmu sa to cele poobedie tvori a postupne mizne a potom sa mu to spravi na inom mieste a po chvilke zase zmizne...
A tvoj syncek mal predtym tiez hnacky a teplotu?

bastyna
4. júl 2011

Teplotu nemal, hnačkujeme už tretí-štvrtý deň, a aj pred tým aj teraz tu je také, že raz sa to objaví tam, potom zase inde, raz sú to fliačky, o chvíľu sa zlejú do veľkého fľaku, chvíľu zasa nič a potom odznova. Tak fakt neviem z čoho to je, jedlá opakujeme dookola, malý určite nezjedol nič, čo ešte nejedol (napríklad nejakú exotiku alebo neviem) okúsil už takmer všetko to, čo jeme doma. Toto moji starší synovia nikdy nemali, tak je to u nás niečo nové. Možno aj tie potraviny už mutujú 😀

hajanka
4. júl 2011

@denduska no podoba sa to aj na tu 5. chorobu, len s tym, ze on mal silne hnacky jeden den a tam sa pise ze su zriedkave (no moze byt) a tie fazy kt. tu popisuju ze trvaju niekolko dni... prvu fazu na tvari, vobec nemal na tvari, len na ruke a zadocku, teraz na nohach.... jemu sa striedaju tie vsetky fazy tvorenia a miznutia pocas jedneho dna, jeden flek sa spravi, potom mizne, najskor je taky dost spuchnty, ked mizne tak presne tym sposobom ako to opisuju v clanku, stred bledne a okraje ostavaju tmavo cervene ohranicene...
http://www.mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWe...
ak je to to ono, tak je to virusove a nakazlive a on bol pred tym v kontakte so sestrinou malou (3mesacnou)... takze to moze dostat aj ona? 😖 😕

bastyna
4. júl 2011

Neviem, moji puberťáci to nedostali- ale tí su už asi odolní, keď sú v puberte 😀 😀 , ale aj po prvýkrát bol malý v kontakte so sestrinými malými a ani oni to nedostali.

hajanka
4. júl 2011

@bastyna ☹ no nahana to strach, hlavne teraz ked vsetky mozne pliagy su v tych potravinach 😠
... ale vyzera to ze je to iste co mate vy aj co mali dcerky @denduska
.. tiez sa mu to zlieva to takych vacsich... som zvedava ako to bude rano vyzerat, ci budu aj zajtra ci nie, nemuseli by...
dr. vravela ze mam prist ak by sa to zhorsilo...
tak teraz neviem co si mam vybrat, ci je to ta potr. alergia, ci 5. choroba, ci co...
pred 2ma tyzdnami bol testovany na alergie, ale tie ako pel, roztoce, prach, zvierata a ine (nie na potraviny) a vsetko mu vyslo negativne...

denduska
4. júl 2011

@hajanka my sme to tiez nemali na tvaricke...teoreticky by to mohla dostat aj malicka ale to je vynimocne, pravdepodobne ma protilatky od mamy...ale zas to nie je strasna choroba.... a to je typicke ze to tak chodi raz tu raz tam.. teraz uz nie je infekcny a tie flaky sa vraj mozu vytvarat este mesiac.