Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

jankapiknova
11. aug 2009

megi93- ja som len citala clanky o dudloch ale 3 a bolo pisane ze ked si moc cumlaju prsty ze mozu mat krive zubky alebo medzeru velku medzi prednymi... a dudel je prisposobeny proti tomu. A myslim si ze to moze byt. Ale tazko povedat,skus najst niejake clanky o dudloch a hadam bude popisane ci je dobry alebo nie

soanpe
11. aug 2009

souhlaím s jankapik...

dudlíky jsou tvarované tak,aby nedeformovaly patro a růst zubů. zatím co s parsty docílíš tak akorát toho,že se špatně usadí zuby,prst bude mít hnusně rozmočenej ...

megi93
11. aug 2009

aha, to ma nenapadlo. Ja som mala pocit, že práveže z dudlíka bude mať krivé zuby 😖 Tak už ju asi nenechám cmulať si prst...a to som všetkých hasila, že nech ju nechajú, lepší prst ako cumel 😠

jankapiknova
11. aug 2009

vies co z dudlika mavaju spatne zubky take hnilaky ja to volam ale to mavaju za to ze maminy im ho davaju do medu alebo cukru ale cisto len dudlik by nemal poskodit zubky

blka
12. aug 2009

Megi, a taky od dudlíka odnaučíš líp, než od cucání prstů. V rodině máme 2 malé holky (jsou sestry). Ta mladší má přes 3 roky a od malička si cumlá prsty a cumlá si je ještě teď. Její sestra má přes rok a od malička ji učili na cumel, právě kvůli těm prstům, a ten už teď má minimálně. Takže rozhodně je dudel lepší než prsty.

aja123
12. aug 2009

Cumel je asi lepší, ale jak zjistí mimčo, že má palec a je lepší, tak se muže člověk třeba stavět na hlavu a stejnak už ten dudel nechce, znám to z vlastní zkušenosti 🙄
Takže od 2 měsíců palcujeme, naštěstí jen při usínání 🙂

smardik
12. aug 2009

u nás se dudlík jen krátce - od narození ho malý nechtěl, první ho natahovalalo a pak to plival ale tak kolem 3měsíců měl období - asi 14dní ho chtěl venku na usnutí, dudlal si a usnul, pak ho vyplivnul. ale doma ho nechtěl, jen venku a asi po těch 14 dnech ho to přešlo a zas ho nechtěl. Zkoušeli jsme různé značky a nic,bohužel paleček má v puse skoro pořád

jankapiknova
12. aug 2009

no to hej, babu tazko vysvetlime ze to nieje dobre, ja som mala asi stastie ze moj niejak extra neoblubuje dudel a nevsimla som si ze by si niejak extremne cumlal prsty,sem tam si chyta zubky prstikmi ale to je vsetko. Ale kazde dieta je ine 🙂

briketa
12. aug 2009

... ani sme nikdy ziadny nevlastnili, skratka sme ani nedali sancu vyskusat, ci ho bude chciet alebo nie. Nikdy si nic neocmulaval, ani plienku, ani prsty. Teraz pri druhom ideme urobit to iste.

briketa
12. aug 2009

u miminka plac vacsinou nieco znaci a ked bol plac len tak, tak som si ho nechala poplakat, ved to je u nich forma komunikacie. niekedy su deti skratka prestimulovane a placom sa uvolnia.
nikdy mi ten dudlik nejako nechybal. skor som sa placom naucila rychlejsie porozumiet potrebam maleho,neviem ci som to spravne vyjadrila.

klematis
31. aug 2009

smardik to jsme na tom podobně, náš mimís dudel taky nechce, má už skoro pět měsíců, dudlík jsme mu zkoušeli dávat od narození, ale už jsme to vzdali, prstíky jsou nejspíš lepší, má je v puseně vražené pořád...

markytkaaa
31. aug 2009

U nás fungoval dudlík od narození pouze k uspávání, ve spánku ho vyplivnul a už se po něm nepídil 🙂
Na uspávání tedy dudáme pořád, ale nevidím to zatím jako nějakou překážku ... daleko horší jsou pětiletý děti ve městě a dudají jak o závod třeba celý den 😀

maca793
31. aug 2009

používame a teraz sa odnaúčame zatiaľ to ide pomaly ale predsa... 😉

chiwule
31. aug 2009

my máme dudlík jen na uspávání a zatím v tom nevidím žádný problém, ve spánku ho malá taky často vyplivne a neschází jí 😵

capy
31. aug 2009

my sme nemali dudlik ani pri jednom. teda mame ich doma dost, ale uplne zbytocne. obydvaja ich odmietali 😉

martulikk
1. sep 2009

My jsme psychicky nevydrželi a 10.den zkusili dudlíka použít na uklidnění. Žádná velká sláva to nebyla a druhý den jsme ho zase sebrali, protože mi malá při kojení dost bolavě začala "dudlat" prsa... Pak jsem rezignovala 14.den, když byl manžel totálně k.o. z řevu mímy... Od té doby ho používáme na uklidnění v kočárku nebo autosedačcce, doma minimálně (spíš já vůbec, manžel ze zoufalství 😅 ). Kojení je už v pohodě a míma po něm jinak nijak extra netouží 🙂 Venku se nechá naštěstí dudánkem většinou ukecat 😉

babulka123
1. sep 2009

my sme na tom rovnako ako chiwule.. na utulkanie pred spanim a potom ked ho vypluje uz viem ze je tvrda.. a nechyba jej .. takze ja som spokojna..

sylvka
1. sep 2009

ahoj,my měli dudl tak asi 2 měsíce,ale nikdy si ho nezamiloval(hlavně že jsem jich nakoupila asi 20 😝 )takže pak už bez.teď už jsem ráda,že nemusím odnaučovat 😉 🙂

moloko
1. sep 2009

Já se teda dudlíka vůbec nebojím 😉 Malému jsme ho dali cca po týdnu a nikdy jsem neměla problém, že by se proto neuměl přisát k prsu. Kojila jsem plně 2,5 měsíce, teď už přikrmujeme, ale nikdy neměl problém rozeznat mezi prsem, láhví a dudlíkem 😉 Brala bych to zdravým rozumem 😉 Já jsem taky vyrostla na dudlíku a žádnou újmu z toho nemám 🙂 A podle mé maminy, zubařky, je vždy horší odnaučovat prstík než dudlík a pro zuby má rozhodně horší následky 😉

babulka123
1. sep 2009

ja som rada ze ho ma, prave pre to ze si nezvyka na prso.. a hlavne presne ako pise moloko.. je to lepsie ako prst.. od toho sa veeelmi tazko odnauci.. ten nemozes dat "spapat havovi... " ako dudel..😅 😅 😅

iinuska
1. sep 2009

Nas Adamko dudel vobec nechce. On ho vypluva, obcas ho aj napne.

holis84
8. sep 2009

holky poradte s jakou znackou a tvarem dudliku mate dobrou zkusenost pro novorozene? ja budu muset nejaky koupit jeden mame od MAM ale ten evidentne nechce ☹

cikyta
8. sep 2009

Nie nepoužívame cumlík.A som už aj rada.
(Sama sa mi tak rozhodla.)

nikollette
8. sep 2009

Avent su najlepšie 😉
jeden stojí oklo 150sk 😉

aponchie
8. sep 2009

ja porad nechapu proc se nekterym maminkam nelibi,ze dite ma cumel..muze mi na to nekdo odpovedet proc ne?

jankapiknova
8. sep 2009

Ja proti dudlom nic nemam a ked dieta chce nech si podudluje ved na to su. Uz stym odnaucanim je asi vacsia robotka 😉

holis84
8. sep 2009

zkusim koupit ten avent diky moc 🙂

apo: ani ja puvodne nechtela dudel kdyz jsem ji ho poprve vnutila a videla jak duda naprazdno bylo me ji lito, ale ted ho potrebujeme aby se zklidnila tak zatnu zuby.

nikollette
8. sep 2009

Nášho dudel ukludní vždy..
tie avent sú fajn, že vraj vhodné aj kvôli rastu zubov, dobre tvarované, aby zúbky kvôli cumlu nerástli krivo 😉
náš chcel iba tie... ostatné som mohla vyhodiť... a nakupovať už len Avenťácke 🙂

wsmoulinkaa
8. sep 2009

my dudláme též...a někdy teda při tom pěkně nadává 😀

aponchie
8. sep 2009

a proc jsi nechtela dudel..porad nemam odpoved 😀