Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

honzina
3. dec 2007

Chechto, přesně! Taky dělá, že se tím dudlem dáví.... 🙄 😀 😀

dendisa
3. dec 2007

kdyby ho chtěla, ať si klidně dudlá do osmnácti. Jak řekl můj muž. Jenže ona ho nechce, ale od začátku si cpe do pusy i obě ruce najednou. Nejednou se mi poblila, jak si prsty rvala až do krku. A nemám šanci příbuzným vysvětlit, že to fakt nedělá z hladu, ale z nudy!

marorlinko
3. dec 2007

my sme dali malemu dudlik,ked mal asi mesiac,ziadne zmeny co sa tykalo flase,sme nespozorovali, nekojila som, takze asi tak, co sa tyka zubkov, tak dudlik nema ziadny vplyv na zubky, moj ma takmer 11mes o 2dni a ma rovne zubky.

marorlinko
3. dec 2007

inac lepsie su cumliky so silikonom.my ma elen tie.

shela
3. dec 2007

ahojte mamicky..ja som teraz uplne proti cumlikom..prisla som na to trosku neskoro. Babicka kupila mojej malej cumlik ked mala 3 tyzdne. Zo zaciatku to bolo OK ale po case mi odmietala vziat prsnik. dokonca aj schudla pol kila. Boli sme s tym u lekarky a ta nam vysvetlila ze niekedy deticky mozu zabudnut ako sat z prsnika kvoli cumliku. Tak som musela len odsavat a vydrzala som do 3 mesiacov potom som zacala mat problemy s mliekom a do tyzdna som ho stratila ☹ teraz uz viem ze dalsiemu dietatku cumlik nedam ani za svet..

zuzkafuny
3. dec 2007

Môj mal dudlik od začiatku a nemali sme žiadne problémy s cickaním... len ako je starší, tak nechce cickať a vie sa na mne dobre vyzúriť. Cumlík používame stále, ale len občas a na noc takmer vôbec nie...

marinka
3. dec 2007

My používáme cumel od pěti dní a s pitím žádný problém není, malá saje pěkně..Používám ho jen na zklidnění a na usnutí a to ho stejně brzo vyplivne. Když nás trápí prdíky, tak je cumel velký pomocník 😉

andilek
3. dec 2007

tak my jsme dávali dudla od 3. týdne, Ondřej ho moc nechce, ale občas se hodí 😅 stejně jako u marinky 😉 A technika kojení se tím určitě nezkazila. Jinak na stránkách www.kojeni.net jsem někde tento dotaz četla a mám za to, že tam radili používat až tak po 4. týdnu, to by se prý neměla technika kazit, ale z vlastní zkušenosti se nekazí ani při dřívějším užívání 😉

smisela
3. dec 2007

ahoj,tak my smedudlik pouzivali prvy tyzden,ked sme aj dokrmovali,ked som zacala plne kojit,dudel odmietala 😢 ,takze teraz fungujeme na prsniku 😒 ja by som dudel len odporucala 🙂

januskaababoo
3. dec 2007

Mala se mi od dudla odstavila sama....na zacatku ano,pak se mi podarilo par pripalit pri vyvarovani, tak se nejak muselo jednu noc bez nej a slo to...ted ho nechce...rekla si sama! Nechce=nenutit, chce=dat...

petraluk
3. dec 2007

Ahoj holky, my se tedy s dudlíkem moc nechytáme. Dřív jsem mu ho občas dala na uklidnění, ale stejně sem mu ho musela držet, sám ho neudržel. Poslední měsíc už ho nechce vůbec, začne se vztekat a okamžitě ho plive. Za to paleček to je něco jinýho, ten dudlá skoro pořád 😀

majaaita
3. dec 2007

Iťula dudlík má od druhého týdne - co jsme přišli z porodnice. Dítě si tím uspokojuje nenutritivní potřebu sání, která je u dětí různě silná - proto některé děti rády dudlají, jiné odmítají dudlík. Většinou se ale těžko dítě na dudlík naučí po druhém či třetím měsíci života.
Má ho na usínání, krátce po usnutí ho vyplivne, jinak ho nepotřebuje.
Co vím, většinou ho děti vyplivují, když už si umí do pusy strkat hračky 🙂 Ale na usnutí jsou za něj rády 🙂

schnek
3. dec 2007

tak já jsem dala dudlík ještě v porodnici a žádný problémy s přisáním Ondra neměl. Zvládnul se přisát na úpně plochou bradavku. Ono je to tak trochu s těma dudlíkama nafouknutý 😉

schnek
3. dec 2007

jo a jedna bezdudlíková story - ležela jsem v porodnici s paní, co první holčičce dudlík dávat nechtěla, dávala jen prso. Když se jí setřička po porodu zeptala, do kdy kojila tak povídá - do včera a budu muset i dál pokračovat. Malá bez prsa nemůže být, už to má i rozdělené, jedno bude pro mimi a druhé pro ní. Starší dceři byly skoro 3 roky a neusnula jinak než s mámou a u prsa... Takže on ten dudlík opravdu k něčemu je. Samozřejmě pokud máte dudlavý mimčo 😉

vivian
3. dec 2007

Já dudlík dávám, malé je měsíc. Dostala ho v porodnici hned po porodu (neměla jsem ji u sebe, byla jsem první noc na JIP, a tak šla malá na novorozenecké odd.) a zvykla si už na něj. Když je plačtivá a není zjevný důvod, tak ji dudlík uklidní, takže jí ho normálně dáváme. Taky se jí s ním líp usíná. Miminko má silnou potřebu sát a dudlík je podle mě lepší než kdyby si cucala palec, pokud jde o vývoj chrupu... A s kojením problém nemáme, malá saje bez problémů, a to nemám bradavky nic moc 🙂

nissanek
autor
4. dec 2007

Tak jsem vcera poprve zkusila dat Kristynce dudlik na usnuti a nejenom, ze se to nesetkalo s uspechem, jeste se na me rozcilila, co ji to strkam do pusy...takze jsem o tom tak dlouhou spekulovala, az ho mala vubec nechce. Asi ji ted staci pesticka, kterou si srtka do pusy skoro celou. Mozna jeste par dudlikovych pokusu udelam, ale moc to nevidim... 😒

suki
4. dec 2007

Ahojky malá má dudlíček už od porodnice a je naprosto v pohodě. Kojíme plně a nikdy jsme s tím problém neměly. Naopak, malá se uklidní, když má prdíky, lépe usíná a četla jsem super článek, kde to spíše doporučují. Odkaz na článek:http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/chrup/dudlik.html Tak uvidíš je to na tobě.

nissanek
autor
4. dec 2007

suki, clanek je super, i vsechny prispevky v tehle diskuzi me presvedcily, ze dudlikem neuskodim, ale mala ho uz asi nechce 😀 , takze ma mamka smulu, kdyz si to rozmyslela takhle pozde ☹

navi
5. dec 2007

nissanek zkusila jsi i jené tvary dudlíku? My měli úspěch až s tím Nukem, ostatní pokaždém pkusu vyplivl. Někdy prý maminky vyzkouší i několik druhú, než se najde ten co sedí nejlíp do pusinky 😉
Ale když nebude žádný chtít, tak budeš mít zase výhodu, že ji nebudeš muset od dudlíku odnaučovat 😀

nissanek
autor
5. dec 2007

navi, mám zatím jenom ten NUK a ten mi vyplivuje, tak možná zkusím i jiné značky a uvidím.

schnek
5. dec 2007

nissanek, my jsme taky museli vyzkoušet různé. Na začátku dudlal Nuk, potom jenom MAM a teď zase jedině Nuk. Hlavně si dej pozor, ať má dudlík krátkej sosáček 😉

nissanek
autor
5. dec 2007

schnek, díky zkusíme to, ale už jsem se smířila, že to možná nepůjde. Ono to bez toho dudlíku zas není taková katastrofa...ale kdo ví jaké období nás ještě čeká 😉

makelka
5. dec 2007

My dudlík používáme od narození, Tobiášek v porodnici děsně ječel, že se mě už druhý den sestřička ptala, zda nemám sebou dudlík 😅 i když to nevidí rády tak u nás by prý byl potřeba 😅 Teď už dáváme dudlíka jen na spaní, přes den maximálně když je nevrlý, ale to bývá málokdy takže se nebojím že se mi bude těžce odnaučovat 😉 ale já proti dudlu nejsem 🙂

schnek
5. dec 2007

nissanek, Ondra se to musel chvíli učit, v porodnici mi nejdřív sestry řekly, že dudlík ne, ať mu dám malíček a on pak nechtěl dudlík, ale malíček 😠 Ze začátku jsme mu ho museli v pusince přidržovat 😉 Co vím, tak si maminky chválí i ty obyč kulatý, že jinej mimi nechtělo a tenhle jo 😉 Já jsem moc ráda, že ho používáme. Večer Ondru položím, dám mu pusu, šoupnu dudlík a jdu pryč. On si zadudlá a usne 🙂 Přes den ho moc nepotřebujem, ale když se někdy vzteká, tak jo 🙂

navi
5. dec 2007

teď mi schnek připoměla, že nám radila setřička aby jsme mu ten dudlík v pusince taky přidrželi, ale trochu šikmo, tak aby se mu dotýkal patra, prý se tak vzbudí sací reflex a mimi začne dudlat 😉

schnek
5. dec 2007

to je pravda, tím sosákem přejet sací bod, nebo kápnout mlíčko 😉

milhaus
5. dec 2007

ja malej sa snažim dudlik nedavat, ked ho nevidi tak ho ani nepyta
ale ked ju ukladam spat jej ho davam i tak ho vypluje ked zaspi
zo začiatku mi vôbec nevedela dudlik držat, ako sme ho pustili hned bol vonku, museli sme jej ho pridržiavat a potom sa naučila

ewellin
5. dec 2007

My sme chceli dudlik prve dva mesiace.. mali sme dudlik od Campoll Babies a bolo to super.. ukludnoval ju.. krasne sama s nim zaspinkala.. bez cecika hlavne a sama.. to boli casy.. 😀 😅 a teraz sa s dudlom len hra zuje ho.. ale zeby ho tak cumlala to nie..a ako by som bola rada keby si ho dudluje.. mozno by sama zaspinkala.. teraz zaspava len na ceciku a niekedy je to uz dost o hubu ked mi ho zuzle vyse polhodky a uz mame zubky... 😅 auuuuu 😖

adetka
5. dec 2007

my sme mali dudlik uz v porodnici... dokonca jej ho dali sestricky na novorodeneckom... musela byt casto na tzv "bilibete"... lehatku s modrou lampou.. na ktorej bola doslova "uviazana" v oblecku natiahnutom na tom svetle... nemohla sa hybat... a tak revala... v kuse vyse hodiny... nesmela som ju vybrat... a kedze som to nemohla vydrzat (plakala som s nou)... tak mi ju zobrali... a dali jej cumlik... 😉

neskor nam pomahal aj pri ukludnovani... pri vecernom placi... alebo ked mi revala v autobuse...

dnes ju pouzivame pri zaspavani... ale uz sme boli dve noci aj bez nej... sice zaspavala vyse hodinky (neplakala)...

lyzenka
5. dec 2007

pocujte,

ktory dudlik je taky mäksi? mame Nuk, ale ten sa mi zda trosku taky tvrdy.