Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

katusha
5. dec 2007

lyzenka, skus obycajny latexovy 😉 tie su makke, ja neviem aku mame my znacku, kupila som ho v drogerii asi za 25sk 😀
moja ema silikonovy cumel nechce vôbec, a cim drahsi tym horsie (pre nu) 😀

lyzenka
5. dec 2007

katush,

ten obycajny z drogerie mame tiez - a ten vypluva - ten vobec nevie v pusine drzat.. :O))

katusha
5. dec 2007

tie deti su ale rozdielne, kazde ma rado nieco ine 😀
este mam jeden cumel co sme dostali do daru - myslim je to znacka MAM a ten je taky makky latexovy, lenze milostiva nechce ani ten, lebo zas ma taky cudny tvar 😕

schnek
5. dec 2007

lyzenka, podle mě je měkčí latexový, Nuk dělá obě varianty - silikon i latex 😉

suki
5. dec 2007

My máme silikonový tvarovaný Nuk a malá ho miluje-je to její nejlepší kamarád 😀 😀 😀

bramburka
5. dec 2007

bez dudlika bysme neprezili! Jenobyčejnější a nejošklivější latexák, ostatní plive

danu
5. dec 2007

my pouzivame dudlik od 2 dna v nemocnici dokonca my ho sestricky samotne odporucili (co som sa divila kedze oni to nevidia rady) a povedali mi ze ma strasne silny saci reflex tak preto. Myslela som ze to nie je dobre stale jej ho davat a teraz mi ho zacina sama vypluvat a stane sa ze aj cely den ho nema, cize navyknuta nastastie nanho nie je. A pouzivame Avent

dddeni
5. dec 2007

aj my používame dudku - naučila sa naň v nemocnici - nemohla celý deň visieť na "cicke" 😀 , ukľudňuje ju to. Som rada, že ho má, aspoň si necmúľa pršteky. Teraz sa jej páči silikónový ortodent. Ale začínala s klas.latexovým. 🙂

bbambulka
5. dec 2007

Ja som dudlik nepouzivala, hoci niekedy to je narocne. Podla mna je dolezite si uvedomit, ze dieta potrebuje sat aj nato, aby sa ukludnilo a vytvara si tym vztah k tomu co mu pomaha ukludnit sa - bud k matke alebo k dudliku. Matka sa takto bezpracne stava naozaj tou najdolezitejsou osobou. Ak dame dietatu dudlik, nauci sa, ze na ukludnenie mu pomoze vec a nie clovek. Aspektov preco nedat dudlik je mnoho. Prso je nato aby na nom dieta viselo, len nie kazda matka to zvladne. Ale ked to zvladne, tak to stoji zato, aj v dojceni aj vo vztahu s dietatom. Tazke drzte sa bezdudlikove maminky.

navi
6. dec 2007

bbambulko ono to zas není tak jednoduché jak píšeš, je i hodně apektú, proč dudlík dát 😉 Nám doporučili dudlík, protože když se malý uklidňoval u prsa, tak se přepíjel a pak hodně blinkal. Měl hodně silný sací reflex. Navíc od třetího měsíce nekojím(nesmím)takže prso zase nepřipadá v úvahu 😒 A rozhodně si nevytvořil lepší vztah k dudlíku než ke mě! Nemusí se uklidňovat jen u prsa, láskyplná náruč taky stačí, aby miminko vědělo, že je u maminky v bezpečí 😲

stanka3
6. dec 2007

My cumel nepouzivame. Nikdy ani nebol dovod ho malej davat. Myslim, ze ked dieta nevie, ze cumel existuje, tak neplace preto ze by ho chcelo. Podla mna naruc ukludni viac a ked pocuje tlkot nasho srdca, je to pre ne ovela viac ukludnujuce. Ale samozrejme kazde babo je ine a niektore deti su nervoznejsie, tak ten cumel je na mieste. V nemocniciach je najjednoduchsie strcit cumel do pusy a napchat deti glukozou. Hlavne detom nedavajte na cumel med, to je to najhorsie pre ich zubky.

navi
6. dec 2007

souhlasím, že pokud dítě neví, že cumel existuje, tak ho ani nevyžaduje. My ho taky neměli v plánu dávat, ale Lukášek by sál a sál ... 😉 Do teď je to s ním tak, že dopije mlíčko a když mu flašku vezmeme, spustí křik, ne hlady, ale protože chce sát. Takže dostane dudlíka a okamžiťe je klid. On ho stejně tak za minutu vyplivne a už je v pohodě 🙂

michaelak.
6. dec 2007

Ani my cumel nepouzivame.Zo zaciatku ho mala chcele asi tak do 6tyzdnov ale potom neviem co sa stalo zacala ho odmietat.Ked jej ho strcim do ust uplne ju napina.A aj cajik mi odmieta pit z flasky.Tak sa tvari,ze co jej to za gumu strkam do ust.Takze cumliky som uz vyradila a cajik pijeme lyzickou.Aspon nebudeme mat problemy pri oducani od cumla 😉 .

trixi
6. dec 2007

Ja som dudlik skusala, ale maly ho odmieta. Vyskusali sme silikonovy, latexovy a rozne znacky (mame peknu zbierku) ale bez uspechu. Maly si radsej cuca rucicky a handricku. Nemam nic proti pouzivaniu cumlikov, hlavne ked sa tym dietatko ukludni. Ale dost mi vadi, ak maminky vrazia dudel do pusy len aby mali pokoj. Mali sme navstevu, rodinka s 1 1/2 rocnym chlapcom, cely cas bol zlaty, neplakal, rozpraval, hral sa a ked odchadzali tak mu jeho babka vrazila do pusy cumel az mi dych vyrazilo, chlapec bol pokojny, este chcel poslat pusku, ale uz mu prekazal ten obrovsky dudel. Spytala som sa, ze preco mu dava ten dudel, vraj len tak.

nikka.vo
6. dec 2007

Ahoj, tak já jsem byla vždycky proti dudlíku - nechtěa jsem mu ho dávat... No a dopadlo to tak, že ho měl v puse hned první den po příjezdu z porodnice 😀
Vzal hned první co jsem mu dala - pak jsme koupili takový ten průsvitný Avent a Aventky jedeme až do teď. Nakonec je pravda, že dudlík odnaučíme snáz než když si bude cucat palec. Takhle si dumlala palec kamarádky holčička ještě ve dvou letech 😖 Naštěstí syn na dudlíku neni nijak závyslej, má ho hlavně když jdeme mezi lidi a začíná být protivka, tak mu ho dám a na usínání. Ale teda přiznám se /doufám že se tu někdo nebude zlobit/ , že když vidim třeba ročního chlapečka, vystylizovaný do posledního detailu a běží s dudlíkem v puse, to mi přijde takový divný a trochu komický ... 🤐 Nechce se mi věřit, že to dítě musí dudlíka dumlat pořád, behem dne v takovým věku.. Já už teď chci pomalu začít dudlíka odbourávat - jen pomalu, jelikož je ještě čas, že by se mohl naučit dumlat palec 😕 , začneme ho dávat třeba jen na noc a na uspávání - přes den už ne. No uvidim jak to vydržim spíš já, než syn 😀

kacka79
6. dec 2007

Dudáme až od 2 měsíce, a někdy si říkám díky za dudlík... vždy ho zklidní..no ale nandaváme tak 3 x za noc, protože se vzbudí a zjistí že mu něco chybí - no a to něco je prso nebo dudu

maree
6. dec 2007

Ja jsem male v zoufalstvi dala dudlik asi 4x (2x na noc), a uz je to tady. Nechce se prisat, je to jasne po tom dudliku. Saje tim blbym, "dudlikovym" zpusobem. Je ji 10 dni. S dudlikem koncim, a prikladam+ dokrmuju z injekce. Nemate nejaky napad, jak to napravit??

stanka3
6. dec 2007

Mna niekedy hneva, ked mamicky pre svoje pohodlie strcia detom cumel aby mali pokoj. Mam par prikladov vo svojom okoli, aby si dopili rannu kavicku a cigaretku, povedia nech viac vyhladne a podobne....
Malinka mala obdobie, ze si zacala cumlat palcek. Tiez sme zacali rozmyslat nad cumlom, ale nastastie bolo to len prechodne obdobie. Ja jej napriklad nechcem davat prikrmy papat ani z flase, vsetko pekne lyzickou a pit z poharika.
nikka suhlasim s Tebou, je to smiesne vidiet velke dieta, ktore uz aj rozprava s cumlom v puse.

nikka.vo
6. dec 2007

stanka3 - v tom jsme za jedno, ale jinak jak si říkala, že některé maminky strčí dětem cumel do pusy jen pro svoje pohodlí - to jsme tím pádem všechny maminky co jejich děti mají dudlík - protože všechny jsme jim je dali v podstatě pro svoje pohodlí 😒 Aby sme je nemuseli mít pořád na rukou, aby jsme stihly něco udělat ... jako v pozdějším věku už mi to přijde fakt zbytečný, ale u malých dětí mi to přijde lepší, než se ho dlouhosáhle snažit uklidnit... nevim co je pak pro to dítě horší, jestli dudlík nebo nervy z toho, že brečí a jentak něco ho neuklidní . Nebo ho mít permanetně u prsa 😖

bylo by to asi na dlouhé debaty... 🙄 😉

adetka
6. dec 2007

a to som mala svoju dceru nechat revat v autobuse v kociku? 😕 ... alebo v tom "bilibete" v porodnici (kde som ju nemohla zobrat na ruky a revala vyse hodiny)? 😒 ... ked mi uz aj sestricky hovorili, ze jej ju mam dat 😕

nikka.vo
6. dec 2007

adetka ... no to je klasika, kdo cumel nedává z přesvědčení, tak to nepochopí, jelikož ty maminky to zvládají i bez něj... 🙄
To se to tady akorát zvrhne v hádky 🤐

nikka.vo
6. dec 2007

Já jsem po dudlíku sáhla mimo jiné hlavně proto, že jsem byla po císaři a dělalo mi celkem problémy malého nosit na rukou 😔 , ale věřim tomu, že i tak bych mu ho asi dala 😕 🙂

navi
6. dec 2007

nikka souhlasím bylo by na dlouhé debaty 😉 Holky co jste tak moc proti dudlíku, koukněte o staránku zpátky na odkaz co napsala suki 🙂
Dudlík sice dáváme, ale kafe jsem si ještě teplý po ránu nikdy nevipila 😅
Jinak máme v plánu ho do roka od cucku odnaučit, už těď ho přes den potřebujeme minimálně, hlavně po tom jídle.

kacka79
6. dec 2007

stranka, kdyby ti mimčo řvalo 4 hodiny v kuse, taky bys možná zkoušela co zabere. Já to rozhodně neudělala ze své pohodlnosti, celé 3 měsíce jsem ho nosila na rukou ve dne v noci - trpěli jsme na večerní koliky, na prdíky, no snad na všechno co jde.. a dudlík ho aspoň trošku zklidnil. Pro mě je důležité, aby byl Filípek v pohodě a jestli mu k tomu pomůže dudu, tak mu ho dám - a rozhodně nejsem pohodlná, to by to u nás doma asi vypadalo jinak.

lucianka
6. dec 2007

Máme dudlík. Souhlasím s nikka.vo.
Nehledě na to, že si myslím, že je lepší, když dítě cucá dudlík než svoje palečky. 😉 to se pak odnaučuje hůř...

nikka.vo
6. dec 2007

Přesně tak kacka 😉 😉 😉 nejdůležitější je pohoda pro prcka, aby se zbytečně nenervoval, jen proto že máma mu z přesvědčení toho dudlíka nedá. Teď to nemyslim na Stanku, ale všeobecně! Sací reflex je nejsilnější reflex při narození, takže mi to přijde naprosto přirozené 😎
Kdo nedává, ať nedává, ale raději se tu nebudeme přesvědčovat proč dudlíka nedávat a proč dávat... Na to je desítky názorů ... ani jeden neberu 😀 a dělám to podle svýho uvážení 😎

slevik
6. dec 2007

Ahoj maminy, tak my jedeme dudlík i palec 😀 . Když byli malé asi 2 měsíce, našla si paleček 😠 . Tak začal náš boj s dudlíkem a palečkem, samozřejmě většinou vyhrála ona, takže jsem to pak vzdala 😠 . Tudíž na usínání doma v postýlce má svůj prstík 😅 a v kočárku buď nic nebo dudlík (tam se jí palec špatně hledá, kor když má rukavičky 😀 ). Jen jsem zvědavá, jak ji to odnaučím 😔 . Dudlík jo, ten používáme málo a usne i bez něj, ale ten palec 🙄 .
Já jsem taky dudlík nechtěla dávat, ale když jsem viděla, že to malou uklidní při usínání, tak proč ne. Lepší než aby plakala 😉. Teda nelíbí se mi děti, co mají dudlík v pusině celej den a celou noc vyjma kojení (a to nemluvím o větších dětech, co běhaj), ale to je jen můj názor a pocit 😉.

smisela
6. dec 2007

Tak my sme bez dudlikove,mala ho odmieta,takze fungujeme len na prsku,cez den sa to este da ale tie noci su najhorsie,budi sa co hodina a len by dudlala,v tej chvili by som dudel uvitala vsemi desiatimi 😖 a navyse este kojim co som velmi rada ale horsie bude odducit odprska 😒 Tak dufam ze do 2 rockov to stihnem 😀

kacka79
6. dec 2007

smisela, my sice dudlik mame ale on mrška vypadává, takže se v noci taky budíme a zkoušíme jestli chybí dudu nebo prso 😀 No už ty noci začínají být šílenýýý