Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

jenjanka
23. aug 2008

Ahojky,tak my dudlik nepoužíváme skoro vubec,jen si snim někdy maly hraje,moc ho nechce,jak byl menši tak většinou jenom na uspani

helca76
23. aug 2008

Ahoj holky, taky jsme dudlíkový 😀 Už od prvního týdne 😅 Taky jsme strašně dlouho hledali ten pravý, malý všechny dudlajze plival. Na konec mu vyhovuje od Canpol babies - kulatý. Musíme mít klasické kulaté savičky i na mléko, protože prcek z těch ostatních prostě neuměl pít 😨

markytkaaa
23. aug 2008

My používáme dudel jen při "krizových" záležitostech - když nemůže nabrat 😀
Vyzkoušeli jsme toho hodně ... nakonec si nejvíc oblíbil Canpol babies s kulatým cumlem a docela ještě Nuk ... ale ne latexový, musí být silikon ... nevím jestli se mu to dumlá líp 😉 Zkoušeli jsme Avent a MaM, ale ty teda moc nemusel a vztekal se ještě víc 😀

petronilla
24. aug 2008

Ahojda,já neuspěla s dudlíkem ani u jednoho dítka,vyzkoušeli jsme jich hodně a nic.Syn si bohužel jako mimík zvykl usínat u kojení a teď u dcery jsem tomu naštěstí předešla a usíná si sama,ve dne i večer,bez prsa i dudlíku 😅 ,tak jsem ráda 🙂

kacka.va
24. aug 2008

my dudel používáme, sice jsem byla ze začátku odpůrce, ale když se nedala sklidnit, tak jsem ho nakonec nasadila 😉. Jinak pokud dítě dudel nechce, tak zkuste jinak tvarovaný, jinou značku a nebo jiný materiál. Plno dětí prý nechce ty silikonové, i když z hlediska dásniček jsou lepší. Dneska jsem ráda, že cumlá dudel a ne palec, protože i zubařka nám potvrdila, že palec je větší zlo, že si děti často vypáčí dásně ven a pak jim rostou křivě zuby a musí nosit rovnátka.
Jinak my máme Nuk a jediná nevýhoda je, že když si ho cumlá silně, tak má pak kolečko kolem pusy.

anke
24. aug 2008

kacka.va - my meli taky problem s Nukem, mel dokonce vytlacene i ty dve vetraci dirky nebo k cemu tam jsou ... mame buclate miminko a ma velke tvaricky - presedlali jsme pred nedavnem na Avent sensitive - jsou sice drahe, ale zadne otlaceniny z toho nema,je to nejak lepe tvarovane 😉

minea
24. aug 2008

Nepoužíváme. Nikdy bych ho dítěti nedala.

konja
24. aug 2008

minea:Můj první syn dudlík taky neměl a já byla také tvrdým odpůrcem.Ale teď máme maloiu a když už víc jak tři hodiny nespí,vyžaduje mít v puse tvůj prs(nepije,jen si ho drží) a jakmile s ní hneš tak se probudí a bulí,tak věř, že snadno změníš názor!Když už únavou nemůžeš, 90% celého dne se nemůžeš pohnout protože máš neustále vyndaná prsa a kojíš,tak by ti taky došla trpělivost.Já svoje dítě nadevše miluju,ale potřebuju taky dělat něco jiného než jen kojit!

kristi
24. aug 2008

pouzivame stale, na spani. Znacka NUK nebo ty obyc latexaky z DM

kacka.va
24. aug 2008

konja: my to měli taky tak, že malá pořád pobrekávala, ale u prsu jsem jí uspávat odmítla, takže jsme nasadili dudel. 🙂
výhoda je, že jakmile usne, tak ho většinou po chvíli sama vyplivne 😀

konja
24. aug 2008

kacka.va: a jak máš velké dítko?

bzuco
24. aug 2008

používame, nevidím na tom nič zlé, pokiaľ ho dieťa nemá v puse 24 hodín denne 😔 ...to by som nedovolila
a dudlujeme MAM cumlíky 🙂

minea
24. aug 2008

Konja, tvoje holčička má teprve tři týdny! To, co popisuješ, přesně odpovídá růstovému spurtu. Ano, je to náročné, i u nás to tak bylo. Je to oběť, to nepopírám. Ale když člověk ví, že se jedná o dočasný stav, tak se rád pár dní obětuje (kdy jindy než v šestinedělí).

kacka.va
24. aug 2008

minea: ale nám to trvalo 3 měsíce, tak to bych tě chtěla vidět 😉. to je pak člověk vyřízenej.
Konja: teď nám byly 4 měsíce.

minea
24. aug 2008

kacka.va, růstový spurt a 3měsíční kolika jsou dvě rozdílné věci. Ve třech týdnech není důvod si myslet, že to nepřejde.

kacka.va
24. aug 2008

to vím, že to jsou rozdílné věci, ale ne vždycky je to spurtem nebo kolikou, některé děti prostě sami neusnou, takže proč si nepomoct, když to jde. 🙂

elize
24. aug 2008

Dudlik pouzivame len pri uspavani. Ked drobec zaspi, tak mu ho vyberiem. Nevidim na tom nic zle. Urcite by som mu ho nedavala do pusy vzdy ked zaplace. Ked bol Maxik v inkubatore tak mu sestricky do pusy dali (aby neplakal) obycajny latexovy cumlik, ktory sa dava na flase a bol naplneny vatou. No des a hroza 😠 teraz mi iny nez obycajny latexovy nechce. Povodne som bola proti dudlikom, no ale co uz 😅

konja
24. aug 2008

minea:Ano, mé holčičce jsou teprve tři týdny a já už melu zposledního.Manžel chodí do práce a já tu mám ještě pětileté dítě.Nemůžu mu jít ani utřít zadek na záchod, nemůžu mu jít udělat pití,nestíhám mu dát svačinu,nemůžu si s ním jít ani na chvilku pohrát, nezapnu mu ani pohádku, NIC doma neuklidím a péče o moji hygienu se musí vždy zvládnout během pěti minut ráno a pěti večer.Nemůžu prostě pomalu nic, protože mám neustále prso v puse mé dcery!Včera jsem se navečeřela až o půl desáté večer,dřív jsem prostě nemohla.Minea,Vidím že ty máš pouze jedno dítě, takže máš jednu velkou výhodu - vše se točí kolem jednoho mrňouska,ale když jsou ty mrňousové dva,tak jednoduché to zase není.

konja
24. aug 2008

jediné co můžu je mít malou na kojícím polštáři, takže ji nemusím držet a mám aspoň jednu ruku volnou. 😅 jinak bych už nemohla vůbec nic.

anke
24. aug 2008

minea: nikdy nerikej nikdy ... kazde ditko je jine ... nekdo ma stesti a dite mu spi v pohode, samo usina v postylce, nepotrebuje dudlik ani maminku ke spani ... a i to se muze zmenit (my doted usinali v pohode, sice s dudlikem, ale v pohode - ted je u nas po vecerech tezky rev - z niceho nic a nezabira nic - takze nic neni nikdy jiste 🙂) ... kdyz uz dite place nekolik hodin, je cele unavene, zalyka se az se zapomina nadechnout - je ti ho lito, je to prece tvoje dite a neco mu je - mam-li ja si vybrat, tak to at radsi ma dudlik nez aby usnulo vycerpanim z place ...
navic mne se treba od prsa, kdyz uz nechce pit, zacne odtahovat a place - dudlik si vezme s chuti ... ma to proste tak, ze prso je na jidlo a dudlik na uklidneni a dobrou naladu 🙂
... a kojim stale jeste po 2 hodinach ve dne i v noci, rustovy spurt uz to asi neni, je to proste hladovec ... takze vim, co je se obetovat pro blaho ditete a kojit ho, kdy si rekne a jak dlouho si rekne ... a stejne dudlik potrebujeme ... (a to si myslim, ze mam jeste stesti, ze ten dudlik aspon chce a da se necim utisit - lituju uprimne ty, ktere dite nemuzou utisit nijak a musi ho nechat plakat, protoze nic nezabira)
ono to vyjde asi na stejno - ma dumlat prso (takze riskujes, ze jeste ve 2 letech se ti bude sapat pod triko kdykoliv bude nervni), palec (coz neni dobre na rust zoubku, kvuli tlaku na dasen), nebo dudlik (kterezto uz jsou dneska ortodonticke, lepsi nez byvaly kdysi ... a riskuju,ze ho bude chtit do x-let) ... hlavni je SPOKOJENE dite - at uz ma v pusine, co uzna ono i jeho mama za vhodne 🙂

alca22
24. aug 2008

Mi jsme dudlík používaly asi jen měsíc. Syn dudlík odmítá. Takže jsme bez dudlíku ale zároveň mi nechce pít ani z koje. láhve. Myslím si že když dítě dudlík odmítá, tak mu ho zbytečně nenutit.

kraste
24. aug 2008

ahoj holky, my dudlík máme asi od 1 měsíce. První malá žádný dudlík nechtěla, no spíš je vyplouvala. Měla jsem od různách firem a prostě ne. Dudlík chtěla na usnutí, ale prostě ho vyplouvala. Pak mi kamarádka poradila obyčejný kulatý latexový dudlík a nádhera. Maládudlá o 106🙂 nejvíc se jí zamlouval a je super, že je levný🙂 už si ho dá do pusinky sama, jak ho prostě najde v postýlce nebo na dece, tak si ho tam strčía směje se na celé kolo jak je šikovná, že se obslouží sama🙂)

monik76
24. aug 2008

konja, úplně si přpoměla naše začátky, bylo to prostě to samé, malou jenom u prsa, navíc nespala pře den ani v noci, já chodila spát nejdříve o půlnoci a to jen když se fakt zadařilo. A ráno vstávala k malýmu, takže jsem byla jak zombie.
No jinak dudlík měl jen synek, asi do 2 let, navíc si oblíbil jen jeden, takže ho měl skoro od narození do těch 2 let dokud ho nerozkousal. Malá dudel odmítala, nadavoval ji, tak jsme to pak zabalili a je bez něj. Někdy mi usne u prsa někdy ne, ale večer jsme to odbourali, usíná sama. Tak snad ji to vydrží. 🙂

sorscha
24. aug 2008

My používame silikónový, ale len na spanie, aj to ho nie vždy vyžaduje. Inak si myslím, že dudlík je lepšia vec ako palec a následne krivé zúbky 😉

kacka.va
24. aug 2008

anke: ty jo, jako bych to psala já 😉. taky se nám malá občas úplně zalykala, jak plakala.

konja
25. aug 2008

Tak jsem dnes ráno zašla koupit obyčejný kulatý dudlík, tak ho vyzkoušíme a doufám, DOUFÁM, že pomůže.Dnešní noc totiž byla opravdu krizová.Málem jsem nestihla odvézt kluka do školky jak jsem byla mimo.A malá už zase řve 🙄

konja
25. aug 2008

Tak to vypadá, že obyč kulatýdudlík zabaral i u nás.Dala jsem ho malé po nakojení aby usla, nejdřív ho dvakrát vyplivla,ale na potřetí se chytla a krásně usnula. I do postýlky jsem ji v pohodě přenesla a vůbec se nevzbudila 😀 , což dřív bylo absolutně nemožné 🙄

nikuska123
25. aug 2008

Pouzivame silikonove dudliky, vacsinou na spanie a niekedy ako ukludnujuci prostriedok ked si nevieme dat rady 🙂

danu
25. aug 2008

tak my sme mali dudlik od 2 dna v porodnici a teraz mame 4 mesiacov a dudlik len na noc, hoci nam kazdy hovoril ze dudliku sa nezbavi a nemame ho davat u nas problem nebol. Pouzivame ho aj ked uz je na vecer mrzuta tak ju ukludni ale cez den si ani nespomenie

lenkaha
25. aug 2008

Tak my používáme dudlík jen na usnutí. Uklidní se a líp usne. 😉