Používáte dudlík?

nissanek
3. dec 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dudlíkem. Já ho malé zatím vůbec nedávám, ale je někdy je to dost náročné. Psala jsem dotaz na laktační ligu, jestli dudlík kazí techniku sání i po 2 měsících, ale ještě mě neodpověděli, tak se jdu poradit sem. Máte problémy s kojením, když dáváte dudlík? A na růst zoubků to má vliv (dotaz pro maminky s odrostlejšími dítky 🙂 )?

mmarky
27. aug 2008

naše Kaja dudlik nechce, ale jak bych ji ho kolikrat rada dala, abych ji umlcela 😀 ona cumla akorat prsa

vrtule83
28. aug 2008

Ahojky, malá dudlík nemá a neměla, odmítala ho. Škoda, další mimi dostane dudlík hned z porodky. Malá má dudlíka z mých prs, a už mě to fakt nebaví. Takže já jsem pro dudana.

hlavinka
9. sep 2008

Ahoj holky, mam dotazek: koupili jste mimcu dudlik uz na zacatku, jako hnedka, co jste ho meli doma? A jaky druh? Je jich tolik, ze se nejak ztracim. Mozna by to jeden dva chtelo, kdyby nahodou chtela dudat, ze? Je lepsi silikon nebo latex? Urcite asi brat ten, co je ortodonticky tvarovany, ze jo?
Diky za rady a typy. 🙂

krista
9. sep 2008

Ahojky 🙂
Hlavinka já jsem koupila jednoho dudla Nuk silikonový a opravdu se osvědčil, naše malá je teda nenáročná, že cumlá skoro všechno co jí člověk dá, ale kdybych měla znova vybírat tak koupim znova Nuk silikonový 🙂

hlavinka
9. sep 2008

Krista: dekuju za typ:o) Bylo mi lito davat 200 kac za dudlik aventi, ne ze by clovek nechtel to NEJ pro sve mimi nebo na nem nejak setril, ale kdyz nevim, zda bude dudaci typ nebo ne, tak je to zbytecny. Kdyztak dokoupim lepsi pak 🙂

sstefi
9. sep 2008

u nás sa používa dudel na zaspávanie, okruhly a silikonový.
silikon mi príde taký "estetickejší" 😉

sstefi
9. sep 2008

a aj dlhšie vydží ten silikon

jandalinka
9. sep 2008

malá ho ze začátku vůbec nechtěla a zhruba kolem 7.měsíce vyžadovala uklidnit,tak máme Nuk silikonový a hned ji sedl a používáme ho jen na spaní. 😉

daisy33
9. sep 2008

nasa mala dudlik v nemocnici, ked sa narodila a plackala dost a bola hladna, nemala som dost mlieka a kym ju sestry prikrmili, tak chuda sa ukludnovala s dudlom, tak silno ho cmulala a este chvilu doma. ale asi od druheho mesiaca ho vobec nechce, skusali sme jej ho dat teraz ked ju hnevaju jasienka ked si hryzie rucku, ale vypluje ho.

babulik22
9. sep 2008

moja mala dudka ked zaspinkava.ale ked zaspi,tak ho pochvile vyhodi.pocas dna ho nema vobec.ma ho medzi hrackami a ked ho zbada,tak si ho da sama do pusy nachvilku,aby ukazala aka je sikovna 😀

kisorka
10. sep 2008

ahojte , ja som bola velky protidudlikovy bojovnik, sa mi ako "slobodnej" dvihal zaludok ked som videla pomaly trojrocne dieta s cumlom... nuz, ale nasa mala chcela papat kazdu pol hodinku po narodeni, avsak ked sa stretlo nove mliecko s natravenym, tak sme grckali a bola nespokojna... laktacna poradkyna odporucila predlzit intervaly medzi kojeniami, robila som vsetko mozne, avsak "sacia tuzba "bola u nasej dcerky velmi silna.
a tak nam cumlik vyriesil problem s grckanim.
ako sa babo viac oboznamovalo so svetom, cumlik menej a menej potrebovala.
teraz ho pouzivame iba pri zaspavani v noci. cez den si na neho ani nespomenie.
ved je tolko vzruchov okolo....

gimik
29. okt 2008

holky, kdy jste vysadily svým drobečkům dudlíky? 🙂

mywiel
29. okt 2008

Pouzivame a s kojenim nebol problem... 😅

lucinka82
29. okt 2008

My mame dudlik len na spanie, comu som rada, lebo sa mi vobec nepaci, ked vidim pomaly dvojrocne, trojrocne deticky s dudlikom v kociari, mne sa to nepaci 😖

radka.m.
29. okt 2008

ahoj,tak my jsme dudlík do 3měsíců neměli,pak jsme měli laktační krizi,byli jsme u laktační a došla řeč taky na to,že malý dost přibýval a pořád řval a řval,tak nám poradila,at ho naučíme na dudlík,že tím,jak brečí,tak polyká hodně vzduchu a má o to větší bolení,tak nám trvalo dlouho,než jsme ho naučili,ale nakonec se nám to podařilo.velmi mně to tenkrát překvapilo,protože se říká,že dudlík kazí techniku kojení,ale asi to tak nebude,protože nám to poradila sama laktační.

kijonkova.k
29. okt 2008

Já dala dudlík hned první den po příchodu z porodky,malá plakala,já taky,pít nechtěla,tak dostala dudlík a dudlala a byla spokojená.Teď ho má většinou jen na spaní,kjojení to nijak nenarušilo.

annag
29. okt 2008

s cumlíkom a technikou sania môže byť problém hlavne po pôrode, v prvých týždňoch. Keď si bábo vypestuje silný sací reflex, naučí sa správne prisať a laktácia je dobre rozbehnutá, tak už veľa škody nenarobí. V porovnaní s fľašou s cumľom je potom neškodný, lebo z neho mliečko netečie a bábo chápe, že je to už len o ukľudnení.

Cumeľ môže najmä v prvých dňoch aj veľmi klamať mamičku, lebo nemusí dobre rozoznať, či bábo cucká od hladu alebo pre upokojene. Pri apatických a spavých deťoch s malým prísunom mliečka môže cumeľ klamať o to viac. Záleží teda od toho, či je bábo životaschopné, čulé alebo je slabučké a nezrelé. 🙂

marianeta
30. okt 2008

MOj synator si nasiel palec a dudu nechce.Ak dudluje tak jedine v aute.
Teraz rozmyslam ako ho od palca oducit lebo uz ma dva spodne zubky a palcek ma z nich celkom rozhryzeny ☹
Nema niekto radu ako ho od palcekovania oducit?

mywiel
30. okt 2008

Marieneta namoc palec do horcice mozno uz nebude chciet... 😀 Moja teta skusala vsetko pri bratrancovi a aj tak si cmulal palec az do 15tky. 😀 😅

dmonikad
30. okt 2008

Ahoj, moje deti cumeľ nechceli, boli plne dojčené, skúšala som rôzne tvary a materiály a nič. Najmä pri zaspávaní by sa hodili 😠 .

hedunecka
30. okt 2008

heidi odmietala dudlik od narodenia a flase tiez-az teraz som ju naucila na jednu flasku ktoru jej davam ked ideme von inak moje prso jej sluzi stale ako dudlik 😉 a dokonca celu noc

dmonikad
30. okt 2008

hedunecka, u nás podobne, najradšej by boli "pricucnuté" celú noc a keď som bola total unavená, tak som im to aj dovolila 🙂

alcoun
30. okt 2008

Ahoj, u nás se dudlík taky neosvědčil, malá si s ním jen hraje a žužlá ho z opačné strany. Vyzkoušela jsem taky všechny možné tvary a zbytečně. V noci jí místo dudlíka nabízím prso, když kojíme a nechám jí chvilku si pocumlat dokud neusne 😉

dmonikad
30. okt 2008

alcoun: a keď malá zaspí bez odgrgnutia, nezobudí sa potom o chvíľu, že jej niečo vadí? U nás to tak bolo dookola

alcoun
30. okt 2008

Abych řekla pravdu, my moc nekrkáme, ale spíš prdíme. prdíky nás potom čas od času v novi vzbudí. Zkoušela jsme jí nechávat i docela dlouho ve svislé poloze, ale krkat se jí prostě nechce ☹ A jak jsi to řešila ty?

dmonikad
30. okt 2008

snažím sa nezaspať s ním a hneď ho dať odgrgnúť (nie vždy sa podarí 😉 ), lebo potom je mrzutý a trvá to dlhšie a častejšie sa budí, ale mať ho pri sebe v posteli je tiež super 🙂 , keď sa k tebe tak túli, až mi je niekedy ľúto ho preložiť do postieľky

lu24
13. jan 2009

Zdravím všechny, chtěla jsem se zeptat..... Dodržujete u doudlíků velikosti? Používáme silikonový Nuk a Filípek už jiný nechce, ale pořád má tu ,jedničkovou' velikost, tedy 0 až 6 měsíců... Je nutné přecházet u dudlíků po velikostech podle věku? A nemůžu mu tím, že mám menší uškodit co se týče růstu zoubků? ☹

kubaka
13. jan 2009

Já myslím že ne - ono jde spíš o to, aby jim nevypadl z tlamičky, když je krátký a malý - když se mu líbý ten maličký, tak fajn. A novorozeně by zase velký dudlík dusil, tak proto to rozlišují.
My teda máme větší, ale je takový plochý, takže zubům nepřekáží jako ty velké kulaté.A to nám budou už dva roky. My bez dudla ani ránu, už mě to začíná štvát a chystám se na rázný zásah 😵

lu24
13. jan 2009

kubaka: děkuju za názor.... mi dudlík máme zatím jen na sklidnění a usínání, během dne minimálně, doufám ,že to tak zůstane...jen se bojím, až přestanu kojit, aby ho nebral jako náhradu za prso 😖

rohacka
13. jan 2009

Lu24 - ja som tiez nedodrziavala velkosti cumlov, maly mal jednotku takmer do roka, potom sme kupili vacsi, lebo uz sme potrebovali vymenit. Ale nasilu by som to nerobila. Ale urcite je dobry skoseny, alebo splosteny, nie gulaty. A silikonovy - je bez pachute aj dlhsie vydrzi. A neboj, urcite nebude chciet cumlik ako nahradu za prsko - to mu nic nenahradi 😉 . Praveze ked budes kojit, bude mat uspokojeny saci reflex a nebude potrebovat tak casto cumel. My tiez pouzivame len na upokojenie a uspatie, ked zaspi, vyberiem a necham v postielke. On si da sam, ked sa prebudi, aspon k nemu nevstavam. Urcite nie je dobre davat cumlik bezne cez den, zvlast ked uz dieta zacina hovorit. Ale na uspokojenie bol vymysleny a dobre to vymysleli. Ked mame teploty alebo idu zubky, to je velka pomoc.