Prasknutá koža v záhybe medzi nôžkami. Ako ju ošetriť?

marhulka88
1. máj 2008

ako osetrit taku prasklinku? aky krem pouzit? ide o zapareninu? plesen?
dosli sme s tym z porodnice pokryte sme to mali vrstvou zaschnuteho kremu...pod kremom nas cakalo prekvapko 😠

danuska24
1. máj 2008

marhulka IP

julca80
1. máj 2008

mojej malej sa taka prasklinka koze urobila za zadockom v jarocku. mame nakazane od dr. potierat fialovou vodickou. jej sa to urobilo uz treti krat, pomaha to. Ono to postupne vysusuje, a stahuje tu kozicku. 😕 😉

vlasa
1. máj 2008

my sme to mali tiez,vlastne s tym stale bojujeme,aj stery nam z toho robili,vraj su to bezne plienkove bakterie,nic nepomaha,mame imazol a hormonalnu mast,bolo to vyzrate a s pupienkami.pokial pouzivame kremy je to fajn,ak jeden den nenatreme,vracia sa to ☹ neviem,co to je za svinstvo a kde sme to chytili 😠

katka.m
2. máj 2008

Môj starší syn to mal dosť často a ja som na to dávala mastičku Framikoin, hojilo sa to rýchlo a veľmi pekne. Ešte do dnes, niekedy sa mu zaparí pod pazuškami, tak to tiež preliečujem tým framikoinom.

carolinka
2. máj 2008

Moje dievcatko ma tiez velmi casto podobny problem ... dosli sme na to, ze mala zle reaguje na niektore znacky plienok (ide o plienky s pridanymi parfemami alebo roznymi kremami) ... Nasa pediatricka nam tiez odporucila Imazol a Pithyol. Ten Pithyon zabera velmi rychlo, ale nemoze sa pouzivat dlhodobo - len pocas trvanie zapareniny, scervenania alebo vyrazok. Mne sa to velmi osvedcilo, ale v prvom rade odporucam pouvazovat nad tym ci to naozaj nemoze byt sposobene nejakymi plienkami 😒

alinka76
2. máj 2008

baby, mne sa to tiež stalo a viete prečo? lebo som tam práveže dávala krém, nedávajte na to nič!!! a zmizne to, len to dobre umyte vodou a vysušte.