Prasknutá lebka týždňového bábätka. Máte skúsenosť?

zaba1121
25. aug 2009

Dobry den, chcela by som sa spytat.

Kamaratke sa narodila dcera asi pred tyzdnom a zial po skaredom pade na hlavicku malej praskla lebka. Neviem o tom nic viac, ale strasne ma to mata.
Kamaratka ma vypnuty mobil a ja sa nemam na koho obratit.
Prosim Vas, nemate niekto podobnu skusenost???

zaba1121
autor
25. aug 2009

Prosim, sedim za compom, nechty ohryzene od nervozity a cakam na aspon jednu odpoved...
Tiez som matka a som z toho hotova...

nikollette
25. aug 2009

Zaba tá maličká mala iba týžden?
To mi je ľúto 😔
To jej spadla z ruk, alebo? Ved také bábenko sa ešte neprehadzuje, nelozí...

Kamoška vypnutý mobil, hm 😕 aj mne by to bolo divné.. nemáš t.č na niekoho jej známeho?
Inak s tým nemám skúsenosť, ale určite záleží aký vážny bol ten pád... ☹

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

Tiez je to zaujimave ze tak male dietatko skaredo spadne. Ak ma kamaratka vypnuty mobil, tak asi o tom nechce hovorit. Zabka vsak chod za nou priamo ak sa chces s nou o tom porozpravat. Ja som sa s takym pripadom nestretla a ak mam byt uprimna dost ma to soklo, ked som si precitala, ze male babatko takto padlo. Este som sa s takym pripadom nestretla.

nikollette
25. aug 2009

Aj mňa.. ja nechcem nikoho odsudzovať, na to ja nemám právo, a stať sa môže všeličo, zaoi niekdo nemusí byť zlý rodič alebo niečo.. len ma tiež dosť prekvapilo, že tak malé mimi, ktoré sa nevie ani otočiť, ani prevrátiť ani nič, spadne 😲
jasné deti padaju, aj niekolko mesačné, skotúlaju sa z gauču, z postele, ked už začínajú loziť, prevracať sa, ako ten náš sama to vidím.. tu stačí sekunda nepozornosti a malý je na zemi... ale týždnové miminko 😔

zaba1121
autor
25. aug 2009

Dakujem Vam za odpoved.
Mala nepadla kamoske a samozrejme ani len tak sama od seba.
Bolo to este v nemocnici. Bol v tom zapleteny personal nemocnice... ☹ Som z toho na nervy.
Nic viac o tom neviem, cela jej rodina je v nemocnici a mne je to strasne trapne sa vyzvedat, chapete, ze?
kamoska ma vypnuty mobil, lebo podla jej svokry je dost na tom zle..
Strasne sa bojim, ze mala bude nejako 'poskodena'.
☹ ☹ ☹

cestovatelkaandrea
25. aug 2009

tak to by ma asi potom ...... keby sestricke padol maly na zem...
asi sa o tom porozpravas s kamaratkou ked sa to nejako utrasie. aka som ja len stastna zena, ze mozem rodit doma tu v NL.
Chapem ta, ze sa bojis, dufam, ze vsetko bude v poriadku...

nikollette
25. aug 2009

čó 😲 😕
No to už čo je... to by asi aj mňa ........ 😠
Je to strašné, a jasné chápem, že je ti blbé vyzvedať... až mi zimomriavky naskočili ☹ 😔
chúďa malé ☹

katy1979
25. aug 2009

zaba je to tazke ale nevyzvedaj v tejto situacii aspon to je moj nazor. treba sa vzit do ich situacie ak by to bolo moje dieta tak to posledne co by som potrebovala aby mi niekto volal a vyzvedal.
o prasknutej lebke toho vela naozaj neviem, ale nemusi hrozit nic ale moze. predpokladam ze mala bude musiet byt uspata aby sa jej telo zregenerovalo ale to su naozaj iba moje dohady.
ak vypadla personalu tak zaloba by ich neminula. ako rodicovi mi to sice dieta nezachrani ale taketo veci by sa nemali stavat.

roka96
25. aug 2009

ahoj asi by som ich zabila! ale ja som raz čítala, že bábatka majú hlavičku makkú aj kvoli takým roznym pádom tak dúfam to bude dobre!
držím palce a daj potom vediet!

nikollette
25. aug 2009

Aj ja držím palce maličkej, nech sa jej to zahojí, a hlavne nech to nie je nič vážne 😉
A katy má pravdu, asi by im bolo nepríjemné keby niekto vyvolával a vypytoval sa.. keby chcea, zapla by tel a sama by dala vedieť, keby o tom chcela hovoriť.......

roka96
25. aug 2009

presne tak, ved si zoberte, že Vám stále niekto vyvoláva. žena po porode nálada na plač už len z tých hormonálnych zmien a no úžas! chuda držím palce

zaba1121
autor
25. aug 2009

Dakujem Vam naozaj velmi pekne! 🙂
Prave preto sa nesnazim nic vyzvedat v ich rodine, len som jej napisala, aby vedela, ze som tu. Ale nic viac.
Zaloba ich urcite neminie, to si mozte byt iste! Ja nie som zla osoba a som prudko mierumilovna, odpustite mi vopred, ale bodaj by ta osoba, co jej mala vypadla, zdochla!!!
Je to strasne krute, som 'iba' jej kamaratka, ale stale ma prepadavaju zachvaty placu.
Dokonca, tam kde ziju, sa zorganizovala spontanna modlidba za malu...
Ochotne by som dala 10 aj 15 rokov zo svojho zivota, len aby bola mala ok ...
Ak by sa dalo, prosim, vyzvedajte vo svojom okoli a kde sa da, ci sa nahodou niekto nestretol s niecim podobnym. Potrebujem pocut, ze - "je to krute, ale aj to sa stava a ze deticky maju mekke kosti a hlavicka bude v poriadku".. nejaky lekar, niekto kto to uz prezil a dobre to dopadlo.
Dakujem Vam este raz velmi pekne!

nikollette
25. aug 2009

Zaba ak to nie je tajné, to sa kde stalo?

zaba1121
autor
25. aug 2009

V Bratislave..

maatkka
25. aug 2009

😢 😢 😢
Zaba skus napisat nejakym dr. skus nejake internetove poradne... aj ked asi budu potrebovat viac info.
Chapem ta ja tu placem pri citani a to ani neviem o koho ide keby to bola nejaka znama tak neviem...
A chapem aj ju - ja som po predcasnom porode tiez s nikym nekomunikovala (okrem najblizsej rodiny) az kym som nemala aku-taku istotu ze to bude O.K.
Straaasne moc drzim palce len aby to dobre dopadlo...

zaba1121
autor
25. aug 2009

Dakujem, dakujem, dakujem 🙂
Som nesmierne vdacna, za slzy aj za rady 🙂

nikollette
25. aug 2009

😲 😲 😲 v ba... a v ktorej nemocke?
Ak nechceš písať sem, môžeš internú poštu.. aj ja som rodila v Ba 😕
ale je jasné, stať sa to môže všade 😔 aj keď také by sa nemalo stávať ☹

nadenkaaa
25. aug 2009

ahoj pokial je to jednoducha prasklina nemu si to nic znamenat ale pokial je to komplikovana prasklina -respektive zlomenina lebky s tym ze sa nejake ulomky dostanu do mozgu moze to znamenat aj trvale nasledky nastava opuch mozgu pripadne krvacanie ..nechcem strasti ale vsetko zavisi od toho aka to bola praslklina -urcite dietatko budu monitorovat pojde na CT urobia mu RTG lebky a budu ho sledovat ci ma nejake neurologicke priznaky -sledovanie ocnych bulv, ci sa nevyskytnu krce , citlivost koncatin,a tak podobne 😔

nikollette
25. aug 2009

Pevne verím že to bude len ta jednoduchá prasklina, bez následkov 😉

icejane
25. aug 2009

to je strasne...moj drobcek mal zlomenu klucnu kost pri pôrode ale tiez mi to povedali az ked sme po tyzdni odchadzali z porodnice..skôr sa naunuvali...ale treba verit, ze to dopadne dobre 🙂

zajo79
25. aug 2009

akoze..je to smutne a strasne ked sa take nieco stane. Ale ich rodina ma teraz co robit, tak preco ich otravujes svojimi telefonatmi?
Ty nemozes spavat a trapi Ta to...myslis ze rodicov to netrapi? Ze ak padlo babatko niekomu z rodicov, tak to spravili naschval?

Ak padlo sestricke..tak to bude dokazovanie tazke a zaloba to nevyriesi, lebo zdravotnicky personal drzi spolu 😠

a urcite to dobre dopadne... hlavne ze je sledovane. Som pocula, ako babatka padli z prebalovacieho pultu na dlazbu, lebka prasknuta..ale vsetko bolo ok. 😔

urcite to dobre dopadne.

nikollette
25. aug 2009

Zajo, ona ich neotravovala 😒

zaba1121
autor
25. aug 2009

Nadenkaaa - jemine, to znie straasne rozumne, co si napisala! Takze to znamena, ze nebude treba cakat, az do neviem kolkeho roku, aby zistili, ci je hlavinka v poriadku, vsak? Da sa to urcit a hlavne vylucit poskodenie uz v takomto mini veku, vsak??? Si ma potesila.. velmi, toto som potrebovala pocut 🙂

Dakujem aj Vam ostatnym, este nemam ziadne novinky, ale pevne verim, ze zatra Vam napisem, ze je to mini prasklinka a je mini a ze mala je 100% v poriadku!

Zajo - boze, citas vobec, co som pisala? 😒

Nikollette - klasicky, otrepane, ale z celeho srdca - Dakujem!!!

henikav1
25. aug 2009

zaba, prezili sme tiez tragediu, viem co asi mamina preziva a preto si myslim, ze najlepsie pre tu maminu bude ak jej nebudes vyvolavat, pretoze ked je cloveku velmi tazko, nie vzdy chce o tom rozpravat a s kazdym, az ked si utriedi myslienky sa ozve., tomu, komu bude chciet. Podla mna by bolo lepsie poslat jej sms, ze na nich myslis.... a nech sa ti ozve ona sama, ked bude potrebovat. Takto bude citit tvoju podporu, ale nebude to dotierave.

nikollette
25. aug 2009

Zaba nie je zač 😉
a ako som ti písala v IP, nemusí to byť nič vážne ak sa nepoškodil mozog, iba nejak lebka, ktorá sa zahojí..
Bude to ok, ver 🙂

A hej dá sa to zistiť, mojmu malému tiež robili sono mozgu hned po narodení kvoli VE...

nikollette
25. aug 2009

Henikav, ved ona jej nevyvoláva 😕

nadenkaaa
25. aug 2009

zaba napisala som ti lebo som v zdravotnictve pracovala 😉 😉 a predovsetkym sa s tym musi vysporiadat rodina drzim palce.Nikollette sono mozgu sa uz dnes robi vsetkym novorodencom bez rozdielu rovnako ako sono obliciek -patri to medzi tzv. skreeningove metody ale co sa tyka tvojho maleho kedze bol rodeny VE bolo usgaj kvoli tomu a aj kvoli makkym strukturam novorodeneckej hlavicky ktore mozu byt poskodene pri pouziti VE

henikav1
25. aug 2009

prepac, asi som sa zle vyjadrila, nemyslela som, ze jej vyvolava, ale ze potrebuje citit podporu bez toho, aby jej vsetci znamy zacali vyvolavat. Nam ked odislo babatko, ver tomu, ze mi v kuse niekto vyvolaval, aj ked kazdy zavolal len raz, telefon neprestaval zvonit a ja som myslela, ze sa z toho zblaznim a verim tomu, ze to nikto nemyslel zle. Dlho som o tom hovorit nemohla, ale ked som potrebovala, vedela som na koho sa obratit. Hlavne ak je ta maminka v totalnom strese, kym nema vysledky. Necudujem sa ze vypla mobil, teraz sa musi sustredit psychicky len na babatko. Ale iste ju potesi sms, v ktorej jej kamoska napise, ze na nich mysli, modli sa za malicku, aby bola uplne v poriadku a ze im je k dispozicii pomoct, nech by potrebovali cokolvek.
Dufam, ze babatko bude v poriadku, drzim mu palceky

nikollette
25. aug 2009

No hej USG mozgu som chcela napísať že mu robili 😉