Prasknutá žilka v oku. Máte s tým skúsenosť?

bihan
15. júl 2008

Ahoj maminy,
malej sa za posledné mesiace asi 3x praskla žilka v oku. Mala tam malú krvavú škvrnku, ktorá zmizla do dvoch dní. Za doktorkou pôjdeme bud. týždeň, ale zaujímalo, či s tým máte niektorá skúsenosti.

denisocka
15. júl 2008

aj nám sa to stáva občas,tiež sa to vstrebe a je oki,to hlavne ked je uplakaný a sa jeduje ta mu to tam praskne

ssaara
15. júl 2008

nám se to stalo jednou,když prděl a moc u toho tlačil 🙂 ,do druhého dne to zmizelo

bihan
autor
15. júl 2008

U nás sa to práve stáva bez zjavnej príčiny.. len tak na prechádzke ju nemá a o dve minúty tam je...nechápem 😒

nikol_79
15. júl 2008

môj maly to ma momentálne tiež, od včera... ☹ zatiaľ tiež k lekárke nejdem, uvidíme čo bude..
A nemôže to byť z prievanu?

ewuli
15. júl 2008

také se nám to občas stává. Hlavně když mu berou z hlavičky krev,rozčílí se tolik,že má v oku krvavou tečku a někdy je mívá i po obličeji,ale další den to zmizí

veva1
15. júl 2008

tomasko to mal raz a doktorka povedala ze to nemusi ale aj moze nieco znamenat. Asi pokial nema dieta ine tazkosti tak o nic nejde. 😉

ikke
16. mar 2009

matinka • 1d • 15. okt 2008 o 22:23
Dnes sme si vsimli, ze nas drobcek ma na ocnom bielku krvavy fliacik. Viete mi poradit, z coho to moze mat a co s tym robit?

annag • 3d • 15. okt 2008 o 22:54
matinka, mohlo to byť pri tom, ak napr. silno tlačil, ak mal koliku, alebo veľmi plakal. Lekár s tým pravdepodobne nič neurobí, ale určite zájdi k lekárovi, nech vylúči nejaké ochorenie či komplikáciu

matinka • 1d • 16. okt 2008 o 10:10
idem prave k lekarovi

mywiel • 1d • 16. okt 2008 o 10:12
Ahoj Mati, aj moja mala mala cervene ocko, pichla si nechtom do ocka, ale fliacik nemala len cievku a zmizlo to same. 😕

matinka • 1d • 17. okt 2008 o 09:18
nam to uz tiez mizne, ale boli sme pre istotu na ocnom, dostali sme kvapky sanorin-analergin. Moze to vzniknut aj od tlacenia alebo to moze sposobit vraj aj necistota v ocku

ikke
16. mar 2009

skalnicka • 1d • 25. feb 2009 o 09:05
ahoj, chcem sa opytat, ci niektora z vas spozorovala, ze mrnatu praskaju zilky v ockach... 😒 nas malicky sa rad jeduje a ked tlaci, tak az tak, ze ocervenie a robi pri tom neuveritelne grimasy, ufffka, ochka...a potom mu niekedy praskaju zilky, doktorka povedala, ze je to normal, ze sa to upravi, lenze ono to je uz treti mesiac a trochu ma to zlosti...dakujem...

katka72 • 1d • 25. feb 2009 o 09:46
ahojky aj nasa mala to robi a hlavne pri kojeni sa tak zlosti, tiez ma sem tam cervene zilky v ociach, spytam sa na to dr. uvidim co mi povie potom dam vediet. ale trva to uz asi od 3 mesiaca.... a mame dni lepsie a dni horsie 😒 tak dufajme ze to nie je nic vazne

scharfinka • 1d • 25. feb 2009 o 12:26
aj nas maly to miva, vztekat se totiz opravdu umi a ja to nijak neresila....

lienka79 • 1d • 25. feb 2009 o 18:22
ukludnim ta..nas maly to maval tiez pomerne casto....boli skme s tym u ocneho a vsetko ok..mal to z toho,ze vela sa jedoval a plakal a silno tlacil pri kakani

bihan • 1d • 25. feb 2009 o 20:31
teraz som si spomenula, že Sári mala asi 2x prasknutú žilku v pomerne krátkom čase, ale potom už nič.. asi ako prišlo, tak odišlo 😅 ani nemám pocit, že sa nejako viac zlostila alebo čo... jednoducho jej zrazu praskla žila a ja som netušila z čoho.

akejka
17. mar 2009

Lucka mala tiež minulý týždeň červený fliačik na očnom bileku. Neviem doteraz, z čoho, či silno tlačila, alebo si pošúchala očko...O 2 dni jej zmizol, tak som to neriešila. Veď aj mne občas z únavy popraskajú žilky v očiach...

zanka16
26. apr 2010

ahojte dievcata, chcela by som sa s vami poradit tiez mame cerveny fliacik v ocku ale nemizne ☹ v stvrtok ideme k lekarke ale to uz to bude mat tyzden ☹ mali ste to niekto aj dlhsie ako dva dni?.....a zda sa mi ze sa jej to posuva blizsie k duhovke......mali ste niekto nieco podobne a co to moze byt?mam sa obavat?......uz z toho nemam dobry pocit ☹

mizu24
1. jún 2010

ahoj zanka16.Aj náš malý máva často prasknuté žilky v očku, ale väčšinou sa hneď strebali. Včera mu ale praskla zase a tiež to vyzerá tak, ako to popisuješ ty. Má to rozliate na celej jednej strane a nechce sa to vstrebať. Neviem, či to nesúvisí s tým, že dostal vysoké horúčky, vraj má angínu. Volala som na očné, a povedali mi, že to môže byť zápal spojiviek, a ak to nezmizne do zajtra máme prísť.Predtým sme boli na očnom, ale doktorka nič nenašla, tak neviem. Ako ste dopadli vy?

ywushaaa
6. sep 2011

ahoj ženy...aj moja 3.ročná dcerka ma prasknutú žilku v v pravom očku...myslím,že praskla keď sme jjej chceli odsať hlieny z nosanku,velmi plakala a asi mala velký tlak v hlave... 😕 ma to 3.deň ,a zdá sa mi že to nemizne a nejak sa to zvačšuje!a ako bonus mala včera teploty a nádchu..zatial sme u DR.neboli,mali by sme??? díky vám 😉

lenka2007
29. aug 2018

@ywushaaa zdravim a ako ste dopadli totosa deje prave u nas dakujem