Prebalujete v noci?

diana20
6. feb 2017

Ahojte. Prosím o radu, lebo neviem čo mám robiť.. keď syna prebalujem v noci aj keď nepoviem ani slovo tak ho to zobudí aj na dve hodiny a buď place keď ho nechám samého, alebo sa chce hrať.. keď ho ale neprebalim, tak sa preciká vždy, dokonca dnes v noci bol precikany o tretej, prebalila som ho, zaspal o pol piatej a spal do rána, ráno sa zase zobudil mokrý.. neviem čo mám robiť lebo každý deň takto dve pyžamká, to sa nedá.. plienky používam pampersky, zatiaľ teda aj tak najviac udržia z tých čo son skúšala, ale dnes o tej tretej mal mokré aj chodidlá.. máte nejaké lepšie plienky čo viac udržia? Alebo radu ako to robiť aby sa syn až tak neprebral? Má 16 mesiacov

tarvika
6. feb 2017

vacsiu velkost plienok si skusala? tie budu vediet viac absorbovat. a teda take velke dieta by som v noci neprebalovala. mozno mu daj menej vecer pit nech tolko necika 🙂

jasminet
6. feb 2017

asi treba dat vacsie cislo plienok... nasa ma 16m, v noci neprebalujem a rano ak je naaaahodou precikana, tak z dovodu zle zapnutej plienky. alebo fesakovi treba pipika dat do plienky smerom dolu 😀 nie hore, alebo do boku - to su zistenia pri prebalovani syna

marosinecko
6. feb 2017

Môj má pol roka,niekedy síce vydrží celú noc s plienkou ale niekedy ju preciká na totálku a bodička sú celé na boku mokré. tiež sa nám to občas stáva,keď ho prebaľujem tak sa zobudí a dlho zaspáva,vymýšľa. Ale muž to " vymyslel" urobiť mu prítmie,bleskovou rýchlosťou prebaliť,nakŕmiť a dobrú nocku 😁😉

marosinecko
6. feb 2017

@jasminet s tím pinďúrom súhlasim. 😉🖒

diana20
autor
6. feb 2017

@jasminet má 10,5 kila je chudý a dlhý, dávam mu plienky 4+... to je do 18kg... no skúsim teda 5 keď radite.. pipika mu dodola dávam a on sa mi cez chrbát preciká aj, ja nerozumiem ako môže toľko cikať.. 😄
@tarvika skúsim mu dať len pol fľašky mliečka večer a nie celú..
@marosinecko no veď ale môj je vychcany.. 😄 v tme ho prebalim prezlečiem rýchlo, dám do postielky s fľaškou spať a on vypije, potom vstane a začne kričať a plakať.. keby som mohla tak ho nechám nech reve kým nezaspi, ale nemôžem, on place aj hodinu a ja som tehotná a pracujem, ráno musím vstávať o šiestej... tak som už aj unavená..

renata_179
6. feb 2017

Počas večera, nech pije čo najmenej vodičky, cajiku....skôr ráno a v priebehu dňa...🙂

danusskaaa
6. feb 2017

Väčšiu plienku, alebo skus kúpiť "tréningové gato-plienky" a dat ešte na pampersku.

jasminet
6. feb 2017

@diana20 no nasa ma tiez tak cca 11kg, v noci kojim, a plienky mame 4+ tiez pampersky... tak bud pije nenormalne vela v noci tvoj - tesne pred spanim ma uplne suchu plienku?, alebo ju ma zle zapnutu.

sibalka21
6. feb 2017

Moj maly ma 18 mesiacov a neprebalujem ho v noci vobec... AJ ked vecer vypije celu flasku vody, vydrzi mu plienka az do rana.... Je pravda, ze tvoj je uz velky, ale on za to nemoze, ze mu treba tolko cikat 🙂 Ak mu davas v noci vodu, tak prestat davat alebo urcite menej, pred spanim taktiez 🙂 Urcite sa to casom upravi 🙂

marosinecko
6. feb 2017

@diana20 prešpekulované sú tie naše deťúrence. 😀 ale on zato nemôže že mu treba cikať. Tak menej piť pred spaním. 🙂

simca06022011
6. feb 2017

My sme nikdy neprecikali plienku ak bola dobre nasadena, nesmie to mat volne, ale narp. pri nozkach su take "volaniky" to muselo ist do vonkajcej strany,lebo cez to mi to pretekalo atd. A pozri velkost ci je ok. Zase ani prilis velka plienka nebude dobra. Ked mu das veceru tak nech sa este vycika.. ci zaspava s flasou ?
Uz cca 2 rocnu som malu davala do "nohaviciek" to su tie natahovacie :D

diana20
autor
6. feb 2017

V noci dávam mlieko a teda bude sa tak dvakrát.. skúsim dať vždy len pol fľašky.. a plienka je vždy dobre zapnuta, vždy keď ju dám tak kontrolujem či je rovno a ak všetky volaniky.. on sa zobudí a ta plienka má kilo aspoň, naozaj sa viac di nej nezmesti podľa mňa.. 😄 skúsim o číslo väčšie veď 5 sú od 11kg..

diana20
autor
6. feb 2017

@simca06022011 čo sa týka nohaviciek tak aj to som skúšala, ale ešte menej udržia.. 😝

janickacrazy
6. feb 2017

@diana20 Aké pampersky používaš? Mne sa osvedčili tie zelené, moj malý má 15mes. a ozaj málokedy ju preciká, no on je chudý, váži 9,5kg a používame veľkosť 4, jemu to stačí. Iné značky mi preciká, pampersky zelené ozaj tak raz za 3-4 mesiace sa stane, že preciká. Večer pred spaním vypije tak 200ml mlieka. Prebalujem až ráno.

janickacrazy
6. feb 2017

@diana20 Jaj tak tam je pes zakopaný, v noci pije 2krát mlieko, to je veľa v jeho veku, nepotrebuje v noci piť, potom sa nečuduj, že ti plienku preciká. Zrušiť nočné mlieko a problém vyriešený. 2 noci si poreve a potom bude spať celú noc, vlastná skúsenosť. 😉

diana20
autor
6. feb 2017

@janickacrazy my máme fialové... s mojím je podľa mňa ten problém, že nespí celú noc a aj v noci pýta fľašku... ak nie tak nespí a plače, trucuje.. a ja som slabá, nemám silu nechať ho plakať.. ale cez deň keď pije vodu alebo čajík taj úplne málo, nikdy nechce, musíme hi nútiť aby aj pil... papa veľa...no skúsim plienky pozmeniť najprv fialové pampersky za zelené a ak nie to tak za väčšie číslo...

diana20
autor
6. feb 2017

@janickacrazy a nedavat mu vôbec nič v noci? Ani čaj ani mlieko, nič? Skúsim, že ako to zvládnem.. teraz sa idem dať na pn na týždeň až si oddychnem lebo nevladzem tak skúsim ho nechať plakať..

janickacrazy
6. feb 2017

@diana20 Fialové? Ved to sú dievčenské, nie? Skús tie zelené. No pozri sa, nechcem ti do toho kecať, ale si tehotná, potrebuješ sa aj ty vyspať, ked sa ti narodí druhé bábo, potom určite nebudeš vstávať v noci ku 2 deťom a obe krmiť, nie? Takže ozaj je načase ho od toho nočného pitia odučiť. Prospeje to jemu aj tebe, ver mi. 2 noci vydržíš a bude dobre, mám to odskúšané už na treťom dieťati, funguje to bez problému.

jasminet
6. feb 2017

@janickacrazy ja som ani netusila, ze nejake fialove pampers su 😀 a ze dokonca dievcenske... stale iba zelene active baby pouzivame

janickacrazy
6. feb 2017

@diana20 Ja nedávam v noci nič. Malý má 15mes. Večer o 18:00 vypije mlieko 200ml a ráno vstáva okolo tej 6-7 a vtedy mu dám dalšie mlieko. Pekne spí celú noc, ked sa náhodou zobudí, dám cumlík a vybavené. Držím palčeky.

janickacrazy
6. feb 2017

@jasminet Tie fialové sú Baby active girl. 😉

jasminet
6. feb 2017

@janickacrazy ale to su gatky, nie?

tarvika
6. feb 2017

ved nemusis ho hned nechat plakat. ptitul ho, pomojkaj, povedz ze chapes ze chce flasku, ale ze nemozes dat. pripadne daj iba trosku vodicku napit. po par dnoch si zvykne.

janickacrazy
6. feb 2017

@jasminet Ano, tie dievčenské sú gatky, ale sú aj normálne fialové takéto: http://www.toysrus.com/buy/26-lbs/pampers-cruis...

jasminet
6. feb 2017

@janickacrazy aha, to som este ani nevidela. 😲 dakujem

mirkaaa80
6. feb 2017

@diana20 nedavaj mu pred spaním toľko piť....Ak večer vypije 2dcl, a ešte pije v noci tak to všetko je veľa na jednu plienku, nech je hocijaká. A v noci vôbec nepiť....Max.trochu vody, ak je smädný. Žiadne mlieko, už nie je novorodenec aby bol v noci hladný, je to uz len zlozvyk - a nezabudni že už má zuby a nočným popijanim mlieka sa mu akurát čoskoro pokazia.

sykorkauhliarka
6. feb 2017

mojej taha na 12 kg ma zachvilu rok..plienky na noc jej davame babylove 6 lebo 5 vzdy precikala...a ked sa precika necham ju aj v mokrom iba par krat sme ju prezliekli ....spi medzi nami tak sa ju snazim zakryvat...kedysi zaspavala iba v nosici..nikto by ma nedonutil ju v noci prebalit..aby som musela pol hodinu skakat....

diana20
autor
6. feb 2017

Takéto mám fialové a vôbec nie je nikde napísané, že dievčenské.. je napísané premium protection active fit a ešte je tu aj že our best fit and dryness...

jasminet
6. feb 2017

@sykorkauhliarka skus si namocit svoje pyzamo v oblasti krizov a brucha a spi spokojne - hoc aj pod perinou zakryta... zapalu obliciek zdar!

diana20
autor
6. feb 2017

@jasminet presne toho sa najviac bojím, že mi ochorie taký mokrý.. ozaj keď zistim, že je mokrý tak ho hneď prezleciem... keby som sa ja pocikala v noci tak určite neostanem neprezlecena a mokrá spať..