Prečo si dcéra neustále šúcha očká?

lindulak
19. okt 2008

Maminky, suchaju si vase deticky ocka? Teda, jasne, ze ked su unavene... Ale nasa si sucha nejak moc. Pytala som sa dr. Ta, ze ci mame v rodine alergie? A dala mi take kvapky OCU flash - to su take bylinne skor na vyplachy. Vraj ak by aj mala alergicky zapal, tak este na to nedostane ziadne kvapky od ocnej. Dufam, ze nema alergiu... 😖 Nema ich cervene alebo opuchnute.

bibula
19. okt 2008

nesuchaju,nie je to normalne. skus jej davat platky suroveho zemiaku na ocka,ked spinka aspon na 10 minut.

zuka
19. okt 2008

Nas maly si neskutocne sucha oci pri jedle. Uz som to spominala doktorke, ktora uz vyjdrila obavu - alergia?

blcha
19. okt 2008

aj moja malinka si sucha vela ocka vzdy ked pije mliecko z flasky myslim ze ju to ukludnuje a uspava sa tak urcite nema alergiu ja to neriesim ved s toho vyrastie 🙂 🙂

krajcoanka
19. okt 2008

aj náš malý si stále šúcha očka aj nos, ale pripisujem to zubkom, nie alergii. 😝

bibula
20. okt 2008

pri alergii by bol ocka slzave a zacervenale.pri zubkych by si skor suchalo uska na strane zubka. 😅

lucqa
20. okt 2008

aj moj maly si vela suchaval ocka a potom som zistila, ze mu vadi avivaz ktoru som pouzivala. Odkedy pouzivame inu nemame s tym problemy. Uz si sucha ocka jedine ked je unaveny.
Skus pozorovat kedy si tie ocka sucha, ci to nie je po pouziti mydla alebo pri prezleceni do cisteho, moze mu vadit aj prasok, aj krem...

terezzka11
20. okt 2008

teda ja nechcem vyvolavat paniku, ale ja som si tiez suchala oci, ked som mala asi 9 rokov a mama ma vzala k ocnemu a dostala som okuliare. aj nasa mala si dost sucha, ale ocna mi ju este nevysetri, povedala ze najskor po tretom roku(to bude vediet odpovedat co jej ukazuje), takze asi tak. inac ma ocka zdrave a nevidi ziaden dovod, preco by ju mali svrbiet. ale mozno to male deticky robia aj z nudy 😀

lindulak
autor
20. okt 2008

Dakujem za rady - cekom dost moznosti 🙂 Dufam, ze to bude len tymi zubkami... Skusim odpozorovat, ci nenajdem este inu pricinu. Avivaz ale nepouzivam vobec, prasok stale ten isty, aj krem. No dik za tipy, aspon vidim, ze nie som sama 😉

dididi30
20. okt 2008

bibula to vazne sa pri zuboch suchaju uska na strane zuba? 😅 ale vazne sa pytam, lebo nas to robi len a len na pravom usku, ale zubky este nema 😀

ave1
3. mar 2010

Ahojte,
moj maly - 2 roky si posledne 2tyzdne vyrazne sucha ocka. Boli sme aj u nasej lekarky, ta mu dala Fenistil kvapky, troska to pomohlo, ale stale si ich z casu na cas sucha. A dokonca si sucha aj nostek.
Mate s tym niekto skusenosti. Robia to aj vase deticky... je to alergia, alebo nieco co sa samo vytrati....

simonka99
4. mar 2010

Ahoj,moj maly mal asi 2mesacne obdobie suchania ociek,nosteka a usiek.Najskor som si myslela,ze zacina byt chory,potom som mala podozrenie na mrle(vraj vtedy to deticky robia) ale v stolici som nikdy nic nespozorovala a maly prospieval.No a zhruba po dvoch mesiacoch to preslo uplne samo.

biba12
4. mar 2010

Ja si myslim, ze je to alergia. Ked si sucha aj ten nostek. Ved teraz uz mu mozu spravit krvne testy u alergologicky. Za to nic nedas.

ave1
4. mar 2010

Dakujem, ja si myslim rovnako, ze je to alergia, na testy ideme ale az buduci tyzden. jedine, co mi ale nesedi, ze si to sucha nostek rovnako vonku aj vnutri. predpokladala by som, ze alergicky na nieco bud z vonu alebo na interierove roztoce.
A este mi je divne, ze okrem suchania niekdy aj par krat zazmurka... neviem, ci toto byva tiez pri alergii.
dakujem za odpovede

anjelik3
10. jún 2011

No ahojte baby, moja mala bude mat o 10 dni styri mesiace a posledne tri dni si tiez v kuse sucha ocka...kedysi to robievala, ked bola unavena, teraz to robi stale, ked sa zobudi, a hlavne ked pije mliecko...a inac vypije strasne malo mlieka za posledne tri....tiez neviem, co to je...este pockame, co bude robit cez vikend a ked nebude prestavat so suchanim ociek, pojdeme k lekarke...lebo ma znepokojuje aj to, ze malo pije...a zubky este nie je vidno, aj ked sa hovori, ze deti svrbia dasienka aj dva mesiace predtym, nez vyjdu prve zubky...tak neviem, cim to bude to suchanie ociek...

martinka1981
12. jún 2011

@anjelik3 ako ste dopadli? Boli ste u lekarky? Aj moja si šucha očka,myslim že asi alergia ☹

anjelik3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibistec
1. nov 2012

no a kolko ma rokov? v troch rokoch prepuka alergia, ja som si cele detstvo suchala oci do cervena, desne svrbeli a potom som mala aj velmi az extrewmne karpave, no cele zalepene. ale dnes uz na alergiu existuje mnozstvo ulavovych antihistaminik, a nie je to az take hrozne, neboj sa vsetci sme uz alergici na nieco, to nie je take strasne.

verronicka
6. nov 2012

nas maly má 7mes. si pri papkani mliecka sucha oci alebo naťahuje ušká 😀 ...a nevieme ho to odnaucit, ked mu drzim rucicky tak sa potom jeduje, tak dufam ze z toho vyrastie...snad tymto jeho natahovanim neostane ušaty 😀 😀 😀

A boli sme aj u ocnej, lebom mal jedno ocko aj zapalene ale alergiu vylucila zatial, povedala ze to moze byt aj zo zubkov.

bibistec
22. jan 2013

no ja som od malicka alergicka a strasne som si suchala oci desne svrbeli a koko ma rokov? v troch zhruba prepuka taka ta alergia na pele a tak . ved jej daj urobit krvny test ci je alergik

sophia2
19. sep 2013

ahojte, moja malá si stále šúcha očká, nos aj ústa neviem čo to môže byť a robí to veľmi často.

erique
14. nov 2013

@ave1
ahoj !
ako ste dopadli s tymi ockami ? moj maly (3r) si to uz robi asi mesiac a to je uz skoro zima, takze neviem ako s tou alergiou, ci to moze byt ono...a tiez to robi vnutri aj vonku ako pises, tak by ma to dost zaujimalo. vdaka!

katusiacik
23. nov 2013

Ahojte, moj maly ma tri roky a uz asi dva mesiace si šúcha očka.. take ich ma mierne začervenane okolo vidiet to na dennom svetle.. bola som u lekarky /sme v uk/ asi tri krat a stale kvapky na alergiu , nič , kvapky na suche oči, nič a poslala ma do optiky ze mu urobia očny test a tam ma zase poslali za doktorkou ze musi ist na nejake specialne oddelenie lebo take male deti k normalnemu ocnemu neberu.. uz mam o nech strach, doktorka si uz mysli ze to ma uz zvyk ale ja si to vobec nemyslim.. skusam teraz opthalmo septonex zo slovenska.. čo to moze byt? čo by som mohla skusit?

kasssiopea
21. nov 2014

Ahojte, táto diskusia je už staršia, ale chcem Vás poprosiť o informáciu. Mali ste rovnaký problém ako máme my so synčekom, neustále si šúcha očká a nos. Nie je ani sezóna alergikov, takže tomu to nepripisujem, keby mal problém so zrakom tak si nešúcha aj nos. Už som z toho nešťastná, prosím ak ste vyriešili, čo to spôsobuje, dajte mi vedieť, budem moc rada. Ďakujem.
@erique
@ave1

ave1
21. nov 2014

Dobry den. si uz ma 7 rokov, aj ked ani v nasom pripade vtedy nebolo obdobie alergii, boli sme na alergo -imunologii, kde nam robili kompletne odbery, pamatam si, ze nic zasadne nam vtedy z toho nevzislo, ale dala nam preventivne uzivat Xyzal od alergie a cistit nos morskou vodou + kavpkat nejake kvapky do oci - skor len tak na dezinfekciu. Do 2 tyzdnoch nam to vtedy krasne preslo,
Tolko za nas, prajem rychle vyriesenie 🙂

linsss
6. feb 2021

@kasssiopea dobry den prosim pamatate si co mal syn vtedy za problem ? 🙂

trdlo40
22. jan 2024

Ahojte žienky , náš malý 2 roky si tiež stále suchá očká ,nos ,uška a stipe si tváričky. Doktorka nám predpísala fenistil a okuflash. No zdá sa mi že to nepomáha. Neviem či to môže mať zo zubkou alebo alergia . Vonka mi to nerobí iba dnu . Ďakujem za každú radu alebo skusenost