Predčasná menopauza

s0nicka
13. máj 2013

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať či máte niektorá skúsenosti alebo ste mali / máte predčasnú menopauzu. Ak sa niekto nájde v koľkých rokoch ste ju dostali, ako sa prejavuje, má vplyv na sexuálny život, nemali ste problém otehotnieť, ako ste to liečili a riešili, ďakujem pekne za všetky reakcie.

cerez
13. máj 2013

@s0nicka Podľa profilu mi prídeš mladá. Alebo sa mýlim? Mám kamarátku, ktorá mala problémy s menštruáciou a v 26 jej dr. povedal, že je úplne vyhasnutá a či vlastne ešte chce mať menštruáciu. Ja som sa nezmohla na slovo. Preto sa pýtam na vek?

s0nicka
autor
13. máj 2013

Ano mám 21 :( a bohužiaľ mám predčasnú menopauzu, preto sa pýtam či náhodou s tým nemá niekto skúsenosti

cerez
13. máj 2013

@s0nicka Dať urobiť hormonálny profil, poslať na vyšetrenie. Nie je to normálne. Problém je v hormónoch. Sú v živote veľmi dôležité. Určite to nenechaj len tak.

s0nicka
autor
13. máj 2013

áno viem, ale veľmi zlu gynekologičku mám, plánujem si ísť v piatok pre kartu, a niekam inam, lebo katastrofa z jej prístupom. A viem že to nieje normálne :(

cerez
13. máj 2013

A urobila ti aspoň hormonálny profil? Určite tú ženskú vymeň. Ja som tiež zmenila lekára. Neľutujem.

fildusko
17. feb 2015

Ahojte,potrebovala by som nazor..doteraz som brala antikoncepciu a vzdy bola pravidelna po 28,dnoch..ake minuly mesiac som ju vysadila kvoli zdravotnym problemom a zda sa mi,ze hned ovtedy mam navaly tepla obcas cez den...no koncom minuleho tyzdna som mala dostat menzes a presiel skoro tyzden a vobec mi to nedoslo,ako som vydadila tabletky,mam pocit,ze mi zacina prechod,ale doteraz ten menzes bol presny ako hodinky..je to mozne kvoli tomuto??Je mozne,ze idem do prechodu..dakujem Vam za rady a Vase nazory dievcata

silvi56
22. nov 2015

Všetky informácie ktoré tu často hľadáte a o Menopauze http://www.stoporenie.sk/menopauza/ , dúfam že pomôže 🙂

nutrimas
22. nov 2015

@fildusko
@s0nicka
Hladinu hormonov pomaha harmonizovat pupalka, uziva sa vo forme oleja, dlhodobo, 1KL rano a vecer. Pomaha pri roznych zenskych problemoch ako je nepravidelna, bolestiva menstr, ovulacia, menopauza, PMS, cysty a pod.:
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
Podobne ucinky ma aj bylinka Shatawari, vo forme caju alebo bezkof. kavy: https://www.modrykonik.sk/market/ine/l39p41/aju...

stastenka42
22. nov 2015

@s0nicka ja mam tiež predčasnú menopauzu ale v mojom veku je to už ,,ok,,Začalo sa to odrazu obrovskými navalmi tepla a zimy,menzes som mala ešte uplne v pohode,potom začal haprovat a ked som ho nedostala 3 mesiace a návaly sa už nedali vydržať,mala som to aj cez den aj v noci tak som šla gyndoške,ta mi urobila HP a hned to bolo jasné..od vtedy beriem femoston a uplne super sa cítim,mam pravidelný menzes a ani neviem že som v menopauze..až na to že musím brat lieky...žiadne prírodné produkty mi nepomohli a to som fakt vyskúšala všeličo,preto beriem lieky...držím palce aby to u teba nebola menopauza ale len nejaky hormonálny výkyv 😀
@fildusko

jankazav
22. nov 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Ahoj! Nepočula som ešte o takomto stave, ale okamžite by som nasadila niečo na hormonálnu rovnováhu, nech sa ešte zachráni čo sa dá, prípadne nech sa z toho úplne dostaneš a nech sa telo spamätá, že ešte nie je čas. Odporúčam Šatavari (Shatawari) Ja som túto bylinku užívala v snahe otehotnieť (podarilo sa), ale určite by pomohla aj tebe, keď čítam účinky 🙂