Predtým fajn a teraz už v aute vracia vždy

mirka414
27. apr 2008

dievcata poradte,malinka ked bola este len par mesiacou na svete precestovali sme tisice km na SK a svajciarska a nikdy mi nevracala..a teraz kazdu cestu autom ☹ ci vetrame,ci mame prestavky stale..poradte mi nieco.

mirreckall
18. apr 2014

ahojte, tak mi tento problem riesime teraz tiez... pred tym v pohode, aj 200 km, a teraz vytiahneme paty z domu...aj pred tym sa sem tam stalo, ze sa povracala, ale to boli dlhe cesty a bolo to raz za dva, mozno tri mesiace... a teraz za posledne dva tyzdne hroza...niekedy sa stane, ze neprejdeme ani cez cele mesto a uz je to vonku... mala ma len 16 mesiacov, neviem, ci jej mozme nieco dat... zatial sme sa obrnili iba trpezlivostou, vzdy nahradne oblecko aj na viac krat...nepomoze ani na lacno...ani zajedanie chrumkami...len plienky po ruke, aby nedovracala celu sedacku :( my radi chodime kade tade po Slovensku na vylety... vzdat sa toho nechceme...neviete niekto poradit, co s tym?

dievcatko9155
19. apr 2014

@mirka414 Ahoj,,mi sme to mali podobne,,,ked ale bola babetko všetko oki,,ale ako mala rok,,hroza už aj po 5km sa povracala len ked nieje v sedačke tak nevracia čo samozrejme,,nieje riešenie kedže dietatko musí byt v sedačke,,ale teraz akosi v posledne dobe je to lepšie ,,proste sa ju snažím zabavit,,stále sa s nou rozprávam,,snažím sa aby si to neuvedomovala,,samozrejme v lete vetráme,,na dlhších trasách dávame časté prestávky,,ale prešli sme si tým že cele auto bolo označene,,aj sedačky aj ja 😀 😒 ,,,neviem či z toho musí dieta vyrást ale aj niektorým dospelím nerobí dobre sediet v zadu,,

ivetatalarova
26. apr 2014

@mirreckall
@dievcatko9155 ahojte baby, my máme ten istý problém, začalo to asi od 9 mesiaca, je to strašné, my prejdeme max 500 metrov a hned je všetko von, skúšam všetko čo sa dá, homeo nejako nezabrali, na lačno tiež nie, skúsim ešte dať sedačku za spolujazdca a odoberiem tu opierku nech vidí pred seba. Ak ste našli nejakú fintu ako na to, napíšte. Dnes som skúsila objednať eukalyptusový sprej skúsim to nastriekať do auta nech je taký trochu lepší vzduch.

dievcatko9155
26. apr 2014

@ivetatalarova myslim ze to pojde vekom ale u nas zabera sa s dietatom neustale rozpravat

mirreckall
27. apr 2014

@ivetatalarova my sa ju snazime tiez zabavat, ale nie vzdy to pomoze... ale dali sme jej prec opierku na hlavu a odvtedy je zatial pokoj... neviem ci je to nahoda, uvidime...zatial sme boli tak maxim. 15 km :D

ivetatalarova
2. máj 2014

@dievcatko9155
@mirreckall baby prepáčte, že otravujem, ale nemám sa koho opýtať a vy máte rovnaký problém.
Ak sa Vám decká v aute pogrckajú, prezlečiete a pokračujete v jazde alebo sa radšej vrátite domov a skúsite inokedy? Ak dalej pokračujete v jazde, prejde to grcanie a dieťa sa ukľudní ? alebo grcá dlhší čas?
Ja už som z toho na prášky, prešli sme max. 2 km a vrátili sa domov, nikto nám nevie poradiť, poslali nás aj na neurologiu (len tam také vyšetretrenie, že poklopkali po kostičkách,napísali kinetoza a poslali nás domov a že ak to neustúpi máme prísť zas, no neviem si predstaviť aké dalšie vyšetrenie by nám urobili)
veľmi pekne vám dakujem, a ak máte nejakú fintu sem s nou 🙂)
dala som malého sedieť za sedadlo spolujazda, vybrala tu opierku na hlavu, zadné okno zakryla plienkou, nech sa nepozerá do boku,no nič. A ak sa môžem opýtať akú veľkú autosedačku máte? my máme tu do 36 kg (paťo má teraz cca 13 kg) možno by mu bolo lepšie v tej do 18 kg?

mirreckall
2. máj 2014

@ ivetatalarova tak a my sme sa dnes dogrcali znova v meste, resp. cestou domov ... mame autosedacku do 36 kg... a ja tiez zacinam mam pocit, ze je to nou, bo v mojom aute mame do 18 kg a ja som bola s deckami dva dni pred tym cez 22 km u kamosky a v pohode, dokonca sa tam ide samymi zakrutami do kopcov...a riesime to akokedy... uz nosime aspon min. 2 dalsie prezlecenia... ked sa nam dogrca v meste, vacsinou sa vratime domov... zatial to bolo vacsinou, ze si grcla uz na ceste domov... ale ked ideme niekam dalej... prezliekame, umyjeme a poutierame a ideme dalej...tiez som bola na prasky... ale malej sa vzdy ulavi, ako keby ju to tazilo na zaludku...a potom je uz dobre...sem tam sa stane, ze si grcne dvakrat za sebou, nestihneme ani prezliect..ale to len zriedka, ale potom, je uz vzdy dobre...a my sme chodili poctivo rok a pol na neurologii, kvoli inym veciam, tak si myslim, ze to s tym nema nic spolocne...akurat co mi napada, ze mala ma asi citlivejsi zaludok, bo my sa trapime s pazerakom od narodenia a mala aj problemy viackrat sme si polezali v nemocnici a nasledkom toho aj zaludok ma taky citlivejsi...tak mozno to s tym nejako suvisi...a este k tomu zabavaniu, u nas to nepomaha....grcne si aj ked sa s nou nebavime, a aj ked ju zabavame....

adetka
13. jan 2017

Tak dievčatá... obnovujem diskusiu 🙂 mne nakoniec v aute vracala aj mladšia dcérka... približne od roka a pol do štyroch rokov. Najmä ak sme hodinku-dve pred cestou dávali mliečko alebo kakao. Istilo to iba náhradné oblečenie a nepremokavé podložky pod ňu - a prezliekali sme aj dva krát. Nikdy sme sa nevracali, Ovracané oblečenie nám predsa nepokazí radosť z výletu 🙂 U obidvoch detí to prešlo po cca. štvrtom roku.
Mladšia má teraz v aute bolesti bruška už iba z psychických dôvodov - ak sa jej zdá cesta dlhá. Nevracia, iba sa sťažuje na bolesť. Ak nezaspí - robíme aj dve-tri prestávky (pri ceste nad dve hodiny).