Prehýbanie 6 mesačného dieťaťa do luku

babulka82
18. okt 2013

mám synčeka ktorý bude mat 6 mesiacov. Náš problém je asi takýto: od narodenia je to veľmi nekludné a uplačkané dieťatko. Na začiatku sme to pripisovali kolike a každý nás ubezpečoval , že to prejde okolo troch mesiacov. No napokon sa k tomu pridalo aj prehýbanie v chrbátiku, on vlastne ked leží tak začne mrnčať, vydáva zvuky ako keby tlačil, prehýba sa a vypína hrudník a potom začne plačka A neviem či existuje niečo iné čo by sme mohli vyskúšat alebo nie alebo nejaké vyšetrenie ze by sa zistilo čo mu vlastne je... mne to niekedy pripadá ze ho bolí bruško aj si poprdká ale vobec nie je lepsie.. na začiatku sme skusali infacol a gripe water atd ale nic nepomahalo skor niekedy zhoršovalo.. on sa aj stále hádze dozadu, napriklad ked si ho posadím na koleno tak sa mi stále hádze dozadu a hned začne mrnčat a plakat lebo sa mu tak asi nepáči alebo neviem.. ked ho nosím, tak je kludný ale to tiez nie vzdy, to zase sa odtahuje alebo hádze hlavu o moje rameno. často si akoby pretiera oči, ale nie preto ze je unavený, to viem rozpoznat.. často si ich pretiera aj vtedy ked je vyspatý.. so spánkom máme tiez problémy, ale uz je to trosku lepsie..A pretača sa z chrbatika na bruško len do jednej strany.
nevedeli by ste mi poradit ohladom tychto problemov, čo by to mohlo byt? ked ma lepsiu naladu a vyzera ze ho nic tak velmi netrapi tak je viacejhravy aj sa da skorej otocit ale inak je to bieda zabavim ho iba na chvilku a potom zase plače.

vevesh
22. okt 2013

@misha1986 lebo ona bola veelmi casto na prsniku, a potom to vygrckala a znova chcela, znova vygrckala..a ked som to konzultovala s lekarom, tak skontroloval sonom ci nema reflux. kedze ho nemala skonstatoval, ze sa prejedava🙂a ono to naozaj bolo tak, pri druhom som videla ako papa druhe, len vtedy ako matka prvorodeniatka som to nevedela posudit...tiez som stresovala, ze nieco nie je vporiadku..a ked si myslis, ze ma az take krce z prehltaneho vzduchu, skus jej urobit rascovy cajik(caj. lyz.celej rasce dat do 200mlvriacej vody, povarit 5-10 min.) moze pomoct....

misha1986
22. okt 2013

@vevesh len ci jej neurobi via zle

vevesh
22. okt 2013

@misha1986 moze a nemusi, toto rozhodnutie vsak necham na teba, lebo ty si mamka..uvaz do akej miery je co pre teba a babo prijatelne. ja som vtedy bola na babo sama a uplne psychicky aj fyzicky v koncoch, tak som to vyskusala. ale bola som psychicky pripravena aj na variantu, ze to bude horsie, ja som chcela len malej ulavit a ciastocne sa nam to podarilo...

babulka82
autor
23. okt 2013

@katulka1141
@misha1986 no asi nam gastrotuss nezabral,včera to bolo to iste čo stale.Takže to bola asi len nahoda že bol kludnejši 😔

katulka1141
23. okt 2013

@babulka82 ach tak to ma mrzi :(

misha1986
31. okt 2013

@misha1986
@babulka82
@vevesh baby tak mi boli tyzdenv nemocnici a ziadna zmena,robili jejsono bruska,plne plynov brali krvicku,vytery stery a nic,jedine co mi nechceli urobit boli testy na laktozu,bielkovinu a reflux vraj ho ma kazde babo,ze furt na nej hladam nieco,ale tak ked vidim ako sa trapi a nie je spokojna po kojeni sa mi spina a krci,mam jej davat espumisan pred kazdym kojenim no ziadna zmena dalej somju mala vazit kolko papa no po 40,60,80 dpapa na jedno kojenie a to ma vydrzat dve,tri hodimy,mnr sa zda ze to ma malo,ale ked papa takstrasne hltavo a na kon i sa odzrha a vypina od prsnika a hneva a potom rev,aj ju dam odgrnut co aj to jej tazko ide,ja uz teda neviem co.

babulka82
autor
1. nov 2013

@misha1986 no teda to si nas nepotešila .Na jednej strane je to dobre že malička je zdrava na druhej strane pokračuje trapenie. ☹

misha1986
2. nov 2013

@babulka82 aake velke,ja si myslim ze problem je v kojeni,mne mlieko velmi tevie a strieka furt msm mokre tricko,kojenie je boj,hlra nestiha pit,odtahuje sa od prsnika a takto dookola neviem anici ma dost alebonie,potom mi plave aj vzduchusu nahlta tak potom juboli brusko,neviem uz co robit je to hrozne

vevesh
2. nov 2013

@misha1986 skus sa skontaktovat s lakt. poradkynou, mozno ma mala problemy s prisavanim(myslim tym zlu techniku, lebo aj to je velmi dolezite). a tym padom nepije tolko, kolko ma... a ty ako laik to nevies posudit...
alebo este jedno riesenie....odstriekavaj si mlieko a daj jej ho pit z antikolikovej flase...pri tom sa nenahlta vela vzduchu, len je to narocne...
a co pomaha na vzduchy v brusku je aj polohovanie na brusko ..tka ze ho drzis na rukach hlavickou od seba v cca. 45stupnovom uhle...

barborieta
2. nov 2013

@babulka82 nám toto malý začal robiť keď mal necelé 2 mesiace, išla som s ním k fyzioterapeutke, začali sme cvičiť, ale nie Vojtovku, ale Bobath terapiu. Terapuetka ma naučila, ako s malým správne manipulovať, ako ho správne dvíhať, pretáčať, ako s ním chodiť na rukách...Zistila, že má malý slabé bruško, cvičenie zabralo a malý to prestal robiť. Už má 4 mesiace...
@katulka1141 prosím ťa, keď máš takúto skúsenosť s refluxom, tak čo si myslíš o tomto? Asi pred týždňom nám začal malý odgrckávať po malých dávkach, niekedy je deň kedy si odgrcne len raz, niekedy vôbec a niekedy po každom jedle. Nikdy predtým nám to nerobil, od narodenia sa stalo pár x, že mu vytieklo z pusy, väčšinou keď som s ním manipulovala. Je pravda, že sa začal teraz nadmerne hýbať, veľa kope nohami, chytá si nožičky a pod. Začal veľa sliniť a kakávať každý druhý deň (doteraz kakal aj 2x denne), veľa prdká. Za posledný týždeň je viac nervózny, viac plače...ale to mám pocit, že si vyžaduje viac pozornosti, lebo na rukách sa väčšinou upokojí. Čítala som, že reflux sa najčastejšie ukazuje v 4.tom mesiaci, tak mám obavy, že či sa nejedá o reflux...v noci spinká dobre, máme zvýšnú polohu pri spaní. Pýta si len 1x v noci papať (sme na UM) a v noci negrcká nikdy...

barborieta
2. nov 2013

@misha1986 možno ti maličká nsetíha prehĺtať, nám sa to stalo pri malom, keď sme mu skúšali dávať mlieko cez cumlík s väčšou dierkou, vtedy strašne plakal a zúril. Vtedy sa nadýchal veľa vzduchu a bol problém na svete....potom sme mu dávali väčší cumlík len v noci, vtedy bol rozospatý a pil pomaličky, tak sa na neho naučil...ale kedže kojíš, tiež by som sa ai na tvojom mieste skontaktovala s laktačnou poradkyňou...Možno by vám pomohol prechod na fľašu s odstriekaným mliekom...
Čo sa týka kolík, nám veľmi pomohlo cvičenie s fyzioterapeutkou, vtedy sa mu krásne pustili prdíky a bolo dobre. My sme na UM, dávame probiotiká a to nám tiež veľmi pomohlo...Neviem, ako to je s probiotikami, keď sa kojí... 😒

katulka1141
2. nov 2013

@barborieta u nas sa reflux naplno objavil v 4 mesiaci.skusali sme vsetko predtym ako sme dospeli k liekom.no podla mna to moze byt reflux.odmietanie mlieka u nas preslo do extremu a pila len v noci alebo v polospanku inak nervozna.slintanie a problemy s kakanim tiez mozu byt priznakom refluxu.skus kupit gastrotuss baby a daj mu po kazdej flaske a uvidis ci to nieco urobi.u nas prve 3 dni pomohol neskutocne,ale bohuzial museli sme prejst k liekom,lebo grckala pri kazdom piti ci uz vody alebo mlieka.

barborieta
2. nov 2013

@katulka1141 jemu to skôr vytečie z pusinky, ani sa netvári, že by mu to vadilo...len ja som znepokojená, že to doteraz nerobil a zrazu to robí...a potom som si prečítala, že reflux sa najčastejšie diagnostikuje v 4.tom mesiaci, tak ma samozrejme napadá všeličo...

katulka1141
2. nov 2013

@barborieta nezvysovala si mu mnozstvo mlieka???u nas to zacalo ked mala zacala pit 150ml mlieka.tak ho po vypiti flase skus 20 minut nosit az potom ho daj lahnut alebo ho skus dat do kresielka do polosedu a uvidis ci aj potom mu to mliecko vytecie ci nie.zevraj o refluxe hovorime vtedy ked vygrcka viac ako cajovu lyzicku.tak u nas to bola aj polievkova.

aa_andi
25. máj 2023

@babulka82 dobrý deň prosím vás zistili ste dôvod nepokoja vášho bábätka ?