Prepichnutie ušiek a zápal. Ako to ošetrovať?

jana822
12. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat ci niekto ma skusenosti so zapaleným uskom .Malej som dala prepichnut uuska uz po druhý kart.
prvy krat ked mala 4 tyzdne a to je zahnisali. teraz sme jej opat dali prepicjut ked ma 4 miesiace. jedno usko je v poriadku ale to druhe sa okolo nausnice zapaluje.
Nevie mi niekto poradit ako mam to osetrovat alebo ......

mata1976
22. okt 2009

My sme boli prepichovat predvcerom, zatial su trosku zapalene tak uvidime ako sa zahoja, mame umyvat detolom a potom dat framykoin a to 2x denne. No neviem ci by nebolo lepsie tym liehom ako tu pisu baby...

seanyk
4. nov 2009

Ahojte. Ja som dala tiež dcére prepichnúť ušká asi tak dva týždne dozadu. Čistím ich liehom ( nevyberám ich ) a potom ich natieram framykoínom, potočím. Má okolo dierok stále červené. Hnis jej s nich nevyteká. Chcem sa spýtať, či sa majú tie uška po natretí nejak prikriť čiapkou alebo prelepiť gázou a náplasťou. Lebo moja dva krát čiapku neznesie. Ďakujem

janinah
5. nov 2009

seanyk,namastené ušká netreba lepiť ani zakrývať čiapkou

dzio2
6. nov 2009

urcite liehom a nic ine ,pretocit ich a nehat tak, mojej hnisali mesiac a uz je ok davala som jej na rucky rukavice aby si nepotiahla usko

parvitas
6. nov 2009

nam uska prepichli pri odchode z porodnice a dnes uz 4 dni ich ma ok. bez zapalu. cistila som itie dierocky liehom a pokrutila (pri kazdom kojeni), potom natrela mastickou Bactroban a tiez pokrutila. davala som malej aj ciapocku, lebo mame doma dost chladno, aj ked kuria, ale urcite to nie je nutne.

victoria_frances
3. apr 2010

KAMAJKE:ja som nemala nausky nastrelene od detstva ale rozhodla som si ich dat nastrelit. do studia som prisla az dva krat ale vzdy som od strachu utiekla. mala som vtedy 13. ale raz som sa odvazila a zistila som ze to vobec neboli. ale musis vybrat aj dobre studio z dobrim pristupom 🙂

luciaanna
5. apr 2010

Ahoj. Nám ušká prepichovali v pôrodnici pri odchode domov. Čistila som liehom a Framykoin masť niekoľkokrát denne,vždy som jej tie náušničky pri čistení popreťahovala. Asi dva a pol týždňa mala ušká škaredo zapálené, mala som pocit, že to vôbec nepomáha, a tak som prestala. Vyskúšala som to a pomohlo, ušká sa začali hojiť aj bez liehu a mastičiek 🙂 .

maruskab
7. apr 2010

my sme nasej dcerke dali natrelit nausky kratko po 4. rocku. viac-menej sa sama rozhodla, ze nausnicky chce. bola velmi statocna, po prvom nastreleni ju trosicku tahalo na plac a potom bola taka viac tulkava, ale inak v pohode. myslim, ze bola na seba velmi pysna, ze to vydrzala a kazdemu hned ukazovala, ake nausnicky si vybrala 🙂 dierky sme len cistili liehom, pekne sa jej zahojili, aspon sme si to mysleli. po 5 tyzdnoch som si vsimla, ze zozadu ma pidikvapocku hnisu 😖 , tak sme sa znovu pustili do cistenia. mam taky dezinfekcny sprej, ten je na taketo veci super, hoci stipka ako lieh. + som jej vymenila nausnicky za vysterilizovane zlate. o par dni bol klud. avsak teraz v pondelok som si rano vsimla pod jednym uskom zaschnutu krv 😕 pozriem blizsie, cely lalocik cerveny, opuchnuty, bolavy, zozadu zase hnis... podla mm zrejme den predtym, ked jej daval dolu tricko, zachytil nausnicku o oblecenie. povedala som si, kaslat na to, ze dierka zarastie, nausnicku som vybrala, usko postriekala sprejom, ranku vycistila, zasypala framykoinom /lebo mast som nemala/. to iste na obed a vecer. v utorok rano bolo usko komplet normalne, teda chrasticku tam mala, ale po zapale ani stopy. znovu sme teda dali nausnicku, tentokrat nie "palickovu" ale malu okruhlu, pokracujeme v cisteni a framykoine. dufam, ze uz je to naposledy a ze coskoro bude vsetko zahojene 🙂
ja som si davala usi prepichnut, ked som mala 10. klasika u pediatricky, ihlou.... trochu to zabolelo, ale ziadny zapal ani nic podobneho sa nekonalo /cistenie minimalne, denne bazenova voda 😅 / v tom case som kvoli plaveckym treningom nosila vlasy total na kratko, takze bez nausnic som vyzerala ako chlapec ;) ako bonus bola teda obrovska radost, ze ma konecne budu povazovat za dievca! takato hrda som isla za otcom do roboty, hlavy vztycenu, sak nech kazdy vidi, ze mam nausnice.... a vratnik otcovi volal do kancelarie: "caka vas tu syn" ... som myslela, ze ma trafi 😀

inga2605
8. apr 2010

Ahoj! My sme dali malej prepichnúť ušká keď mala 4 mesiace a do dneska si to vyčítam. Keď je prepichovali ušká tak jej trafili dáku tepnu v ušku a skoro nám vykrvácala. Utekali sme do nemocnice na urgent a tam jej robili rôzne testy a zistili trochu zhoršenú zrážanlivosť krvi a hneď ju brali na operačku, kde nám ju uspali a tepnu na ušku museli zaleptať a ostala v nemocnici do ďalšieho dňa na pozorovaní. Takže my o naušničkách už nechceme ani počuť 😢

elizabeth453
16. sep 2010

ahoj...mam taky problem, ze malej skoro pred mesiacom nastrelili nausnice. vsetko bolo v poriadku az vcera som si vsimla ze jedno usko ma zapalene a cervene. aj troska krvi a uz dva dni si nenecha usi cistit , ze ju to boli. ako je mozne, ze sajej to zapalilo az teraz???

zika20
9. júl 2011

awojte holky ja som malej skusala prepichnut uska boli sme v Ruzinove u jedneho usneho doktora ako on bol fajn jednu dierku prepichol v pohode no nausnicku nevedel zapnut a tak sa nam zlomila chudatko malicka tak plackala ked to tam zapinal ale usko sa pekne zahojilo a chcela by som to skusit este raz no dam uz asi prestrelit vraj to je lepsie a menej ju to bude boliet neviete mi niekto poradit neaky dobry salon kde prepichuju uska

zika20
9. júl 2011

@ivka19 awoj a kde si malej dala nastrelit uska si z Ba

lindulak
23. sep 2012

ahojte, mojej som dala nastreliť naušky pred 6 týždňami a stále jej z dieročky vyjde trošku hnisu, keď ju čistím liehom ☹ Neviem, či skúsiť dať zlaté alebo čo. Inak ju nebolia, len tá kvapka hnisu vždy vyjde... opýtam sa asi dr, čo s tým.

blanblan
14. okt 2013

Ahojte, nemate niekto podobnu skusenost, prebehla som odpovede ale nenasla som to....malej som dala prepichnut usi ked mala 6mes. ale jedno usko jej stale hnisalo, potom sa zahojilo a zas zahnisalo, takto asi 3x pocas 6mesiacov, nakoniec som sa na to vykaslala a dala nausnice von. ta hnisajuca dierka jej dost rychlo zarastla, ta druha je stale "funkcna". teraz ma 6rokov a zacina otravovat ze chce nausnice, ale bojim sa to dat znovu prepichnut....urobili ste to niekto 2. krat? bolo to lepsie? horsie? rovnake?

mokon
14. okt 2013

@blanblan treba vyskúšať iné náušnice. Moja dcéra môže nosiť len zlaté, inak jej to začne hnisať, no a mám sesternicu, tá je na zlato alergická - práve zlaté jej robia neplechu a uši jej hnisajú, ale všelijakú bižutériu môže. 😒 Takže ak chcete ešte raz vyskúšať, skús vystriedať aj materiál.

mokon
14. okt 2013

@lindulak skús zlaté, moja dcéra môže len zlato, inak jej tiež hnisajú a zlato v pohode. 🙂

blanblan
14. okt 2013

@mokon ano to som si myslela aj ja ze mozna prave to zlato jej nepasuje, ale ked este mala dierku som nic ine neskusala (mozna som mala)a teraz sa bojim znova experimentovat, chcela som vediet aka je asi sanca ze 2.x by to bolo ok....

sakura77
14. okt 2013

@blanblan a dala si prepichovat klasicky alebo prestrelit?

lindulak
14. okt 2013

@mokon my už to máme teda dávno zahojené. vymenila som jej vtedy za zlaté a prestala čistiť liehom každý deň, ale natierala pantenolovou mastičkou Bepanthen a pekne to zahojilo. Asi ani ten lieh nie je až tak dobre, vydezinfikovať raz za čas, ale nedávať každý deň, je to príliš agresívne na tú ranku.

blanblan
14. okt 2013

@sakura77 boli nastrelene. ani neviem ci to tu vobec robia inak ako nastrelenim... 😅

sakura77
14. okt 2013

@blanblan no ved uz som sa zlakla,lebo tu este niektore babeny davaju to sado maso s ihlou...ja by som uz skusila,ked chce sama....

blanblan
14. okt 2013

@sakura77 😀 😀

mamka1989
8. dec 2013

Ahojte malej son vybrala nausnicku lebo mala zapalene usko a nausnicku som dala do liehu usko osetrujem repikovym cajom a framikoinom kedy jej mozem znova zalozit nausnicku ???? dakujem za radu

zabicka1988
15. apr 2015

@zika20 ja som dala dnes svojim dvojčatkam nastrelit uška na obchodnej....

domcoocko
18. aug 2017

Dobrý deň chceme sa opitat čo mám robiť keď mám zapálené ucho od náušnice ??? Takto b??? Poraďte prosím vás

vilavila
18. aug 2017

@domcoocko Framykoin, ale tusim, ze je na predpis, ale nam pomohol velmi rychlo.

lindavolekova
11. apr 2019

@kamajka ja som davala mojej dcére pred 3 týždňami nastrelit uška... Tiež ma 4 roky a bolo to úplne bez jediného pismena.. Až sme sa s mužom čudovali že žiaden plač ani nič 🙂 náušničky mala do teraz v poriadku každý deň krásne 2 x denne tocime... ale práve teraz som si všimla ze jedno uško jej hnisa a vypadá to ako by mala kozicku dole okolo náušnice.. Neviem co s tým aj ja by som s tým potrebovala poradiť že ako to čistiť aby sa to nezapalilo alebo niečo podobné aby to na koniec nemuselo ísť von :( lebo to by ma veľmi mrzelo...

skarli
20. nov 2019

Dobrý deň chcem sa spýtať, že za koľko dní sa mi dá do poriadku moje ucho...? Dal som si prestreliť ucho a po týždni som si musel dať náušnicu dole lebo mi napuchlo z červenalo a mal som tam troška hnisu. Každý deň som si to okolo náušnice čistil alpou a netuším prečo mi to napuchlo. Dosť to bolí keď sa toho dotknem. Bude ešte moje ucho také ako pred tým ?