Prešibnuté bábätko. Stretli ste sa s tým?

icejane
3. sep 2009

Ahojte..stretol sa už niekto s niečím takým...myslím, že je to skôr dedinský výraz zjavne používaný na východe kedže som odtiaľ ale skúsim aspon vysvetliť o čo by malo ísť...teda náš syn od narodenia stále plačkal...skúšali sme aj UM ale nepomáhalo...bruško to tiež nebolo, až sa ma jedna suseda raz na ulici spýtala, či nieje prešibutý..nevedela som o čo ide ale dala mi číslo na jednu babku z dediny a že ona mi pomôže...tak som k nej zašla...ked som ho vyzliekla a ona na neho pozrela hned mi povedala, že je prešibnutý a tu je vysvetlenie: opýtala sa ma či ma mať také malé decko cicky /prsia/ ja že neviem aké ma byť a ona že také malé decko nemá mať žiadne prsia a že to sú také zhluky podobné niečomu ako sú uzliny a že to treba rozmasírovavať lebo že ho to bolí a tým, že sa to zanedbá tak spôsobí v neskršom veku hrbenie a tiež mu pozerala chrbticu a povedala že ma vyskočený stavec a že preto aj zvracia a plače tak mi ukázala ako ho treba stále masírovať a čo najmenej nosiť na rukách aspon 2 týždne a že sa to napraví len treba masírovať a masírovať ako ukázala...neviem či sa tu nájde niekto kto sa s niečím podobným stretol no ja na také blbosti niesom ale zo zúfalstva som už bola ochotná urobiť čokoľvek tak uvidíme či sa niečo zlepší..ak sa niekto s niečím podobným už stretol alebo počul dajte vedieť.. 😵

mukky
3. sep 2009

ice radsej by som navstivila lekara...aj masirovanim nespravnym sa da ublizit,no a toto som este nepocula

icejane
autor
3. sep 2009

🙂 ved prave sa mi nezdalo to masírovanie zlé...pravda je že nam nikdy nepospal viac ako pol hodinku a ked sme od nej odchádzali tak spál asi 2 hodinky a od vtedy ešte neplakal ale krásne sa hraje a smeje..klop klop uvidíme do kedy

sirinka
3. sep 2009

icejane v ziadnom pripade nemasiruj prsicka...kojis ho a tym padom prechadzaju do neho tvoje zenske hormony a ma prsicka zdurene...masirovanim mu mozes ublizit...to prejde samo
a vyskoceny stavec...nech ide dpo ri.y ta babka, to sa ziadnou masazou neda napravit ked uz. podla mna nic nema vyskocene, ked chces mat istotu, opytaj sa vasho pediatra.

a nos ho na rukach co najviac ako ide, pripadne si zabezpec ergonomicke nositko a nos ho...to potrebuju take placlive deticky najviac, citit maminu naruc, lasku, pocut jej srdce...

tu babku by som najradsej s takymi radami zavrela... 😠

icejane
autor
3. sep 2009

🙂 to ze by som ho nemala brat na ruky bolo myslene skôr tak ze ho dvihat samo bez perinky co vlastne ani take male babetka neni velmi este treba ale na ruky ho kazdopadne brat budem a ked bude plackat tak duplovane...

sirinka
3. sep 2009

ty mas este babo v perinke?

atrami
3. sep 2009

icejane,
ja moc takýmto babkám neverím. Určite navštíviť lekára. Može mať zdurené prsíčka a vtedy masírovanie nieje vhodné.

zuza.m
3. sep 2009

no toto 🙄
a to si tej babe aj uverila??? 😕 a brala aj peniaze za take služby?? 😕 teda neber to vzlom ale je to take čudne už ten nazov . 😅 prečo prešibnute???čo stym maju ceciky,??a vyskočeny stavec??? 😕 a z vyskočene stavca sa zvracia?? 🙄 mysliš že doktor by si nevšimol keby mal vyskočeny stavec???to je mylsim že dost zavažna diagnoza ktora by sa nedala odstranit len nebranim naruky a masažami.a tie ceciky.ked sa zanedbaju sposobuje hrbennie??? 🙄 to je nejaky žart či čo???moj maly tiež maval zdurene didky.a v knihe som sa dočitala že je to bežne.po porode ked bral ešte ženske hormony z matky
no ja by som jej určite neverila je to nejaka babka šalamunka.určite by som jej svoje dieta nezverila druhy krat.aj keb ymi potom spalo tri hodiny.

icejane
autor
4. sep 2009

no ja som sa k tomu postavila tiez takto ako vy...ziadne zdurene prsicka ja nevidim...a na rucky ho vezmem aj keby sa prezident na zabu obrátil 😀 a zeby som ju mala navstívit este raz tak to urcite nie..len som bola zvedava ked mi suseda povedala ze jej obidvom dceram pomohla tak som isla zo zvedavosti ze co povie ale ja som sa nad tým len pousmiala a pomyslela som si svoje 🙂

betka1
4. sep 2009

icejane, ja by som tiez za tou babkou isla, ak by mi to poradili, uz len so zvedavosti. Ale jej rady by som si overila s lekarkou, aby som mala istotu, ze malej tymi masazami nemozem uskodit. Casto maju take babky mudre rady, ale obcas aj nie a je na mame, aby to nejak rozlisila.

celine
4. sep 2009

Icejane-So zdúrenými prsíčkami radšej zabehni k pediatrovi, kamarátkina dcéra to nedávno mala a hrozili im antibiotiká, no nakoniec ich malá nebrala.

zuzanale
4. sep 2009

Ahojte aj my máme takúto zázračnu babku 😠 v rodine svokrova mama a teda vám poviem ani jej by som takto moje deťúrence nedala do rúk .....

Zdurené prsíčka sú po pôrode dosledkom homonov tie sa vyplavia je to síce nepríjeme ale prejde a masírovať max tak bolavé bruško a trolinku chrbátik pošúchať keď leží na brušku 😉

roka96
4. sep 2009

icejane o tom čo más ty som nepočula mne tiež stále syn plakal a my sme boli u osteopata v 6 mesiaci a odvedy bol syn zmenený.. tiež nám to vysvetlila tak, že mal z porodu blooknutú chrbticu, tiež može mat v budúcnosti problémy s hrbením, ked sa to neodstraní..a nešla by som len tak k niekomu.. osteopat je niečo ako fyzioterapeut študuje to asi 6 rokov a synovi zopakoval porod a bolo to lepšie.. presn vedela, že mal zlomené rameno pri porode aj to, že mal dlho žltačku- vraj aj kvoli tomu sa jej také bába nevedia zbavit!

mamutka
4. sep 2009

to skor vyzera ako presibnuta babka toto 😒
a placlive dieta sa ma o to viacej pestovat a nosit, najlepsi je ergonosic, v tom ma idealnu polohu na relax kym je pestovany.
trojmesacne dietatko ale uz hadam nemas v perinke, nie? mne v porodnici povedali, ked som pestovala a skusala kojit zabalene dietato, ze nech to dam prec, co moze byt lepsie ako ked priamo citi moje srdce?

icejane
autor
4. sep 2009

teda aj nas drobec mal pri porode zlomenu klucnu kost ... a ktovie mozno aj bloknutú chrbticu..v perinke bol asi mesiac a potom sme ho dalsí mesiac uz len prenásali na perinke..mne to teraz uz tak vychádza ze ho tá chrbtica asi naozaj bolela ked lezal na rovnom lebo na rukách alebo ked sme ho dali do sedacky tak neplakal asi mu taka poloha robila lepsie ako lezanie na chrbte...a tie prsicka neriesim lebo ja nevidim nijake zdurenie a vsimla by si to aj detska lekarka nie?

marya
4. sep 2009

Icejane, zdurene prsne zliazky su u kojeneho babtka uplne v poriadku 😉 A mozno mal nieco s chrbatikom, ale nas Petko ho ma absolutne v poriadku, ale lezat nikdy nechcel, vzdy len vo vzpriamanej polohe musel byt, a s bolestou chrbta to vobec nesuviselo, len nerad lezka...ked mas pochybnosti, spytaj sa dokiny, a ta babka ma asi dobru fantaziu 😀

sirinka
4. sep 2009

icejane vies ako bol tvoj syncek v maternici? a predstav si, ze zrazu po nom chces aby lezal na rovnom, s vystretym chrbtom...to sa maloktoremu novorodencovi paci...
a predstav si, ze si ho nosila devat mesiacov a pocul tvoje srdce a citil, ako dychal a zrazu je to fuc...komu by sa to pacilo 😉
rob to, co si tvoje babatko ziada, ked chce byt pri tebe, neodmietaj ho...nos ho so zagulatenym chrbatikom v spravnej polohe...z toho nebude mat urcite ziadne nasledky, ako fyzicke, tak ani psychicke

katka.m
5. sep 2009

Tento výraz som síce nepočula, ale je na svete dosť veľa vecí s ktorými som sa nestretla a existujú 😀 Pomohli ti babkiné rady? Ja netvrdím, že máš veriť na 100%, ale potom môžeme polemizovať na témou urieknutie atd. To tu tuším tiež niekde je. Nám napr. pri horúčke nezaberali ani paralen, ani nurofen a zabrali "octové ponožky". Lekárka mi povedala, že je to blud, ale ja som vyskúšala a zabralo. Tak teraz neviem, ale táto rada starej matere pomohla 😒

mimi198
5. sep 2009

ahojte, octové ponožky? to si ich namocila do octu a obula mu ich? ja len pre prípad keby nam tiez nieco nezaberalo, vzdy mam strach s teplot u maleho. sice ja tiez nepatrim medzi tie povercive ale clovek nikdy nevie a ked nic nezabera fakt vyskusa hocico co by mohlo pomoct a neuskodit zaroven.

katka.m
5. sep 2009

Na 2dcl vlažnej vody lyžicu octu. Namočíš ponožky, obuješ a na vrch dáš ešte dvoje suché. Celé telo je prikryté.

icejane
autor
5. sep 2009

no ved ani ja takym poveram neverim ale ako pises ked je clovek zúfalý vyskúša všeličo...stare babky by o tom vedeli rozprávať...urieknutie atd..a dokonca poznam jednu zenu ktorej dieta tiez stale plakalo az skoncili v nemocke a ked im nic nenasli tak jej dokonca primar na detskom v kosiciach povedal aby skusili nejaku babicu a ona im fakt pomohla...tie ponozky vyskúsam tiez ked pojdeme na ockovanie...mne sa napr. stalo este pred pár rokmi ked mal otec vysokú teplotu cez 40C a ja take 15 rocne dievca som nevedela co robit lebo mu nezaberali ani zabaly ani ziadne lieky a on uz halucinacie tak mi sestricka poradila mu dat do ruky olupany zemiak a pomohlo...ale o to neide dolezite je ze nas drobec je zatial v pohode pekne spinka neplace nechcem to zakriknut lebo to je este len druhy den ale ked sa to zlepsi asi zacnem verit na take veci 🙂

zuza.m
5. sep 2009

no ja niektorym poveram verim a niektorym nie.ale to čo pisala icejane čo jej hovorila babka tak to sa mi teda zdalo až smiešne.teda mohla si ine vymyslet ked už chela najist nejaku vadu .napriklad nie zaseknuty stavec ale stuhnute svalstvo.to by som napriklad brala viac .a nie zdurene ceciky ale napriklad tvrde bruško alebo nafuknute.to su skor veci ktore može mat babenko a matka si ich ani nemusi všimnut.ale hentake bludy to je teda vec.ale ja by som asi zo zvedavosti tiež išla ak by molo pomoct.ale už zaleži ako na teba zaposobia tie reči,či hovori doverihodne alebo nie.

nam na horučky pomohli kysle zavarane uhorky.tiež je to babsky recept ale zda sa mi celkomučiny. 😅

icejane
autor
6. sep 2009

zuzi a co s tymi kyslými uhorkami?

katka.m
6. sep 2009

Tie uhorky zrejme fungujú na báze toho octu 🙂 Ale môj by to určite na nohe nestrpel, tak tú ponožku použijem skôr 😉
Tie zdurené prsia majú súvis s hormónami z MM, tak možno to má niečo spokločné s metabolizmom alebo niečím takým a voľakedy tomu nerozumeli, tak to boli jednoducho "zdurené cecíky", len nerozumiem ako by tu pomohlo masírovanie. Ale pokiaľ vidíš výsledky, tak nie je čo riešiť. A k tej perinke, ja som pri kŕmení používala perinku do 3 mesiacov a spinkal v nej do konca 4 mesiaca. Cítil sa tak kľudnejšie.

jarka240
7. nov 2011

@icejane ano ja som sat stim stretla a vazne to pomaha fakt mne ties plakala mala ale jak som jej masirovala tak jej to pomohlo

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz