Prestala cikať. Mám s ňou ísť na pohotovosť?

kesinka
8. aug 2009

Maminky, neviete mi poradit co to znamena? 😲 Mam ist na pohotovost? 😨 Mala mala mokru plienku naposledy v sobotu o cca 15-16hod. ☹ Zatial nie je mrzuta. Pekne spinka aj papa.

martina46
8. aug 2009

kesinka, no je to myslim si trosku pridlho, napriek tomuto teplu by malinka mala mat aspon tocho pocikanu plienku. mne hovorila dr, ze po 4 hodinach aspon trochu. ako pije? kojis? ak kojis, nevies odhadnut, ci naozaj pije, alebo prso iba cmula? ked mala plienocku pocikanu v ten cas, co pises, akej farby a zapachu bol moc?

bambusko
8. aug 2009

kesinka, to je dost davno... nema teplotu? pozri si tu, ci nema znamky dehydratacie

http://www.alinka.sk/c/dehydratacia-9637.html

kesinka
autor
8. aug 2009

Malu len kojim cca kazde 2 hodiny. Po obede aj na vecer to bolo aj po hodine. Vzdy mala moc priesvitny tak si myslim, ze bol aj naposledy, lebo kebyze je iny si vsimnem. Zapach som si tiez nevsimla.
Pije urcito, lebo jej tecie mliecko z ust 😉 . Tiez si odgrgava. Na vecer mi aj trosku vygrckala.

bambusko
8. aug 2009

kesinka, kedze mas predcasniatko, aspon zavolaj na pohotovost a porad sa

kesinka
autor
8. aug 2009

Bambusko, isla som malej odmerat teplotku...36,7...ale zase bola prazdna plienka...nie dlho 🙂 . Snad aby ma upokojila, tak sa vycikala, aby som to videla. Priesvitne, nepachnuce. Dudam, ze je to OK, ze to nic neznamena. Ci myslis, ze radsej mam volat? Aj ked uz sa vycikala?

bambusko
8. aug 2009

ak pije naozaj kazde 2h, tak by nemala tak dlho pauzovat. nase deti to mali len pri teplote a moc bol vtedy tmavozlty... nechcem ta v noci strasit, ak bolo toho mocu zodpovedajuce mnozstvo, malo by byt ok, ak nie, moze zadrziavat tekutiny v tele a vtedy to nie je dobre

kesinka
autor
8. aug 2009

A co by to znamenalo....alebo preco by sa to dialo. Ked som ju prebalovala mala som pritmie, tak mi je tazko povedat, ci ho bolo dostatok.

bambusko
8. aug 2009

pozri tu, na konci - poruchy mocenia

http://www.healthnet.sk/zdrav_porad/porad_2.html

ale verim, ze to nie je nic vazne 😉

kesinka
autor
8. aug 2009

Boze, ked sa narodila mala hranicnu hodnotu nadoblicky. pri kontrole u nefrologa ju uz mala OK, ale doktorke sa cosi nezdalo s kanalikom.Co teraz? Asi pockam este co bude dnes pocas dna. Ak nic moc,tak v pondelok valim k doktorke. chudatko moje ☹
Doteraz mala nacikane v kazdej plienke. Babulka moja mala, ta si prejde asi vsetkym 😢 .

bambusko
8. aug 2009

kesi, tak to ma mrzi ☹ ale ak mas podozrenie, ze cosi nie je v poriadku, tak neodkladaj dr. na pondelok. drzte sa 🙂

kesinka
autor
9. aug 2009

dakujem. Dufam, ze rano bude mat mala plienku tazku ako kamen.

kesinka
autor
9. aug 2009

Uz teraz je riadne nasiaknuta 🙂 . papala, tak som ju prebalovala.

marosko08
9. aug 2009

kesinka ahoj.az teraz som si precitala Tvoju temu a ja by som sla urcite k lekarovi,aj na pohotovost.ako vidim,ste ok a som rada

junovka
9. aug 2009

kesinka, pokial su taketo teploty vonku a ty len kojis, tak by si mala davat pit este nejaky cajik navyse, aby si predisla dehydratacii 😉

bambusko
9. aug 2009

junovka, tak to urcite nie, ked uz, tak castejsie kojit. ale ak boli po narodeni nejake odchylky v suvislosti s oblickami, bolo by dobre spytat sa na to necikanie odborneho dr.

kesinka
autor
9. aug 2009

Mamicky moc dakujem za podporu. Dnes bolo nacikane v kazdej plienke 🙂 a este aj mimo 😀 . Ked som doma, tak si ju naozaj casto prikladam. Vodicku alebo cajik jej davam, ked ideme niekam a viem, ze napr. 2 hodiny si ju nebudem moct prilozit.
Inac mala je riadny macko. Lubi sa napapat. Tak si myslim, ze si ju celkom dobre prikladam.
Neviem, necham to zatial tak. Na poradni to spomeniem doktorke. Ale ak sa to este zopakuje, tak isto bezim na pohotovost. Uz by mi bolo jasne, ze nieco nie je v poriadku.
Vecer o 20.00 hod sme ju kupkali, tak mozno sa vycikala tam a iba ja ako spravna mamicka som to zvelicila. Teda sa utesujem, ze to bolo takto.

junovka
9. aug 2009

bambusko, mne to tak bolo povedane na novorodeneckom 🙂 😉

mneme
9. aug 2009

junovka, bambusko ma pravdu - MM obsahuje dostatok vody, aby sa predislo dehydracii 😉

mamutka
9. aug 2009

junovka, na tom novorodeneckom by sa mali naucit ze voda neobsahuje nijake ziviny ktore by pomohli v horucavach babatku s termoregulaciou, len ho oklamu a pomysli si ze je ok a netreba pytat pit. v prednom mlieku je vody dost a ziviny dostane dietatko tiez.

bambusko
9. aug 2009

kesinka, tak s tym kupelom to bude najskor tak 😉 podavanie inych tekutin pri kojeni je zbytocne, moze akurat pokazit dobre rozbehnutu laktaciu. mm sa prisposobuje svojim zlozenim nielen v priebehu dna, ale aj podla termoregulacie matky potrebam babetka, naozaj netreba davat nic ine